KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13568294

nr 1356 8294

Ture Fabiansson

(1910-1994), Sverige

Akvarell, Ture Fabiansson (1910-1994), Sverige. Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm

Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:38:01

Ture Fabiansson

Läs mer om Ture Fabiansson