KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13016265

nr 1301 6265

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med flugsvamp. Signerad, numrerad 32/50. Haskel 158. Oramat löst blad, bladets mått: 62,5x78 cm

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:29:08

20/1 20:24:08 1      Vinnande bud

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander