KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13327130

nr 1332 7130

Gustaf Magnusson

(1890-1957), Sverige

Akvarell, Gustaf Magnusson (1890-1957), Sverige. Stadsvy med folkliv. Signerad, daterad 1923. Motivet: 25,5x21 cm

Gustaf Magnusson, svensk målare född 1890, död 1957.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 8 juni 2020
kl 20:02:16

Gustaf Magnusson

Läs mer om Gustaf Magnusson