KONST / Litografier / Färglitografi 12837048

nr 1283 7048

Jöran Nyberg

(1937-2012), Sverige

Färglitografi, Jöran Nyberg (1937-2012), Sverige. Stilleben, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signerad, löst blad. Bladets mått: 47x57 cm

Jöran Nyberg, svensk bildkonstnär född 1937 i Timrå, död 2012.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:09:53

21/10 15:39:20 1      500 kr
21/10 17:01:45 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Jöran Nyberg

Läs mer om Jöran Nyberg