KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13647024

nr 1364 7024

Sohan Qadri

(1932-2011), Indien

Blandteknik, Kolorerad etsning, Sohan Qadri (1932-2011), Indien. Signerad, 2/9,26/55, Motivet: 29x29cm

Sohan Qadri, konstnär född 1932 i Punjab, Indien, död i Toronto, Canada 2011.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 30 november 2020
kl 20:10:01

27/11 08:20:51 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Sohan Qadri

Läs mer om Sohan Qadri