bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12713075



*

nr 1271 3075


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsningar, 3 st. Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv, 19x32,20x48,28x48 cm


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 augusti 2019
kl 18:19:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/8 23:40:16 1      Vinnande bud
25/8 06:02:24 2      200 kr
25/8 06:02:24 1      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2132 Carborundumets..
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    30 mars kl 18:10
  • 3032 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    30 mars kl 20:41
  • 3121 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Läsande man, ej ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    30 mars kl 18:47
  • 2183 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Flugor-a..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    30 mars kl 20:07
  • 2177 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Mus-frim..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    30 mars kl 19:43
  • 2036 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Provtryck..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    30 mars kl 19:05




Ladda ner broschyr