KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13588670

nr 1358 8670

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med äpple. Signerad, numrerad 99/150, Haskel 152, oramat löst blad. Bladets mått: ca 50x59 cm

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 2 november 2020
kl 19:09:42

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander