KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13568294
*
nr 1356 8294
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:38:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:47:46
1
350 kr
25/10 14:07:05
2
200 kr
25/10 14:07:05
1
250 kr (Budbetjänt)
25/10 14:07:28
2
300 kr
25/10 14:07:28
1
350 kr (Budbetjänt)
25/10 14:08:40
2
400 kr
25/10 16:32:53
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:17
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33
-
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22
*
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ture Fabiansson
nr 1356 8294
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 13:47:46 | 1 | 350 kr |
| 25/10 14:07:05 | 2 | 200 kr |
| 25/10 14:07:05 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 14:07:28 | 2 | 300 kr |
| 25/10 14:07:28 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 25/10 14:08:40 | 2 | 400 kr |
| 25/10 16:32:53 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:17 -
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33 -
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22



