KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13152032

nr 1315 2032

Sten Eklund

(1942-2009), Sverige

Färgetsning, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. 1981. Signerad, numrerad PT V/V, etsning + handkolorering. Motivet: ca 11x8 cm. Bladets mått: 50x40, oramat löst blad

Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .

Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:33:12

  • Tema
  • 23 mar

Sten Eklund

Läs mer om Sten Eklund