KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13316080

nr 1331 6080

Carl Hedelin

(1861-1894), Sverige

Akvarell, Carl Hedelin (1861-1894), Sverige. Jakobs Kyrka, Kungsträdgården, Stockholm. Signerad, daterad -91, akvarell, ca 29x19 cm

Carl Axel Hedelin, bildkonstnär född 1861 i Borås, död 1894 i Paris.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

10.500 kr

måndag 1 juni 2020
kl 20:31:38

Carl Hedelin

Läs mer om Carl Hedelin