KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13152037

nr 1315 2037

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 16/20. Haskel 177. Motivet: ca 59x78. Bladets mått: 68x82,5 cm, oramat löst blad

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:37:08

23/3 20:32:08 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander