KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12837191

nr 1283 7191

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Etsning, Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numrerad 3/5,29x31cm

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:58:10

21/10 11:16:40 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson