KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13312515

nr 1331 2515

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Venus födelse III". Signerad, numrerad 1/10. Oramat löst blad. Motivet: 53x67 cm

Konditionsrapport: bladet ngt fläckigt, skadat

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 juni 2020
kl 20:48:01

25/5 22:57:08 1      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander