KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13312489

nr 1331 2489

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 61/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 juni 2020
kl 19:33:45

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander