KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13313415

nr 1331 3415

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Jordgubbe", 1968. Haskel 97. Signerad, numrerad 9/50. Oramat löst blad. Bladets mått: 70x85 cm

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 1 juni 2020
kl 20:25:51

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander