KONST / Litografier / Färglitografi 13151263

nr 1315 1263

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

(1884-1965), Sverige

Färglitografi, Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 89/475. Motivet: 50x70cm

Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 23 mars 2020
kl 18:32:40

  • Tema
  • 23 mar

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)