KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13312477

nr 1331 2477

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former III". Signerad, numrerad 2/2 (provtryck, ej noterat i Haskel). Oramat löst blad. Motivet: ca 27x36,5 cm, bladets mått: 63x82 cm

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 juni 2020
kl 19:11:24

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander