KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954325
*
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:52:54
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:29
-
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:10
-
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:13
*
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i VästerÃ¥s.Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
29 april kl 19:41
-
3154 Oljemålning
Arvid Öström (1889-1955), Stilleben. Signerad. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 19:29 -
3022 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:10 -
3023 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
22 april kl 18:13