KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 13174004

nr 1317 4004

Timo Solin

(f. 1947), Sverige

Väggskulptur, Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1994. Bemålad plåt, 90x50 cm

Timo Solin, svensk skulptör och målare född i Tammerfors i Finland 1947.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

19.000 kr

måndag 30 mars 2020
kl 19:30:23

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Timo Solin

Läs mer om Timo Solin