KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16292118
nr 1629 2118
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Madeleine Pyk (f. 1934), "Ryttare". Signerad "Rosa Madeleine Pyk", daterad 1968. Blandteknik, bildmått: 17x22 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:27:45
13/6 21:56:29
1.000 kr
17/6 19:22:45
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer