KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12713023

nr 1271 3023

Dieter Kunz

(f. 1942), Sverige

Blyerts, Dieter Kunz (f. 1942), Sverige. "Mäster Mikaels Gata10-6A". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74, ca 49x69 cm

Dieter Kunz, svensk konstnär född 1942.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:45:54

15/8 19:11:51 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Dieter Kunz

Läs mer om Dieter Kunz