KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13913339
*
nr 1391 3339
Oljemålning
John Carlson, Signerad, Motiv från Italien. Olja på pannå, 45x53, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 20:51:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 21:28:11
1
100 kr
16/4 15:20:10
2
150 kr
19/4 20:47:05
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy john carlson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25
-
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31
-
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44
-
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09
-
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32
*
Oljemålning
nr 1391 3339
Oljemålning
John Carlson, Signerad, Motiv från Italien. Olja på pannå, 45x53, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 21:28:11 | 1 | 100 kr |
16/4 15:20:10 | 2 | 150 kr |
19/4 20:47:05 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy john carlson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25 -
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31 -
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44 -
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09 -
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32