KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13372228

nr 1337 2228

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Potatis. Signerad, numrerad 2/8, oramat löst blad. Motivet: 38x45 cm, bladets mått: 62,5x77,5 cm

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 13 juli 2020
kl 20:41:25

1/7 09:59:20 1      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander