KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13491459

nr 1349 1459

Carl-Hampus Bergman

(1921-1989), Sverige

Akvarell, Carl-Hampus Bergman (1921-1989), Sverige. Komposition, Signerad, daterad -86. Ca 32x25 cm

Carl-Hampus Bergman, svensk arkitekt och konstnär född 1921, död 1989.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 28 september 2020
kl 18:50:49

Carl-Hampus Bergman

Läs mer om Carl-Hampus Bergman