KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13327162

nr 1332 7162

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Blandteknik, Albert Engström (1869-1940), Sverige. Mansporträtt, med dedikation. Signerad, 41x32cm

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

800 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 8 juni 2020
kl 20:50:30

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström