KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13491413

nr 1349 1413

Ernst Hällgren

(1889-1944), Sverige

Etsning, Ernst Hällgren (1889-1944), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad. Motivet: 31x38cm

Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 28 september 2020
kl 19:18:56

24/9 20:28:47 1      100 kr
27/9 08:56:11 2      Vinnande bud

Ernst Hällgren

Läs mer om Ernst Hällgren