KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13835125
*
nr 1383 5125
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 18:21:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 17:17:59
1
Vinnande bud
8/3 17:40:38
2
150 kr
8/3 17:40:38
1
200 kr (Budbetjänt)
8/3 17:42:15
2
250 kr
8/3 17:42:15
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller john wierth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8025 Akvarell
Akke Jonsson (1930-2005), Sverige. "Vägen genom St..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:55
-
1035 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), sommardag...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:28
-
7302 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:42
-
7133 Akvarell
Claus Wallner (1926-1979), Tyskland. Signerad, akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10
-
7273 Akvarell
D Rönnborg, solnedgång vid kusten, 19x56 cm, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:06
-
8389 Akvarell
interiör, omkring 1900,25x44 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:04
*
John Wierth
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1383 5125
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 17:17:59 | 1 | Vinnande bud |
8/3 17:40:38 | 2 | 150 kr |
8/3 17:40:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/3 17:42:15 | 2 | 250 kr |
8/3 17:42:15 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller john wierth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8025 Akvarell
Akke Jonsson (1930-2005), Sverige. "Vägen genom St..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:55 -
1035 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), sommardag...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:28 -
7302 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:42
-
7133 Akvarell
Claus Wallner (1926-1979), Tyskland. Signerad, akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:10 -
7273 Akvarell
D Rönnborg, solnedgång vid kusten, 19x56 cm, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:06 -
8389 Akvarell
interiör, omkring 1900,25x44 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:04