Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 30 september 2024


Visning: fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9

  • Sortera efter 


    9237 Akustisk gitarr

    Masaru Kohno, Tokyo, Japan, no. 20,1977, i läderfodral. Längd: 101 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:42


  • 9237 Akustisk gitarr
    Masaru Kohno, Tokyo, Japan, no. 20,1977, i läderfo..//
    Utrop: 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:42
  • 3256 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:15
  • 8316 Akvarell
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3134 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:49
  • 3201 Akvarell
    Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. Signerad, akva..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:44
  • 3091 Akvareller
    2 st, E. Johnson. Signerade, akvarell, yttermått i..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:19
  • 3117 ArkivskÃ¥p
    Ek. Bredd: 52 cm, djup: 40 cm, höjd: 145 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:09
  • 3066 Ask med lock
    höjd: 27cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:13
  • 3407 Ask med lock
    Orientalisk. Diameter: 35 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:31
  • 3412 Bestick
    13 delar, silver, Rosenholm, 6 gafflar+ 7 knivar. ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:20
  • 3319 Bestick
    silver, 19 delar, diverse. Längd: 12-22 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:42
  • 3389 Bestick/tänger..
    Silver div. Vikt: 320 gr ca
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:39

    3260 Mat och kaffeservis

    155 delar, Dresden, Gustavsberg, 12 flata tallrikar, 16 djupa, 15 efterrätt. 11 efterrättsskålar, assietter 10+ 15+ 10,12 mockakoppar med fat, 20 kaffekoppar med fat, 12 chokladkoppar, 6 tékoppar med fat, 2 koppar med 3 fat, 2 kaffekannor, 2 kaffekoppar med fat, 3 gräddkannor, 3 sockerskålar, 2 småskålar, 2 äggkoppar

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:32


  • 3306 Blandteknik
    2 st, Harvey, Paris, yttermått inklusive ram: 50x3..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:47
  • 3423 Blandteknik
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, yttermått ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:25
  • 9129 Blandteknik
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Umeå, 1894..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:54
  • 3002 Blandteknik
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:34
  • 3018 Blandteknik
    Eugen Kask (1918-1998), Signerad, daterad 69 cm, y..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:53
  • 3326 Blandteknik
    Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Vaxholm, Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:35
  • 9077 Blandteknik
    Hans Ittmann (1914-1972), Nederländerna. Kompositi..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:17
  • 3188 Blandteknik
    Jan Afzelius (1929-2000), Sverige. Signerad, folkl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:02
  • 9135 Blandteknik
    Max Bilde (f. 1919), Sverige. Signerad, daterad a ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:39

    9235 Semiakustisk gitarr

    Eastman AR810ce, Anno 2009, serienr SE008 cm. Längd: 107 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:37


  • 3151 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Fiskare, Ital..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:46
  • 3148 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad G. L 1908..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:37
  • 3083 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 9087 Blomsterbord
    Rokokostil. Bredd: 65 cm. Djup: 30 cm, höjd: 78 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:05
  • 9214 Bokhylla
    1930-tal, betsad björk. Bredd: 119 cm, djup: 25 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:01
  • 3107 Bokhylla
    Idegran. Bredd: 112 cm, djup: 30 cm, höjd: 80 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:46
  • 3358 BokhylleskÃ¥p
    mahogny. Bredd: 100 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 165 cm,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:55
  • 3200 BokskÃ¥p
    1800-tal, Valnöt. Bredd: 112 cm, djup: 45 cm, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:14
  • 3314 Bokverk
    3 st, Snorre Sturlasson, Konunga sagor 1-2 samt bo..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:34
  • 3087 Bord
    glas och metall. Diameter: 42 cm. Höjd: 54 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:10
  • 3109 Bord
    Rokokostil, Vitmålat. Bredd: 110 cm, djup: 70 cm, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:25
  • 3349 Bordsdekoratio..
    Porslin, Art Déco. Längd: 25 cm. Höjd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:27

    9282 Matta

    orientalisk, Täbriz, 277x370 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:16


  • 3347 Bordsdekoratio..
    10 st, metall, Påfåglar. Längd: 10-21 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:18
  • 3191 Bordsdekoratio..
    5 st, vindruvor, flerfärgat glas. Längd: 10-12 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:11
  • 3348 Bordsdekoratio..
    Tuppar, 6 st. Höjd: 10-25 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:35
  • 3146 Bordslampa
    Anders Pehrson, Bumling, Ateljé Lyktan. Höjd: 52 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:18
  • 3042 Bordslampa
    Ateljé Lyktan, Åhus. Höj- och sänkbar
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:13
  • 3040 Bordslampa
    Bergboms, mässing, "B-075". Höjd: 52cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:56
  • 3154 Bordslampa
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:02
  • 3078 Bordslampfot
    + golvlampfot, mässing. Höjd: 45-100 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:10
  • 3176 Bordslampfot
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Ekeby, keramik. Höj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:12
  • 3345 Bordslampfot
    brons, Austria, omkring sekelskiftet 1900, Man på ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:30
  • 3263 Bordslampfot
    Ewå, mässing. Höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:36
  • 3156 Bordslampfot
    jugendstil. Höjd: 37 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:15

    7397 FÃ¥töljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:59


  • 3095 Bordslampfot
    omkring sekelskiftet 1900, överfångsglas. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:04
  • 3403 Bordslampfot
    svart sten med mässingsmontering. Höjd: 35 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:59
  • 3359 Bordslampfot
    tenn, Jugend. Höjd: 38 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:12
  • 3341 Bordslampfot
    Wien, musiserande par. Höjd: 69 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:51
  • 3077 Bordslampfötter
    2 st, Porslin. Höjd: 36 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:48
  • 3339 Bordslampor
    ett par, mässing med skärm. Höjd: med skärm 39 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:15
  • 3307 Brännvinsflaskor
    2 st. Höjd: 20-21 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:24
  • 3282 Brickor
    2 st, på tassar med gallerkant, vitmetall och kera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:48
  • 3302 Buddha
    2 st, trä. Höjd: 23-30 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:05
  • 3064 ByrÃ¥
    Längd: 41 cm. Djup: 32 cm, höjd: 78 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:09
  • 1001 ByrÃ¥
    Rokoko, 1700-tal, Rotfanér, senare marmorskiva. Br..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:10
  • 3343 Byster
    2 st, Austria, Balineser. Höjd: 24 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:56

    1027 OljemÃ¥lning

    Oszkar Nagy (1893-1965), Ungern. Interiör med par. Signerad. Olja på pannå, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:07


  • 3173 Cafébord
    med stenskiva. Bredd: 60 cm, djup: 60 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:53
  • 3174 Cafébord
    med stenskiva. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm, höjd: 73 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:40
  • 3177 Cafébord
    med stenskiva. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 73 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:06
  • 3085 Dalahästar
    4 st. Höjd: 10-12 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:17
  • 6097 Damarbetsbord
    Rokoko, med låda, Ek, Bredd: 95. Djup: 56 cm. Höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:29
  • 3340 Damarmbandsur
    länk i 18K guld, 1966, Längd: 16 cm, bruttovikt: 1..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:56
  • 3290 Dekorelement
    ett par, änglar, bemålat trä och gips, Höjd: 13 cm..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:26
  • 3086 Dekorelement
    Indonesien. Höjd: 125 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3401 Dolk
    orientalisk, med ornamenterad balja i mässing. Län..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:32

    3274 Färglitografier

    4 st. Efter von Wright, Fåglar. Färglitografi, bildmått: 23x15 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm

    Utrop: 600 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:15


  • 3236 Ã‰tagère
    omkring sekelskiftet 1900, grönmålat. Längd: 48 cm..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:43
  • 3247 Etsning
    Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:34
  • 3240 Etsning
    Eric Grate (1896-1983), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:21
  • 3089 Etsning
    Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad. Bil..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:39
  • 3429 Etsning
    Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:10
  • 3227 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10. B..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:52
  • 3058 Etsning
    Rowland Langmaid (1897-1956), Storbritannien. Sign..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:28
  • 3110 Etsning
    Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Katarinahissen. ..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:17
  • 3331 Etsning
    Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:39

    3204 OljemÃ¥lning

    Wladyslaw Chimelinski. Signerad, gatumotiv. Olja på duk, 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:33


  • 3067 Etsningar
    6 st, Ernst Hällgren (1889-1944), Sverige. Yttermå..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:43
  • 3001 Färgetsning
    Bernard Munch. Signerad EA. Bladets mått: 66x50 cm..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:03
  • 3142 Färglifografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "Stilla vatten - ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:46
  • 3050 Färglitografi
    Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:46
  • 3253 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16
  • 3305 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:25
  • 9131 Färglitografi
    Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:03
  • 3207 Färglitografi
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:45
  • 3036 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:16
  • 3039 Färglitografi
    Gösta Gustavson. Färglitografi, bildmått: 50x60cm,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:59
  • 3245 Färglitografi
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:23
  • 3424 Färglitografi
    Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:11

    3220 Matta

    Orientalisk Täbriz, 198x293 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:43


  • 9156 Färglitografi
    Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:01
  • 9159 Färglitografi
    Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:07
  • 3224 Färglitografi
    Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:45
  • 9245 Färglitografi
    Ingemar Imbro, "Fjärilen". Signerad och numrerad. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:03
  • 3047 Färglitografi
    Joe Borg. Signerad, färglitografi, 12x10cm, ytterm..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:36
  • 9082 Färglitografi
    Kjeld Ulrich (f. 1942), Signerad, numrerad 82/130...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:27
  • 3223 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:46
  • 3048 Färglitografi
    Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:07
  • 3243 Färglitografi
    Lars-Erik Falk. Signerad, numrerad 24/25. Färglito..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:18
  • 3049 Färglitografi
    Lasse Ã…berg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:17
  • 3328 Färglitografi
    Leida Rives (1915-1989), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:49
  • 3007 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:40

    3289 Tallrikar

    9 st, Kina, Blåvita, samt Imaridekor. Diameter, 22-23 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:17


  • 9122 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, provtr..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:57
  • 3164 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:07
  • 9241 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:58
  • 3068 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:21
  • 3241 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:37
  • 3244 Färglitografi
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:06
  • 3010 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:38
  • 3225 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:18
  • 3017 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:43
  • 3258 Färglitografi
    son . Signerad, numrerad 28/35. Färglitografi. Bla..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:45
  • 3198 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:20
  • 3014 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16

    3219 Matta

    Orientalisk Hehraban, 212x292 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:24


  • 3012 Färglitografier
    1+ 1st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Oidenti..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3274 Färglitografier
    4 st. Efter von Wright, Fåglar. Färglitografi, bil..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:15
  • 3383 Fat
    2 st, Tenn, Jugend, 10x11-22x21 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:37
  • 3297 Fat
    3 st, Trä, 1700-/1800-tal, 2 st Märkta IOS. Diamet..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:22
  • 3044 Fat
    4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Glas. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:38
  • 3265 Fat
    Stengods, Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:08
  • 9291 FÃ¥tölj
    + fotpall, Skinn, Stressless, modell "Senator", Ek..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:00
  • 9292 FÃ¥tölj
    + fotpall, Skinn, Stressless, modell "Senator", Ek..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:00
  • 3075 FÃ¥tölj
    1960-tal, Galon
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:02
  • 9307 FÃ¥tölj
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Höjd: 102 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:39
  • 3199 FÃ¥tölj
    Klädsel i Colefax and Flowler. Bredd: 80 cm, sitth..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:23
  • 9239 FÃ¥tölj
    Nyrokoko
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:50

    3168 Matta

    Kelim Orientalisk, 156x201 cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:42


  • 3324 FÃ¥tölj
    Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedes..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:37
  • 9085 FÃ¥töljer
    4 st. Nutida
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:31
  • 7397 FÃ¥töljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 7.000 kr
    Aktuellt bud: 5.600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:59
  • 3006 FÃ¥töljer
    ett par, Rotting
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:12
  • 3235 FÃ¥töljer
    ett par, Skinn
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:58
  • 3362 Figurin
    + väggplatta, Goldscheider. Höjd: 10-16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:59
  • 3431 Figurin
    Gmundner keramik, Österrike, sittande kvinna, lerg..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:16
  • 3054 Figurin
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Stjärngosse ur s..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:11
  • 3342 Figurin
    Wien, Häst. Höjd: 30 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:49
  • 3368 Figuriner
    14 delar, Österrike. Höjd: 2-16 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:40
  • 3356 Figuriner
    2 st, Glas, Murano, Clowner. Höjd: 17-27 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:49
  • 3361 Figuriner
    2 st, keramik, Österrike/Tyskland. Höjd: 17-21 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:19

    9210 OljemÃ¥lning

    Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap med kyrka. Olja på duk 30x30 cm. Oramad

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:44


  • 3360 Figuriner
    3 st, Keramik, Österrike/Tyskland. Höjd: 12-22 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:43
  • 3367 Figuriner
    8 st, Österrike, metall. Höjd: 3-9 längd: 17 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:08
  • 3366 Figuriner
    8 st, Österrike, Metall. Höjd: 8-22 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:57
  • 3287 Florett
    nutida. Längd: 110 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:13
  • 3127 Floretter
    2 st. Frankrike, den ena Pion, Paris. Längd: 106-108
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:33
  • 3318 Fohund
    Trä. Längd: 10 cm, höjd: 10 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:39
  • 3090 Fotografi
    Jimi Hendrix, Gröna Lund 1970. Pritn no. 2/30. Ora..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:38
  • 3196 Gardiner
    2+ 2 st, fodrade, Colefax & Fowler, 1992, linne. 2..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:20
  • 3206 Gardiner
    3 st, ej fållade nedertill, linne, 115x230 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:42
  • 3197 Gardiner
    Ett par, bomull, 110x125 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:19
  • 3210 Glas
    2 st, "Stockholm Schnapps", design: Catarina Giari..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:57
  • 3046 Glasservisdelar
    7 delar. Höjd: 8-23cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:04

    3340 Damarmbandsur

    länk i 18K guld, 1966, Längd: 16 cm, bruttovikt: 14,7g

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:56


  • 3026 Golvkandelaber
    höjd: ca 70cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:12
  • 3035 Golvlampa
    Arteluce, Italien, Ezio Didone, Corolle, Höjd: 193 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:19
  • 3167 Golvlampa
    Hemi Klocka, Höj - och sänkbar, vridbar ljuspunkt,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:26
  • 3074 Golvlampa
    Zlamp. Höjd: 152cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:23
  • 3119 Golvlampfot
    mässing. Höjd: 112 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:01
  • 3325 Golvlampor
    ett par, Belid. Höjd: 148 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:19
  • 3126 Golvspegel
    Ib Laursen, metall, 168x37 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:37
  • 3230 Golvur
    1800-tal. Höjd: 213 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:51
  • 9297 Golvvas
    Kina. Höjd: 61 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:25
  • 3400 Gouache
    Mats Norryd (1944-1989), Sverige. "Mordor", motiv ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:32
  • 3285 Gouache
    Oidentifierad konstnär, Stilleben. Signerad LC. Bi..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:33
  • 3286 Grafiska blad
    11st, Fåglar. Bildmått: <27x17 cm, yttermått inklu..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:38

    3166 Matta

    Kelim Orientalisk, 200x243 cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:50


  • 9283 Grafiskt blad
    Tryck, Lasse Berghagen. Signerad 1995. Bildmått: 4..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3195 Gravyr
    Neptun, J Gillberg, Stockholm, 46x34 cm, yttermått..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:39
  • 3376 HallbyrÃ¥
    1960-tal, med stenskiva. Bredd: 65 cm, djup: 28 cm..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:50
  • 3410 HängskÃ¥p
    1800-tal, bemålat. Bredd: 64 cm, djup: 24. Cm, höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:35
  • 9184 Hatthylla
    krom, 1950-tal. Bredd: 97 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:52
  • 3298 Hög hatt
    A F Bodecker
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:58
  • 3073 Huggkrok
    Allmoge. Längd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:23
  • 3393 Ikon
    papier-maché, Haiti, 61x50 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:56
  • 3043 Kaffekoppar
    4st med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. S..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:27

    3170 Matta

    Kelim Orientalisk, 164x239 cm

    Utrop: 3.400 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:15


  • 3172 Kaffeskedar
    6+ 6 i etui, silver, Stockmann, Finland. Vikt: 108 g
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:26
  • 3025 Kandelabrar
    Ett par, mässing, Höjd: 38cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:48
  • 3293 Kanna
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höj..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:31
  • 3096 Kannor
    2 st, Kina, 1800-tal, Tenn/Porslin. Höjd: 10-18 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:38
  • 3312 Karaffer
    3 st. Höjd: 20-21 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:21
  • 3404 Karmstol
    Ek, omkring sekelskiftet 1900
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:43
  • 3405 Karmstol
    Ek, omkring sekelskiftet 1900
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:12
  • 3104 Karmstolar
    ett par, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:56
  • 3390 Karott
    med lock, + såssnipa, nysilver. Höjd: 11-13 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:39
  • 3380 Karotter
    med lock, 4 st, nysilver. Längd: 22-32 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:29
  • 3364 Karta
    Kopparstick, 1800-tal "Carte Del afrique Francoise..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:39
  • 3363 Karta
    Kopparstick, Afrika, 1700-/1800-tal. Bildmått: 48x..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:06

    3142 Färglifografi

    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "Stilla vatten - storlommar". Signerad, numrerad 139/310. Bildmått: 42x58 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:46


  • 3365 Kasthyllor
    3 st, 73x52-81x50 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:22
  • 3337 Koppar
    3 delar
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:49
  • 3317 Koppar
    3 delar, bunke+ Bunke på ben + lock
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:40
  • 7201 Kuddar
    4 st, patchwork vintage, 46x46 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:49
  • 3234 Kudde
    Orientalisk Kelim, 48x80 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:55
  • 3399 Leksak
    Clown, mekanisk, uppvridbar. Höjd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:05
  • 9033 Leksak
    Motorcykel, plåt. Längd: 18 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:29
  • 3388 Leksaksbil
    Schuco Fix 1111+ garage. Längd: 15 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:56
  • 3187 Leksaksbilar
    bland annat Corgi/Dinky toys, ca 25 del
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:23
  • 3103 Likörglas
    6 st, Kosta Junior. Höjd: 9 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:26
  • 3112 Litografi
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Skärgårds..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:37
  • 2001 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stockholmsvy..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:49

    3215 Matta

    Kelim Afghan, 161x230 cm

    Utrop: 3.400 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:38


  • 3122 Ljuskrona
    höjd: 80 ca
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:07
  • 3372 Ljuskrona
    Rokokostil, senare elektifiering. Höjd: ca 70 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:25
  • 3004 LjusplÃ¥tar
    ett par, mässing. Höjd: 51 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:32
  • 3160 Ljusstakar
    2 par + bläckställ, Tenn. Höjd: 6,5-11 längd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:14
  • 3402 Ljusstakar
    2 par, nysilver respektive mässing, bland annat Sk..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:16
  • 3316 Ljusstakar
    2 par, nysilver. Höjd: 10-18 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:57
  • 9281 Ljusstakar
    2 st, kandelaber + skeppsljusstake, mässing. Höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:13
  • 3094 Ljusstakar
    ett par, 2-armade, Vitmetall. Höjd: 35 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:55
  • 3093 Ljusstakar
    Ett par, barockstil, ciselerad dekor, mässing. Höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:26
  • 3092 Ljusstakar
    Ett par, med prismor, två ljusarmar, putti i mässi..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:56
  • 3266 Ljusstakar
    Ett par, nyrokokostil, nysilver. Höjd: 17 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:33
  • 3159 Ljusstakar
    Ett par, rokokostil, metall. Höjd: 31 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:17

    3169 Matta

    Kelim Orientalisk, 150x197 cm

    Utrop: 3.400 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:39


  • 9026 Ljusstakar
    ett par, Rörstrand, Daladansen. Höjd: 29 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:55
  • 3270 Ljusstake
    vänskapsknuten, mässing, Josef Frank (1885-1967), ..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:55
  • 3268 Lockurna
    + urna, fajans. Höjd: 31-45 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:37
  • 9296 Lockurna
    keramik. Höjd: 58 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:24
  • 3031 Lockurna
    Kina. Höjd: 19cm, nagg
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:09
  • 3023 Manschettknappar
    2st par, gravyr silver. Vikt: 15g. Samt en penna P..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:24
  • 3261 Mapp
    Medeltida riddare, England, yttermått inklusive ra..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:44
  • 3260 Mat och kaffes..
    155 delar, Dresden, Gustavsberg, 12 flata tallrika..//
    Utrop: 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:32
  • 3369 Matbord
    Alm, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 128+ 2x57, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:57
  • 3323 Matsalsgrupp
    8 delar, Bord + 7 stolar, Teak. Längd: 140+ 2x55, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:35
  • 3045 Matservisdelar
    15 delar, + 5 extra fat. Arabia. Nagg
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:05
  • 3194 Matservisdelar
    36 delar, Bing & Grøndahl, "Empire", 9 mattallrika..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:52

    3213 Matta

    Kelim afghan, 122x170 cm

    Utrop: 3.400 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:45


  • 3213 Matta
    Kelim afghan, 122x170 cm
    Utrop: 3.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:45
  • 3212 Matta
    Kelim Afghan, 152x201 cm
    Utrop: 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:32
  • 3215 Matta
    Kelim Afghan, 161x230 cm
    Utrop: 3.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:38
  • 3216 Matta
    Kelim Orientalisk Ghshgai, 138x360 cm
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:32
  • 3169 Matta
    Kelim Orientalisk, 150x197 cm
    Utrop: 3.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:39
  • 3168 Matta
    Kelim Orientalisk, 156x201 cm
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:42
  • 3170 Matta
    Kelim Orientalisk, 164x239 cm
    Utrop: 3.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:15
  • 3166 Matta
    Kelim Orientalisk, 200x243 cm
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:50
  • 3214 Matta
    Kelim Orientalisk, 70x226 cm
    Utrop: 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:36

    3216 Matta

    Kelim Orientalisk Ghshgai, 138x360 cm

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:32


  • 3211 Matta
    Kelim, Orientalisk, 139x181 cm
    Utrop: 3.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:36
  • 8034 Matta
    Nain, part silk, 6 LA, ca 800000 knutar/kvm, 193x294
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:41
  • 3098 Matta
    Orient, 97x195 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:56
  • 3217 Matta
    Orientalisk Gobi. 149x189 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:46
  • 3219 Matta
    Orientalisk Hehraban, 212x292 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:24
  • 3220 Matta
    Orientalisk Täbriz, 198x293 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:43
  • 3003 Matta
    orientalisk, 102x128 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:11
  • 3179 Matta
    orientalisk, 104x150 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:34
  • 3143 Matta
    orientalisk, 114x185 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:46
  • 3180 Matta
    orientalisk, 147x188 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:50
  • 3222 Matta
    orientalisk, 149x188 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:59
  • 3144 Matta
    orientalisk, 168x245 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:17

    3211 Matta

    Kelim, Orientalisk, 139x181 cm

    Utrop: 3.400 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:36


  • 3141 Matta
    orientalisk, 170x250 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:40
  • 3377 Matta
    orientalisk, 240x340 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:48
  • 3097 Matta
    Orientalisk, 75x135 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:29
  • 3379 Matta
    orientalisk, 95x148 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:27
  • 3218 Matta
    orientalisk, Galleri, 82x302 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:07
  • 7253 Matta
    Orientalisk, Kelim Afghan, 254x301 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:09
  • 7255 Matta
    Orientalisk, Kelim, Afghan, gallerimodell, 79x287 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16
  • 3139 Matta
    orientalisk, Pakistan, 186x283 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:58
  • 3221 Matta
    orientalisk, Pakistan, 227x323 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:36
  • 9282 Matta
    orientalisk, Täbriz, 277x370 cm
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16
  • 7202 Matta
    Orientalisk, Ziglar, 205x297 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:58
  • 3250 Minkpäls
    Wink & Persson. Längd: 115 cm, storlek: 38-40 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:19

    3121 Spegel

    + konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:24


  • 3262 Mockakoppar
    NK för Operakällaren, Gustavsberg. 12 st koppar me..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:23
  • 6330 ModelltÃ¥g
    Lok + vagnar & räls, med mera, Märklin, bland anna..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:31
  • 3311 Mugg
    Kockums, Emaljerad, Oscar II, 1872-1897. Höjd: 11 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:55
  • 3335 Muggar
    8+ 4 st, Rörstrand, bland annat Swedish Grace
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:03
  • 3082 OljemÃ¥lning
    Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:59
  • 3135 OljemÃ¥lning
    Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:30
  • 9253 OljemÃ¥lning
    Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:55
  • 3061 OljemÃ¥lning
    Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:30
  • 3055 OljemÃ¥lning
    Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:44
  • 3140 OljemÃ¥lning
    B Ringvall, Signerad, fiskebodar. Olja på duk, 34x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:57
  • 3161 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Tillskriven, Sjö..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:10
  • 3021 OljemÃ¥lning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad, 49x5..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:53

    1001 ByrÃ¥

    Rokoko, 1700-tal, Rotfanér, senare marmorskiva. Bredd: 115 cm. Djup: 68 cm, höjd: 83 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:10


  • 3202 OljemÃ¥lning
    Edgar Saving (f. 1970), Sverige. Village. Signerad..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:14
  • 3329 OljemÃ¥lning
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:18
  • 3137 OljemÃ¥lning
    Folke Persson (1905-1964), Sverige. Signerad Folke..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:55
  • 3419 OljemÃ¥lning
    Francisca Lindberg (f. 1944), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:33
  • 3016 OljemÃ¥lning
    Göta Fogler (1919-1992), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:03
  • 3155 OljemÃ¥lning
    Gunnar Malm. Signerad, bymotiv. Olja på duk, ej ra..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:07
  • 3030 OljemÃ¥lning
    Gustaf Höglund (1910-1994), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:46
  • 3088 OljemÃ¥lning
    Humberto Couet, Signerad, kust med sjöfåglar. Olja..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:24
  • 9211 OljemÃ¥lning
    Janos Viski. Signerad, slädfärd. Olja på duk, 60x8..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:52
  • 3171 OljemÃ¥lning
    Juan Madojo. Signerad, korsnedtagningen. Olja på p..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:41
  • 9210 OljemÃ¥lning
    Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap med ky..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:44
  • 3249 OljemÃ¥lning
    Kerstin Hammarlund (1929-2024), Sverige. Schack. S..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:23

    9013 Skulptur

    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:10


  • 3239 OljemÃ¥lning
    Kerstin Hammarlund (1929-2024), Sverige. Signerad...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:12
  • 3226 OljemÃ¥lning
    Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, "Hö..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:07
  • 9117 OljemÃ¥lning
    Leonard Wiedh (1866-1938), Sverige. Signerad, hösa..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:26
  • 8303 OljemÃ¥lning
    Ludvig Richarde (1862-1929), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:39
  • 3009 OljemÃ¥lning
    Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:02
  • 1025 OljemÃ¥lning
    Miloslav Holy (1897-1974), Tjeckien. Landskap med ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:46
  • 1011 OljemÃ¥lning
    Miloslav Holy (1897-1974), Tjeckien. Landskap med ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:12
  • 9128 OljemÃ¥lning
    Nils Grahmstad. Signerad, daterad - 42, motiv från..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:49
  • 3281 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär Ulriksdal, Signerad. Olja p..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:50
  • 3011 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:51
  • 3321 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, månljus över ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:41
  • 3022 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:47

    3122 Ljuskrona

    höjd: 80 ca

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:07


  • 3138 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1956,3 fi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:02
  • 3020 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:20
  • 3153 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Otter, Nordafrika..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:01
  • 9123 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Bylandskap, 1910..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:04
  • 3060 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, clown. Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:32
  • 9124 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Engelsk landskap..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:06
  • 3193 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, segelbåt. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:22
  • 3062 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 60x..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:08
  • 3059 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, m..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:25
  • 3205 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Singerad CL, utsikt från e..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:33
  • 3132 OljemÃ¥lning
    Oliver Sylthe. Signerad, daterad -32, Kvinna med k..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:27
  • 3320 OljemÃ¥lning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:25

    3141 Matta

    orientalisk, 170x250 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:40


  • 1027 OljemÃ¥lning
    Oszkar Nagy (1893-1965), Ungern. Interiör med par...//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:07
  • 3008 OljemÃ¥lning
    Patrik Djurstedt. Signerad, daterad 2002. Olja på ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:56
  • 3145 OljemÃ¥lning
    Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:34
  • 3147 OljemÃ¥lning
    Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:35
  • 3133 OljemÃ¥lning
    Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:12
  • 3420 OljemÃ¥lning
    Ryno Frieberg (1920-2018), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:08
  • 3163 OljemÃ¥lning
    Sigfrid Bengtsson (1898-1985), Sverige. Blomsterst..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:38
  • 3136 OljemÃ¥lning
    signerad Löberg. Olja på pannå, 45x70 cm, yttermåt..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:26
  • 3056 OljemÃ¥lning
    Sven Gunnar Alfons. Signerad. Olja på pannå, 18x26..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:39
  • 3421 OljemÃ¥lning
    Sven Holm (f. 1934), Sverige. Signerad, landskap. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:22
  • 3204 OljemÃ¥lning
    Wladyslaw Chimelinski. Signerad, gatumotiv. Olja p..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:33
  • 9097 OljemÃ¥lning
    Zaklad Stolarski, Signerad. Olja på duk, 44x53 cm,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:23

    3235 FÃ¥töljer

    ett par, Skinn

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:58


  • 3015 OljemÃ¥lningar
    1+ 1st, Sture Haglundh (f. 1908), Sverige. Signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:11
  • 3013 OljemÃ¥lningar
    2 st, Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signer..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3251 OljemÃ¥lningar
    2 st, Kerstin Hammarlund (1929-2024), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:46
  • 3150 OljemÃ¥lningar
    2 st, Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:05
  • 3029 OljemÃ¥lningar
    3 st, Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:43
  • 3259 Pall
    stålrör
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:12
  • 3185 Päls
    Saga Mink, Amoress, storlek ca 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:29
  • 3254 Pälscape
    Wink & Persson, mink. Längd: 55 cm ca. Storlek: 38 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:49
  • 6161 Pastell
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:33
  • 8251 Pastell
    Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:30
  • 3267 Pilgrimsflaska
    Kina. Höjd: 20,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:22
  • 3309 Pipor
    2 st + käppkrycka (hästhuvud)
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:16

    3202 OljemÃ¥lning

    Edgar Saving (f. 1970), Sverige. Village. Signerad. Olja på duk, 110x110 cm, yttermått inklusive ram: 113x113 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:14


  • 3394 PlÃ¥tkista
    längd: 98 cm, djup: 54 cm, höjd: 39 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:13
  • 3186 Räls
    Märklin, växlar/övergångar mm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:06
  • 3304 Resebestick
    3 delar, silver, Floberg, 1790. Längd: 20,5-24,5
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:02
  • 3113 Salongsbord
    Idegran. Bredd: 60+ 2x47, djup: 90 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:18
  • 3386 SÃ¥sskÃ¥lar
    7 st, nysilver, 9-12 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:48
  • 3409 Satsbord
    4 delar, Orientalisk, skuren dekor i trä, största ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:14
  • 3118 Satsbord
    mahogny, 3 delar. Bredd: 47 cm, djup: 33 cm, höjd:..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:24
  • 3237 Schackbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 71 cm, ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:53
  • 3430 Schäslong
    Nyrokoko. Längd: 123 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:52
  • 9235 Semiakustisk g..
    Eastman AR810ce, Anno 2009, serienr SE008 cm. Läng..//
    Utrop: 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:37
  • 9119 Serigrafi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:27
  • 3418 Serveringsbest..
    4 delar, i etui, silver, ciselerad dekor. Längd: 1..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:10

    9280 Skulptur

    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodsler. Höjd: 26,5 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 20:09


  • 3076 Serveringsvagn
    1950-tal, rotting/Metall, med lös bricka. Längd: 6..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:46
  • 3063 Serveringsvagn
    mässing, glas. Längd: 56 cm. Djup: 36 cm, höjd: 58 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:08
  • 3027 Serveringsvagn
    mässing, och glas. Längd: 64 cm. Djup: 40 cm, höjd..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:47
  • 3116 Serveringsvagn
    mässing. Längd: 53 cm, djup: 37 cm, höjd: 66 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:37
  • 3175 Sideboard
    Rokokostil. Längd: 160 cm, djup: 52 cm, höjd: 91 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:09
  • 3315 Siffror
    silver, nr 1-12, "Groggnummer"
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:35
  • 3422 Siluettavlor
    8 st, ej signerad, yttermått inklusive ram: 29x24 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:26
  • 3283 Silver
    diverse, 14 delar, ca 272 g
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:29
  • 9212 Silver
    diverse, 7 delar
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:54
  • 3308 SkÃ¥l
    med lock, Björkrot. Höjd: 33 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:55
  • 3271 SkÃ¥l
    på fot, glas och nysilver. Diameter: 33 cm, höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:01
  • 3353 SkÃ¥l
    på fot, nysilver och glas
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:23

    3212 Matta

    Kelim Afghan, 152x201 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:32


  • 9168 SkÃ¥l
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Dia..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:13
  • 3291 SkÃ¥lar
    2 st, Rörstrand och Gustavsberg. Längd: 17,5-21 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:41
  • 3299 SkÃ¥lar
    2 st, trä, målade. Diameter: 22-28 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16
  • 3190 SkÃ¥lar
    Rolf Sinnemark (f. 1941), Sverige. Rörstrand, kera..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:13
  • 3346 SkÃ¥lar pÃ¥ fot
    2 st, omkring sekelskiftet 1900, nysilver och glas..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:57
  • 3382 SkÃ¥lfat
    2 st, Kayzerzinn, Jugend. Längd: 26-32 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:11
  • 3292 SkÃ¥lfat
    Kina, Blåvitt. Längd: 36 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:35
  • 3398 SkÃ¥lfat
    Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Art Déco. Diamete..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16
  • 9278 Skänk
    furu. Bredd: 125 cm. Djup: 45 cm, höjd: 175 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:15
  • 3229 Skänk
    Gustaviansk stil. Bredd: 146 cm, djup: 50 cm, höjd..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:15
  • 3322 SkÃ¥p
    1800-tal, Bemålat. Bredd: 130 cm, djup: 51 cm, höj..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:12
  • 3162 Skrin
    Mahogny med vykort
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:15

    3217 Matta

    Orientalisk Gobi. 149x189 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:46


  • 3233 Skrivbord
    mahogny. Bredd: 141 cm, djup: 80 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:45
  • 3108 Skrivbord
    omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 115 cm, djup: 61..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:01
  • 3280 Skrivschatull
    1800-tal. Längd: 30 cm. Höjd: 25 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:08
  • 3344 Skulptur
    Afrikanska. Höjd: 33 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:57
  • 9259 Skulptur
    brons, Asien, 1900-talets början. Höjd: 15 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:55
  • 3272 Skulptur
    Byst, dam, papier-maché. Höjd: 38 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:46
  • 3432 Skulptur
    Goldscheider, sittande kvinna, delvis glaserad ter..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:57
  • 3102 Skulptur
    Gunilla Kropp, Signerad, keramik. Längd: 26 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:11
  • 3279 Skulptur
    Gunnar Curén, Kamel. Höjd: 5,5 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:41
  • 3276 Skulptur
    Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Flodhäst, försi..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:53
  • 3277 Skulptur
    Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Giraff, försilv..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:42
  • 3278 Skulptur
    Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Lejon, försilvr..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:41

    3214 Matta

    Kelim Orientalisk, 70x226 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 18:36


  • 3338 Skulptur
    Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. Uggla, stengods...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:22
  • 9280 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:09
  • 9013 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:10
  • 3273 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Lejon..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:04
  • 3354 Skulptur
    Rosenthal, Porslin. Höjd: 29 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:07
  • 3181 Skulptur
    Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips, Vattenbäre..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:58
  • 3296 Skulptur
    terrakotta, Signerad. Höjd: 28 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:09
  • 3101 Skulptur
    Trä, Orientalisk. Höjd: 85 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:45
  • 3350 Skulpturer
    2 st, Anzengruber, Austria. Höjd: 19-20 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:06
  • 3351 Skulpturer
    2 st, Anzengruber, Austria. Höjd: 20 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3417 Skulpturer
    3 st. Glas, elefanter, Baccarat. Höjd: 9-16 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:30
  • 3352 Skulpturer
    4 st, bland annat G Munder/Anzengruber, Austria. H..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:41
  • 9260 Skulpturgrupp
    brons, antik, Asien. Höjd: 25 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:58
  • 3392 SockerskÃ¥l
    silver, Finland. Längd: 18 cm, höjd: 10 cm, vikt: ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:19
  • 3396 SockerskÃ¥lar
    2 st, nysilver. Höjd: 26-27 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:40
  • 3228 Soffa
    1800-tal, Björk. Längd: 225 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:49
  • 9213 Soffa
    Biedermeierstil. Längd: 195 cm. Djup: 58 cm. Höjd:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:58
  • 3106 Soffa
    Bröderna Andersson. Längd: 197 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:16
  • 9207 Soffa
    omkring sekelskiftet 1900, fast stoppad sits. Läng..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:31
  • 3375 Soffbord
    Metall/glas. Bredd: 68 cm, djup: 68 cm, höjd: 44 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:59
  • 3121 Spegel
    + konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:24
  • 3203 Spegel
    127x73 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:54
  • 3288 Spegel
    1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:08
  • 9032 Spegel
    85x66, nutida
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:28
  • 3080 Spegel
    Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:57
  • 3124 Spegel
    Gustaviansk stil, 130x71 cm
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:43
  • 3129 Spegel
    målad, 125x53 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:34
  • 3128 Spegel
    omkring sekelskiftet 1900,134x63 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:24
  • 3079 Spegel
    Tage Fougstedt (1890-1959), Sverige. 1925,40x40 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:48
  • 3231 Spelbord
    1800-tal. Bredd: 88 cm, djup: 43x2 cm, höjd: 70 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:58
  • 8284 Spelbord
    Sengustavianskt, sent 1700-tal, mahogny, delvis fa..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:18
  • 3125 Spjut
    2 st. Längd: 195 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:38
  • 3130 Spjut
    Afrika, trä med metallspets. Längd: 150 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:19
  • 3300 Staffli
    Björk. Höjd: 170 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:49
  • 3427 Stolar
    2 st, Allmoge
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:29
  • 3019 Stolar
    2 st, Stolar Gustaviansk stil, bemålade
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:37
  • 3115 Stolar
    4 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:40
  • 3370 Stolar
    ett par, Barockstil
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:21
  • 3208 Stolar
    ett par, J39, Börje Mogensen, renoveringsobjekt, r..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:12
  • 3238 Stolar
    ett par, rottingrygg
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:29
  • 9264 Stolar
    ett par. Kasper Salto, "Ice chair", Fritz Hansen. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:34
  • 3371 Stolar
    mahogny, intarsia
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:01
  • 3114 Sybord
    mahogny, sengustaviansk stil, 1800-tal. Bredd: 53 ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:45
  • 3157 Syltkrukor
    4 st, blåvita. Höjd: 11-16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:51
  • 3084 Taburett/bänk
    Gustaviansk stil. Längd: 107cm. Djup: 37 cm, höjd:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:30
  • 3131 Takarmatur
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:10
  • 3052 Takarmatur
    glas. Höjd: 45cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:24
  • 3374 Takarmatur
    Maria Therisa-stil. Höjd: ca 50 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:07
  • 3373 Takarmatur
    med prismor, Rokokostil. Höjd: 60 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:51
  • 3120 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 35 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:44
  • 3184 Takarmatur
    Nordlux. Höjd: 40 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:23
  • 3182 Takarmatur
    Poul Henningsen, PH 4/3 pendel, Louis Poulsen. Dia..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:04
  • 3183 Takarmatur
    Poul Henningsen, PH 4/3 pendel, Louis Poulsen. Dia..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:36
  • 9081 Takarmatur
    Prismor. Höjd: ca 60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:25
  • 3038 Takarmatur
    Trä. Höjd: 27cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:18
  • 3123 Takarmatur
    Venetiansk stil. Höjd: 45 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:16
  • 3289 Tallrikar
    9 st, Kina, Blåvita, samt Imaridekor. Diameter, 22..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:17
  • 3310 Tändare
    2 st Ronson/Consul
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:50
  • 3313 Tapetschablon
    6 st. Längd: ca 20 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:03
  • 3105 Tavelram
    ramens innermått: 40x30,5, yttermått inklusive ram..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:10
  • 3257 Tavla
    japan, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:55
  • 3252 Tavlor
    2 st, England, yttermått inklusive ram: 38x28 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:50
  • 3149 Te- /kaffeservis
    + ett par vaser, Rörstrand, Ostindia, 28 delar, 18..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:01
  • 9048 Tegods
    12 delar, Coq, Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-19..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:19
  • 3032 Tekanna
    Fat och cylinder, Kina. Höjd: 10-17cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:33
  • 3301 Tekanna
    Yixing, Kina. Höjd: 22 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:59
  • 3033 Tekanna och ka..
    Kina. Höjd: 9-19cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3303 Tekoppar
    med fat, 15 st, udda
    Utrop: 1.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:30
  • 3152 Teservis
    27 delar, Japan, med motiv av drake, 12 koppar, 12..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:25
  • 3334 Textil
    Christina Knall (f. 1947), Sverige. 65x60 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:24
  • 3232 TrädgÃ¥rdsurna
    Gjutjärn. Höjd: 45 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:10
  • 3255 Tusch
    Gunnar Widholm (1882-1953), Sverige. Bildmått: 33x..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:21
  • 3248 Tuschteckning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 35x30 ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:30
  • 3284 Uppläggningsfat
    Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 42 cm. Bredd:..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:29
  • 3072 Väggtextil
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Livets Träd, 1..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:39
  • 3037 Väggur
    Metall, s. K. Kartellur, Längd: 48cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:23
  • 3269 Vas
    fajans. Höjd: 39 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:53
  • 3294 Vas
    Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 29 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:57
  • 3209 Vas
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:18
  • 3081 Vas
    Upsala-Ekeby, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:32
  • 3416 Vaser
    2 st, glas, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iitt..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:39
  • 3415 Vaser
    2 st. Porslin, Rosenthal, 21-29 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:45
  • 3355 Vaser
    ett par, Österrike. Höjd: 19 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:56
  • 3275 Vattenkokare
    Michael Graves, Alessi, rostfritt stål. Höjd: 24 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:55
  • 3189 Vattenkokare
    Richard Sapper (1932-2015), Tyskland. Alessi, Kett..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:25
  • 3034 Vettar
    3 st. Längd: 36-46cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:49
  • 3333 Vinglas
    7 st. Höjd: 13 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:59
  • 3391 Vinkanna
    med nysilvermontering. Höjd: 25 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:10
  • 9041 Vinställ
    Smide, med hänglås på kedja. Längd: 40 cm, djup: 3..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:52
  • 3065 VitrinskÃ¥p
    Längd: 61 cm. Djup: 33 cm, höjd: 146 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:42
  • 3111 VitrinskÃ¥p
    mahogny. Bredd: 71 cm, djup: 44 cm, höjd: 150 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 18:04
  • 8006 Vril
    Björk. Längd: 37 cm. Höjd: 37 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 19:07
  • 3264 Ytterfoder
    Imperial Bonn, Tyskland, keramik med blomdekor. Di..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 sept kl 20:51




Ladda ner broschyr