KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13005058

nr 1300 5058

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färgkrita, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Havsmotiv. Signerad, 1904,35x56 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

17.000 kr

måndag 13 januari 2020
kl 21:26:43

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman