KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12156003
nr 1215 6003
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Gouache, Ångbåt, signerad. Motivet: 18x25 cm
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 5 november 2018
kl 20:37:42
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.600 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.200 kr
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Gouache