KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13316523

nr 1331 6523

Gisèle Celan-Lestrange

(1927-1991), Frankrike

Etsning, Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 22/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50 cm

Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 juni 2020
kl 20:03:09

1/6 19:27:32 1      Vinnande bud

Gisèle Celan-Lestrange

Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange