KONST / Litografier / Konstmapp 13152020

nr 1315 2020

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Konstmapp, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. 10 st Färglitografier. Signerade, 2 st stämpelsignerade, 36/360. Bladets mått: 75x53

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:43:03

  • Tema
  • 23 mar

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin