KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13374334

nr 1337 4334

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsningar, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerade, numrerade 57/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 13 juli 2020
kl 20:50:13

11/7 08:05:37 1      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander