KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13862030

nr 1386 2030

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 118/180, "Flamingo Boogie". Motivet: 24x29cm. Bladets mått: 60x50cm, oramat löst blad

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 mars 2021
kl 20:48:31

  • Tema
  • 22 mar

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis