Visning: fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9
veckoauktion den 30 september 2024
Visning: fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9
-
9237 Akustisk gitarr
Masaru Kohno, Tokyo, Japan, no. 20,1977, i läderfodral. Längd: 101 cm
Utrop: 14.000 kr
Pris just nu 11.500 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:42
-
9237 Akustisk gitarr
Masaru Kohno, Tokyo, Japan, no. 20,1977, i läderfo..//
Utrop: 14.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:42 -
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15 -
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29
-
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49 -
3201 Akvarell
Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. Signerad, akva..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
3091 Akvareller
2 st, E. Johnson. Signerade, akvarell, yttermått i..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:19
-
3117 Arkivskåp
Ek. Bredd: 52 cm, djup: 40 cm, höjd: 145 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:09 -
3066 Ask med lock
höjd: 27cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:13 -
3407 Ask med lock
Orientalisk. Diameter: 35 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:31
-
3412 Bestick
13 delar, silver, Rosenholm, 6 gafflar+ 7 knivar. ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:20 -
3319 Bestick
silver, 19 delar, diverse. Längd: 12-22 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:42 -
3389 Bestick/tänger..
Silver div. Vikt: 320 gr ca
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:39
-
3260 Mat och kaffeservis
155 delar, Dresden, Gustavsberg, 12 flata tallrikar, 16 djupa, 15 efterrätt. 11 efterrättsskålar, assietter 10+ 15+ 10,12 mockakoppar med fat, 20 kaffekoppar med fat, 12 chokladkoppar, 6 tékoppar med fat, 2 koppar med 3 fat, 2 kaffekannor, 2 kaffekoppar med fat, 3 gräddkannor, 3 sockerskålar, 2 småskålar, 2 äggkoppar
Utrop: 12.000 kr
Pris just nu 9.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:32
-
3158 Bläckhorn
Gjutgods. Längd: 31 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46 -
3397 Bläckställ
2 st, Metall/ns. Längd: 16-36 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:02 -
3005 Bläckställ
Marmor, brons. Längd: 33 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12
-
3306 Blandteknik
2 st, Harvey, Paris, yttermått inklusive ram: 50x3..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:47 -
3423 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, yttermått ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25 -
9129 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade Umeå, 1894..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54
-
3002 Blandteknik
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:34 -
3018 Blandteknik
Eugen Kask (1918-1998), Signerad, daterad 69 cm, y..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53 -
3326 Blandteknik
Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Vaxholm, Signe..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:35
-
9077 Blandteknik
Hans Ittmann (1914-1972), Nederländerna. Kompositi..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:17 -
3188 Blandteknik
Jan Afzelius (1929-2000), Sverige. Signerad, folkl..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:02 -
9135 Blandteknik
Max Bilde (f. 1919), Sverige. Signerad, daterad a ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:39
-
9235 Semiakustisk gitarr
Eastman AR810ce, Anno 2009, serienr SE008 cm. Längd: 107 cm
Utrop: 8.500 kr
Pris just nu 6.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:37
-
3151 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Fiskare, Ital..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:46 -
3148 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad G. L 1908..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:37 -
3083 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29
-
9087 Blomsterbord
Rokokostil. Bredd: 65 cm. Djup: 30 cm, höjd: 78 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:05 -
9214 Bokhylla
1930-tal, betsad björk. Bredd: 119 cm, djup: 25 cm..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:01 -
3107 Bokhylla
Idegran. Bredd: 112 cm, djup: 30 cm, höjd: 80 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3358 Bokhylleskåp
mahogny. Bredd: 100 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 165 cm,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:55 -
3200 Bokskåp
1800-tal, Valnöt. Bredd: 112 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:14 -
3314 Bokverk
3 st, Snorre Sturlasson, Konunga sagor 1-2 samt bo..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:34
-
3087 Bord
glas och metall. Diameter: 42 cm. Höjd: 54 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10 -
3109 Bord
Rokokostil, Vitmålat. Bredd: 110 cm, djup: 70 cm, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25 -
3349 Bordsdekoratio..
Porslin, Art Déco. Längd: 25 cm. Höjd: 27 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:27
-
9282 Matta
orientalisk, Täbriz, 277x370 cm
Utrop: 7.000 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:16
-
3347 Bordsdekoratio..
10 st, metall, Påfåglar. Längd: 10-21 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:18 -
3191 Bordsdekoratio..
5 st, vindruvor, flerfärgat glas. Längd: 10-12 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:11 -
3348 Bordsdekoratio..
Tuppar, 6 st. Höjd: 10-25 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:35
-
3146 Bordslampa
Anders Pehrson, Bumling, Ateljé Lyktan. Höjd: 52 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18 -
3042 Bordslampa
Ateljé Lyktan, Åhus. Höj- och sänkbar
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:13 -
3040 Bordslampa
Bergboms, mässing, "B-075". Höjd: 52cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:56
-
3154 Bordslampa
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:02 -
3078 Bordslampfot
+ golvlampfot, mässing. Höjd: 45-100 ca
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:10 -
3176 Bordslampfot
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Ekeby, keramik. Höj..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12
-
3345 Bordslampfot
brons, Austria, omkring sekelskiftet 1900, Man på ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3263 Bordslampfot
Ewå, mässing. Höjd: 40 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:36 -
3156 Bordslampfot
jugendstil. Höjd: 37 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15
-
7397 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 7.000 kr
Pris just nu 5.600 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:59
-
3095 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900, överfångsglas. Signerad..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:04 -
3403 Bordslampfot
svart sten med mässingsmontering. Höjd: 35 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:59 -
3359 Bordslampfot
tenn, Jugend. Höjd: 38 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:12
-
3341 Bordslampfot
Wien, musiserande par. Höjd: 69 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:51 -
3077 Bordslampfötter
2 st, Porslin. Höjd: 36 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:48 -
3339 Bordslampor
ett par, mässing med skärm. Höjd: med skärm 39 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:15
-
3307 Brännvinsflaskor
2 st. Höjd: 20-21 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:24 -
3282 Brickor
2 st, på tassar med gallerkant, vitmetall och kera..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:48 -
3302 Buddha
2 st, trä. Höjd: 23-30 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:05
-
3064 Byrå
Längd: 41 cm. Djup: 32 cm, höjd: 78 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:09 -
1001 Byrå
Rokoko, 1700-tal, Rotfanér, senare marmorskiva. Br..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:10 -
3343 Byster
2 st, Austria, Balineser. Höjd: 24 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:56
-
1027 Oljemålning
Oszkar Nagy (1893-1965), Ungern. Interiör med par. Signerad. Olja på pannå, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Utrop: 6.500 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:07
-
3173 Cafébord
med stenskiva. Bredd: 60 cm, djup: 60 cm, höjd: 73 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53 -
3174 Cafébord
med stenskiva. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm, höjd: 73 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:40 -
3177 Cafébord
med stenskiva. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 73 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:06
-
3178 Cafébord
med stenskiva. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 73 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:11 -
3332 Champagneglas
6+ 3 st. Höjd: 18 ca
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:11 -
3357 Cigarettbehåll..
höjd: 15 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:17
-
3085 Dalahästar
4 st. Höjd: 10-12 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:17 -
6097 Damarbetsbord
Rokoko, med låda, Ek, Bredd: 95. Djup: 56 cm. Höjd..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:29 -
3340 Damarmbandsur
länk i 18K guld, 1966, Längd: 16 cm, bruttovikt: 1..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:56
-
3290 Dekorelement
ett par, änglar, bemålat trä och gips, Höjd: 13 cm..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:26 -
3086 Dekorelement
Indonesien. Höjd: 125 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3401 Dolk
orientalisk, med ornamenterad balja i mässing. Län..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:32
-
3274 Färglitografier
4 st. Efter von Wright, Fåglar. Färglitografi, bildmått: 23x15 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
Utrop: 600 kr
Pris just nu 3.200 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:15
-
3406 Dörrlås
6 st, Modell äldre
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:02 -
3327 Emaljmålning
Leida Rives (1915-1989), Sverige. Signerad LR, 37x..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:03 -
3428 Emaljmålning
Leida Rives-Elfvén (1915-1989), Sverige. Signerad ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:32
-
3236 Étagère
omkring sekelskiftet 1900, grönmålat. Längd: 48 cm..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:43 -
3247 Etsning
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:34 -
3240 Etsning
Eric Grate (1896-1983), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21
-
3089 Etsning
Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad. Bil..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39 -
3429 Etsning
Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10 -
3227 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10. B..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52
-
3058 Etsning
Rowland Langmaid (1897-1956), Storbritannien. Sign..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:28 -
3110 Etsning
Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Katarinahissen. ..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:17 -
3331 Etsning
Ulf Trotzig (1925-2013), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39
-
3204 Oljemålning
Wladyslaw Chimelinski. Signerad, gatumotiv. Olja på duk, 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm
Utrop: 1.500 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:33
-
3067 Etsningar
6 st, Ernst Hällgren (1889-1944), Sverige. Yttermå..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:43 -
3001 Färgetsning
Bernard Munch. Signerad EA. Bladets mått: 66x50 cm..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:03 -
3142 Färglifografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "Stilla vatten - ..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16
-
3039 Färglitografi
Gösta Gustavson. Färglitografi, bildmått: 50x60cm,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:59 -
3245 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:23 -
3424 Färglitografi
Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:11
-
3220 Matta
Orientalisk Täbriz, 198x293 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:43
-
9156 Färglitografi
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:01 -
9159 Färglitografi
Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:07 -
3224 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:45
-
9245 Färglitografi
Ingemar Imbro, "Fjärilen". Signerad och numrerad. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:03 -
3047 Färglitografi
Joe Borg. Signerad, färglitografi, 12x10cm, ytterm..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:36 -
9082 Färglitografi
Kjeld Ulrich (f. 1942), Signerad, numrerad 82/130...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:27
-
3223 Färglitografi
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46 -
3048 Färglitografi
Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:07 -
3243 Färglitografi
Lars-Erik Falk. Signerad, numrerad 24/25. Färglito..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:18
-
3049 Färglitografi
Lasse Ã…berg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:17 -
3328 Färglitografi
Leida Rives (1915-1989), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:49 -
3007 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:40
-
3289 Tallrikar
9 st, Kina, Blåvita, samt Imaridekor. Diameter, 22-23 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:17
-
9122 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, provtr..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:57 -
3164 Färglitografi
Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:07 -
9241 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:58
-
3068 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21 -
3241 Färglitografi
Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrera..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:37 -
3244 Färglitografi
Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:06
-
3010 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:38 -
3225 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18 -
3017 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:43
-
3258 Färglitografi
son . Signerad, numrerad 28/35. Färglitografi. Bla..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:45 -
3198 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:20 -
3014 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3219 Matta
Orientalisk Hehraban, 212x292 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:24
-
3012 Färglitografier
1+ 1st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Oidenti..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3274 Färglitografier
4 st. Efter von Wright, Fåglar. Färglitografi, bil..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:15 -
3383 Fat
2 st, Tenn, Jugend, 10x11-22x21 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:37
-
3297 Fat
3 st, Trä, 1700-/1800-tal, 2 st Märkta IOS. Diamet..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:22 -
3044 Fat
4 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Glas. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:38 -
3265 Fat
Stengods, Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:08
-
9291 Fåtölj
+ fotpall, Skinn, Stressless, modell "Senator", Ek..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:00 -
9292 Fåtölj
+ fotpall, Skinn, Stressless, modell "Senator", Ek..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:00 -
3075 Fåtölj
1960-tal, Galon
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:02
-
9307 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Höjd: 102 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39 -
3199 Fåtölj
Klädsel i Colefax and Flowler. Bredd: 80 cm, sitth..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:23 -
9239 Fåtölj
Nyrokoko
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:50
-
3168 Matta
Kelim Orientalisk, 156x201 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:42
-
3324 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedes..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
9085 Fåtöljer
4 st. Nutida
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:31 -
7397 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 7.000 kr
Aktuellt bud: 5.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3006 Fåtöljer
ett par, Rotting
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:12 -
3235 Fåtöljer
ett par, Skinn
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:58 -
3362 Figurin
+ väggplatta, Goldscheider. Höjd: 10-16 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:59
-
3431 Figurin
Gmundner keramik, Österrike, sittande kvinna, lerg..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16 -
3054 Figurin
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Stjärngosse ur s..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:11 -
3342 Figurin
Wien, Häst. Höjd: 30 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:49
-
3368 Figuriner
14 delar, Österrike. Höjd: 2-16 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:40 -
3356 Figuriner
2 st, Glas, Murano, Clowner. Höjd: 17-27 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:49 -
3361 Figuriner
2 st, keramik, Österrike/Tyskland. Höjd: 17-21 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:19
-
9210 Oljemålning
Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap med kyrka. Olja på duk 30x30 cm. Oramad
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:44
-
3360 Figuriner
3 st, Keramik, Österrike/Tyskland. Höjd: 12-22 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:43 -
3367 Figuriner
8 st, Österrike, metall. Höjd: 3-9 längd: 17 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:08 -
3366 Figuriner
8 st, Österrike, Metall. Höjd: 8-22 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
-
3287 Florett
nutida. Längd: 110 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:13 -
3127 Floretter
2 st. Frankrike, den ena Pion, Paris. Längd: 106-108
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33 -
3318 Fohund
Trä. Längd: 10 cm, höjd: 10 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:39
-
3090 Fotografi
Jimi Hendrix, Gröna Lund 1970. Pritn no. 2/30. Ora..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:38 -
3196 Gardiner
2+ 2 st, fodrade, Colefax & Fowler, 1992, linne. 2..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:20 -
3206 Gardiner
3 st, ej fållade nedertill, linne, 115x230 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:42
-
3197 Gardiner
Ett par, bomull, 110x125 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:19 -
3210 Glas
2 st, "Stockholm Schnapps", design: Catarina Giari..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57 -
3046 Glasservisdelar
7 delar. Höjd: 8-23cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:04
-
3340 Damarmbandsur
länk i 18K guld, 1966, Längd: 16 cm, bruttovikt: 14,7g
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:56
-
3026 Golvkandelaber
höjd: ca 70cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12 -
3035 Golvlampa
Arteluce, Italien, Ezio Didone, Corolle, Höjd: 193 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:19 -
3167 Golvlampa
Hemi Klocka, Höj - och sänkbar, vridbar ljuspunkt,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:26
-
3074 Golvlampa
Zlamp. Höjd: 152cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:23 -
3119 Golvlampfot
mässing. Höjd: 112 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:01 -
3325 Golvlampor
ett par, Belid. Höjd: 148 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:19
-
3126 Golvspegel
Ib Laursen, metall, 168x37 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
3230 Golvur
1800-tal. Höjd: 213 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:51 -
9297 Golvvas
Kina. Höjd: 61 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25
-
3400 Gouache
Mats Norryd (1944-1989), Sverige. "Mordor", motiv ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:32 -
3285 Gouache
Oidentifierad konstnär, Stilleben. Signerad LC. Bi..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:33 -
3286 Grafiska blad
11st, Fåglar. Bildmått: <27x17 cm, yttermått inklu..//
Utrop: 1.200 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:38
-
3166 Matta
Kelim Orientalisk, 200x243 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:50
-
9283 Grafiskt blad
Tryck, Lasse Berghagen. Signerad 1995. Bildmått: 4..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3195 Gravyr
Neptun, J Gillberg, Stockholm, 46x34 cm, yttermått..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:39 -
3376 Hallbyrå
1960-tal, med stenskiva. Bredd: 65 cm, djup: 28 cm..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:50
-
3410 Hängskåp
1800-tal, bemålat. Bredd: 64 cm, djup: 24. Cm, höj..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:35 -
9184 Hatthylla
krom, 1950-tal. Bredd: 97 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:52 -
3298 Hög hatt
A F Bodecker
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:58
-
3073 Huggkrok
Allmoge. Längd: 24 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:23 -
3393 Ikon
papier-maché, Haiti, 61x50 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:56 -
3043 Kaffekoppar
4st med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. S..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:27
-
3395 Kaffeservis
3 delar, nysilver. Höjd: 7-19 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:47 -
3381 Kaffeservisdelar
4 delar, nysilver. Höjd: 10-22 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:51 -
3385 Kaffeservisdelar
5 delar, nysilver. Höjd: 8-23 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10
-
3170 Matta
Kelim Orientalisk, 164x239 cm
Utrop: 3.400 kr
Pris just nu 2.600 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:15
-
3172 Kaffeskedar
6+ 6 i etui, silver, Stockmann, Finland. Vikt: 108 g
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:26 -
3025 Kandelabrar
Ett par, mässing, Höjd: 38cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:48 -
3293 Kanna
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höj..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:31
-
3096 Kannor
2 st, Kina, 1800-tal, Tenn/Porslin. Höjd: 10-18 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:38 -
3312 Karaffer
3 st. Höjd: 20-21 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21 -
3404 Karmstol
Ek, omkring sekelskiftet 1900
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:43
-
3405 Karmstol
Ek, omkring sekelskiftet 1900
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:12 -
3104 Karmstolar
ett par, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux,..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:56 -
3390 Karott
med lock, + såssnipa, nysilver. Höjd: 11-13 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:39
-
3380 Karotter
med lock, 4 st, nysilver. Längd: 22-32 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:29 -
3364 Karta
Kopparstick, 1800-tal "Carte Del afrique Francoise..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:39 -
3363 Karta
Kopparstick, Afrika, 1700-/1800-tal. Bildmått: 48x..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:06
-
3142 Färglifografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. "Stilla vatten - storlommar". Signerad, numrerad 139/310. Bildmått: 42x58 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:46
-
3365 Kasthyllor
3 st, 73x52-81x50 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:22 -
3337 Koppar
3 delar
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:49 -
3317 Koppar
3 delar, bunke+ Bunke på ben + lock
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:40
-
7201 Kuddar
4 st, patchwork vintage, 46x46 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:49 -
3234 Kudde
Orientalisk Kelim, 48x80 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:55 -
3399 Leksak
Clown, mekanisk, uppvridbar. Höjd: 14 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:05
-
9033 Leksak
Motorcykel, plåt. Längd: 18 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:29 -
3388 Leksaksbil
Schuco Fix 1111+ garage. Längd: 15 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:56 -
3187 Leksaksbilar
bland annat Corgi/Dinky toys, ca 25 del
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:23
-
3103 Likörglas
6 st, Kosta Junior. Höjd: 9 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:26 -
3112 Litografi
Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. Skärgårds..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37 -
2001 Litografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stockholmsvy..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:49
-
3215 Matta
Kelim Afghan, 161x230 cm
Utrop: 3.400 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:38
-
3122 Ljuskrona
höjd: 80 ca
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:07 -
3372 Ljuskrona
Rokokostil, senare elektifiering. Höjd: ca 70 cm
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:25 -
3004 Ljusplåtar
ett par, mässing. Höjd: 51 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:32
-
3160 Ljusstakar
2 par + bläckställ, Tenn. Höjd: 6,5-11 längd: 25 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:14 -
3402 Ljusstakar
2 par, nysilver respektive mässing, bland annat Sk..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:16 -
3316 Ljusstakar
2 par, nysilver. Höjd: 10-18 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
-
9281 Ljusstakar
2 st, kandelaber + skeppsljusstake, mässing. Höjd:..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:13 -
3094 Ljusstakar
ett par, 2-armade, Vitmetall. Höjd: 35 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55 -
3093 Ljusstakar
Ett par, barockstil, ciselerad dekor, mässing. Höj..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:26
-
3092 Ljusstakar
Ett par, med prismor, två ljusarmar, putti i mässi..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:56 -
3266 Ljusstakar
Ett par, nyrokokostil, nysilver. Höjd: 17 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:33 -
3159 Ljusstakar
Ett par, rokokostil, metall. Höjd: 31 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:17
-
3169 Matta
Kelim Orientalisk, 150x197 cm
Utrop: 3.400 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:39
-
9026 Ljusstakar
ett par, Rörstrand, Daladansen. Höjd: 29 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:55 -
3270 Ljusstake
vänskapsknuten, mässing, Josef Frank (1885-1967), ..//
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:55 -
3268 Lockurna
+ urna, fajans. Höjd: 31-45 cm
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:37
-
9296 Lockurna
keramik. Höjd: 58 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:24 -
3031 Lockurna
Kina. Höjd: 19cm, nagg
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:09 -
3023 Manschettknappar
2st par, gravyr silver. Vikt: 15g. Samt en penna P..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24
-
3261 Mapp
Medeltida riddare, England, yttermått inklusive ra..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
3260 Mat och kaffes..
155 delar, Dresden, Gustavsberg, 12 flata tallrika..//
Utrop: 12.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:32 -
3369 Matbord
Alm, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 128+ 2x57, ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57
-
3323 Matsalsgrupp
8 delar, Bord + 7 stolar, Teak. Längd: 140+ 2x55, ..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:35 -
3045 Matservisdelar
15 delar, + 5 extra fat. Arabia. Nagg
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:05 -
3194 Matservisdelar
36 delar, Bing & Grøndahl, "Empire", 9 mattallrika..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52
-
3213 Matta
Kelim afghan, 122x170 cm
Utrop: 3.400 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:45
-
3041 Matservisdelar
45 delar, Rörstrand
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:27 -
3295 Matservisdelar
Tyskland, ca 60 del
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:58 -
3099 Matta
81x153 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:39
-
3213 Matta
Kelim afghan, 122x170 cm
Utrop: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3212 Matta
Kelim Afghan, 152x201 cm
Utrop: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:32 -
3215 Matta
Kelim Afghan, 161x230 cm
Utrop: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:38
-
3216 Matta
Kelim Orientalisk Ghshgai, 138x360 cm
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:32 -
3169 Matta
Kelim Orientalisk, 150x197 cm
Utrop: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39 -
3168 Matta
Kelim Orientalisk, 156x201 cm
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:42
-
3170 Matta
Kelim Orientalisk, 164x239 cm
Utrop: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15 -
3166 Matta
Kelim Orientalisk, 200x243 cm
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:50 -
3214 Matta
Kelim Orientalisk, 70x226 cm
Utrop: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:36
-
3216 Matta
Kelim Orientalisk Ghshgai, 138x360 cm
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:32
-
3211 Matta
Kelim, Orientalisk, 139x181 cm
Utrop: 3.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:36 -
8034 Matta
Nain, part silk, 6 LA, ca 800000 knutar/kvm, 193x294
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:41 -
3098 Matta
Orient, 97x195 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:56
-
3217 Matta
Orientalisk Gobi. 149x189 cm
Utrop: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3219 Matta
Orientalisk Hehraban, 212x292 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
3220 Matta
Orientalisk Täbriz, 198x293 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:43
-
3003 Matta
orientalisk, 102x128 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:11 -
3179 Matta
orientalisk, 104x150 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:34 -
3143 Matta
orientalisk, 114x185 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46
-
3180 Matta
orientalisk, 147x188 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:50 -
3222 Matta
orientalisk, 149x188 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:59 -
3144 Matta
orientalisk, 168x245 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:17
-
3211 Matta
Kelim, Orientalisk, 139x181 cm
Utrop: 3.400 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:36
-
3141 Matta
orientalisk, 170x250 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:40 -
3377 Matta
orientalisk, 240x340 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:48 -
3097 Matta
Orientalisk, 75x135 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:29
-
3379 Matta
orientalisk, 95x148 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:27 -
3218 Matta
orientalisk, Galleri, 82x302 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:07 -
7253 Matta
Orientalisk, Kelim Afghan, 254x301 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:09
-
7255 Matta
Orientalisk, Kelim, Afghan, gallerimodell, 79x287 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
3139 Matta
orientalisk, Pakistan, 186x283 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:58 -
3221 Matta
orientalisk, Pakistan, 227x323 cm
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:36
-
9282 Matta
orientalisk, Täbriz, 277x370 cm
Utrop: 7.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
7202 Matta
Orientalisk, Ziglar, 205x297 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:58 -
3250 Minkpäls
Wink & Persson. Längd: 115 cm, storlek: 38-40 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:19
-
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.200 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:24
-
3262 Mockakoppar
NK för Operakällaren, Gustavsberg. 12 st koppar me..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:23 -
6330 Modelltåg
Lok + vagnar & räls, med mera, Märklin, bland anna..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:31 -
3311 Mugg
Kockums, Emaljerad, Oscar II, 1872-1897. Höjd: 11 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3335 Muggar
8+ 4 st, Rörstrand, bland annat Swedish Grace
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:03 -
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55 -
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44
-
3140 Oljemålning
B Ringvall, Signerad, fiskebodar. Olja på duk, 34x..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:57 -
3161 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Tillskriven, Sjö..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:10 -
3021 Oljemålning
Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad, 49x5..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:53
-
1001 Byrå
Rokoko, 1700-tal, Rotfanér, senare marmorskiva. Bredd: 115 cm. Djup: 68 cm, höjd: 83 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:10
-
3202 Oljemålning
Edgar Saving (f. 1970), Sverige. Village. Signerad..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:14 -
3329 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad. Olja p..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18 -
3137 Oljemålning
Folke Persson (1905-1964), Sverige. Signerad Folke..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55
-
3419 Oljemålning
Francisca Lindberg (f. 1944), Sverige. Signerad. O..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33 -
3016 Oljemålning
Göta Fogler (1919-1992), Sverige. Signerad. Olja p..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:03 -
3155 Oljemålning
Gunnar Malm. Signerad, bymotiv. Olja på duk, ej ra..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:07
-
3030 Oljemålning
Gustaf Höglund (1910-1994), Sverige. Signerad. Olj..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3088 Oljemålning
Humberto Couet, Signerad, kust med sjöfåglar. Olja..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
9211 Oljemålning
Janos Viski. Signerad, slädfärd. Olja på duk, 60x8..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:52
-
3171 Oljemålning
Juan Madojo. Signerad, korsnedtagningen. Olja på p..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:41 -
9210 Oljemålning
Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Landskap med ky..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:44 -
3249 Oljemålning
Kerstin Hammarlund (1929-2024), Sverige. Schack. S..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:23
-
9013 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:10
-
3239 Oljemålning
Kerstin Hammarlund (1929-2024), Sverige. Signerad...//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:12 -
3226 Oljemålning
Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, "Hö..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:07 -
9117 Oljemålning
Leonard Wiedh (1866-1938), Sverige. Signerad, hösa..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:26
-
8303 Oljemålning
Ludvig Richarde (1862-1929), Sverige. Signerad, da..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:39 -
3009 Oljemålning
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Signerad. Olj..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:02 -
1025 Oljemålning
Miloslav Holy (1897-1974), Tjeckien. Landskap med ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46
-
1011 Oljemålning
Miloslav Holy (1897-1974), Tjeckien. Landskap med ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12 -
9128 Oljemålning
Nils Grahmstad. Signerad, daterad - 42, motiv från..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:49 -
3281 Oljemålning
Oidentifierad konstnär Ulriksdal, Signerad. Olja p..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:50
-
3011 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:51 -
3321 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, månljus över ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:41 -
3022 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:47
-
3122 Ljuskrona
höjd: 80 ca
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:07
-
3138 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1956,3 fi..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:02 -
3020 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:20 -
3153 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Otter, Nordafrika..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:01
-
9123 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Bylandskap, 1910..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:04 -
3060 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, clown. Olja på d..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:32 -
9124 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Engelsk landskap..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:06
-
3193 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, segelbåt. Olja p..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:22 -
3062 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 60x..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:08 -
3059 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, m..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
3205 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Singerad CL, utsikt från e..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33 -
3132 Oljemålning
Oliver Sylthe. Signerad, daterad -32, Kvinna med k..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:27 -
3320 Oljemålning
Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25
-
3141 Matta
orientalisk, 170x250 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:40
-
1027 Oljemålning
Oszkar Nagy (1893-1965), Ungern. Interiör med par...//
Utrop: 6.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:07 -
3008 Oljemålning
Patrik Djurstedt. Signerad, daterad 2002. Olja på ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:56 -
3145 Oljemålning
Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:34
-
3147 Oljemålning
Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:35 -
3133 Oljemålning
Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:12 -
3420 Oljemålning
Ryno Frieberg (1920-2018), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:08
-
3163 Oljemålning
Sigfrid Bengtsson (1898-1985), Sverige. Blomsterst..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:38 -
3136 Oljemålning
signerad Löberg. Olja på pannå, 45x70 cm, yttermåt..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:26 -
3056 Oljemålning
Sven Gunnar Alfons. Signerad. Olja på pannå, 18x26..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39
-
3421 Oljemålning
Sven Holm (f. 1934), Sverige. Signerad, landskap. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:22 -
3204 Oljemålning
Wladyslaw Chimelinski. Signerad, gatumotiv. Olja p..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33 -
9097 Oljemålning
Zaklad Stolarski, Signerad. Olja på duk, 44x53 cm,..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:23
-
3235 Fåtöljer
ett par, Skinn
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:58
-
3015 Oljemålningar
1+ 1st, Sture Haglundh (f. 1908), Sverige. Signera..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:11 -
3013 Oljemålningar
2 st, Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signer..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3251 Oljemålningar
2 st, Kerstin Hammarlund (1929-2024), Sverige. Sig..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46
-
3150 Oljemålningar
2 st, Pontus Löberg (1935-2005), Sverige. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:05 -
3029 Oljemålningar
3 st, Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Signerad..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:43 -
3259 Pall
stålrör
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12
-
3185 Päls
Saga Mink, Amoress, storlek ca 40 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:29 -
3254 Pälscape
Wink & Persson, mink. Längd: 55 cm ca. Storlek: 38 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:49 -
6161 Pastell
Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33
-
8251 Pastell
Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3267 Pilgrimsflaska
Kina. Höjd: 20,5 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:22 -
3309 Pipor
2 st + käppkrycka (hästhuvud)
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16
-
3202 Oljemålning
Edgar Saving (f. 1970), Sverige. Village. Signerad. Olja på duk, 110x110 cm, yttermått inklusive ram: 113x113 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:14
-
3394 Plåtkista
längd: 98 cm, djup: 54 cm, höjd: 39 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:13 -
3186 Räls
Märklin, växlar/övergångar mm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:06 -
3304 Resebestick
3 delar, silver, Floberg, 1790. Längd: 20,5-24,5
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:02
-
3113 Salongsbord
Idegran. Bredd: 60+ 2x47, djup: 90 cm, höjd: 76 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:18 -
3386 Såsskålar
7 st, nysilver, 9-12 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:48 -
3409 Satsbord
4 delar, Orientalisk, skuren dekor i trä, största ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:14
-
3118 Satsbord
mahogny, 3 delar. Bredd: 47 cm, djup: 33 cm, höjd:..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:24 -
3237 Schackbord
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 71 cm, ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53 -
3430 Schäslong
Nyrokoko. Längd: 123 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:52
-
9235 Semiakustisk g..
Eastman AR810ce, Anno 2009, serienr SE008 cm. Läng..//
Utrop: 8.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:37 -
9119 Serigrafi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:27 -
3418 Serveringsbest..
4 delar, i etui, silver, ciselerad dekor. Längd: 1..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10
-
9280 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodsler. Höjd: 26,5 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.800 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 20:09
-
3076 Serveringsvagn
1950-tal, rotting/Metall, med lös bricka. Längd: 6..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46 -
3063 Serveringsvagn
mässing, glas. Längd: 56 cm. Djup: 36 cm, höjd: 58 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08 -
3027 Serveringsvagn
mässing, och glas. Längd: 64 cm. Djup: 40 cm, höjd..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:47
-
3116 Serveringsvagn
mässing. Längd: 53 cm, djup: 37 cm, höjd: 66 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:37 -
3175 Sideboard
Rokokostil. Längd: 160 cm, djup: 52 cm, höjd: 91 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:09 -
3315 Siffror
silver, nr 1-12, "Groggnummer"
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:35
-
3422 Siluettavlor
8 st, ej signerad, yttermått inklusive ram: 29x24 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:26 -
3283 Silver
diverse, 14 delar, ca 272 g
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:29 -
9212 Silver
diverse, 7 delar
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:54
-
3308 Skål
med lock, Björkrot. Höjd: 33 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:55 -
3271 Skål
på fot, glas och nysilver. Diameter: 33 cm, höjd: ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:01 -
3353 Skål
på fot, nysilver och glas
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:23
-
3212 Matta
Kelim Afghan, 152x201 cm
Utrop: 2.400 kr
Pris just nu 1.700 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:32
-
9168 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Dia..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:13 -
3291 Skålar
2 st, Rörstrand och Gustavsberg. Längd: 17,5-21 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:41 -
3299 Skålar
2 st, trä, målade. Diameter: 22-28 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3190 Skålar
Rolf Sinnemark (f. 1941), Sverige. Rörstrand, kera..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:13 -
3346 Skålar på fot
2 st, omkring sekelskiftet 1900, nysilver och glas..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:57 -
3382 Skålfat
2 st, Kayzerzinn, Jugend. Längd: 26-32 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:11
-
3292 Skålfat
Kina, Blåvitt. Längd: 36 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:35 -
3398 Skålfat
Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Art Déco. Diamete..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
9278 Skänk
furu. Bredd: 125 cm. Djup: 45 cm, höjd: 175 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:15
-
3229 Skänk
Gustaviansk stil. Bredd: 146 cm, djup: 50 cm, höjd..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15 -
3322 Skåp
1800-tal, Bemålat. Bredd: 130 cm, djup: 51 cm, höj..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:12 -
3162 Skrin
Mahogny med vykort
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:15
-
3217 Matta
Orientalisk Gobi. 149x189 cm
Utrop: 2.600 kr
Pris just nu 1.700 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 19:46
-
3233 Skrivbord
mahogny. Bredd: 141 cm, djup: 80 cm, höjd: 76 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:45 -
3108 Skrivbord
omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 115 cm, djup: 61..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:01 -
3280 Skrivschatull
1800-tal. Längd: 30 cm. Höjd: 25 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:08
-
3344 Skulptur
Afrikanska. Höjd: 33 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:57 -
9259 Skulptur
brons, Asien, 1900-talets början. Höjd: 15 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:55 -
3272 Skulptur
Byst, dam, papier-maché. Höjd: 38 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:46
-
3432 Skulptur
Goldscheider, sittande kvinna, delvis glaserad ter..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57 -
3102 Skulptur
Gunilla Kropp, Signerad, keramik. Längd: 26 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:11 -
3279 Skulptur
Gunnar Curén, Kamel. Höjd: 5,5 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:41
-
3276 Skulptur
Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Flodhäst, försi..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53 -
3277 Skulptur
Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Giraff, försilv..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:42 -
3278 Skulptur
Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Lejon, försilvr..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:41
-
3214 Matta
Kelim Orientalisk, 70x226 cm
Utrop: 2.400 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
30 september kl 18:36
-
3338 Skulptur
Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. Uggla, stengods...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:22 -
9280 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:09 -
9013 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien A..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10
-
3273 Skulptur
Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, Lejon..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:04 -
3354 Skulptur
Rosenthal, Porslin. Höjd: 29 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:07 -
3181 Skulptur
Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips, Vattenbäre..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:58
-
3296 Skulptur
terrakotta, Signerad. Höjd: 28 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:09 -
3101 Skulptur
Trä, Orientalisk. Höjd: 85 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3350 Skulpturer
2 st, Anzengruber, Austria. Höjd: 19-20 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:06
-
3351 Skulpturer
2 st, Anzengruber, Austria. Höjd: 20 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3417 Skulpturer
3 st. Glas, elefanter, Baccarat. Höjd: 9-16 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
3352 Skulpturer
4 st, bland annat G Munder/Anzengruber, Austria. H..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:41
-
9260 Skulpturgrupp
brons, antik, Asien. Höjd: 25 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:58 -
3392 Sockerskål
silver, Finland. Längd: 18 cm, höjd: 10 cm, vikt: ..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:19 -
3396 Sockerskålar
2 st, nysilver. Höjd: 26-27 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:40
-
3228 Soffa
1800-tal, Björk. Längd: 225 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:49 -
9213 Soffa
Biedermeierstil. Längd: 195 cm. Djup: 58 cm. Höjd:..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:58 -
3106 Soffa
Bröderna Andersson. Längd: 197 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
9207 Soffa
omkring sekelskiftet 1900, fast stoppad sits. Läng..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:31 -
3375 Soffbord
Metall/glas. Bredd: 68 cm, djup: 68 cm, höjd: 44 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59 -
3121 Spegel
+ konsolbord, Rokokostil. Höjd: 195+ 56
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24
-
3203 Spegel
127x73 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:54 -
3288 Spegel
1800-tal. Bredd: 13 cm, höjd: 19 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:08 -
9032 Spegel
85x66, nutida
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:28
-
3080 Spegel
Firma Svenskt Tenn, 1927,64x40 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:57 -
3124 Spegel
Gustaviansk stil, 130x71 cm
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:43 -
3129 Spegel
målad, 125x53 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:34
-
3128 Spegel
omkring sekelskiftet 1900,134x63 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:24 -
3079 Spegel
Tage Fougstedt (1890-1959), Sverige. 1925,40x40 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:48 -
3231 Spelbord
1800-tal. Bredd: 88 cm, djup: 43x2 cm, höjd: 70 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:58
-
8284 Spelbord
Sengustavianskt, sent 1700-tal, mahogny, delvis fa..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:18 -
3125 Spjut
2 st. Längd: 195 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:38 -
3130 Spjut
Afrika, trä med metallspets. Längd: 150 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:19
-
3300 Staffli
Björk. Höjd: 170 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:49 -
3427 Stolar
2 st, Allmoge
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:29 -
3019 Stolar
2 st, Stolar Gustaviansk stil, bemålade
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:37
-
3115 Stolar
4 st, Gustaviansk stil
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:40 -
3370 Stolar
ett par, Barockstil
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:21 -
3208 Stolar
ett par, J39, Börje Mogensen, renoveringsobjekt, r..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:12
-
3238 Stolar
ett par, rottingrygg
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:29 -
9264 Stolar
ett par. Kasper Salto, "Ice chair", Fritz Hansen. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:34 -
3371 Stolar
mahogny, intarsia
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:01
-
3114 Sybord
mahogny, sengustaviansk stil, 1800-tal. Bredd: 53 ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:45 -
3157 Syltkrukor
4 st, blåvita. Höjd: 11-16 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:51 -
3084 Taburett/bänk
Gustaviansk stil. Längd: 107cm. Djup: 37 cm, höjd:..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
-
3131 Takarmatur
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:10 -
3052 Takarmatur
glas. Höjd: 45cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:24 -
3374 Takarmatur
Maria Therisa-stil. Höjd: ca 50 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:07
-
3373 Takarmatur
med prismor, Rokokostil. Höjd: 60 ca
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:51 -
3120 Takarmatur
med prismor. Höjd: 35 ca
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:44 -
3184 Takarmatur
Nordlux. Höjd: 40 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:23
-
3182 Takarmatur
Poul Henningsen, PH 4/3 pendel, Louis Poulsen. Dia..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:04 -
3183 Takarmatur
Poul Henningsen, PH 4/3 pendel, Louis Poulsen. Dia..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:36 -
9081 Takarmatur
Prismor. Höjd: ca 60 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25
-
3038 Takarmatur
Trä. Höjd: 27cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18 -
3123 Takarmatur
Venetiansk stil. Höjd: 45 ca
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:16 -
3289 Tallrikar
9 st, Kina, Blåvita, samt Imaridekor. Diameter, 22..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:17
-
3310 Tändare
2 st Ronson/Consul
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50 -
3313 Tapetschablon
6 st. Längd: ca 20 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3105 Tavelram
ramens innermått: 40x30,5, yttermått inklusive ram..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10
-
3257 Tavla
japan, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:55 -
3252 Tavlor
2 st, England, yttermått inklusive ram: 38x28 ca
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:50 -
3149 Te- /kaffeservis
+ ett par vaser, Rörstrand, Ostindia, 28 delar, 18..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:01
-
9048 Tegods
12 delar, Coq, Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-19..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:19 -
3032 Tekanna
Fat och cylinder, Kina. Höjd: 10-17cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:33 -
3301 Tekanna
Yixing, Kina. Höjd: 22 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:59
-
3033 Tekanna och ka..
Kina. Höjd: 9-19cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3303 Tekoppar
med fat, 15 st, udda
Utrop: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30 -
3152 Teservis
27 delar, Japan, med motiv av drake, 12 koppar, 12..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:25
-
3334 Textil
Christina Knall (f. 1947), Sverige. 65x60 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:24 -
3232 Trädgårdsurna
Gjutjärn. Höjd: 45 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:10 -
3255 Tusch
Gunnar Widholm (1882-1953), Sverige. Bildmått: 33x..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21
-
3248 Tuschteckning
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 35x30 ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:30 -
3284 Uppläggningsfat
Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 42 cm. Bredd:..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
3072 Väggtextil
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Livets Träd, 1..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:39
-
3037 Väggur
Metall, s. K. Kartellur, Längd: 48cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:23 -
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53 -
3294 Vas
Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 29 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:57
-
3209 Vas
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18 -
3081 Vas
Upsala-Ekeby, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:32 -
3416 Vaser
2 st, glas, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iitt..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:39
-
3415 Vaser
2 st. Porslin, Rosenthal, 21-29 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:45 -
3355 Vaser
ett par, Österrike. Höjd: 19 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:56 -
3275 Vattenkokare
Michael Graves, Alessi, rostfritt stål. Höjd: 24 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:55
-
3189 Vattenkokare
Richard Sapper (1932-2015), Tyskland. Alessi, Kett..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25 -
3034 Vettar
3 st. Längd: 36-46cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:49 -
3333 Vinglas
7 st. Höjd: 13 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:59
-
3391 Vinkanna
med nysilvermontering. Höjd: 25 cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:10 -
9041 Vinställ
Smide, med hänglås på kedja. Längd: 40 cm, djup: 3..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:52 -
3065 Vitrinskåp
Längd: 61 cm. Djup: 33 cm, höjd: 146 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:42
-
3111 Vitrinskåp
mahogny. Bredd: 71 cm, djup: 44 cm, höjd: 150 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:04 -
8006 Vril
Björk. Längd: 37 cm. Höjd: 37 cm
UTGICK
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:07 -
3264 Ytterfoder
Imperial Bonn, Tyskland, keramik med blomdekor. Di..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:51