KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13667035

nr 1366 7035

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Carborundumetsning, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Figurkomposition. Signerad, numrerad 19/80. Bladets mått: 75x56 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

måndag 14 december 2020
kl 20:03:02

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström