KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327168

nr 1332 7168

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Oljemålning, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "På hemväg". Monogramsignerad. Utställd på svensk-franska konstgalleriet 1966. Olja på pannå, 31x35cm

Utrop:

2.000 kr - 3.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 06:10:27)
Uppdatera
Visning

fredag 5/6, lördag 6/6, söndag 7/6 och måndag 8/6

Auktionen
avslutas:

måndag 8 juni kl 18:16:57

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Primus Mortimer Pettersson

Läs mer om Primus Mortimer Pettersson