KONST / Litografier / Färglitografi 16449143
*
nr 1644 9143
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 12/90, komposition. Färglitografi, bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2024
kl 19:09:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 19:34:32
1
300 kr
19/9 19:37:16
2
350 kr
23/9 18:57:44
3
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03
-
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45
-
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16
*
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
nr 1644 9143
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Signerad, numrerad 12/90, komposition. Färglitografi, bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 28x31 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 19:34:32 | 1 | 300 kr |
19/9 19:37:16 | 2 | 350 kr |
23/9 18:57:44 | 3 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16 -
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45 -
3036 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:16