KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13803340

nr 1380 3340

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Sverige. Slussen. Signerad, 1952, Motivet: 14x12, yttermått inklusive ram: 38x28 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 22 februari 2021
kl 20:45:14

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo