1460 9417 Affischer 3 st, bland annat Warhol. Bredd: 51-60cm, höjd: 76-80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:58)
1460 9542 Äggskål med mera, porslin, bland annat Gustafsberg. Längd: 30. Höjd: 13-24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:09)
1460 9141 Äggvärmare pläter, England. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:53)
1460 9240 Akvarell Frans Nyberg (1882-1962), Finland. Stilleben. Signerad, daterad 1943. Akvarell, 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 66x87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:24)
1460 9548 Akvarell Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Fåglar. Signerad. Akvarell, bildmått: 28x36cm, yttermått inklusive ram: 41x50cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:34)
1460 9421 Akvarell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Höstmåne". Signerad, daterad 1985. Akvarell, 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:14)
1460 9520 Akvarell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, daterad 37, Pont-Oise. Akvarell, bildmått: 13x20, yttermått inklusive ram: 21x29 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:45)
1460 9284 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 45cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:41)
1460 9391 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 48cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:59)
1460 9073 Appliquer Ett par, mässing, rokokostil. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:05)
1460 9343 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:41)
1460 9436 Arkivskåp Med jalusi. Bredd: 50 cm. Djup: 40 cm, höjd: 145 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:33)
1460 9258 Arkivskåp med låsbara jalusidörrar, nyckel. Bredd: 112 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 162 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 21:00)
1460 9407 Armbandsur 18k guld, Tissot, med gravyr/inskription. Diameter: 22mm, läderband, bruttovikt: 16g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9512 Bägare 13st, silver, med gravyrer/inskriptioner. Höjd: 4-8cm, Vikt: ca 620 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:02)
1460 9499 Bägare silver, 1950. Höjd: 10,5, vikt: 110 gr
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:36)
1460 9335 Balansvågar 2 st. Höjd: 51-62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:17)
1460 9214 Bestick 18st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1973, Chippendale. Längd: 18-20cm, bruttovikt: 770g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:19)
1460 9452 Bestick CG Hallberg, Rostfritt, ca 50 delar. Längd: 12,5-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:12)
1460 9432 Bestick Melron, Frankrike, ca 50 delar. Längd: 14,5-28 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:35)
1460 9039 Bestick nysilver. Längd: 12-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:57)
1460 9508 Bestick silver, 10 delar. Längd: 18,5-25, vikt: 580 gr brutto
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:47)
1460 9507 Bestick silver, 10 delar. Längd: 18-19,5, vikt: 590 gr brutto
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:31)
1460 9138 Bestick silver, diverse, Bruttovikt: ca 580 g varav knivar 118 g.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:12)
1460 9388 Bestickuppsättning 57 delar, "Sessan", Nils Johan
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:12)
1460 9414 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:31)
1460 9054 Bijouterier bland annat silver, diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:10)
1460 8402 Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, skärgårdsmotiv, yttermått inklusive ram: 26x31-26x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:03)
1460 9006 Blandteknik Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Droom een bloemhuis". Signerad, daterad 67. Blandteknik, bildmått: 30x42cm, yttermått inklusive ram: 44x55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:25)
1460 9577 Blandteknik Ernst Neizvestny (1926-2016), Ryssland. Man med tre masker. Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 32x24 cm, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:23)
1460 8566 Blandteknik Gustaf Ankarcrona (1869-1933), Sverige. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:52)
1460 8405 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Hotel Varberg. Signerad och daterad 1975. Bladets mått: 25x34, yttermått inklusive ram: 32x32cm, blad med smärre fläckar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:14)
1460 9441 Blandteknik Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Komposition. Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 74x55 cm, yttermått inklusive ram: 82x64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:21)
1460 9524 Blandteknik Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kopia efter Fernand Legér, ca 1930. Bär påskrift a tergo. Bildmått: 19x14, blandteknik, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:18)
1460 9482 Bokhylleskåp 1910-tal. Bredd: 79, djup: 31 cm, höjd: 165 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:46)
1460 9040 Bokhylleskåp 1940-tal, Alm. Bredd: 120, djup: 27 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:59)
1460 9062 Bokhylleskåp 2 st, Bredd: 93 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 202 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:01)
1460 9475 Bokhylleskåp mahogny. Bredd: 135. Djup: 27 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:43)
1460 9513 Bokskåp Björk, glasade dörrar. Bredd: 142 cm. Djup: 33 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:08)
1460 9304 Boksnurra England, nutida. Längd: 50, djup: 50 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:13)
1460 9175 Bokstöd Ett par. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:43)
1460 9312 Bord Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. lackerat järn, fot av betongfylld lergodskruka. Diameter: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:06)
1460 9348 Bordsdekoration + Bonsaiträd. Höjd: 37-52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:52)
1460 9536 Bordsfotogenlampor 2 st. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:14)
1460 9457 Bordslampa England, plåtskärm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:50)
1460 9397 Bordslampa mässing, glaskupa. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:06)
1460 9285 Bordslampa Metafisica, Diesel & Foscarini. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:56)
1460 8428 Bordslampa modifierad vas, Kina. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:56)
1460 9431 Bordslampa Tilgman Keramik. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:36)
1460 9454 Bordslampfot 1950-tal. Höjd: ca 42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:25)
1460 9458 Bordslampfot Orrefors. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:40)
1460 9456 Bordslampfot Trä, Buddha. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:47)
1460 9160 Bordslampor Ett par, malm. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:31)
1460 9155 Bordslampor Ett par, metall, "GK14", Gnosjö, 1950/60-tal. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:10)
1460 9342 Bordslampor ett par, Trä. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:36)
1460 9188 Bordstabletter Josef Frank respektive Prins Eugen. 4+ 4+ 2 st, 30x40cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:05)
1460 9255 Bordstelefon Sergio Todeschini, "BOBO Phone", Italien. 1960/70-tal. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:13)
1460 9095 Bordsur G W Linderoth, Ny-Louis seize. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:14)
1460 9506 Bordsur Gorin, Frankrike. Längd: 23. Djup: 14 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:22)
1460 9559 Brasställ 4 delar, smide. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:57)
1460 9157 Brickor 2 st, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Längd: 36-60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:41)
1460 9268 Brosch + ett par örhängen. 18k guld, med pärlor. Vikt: ca 4,8 g. Längd: 1,5-6,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:03)
1460 9311 Brosch i form av skalbagge, 18k guld med turkos sten och rubiner. Längd: 3cm bruttovikt: 10,7g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:05)
1460 9174 Brosch Limoges, porslin och mässing. Diameter: 5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:01)
1460 9357 Burk med lock, porslin. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:07)
1460 9046 Burkar med lock Nymölle, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:59)
1460 9116 Byrå 1890-tal. Bredd: 104, djup: 53 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:59)
1460 9351 Byrå 3-lådig. Bredd: 80, djup: 45 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:42)
1460 9472 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80, djup: 45 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:51)
1460 8245 Byrå Karl Johan, mahogny. Bredd: 88 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:11)
1460 9477 Byrå mahogny. Bredd: 92, djup: 46 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:00)
1460 9244 Byrå rokokostil, med stenskiva. Bredd: 76 cm. Djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:49)
1460 9247 Byrå Rotting. Bredd: 76 cm. Djup: 50 cm, höjd: 80cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:34)
1460 9113 Byrå Tallboy, furu. Bredd: 75 cm, djup: 50 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:14)
1460 9410 Cd-växlare B&O Bang & Olufsen, Beosound 9000. Med stativ. Höjd: 131 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:33)
1460 9099 Champagekylare mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:08)
1460 9156 Champagneskålar 20 st. Kerstin, Strömshaga. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:04)
1460 9424 Chiffonjé nyrenässans, Valnöt. Bredd: 111 cm. Djup: 57 cm, höjd: 161 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:38)
1460 9257 Cigarettetui silver, delvis förgyllt silver, 9x10cm. Vikt: 111g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:46)
1460 9162 Coasters Ett par, nysilver, England. Diameter: 9cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:43)
1460 9308 Collier Syntetiska stenar. Längd: 60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:39)
1460 9119 Däckstol slitage
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:52)
1460 9159 Dalahästar 2 st. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:20)
1460 9103 Dekorelement Kina, 31x18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:20)
1460 9315 Dessertskålar 16 st. Höganäs. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:59)
1460 9505 Diorama Tittskåp, skepp, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:49)
1460 9158 Eldskärm Jugend. Metallram med flerfärgad dekor av stiliserade växter i färgat glas, ca 98x67 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:59)
1460 9412 Etsning Arthur Enok Andersson (1888-1980), Sverige. Signerad. Bildmått: 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:57)
1460 9009 Etsning Erik Olsson Sanda (1919-2006), Sverige. Signerad, numrerad 55/100, daterad 64, "humlegården". Bildmått: 27,5x24,5cm, yttermått inklusive ram: 40x37cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:43)
1460 9374 Etsning G Gorini. Signerad, numrerad 12/20, daterad 1983. Bildmått: 15x12, yttermått inklusive ram: 35x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:20)
1460 8467 Etsning Hans Johansson. Signerad, daterad 1938, hustak. Bildmått: 18x13, yttermått inklusive ram: 36x25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:38)
1460 9525 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. "Roofs of London", 1929. Signerad. Bildmått: 16x24,5 cm, yttermått inklusive ram: 34x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:30)
1460 9176 Etsning Oidentifierad konstnär. "Qvinna med bock". Signerad, numrerad 20/30, daterad 1989. Bildmått: 6x15cm, yttermått inklusive ram: 24x31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:57)
1460 9419 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1968. Bildmått: 30x20 cm, yttermått inklusive ram: 43x31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:12)
1460 9495 Etsning Paul Signac (1863-1935), Frankrike. Signerad. Bildmått: 12,5x18,5 cm, yttermått inklusive ram: 22x28 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:27)
1460 9411 Etsning Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Signerad, "Döda fåglar". Bildmått: 34x27, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:55)
1460 9574 Färgkrita Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Park. Signerad, daterad, 47x 61, yttermått inklusive ram: 61x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:37)
1460 8063 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 85/300. Färglitografi, bildmått: 27x37cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:32)
1460 9002 Färglitografi Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 408/500, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 38x45cm, yttermått inklusive ram: 56x61cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:45)
1460 9443 Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 79/150. Färglitografi, bildmått: 56xz76, yttermått inklusive ram: 78x98 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:14)
1460 8123 Färglitografi Jim Monson (f. 1943), USA. Ginko. Signerad, numrerad 19/75. Färglitografi, bildmått: 48x38, yttermått inklusive ram: 72x59 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:47)
1460 9301 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 14/175. Färglitografi, bildmått: 42x60, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:45)
1460 9302 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 39/175, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:39)
1460 9300 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 83/175. Färglitografi, bildmått: 20x26, yttermått inklusive ram: 44x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:19)
1460 9511 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 134/150. Färglitografi, daterad bildmått: 20x15cm, yttermått inklusive ram: 47x35cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:32)
1460 9400 Färglitografi Magdalena Kossakowska Signerad, numrerad 147/290. Färglitografi, bildmått: 55x68cm, yttermått inklusive ram: 76x88cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:15)
1460 9339 Färglitografi Malin Ingvar-Nilsson (1963-2014), Sverige. "Sombåsens skatpar". Signerad, numrerad 149/190. Färglitografi, bildmått: 65x46cm, yttermått inklusive ram: 82x62cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:46)
1460 8171 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 241/260, daterad 70. Färglitografi, bildmått: 45x60cm, yttermått inklusive ram: 57x71cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:19)
1460 9514 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, numrerad 9/70, daterad -79, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:10)
1460 8547 Färglitografi Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, numrerad 93/95. Färglitografi, bildmått: 98x62, yttermått inklusive ram: 104x74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:37)
1460 9003 Färglitografi Olle Zetterquist (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 60/100, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 42x50cm, yttermått inklusive ram: 64x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:13)
1460 9059 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 46x67cm, yttermått inklusive ram: 63x83cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:16)
1460 9522 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 18/25, marin. Färglitografi, bildmått: 16x13, yttermått inklusive ram: 30x23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:55)
1460 9530 Färglitografier 160st, Nordens flora II-III, CM Lindman. Färglitografi. Ej signerad. Bladets mått: 24x15cm, oramade lösa blad, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:49)
1460 9072 Färglitografier 3 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade. Färglitografi. Bladets mått: 27x35-40x50cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:18)
1460 9535 Färglitografier 4 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numrerad 261/360, daterad 1978. Färglitografi. Bladets mått: 23x26,5, oramade lösa blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:47)
1460 9531 Färglitografier 6 st, Nordens flora II-III, CM Lindman, yttermått inklusive ram: 32x23cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:44)
1460 9071 Färglitografier 7st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade och numrerade. Färglitografi. Bladets mått: 42x30-50x37cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:24)
1460 9394 Fat 2 st, Sarek, Rörstrand, diameter: 18-36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:25)
1460 9309 Fat 2 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Diameter: 12-16,5, Vikt: ca 400 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:04)
1460 9191 Fat 3 st, Mateus, porslin, diameter: 21-33cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:56)
1460 9479 Fat ett par, Kina, omkring 1800, diameter: 24,5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:36)
1460 9569 Fat på fot + ljusstakar, 4 delar, Boda trä, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 18 - 23
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:46)
1460 9555 Fåtölj Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:27)
1460 9276 Fåtölj med fotpall. Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla, DUX. Böjträ, läderklädsel. Brännstämplad
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:29)
1460 9281 Fåtölj Stål/Hampa, nutida
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:02)
1460 9488 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:59)
1460 9489 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:02)
1460 9270 Fåtöljer ett par, Pethrus Lindlöf, modell Åsa, Lindlöfs Möbler, Lammhult. 1970-tal. Förkromat stålrör
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:10)
1460 8375 Figurin Herend. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:34)
1460 9045 Figuriner 4 st, Tyskland, Porslin. Höjd: 12-19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:53)
1460 9005 Fiskfat Royal Doulton, England, Längd: 60cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:35)
1460 9537 Fiskspade + tårtspade, silver. Längd: 26, Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:47)
1460 9379 Folkdräkt Barn, Till 5-6 åring
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:44)
1460 9070 Förglitografier 6 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerade & numrerade, bladets mått: 23x27cm-29x31cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:54)
1460 9503 Fotogenlampor med mera, diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:11)
1460 9408 Fotografi reproduktion. Föreställande Tsarevich Alexei av Ryssland. Bildmått: 14x10,5 cm, yttermått inklusive ram: 26x23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:45)
1460 9376 Fotoram orientalisk, metallintarsia, ramens innermått: 16x11, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
1460 8311 Fotoram silver, 14x10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:28)
1460 9064 Fotpall dekor med lejon. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 april 2022 03:31)
1460 9515 Fresk Gips, 20x134 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 21:04)
1460 9251 Fruktservisdelar 19 delar, Röd Rubin, Gefle
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:36)
1460 9396 Gafflar 11 st, silver, CG Hallberg, 1906. Längd: 18, vikt: 510
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:09)
1460 9218 Gardiner 5 st, Dekor med växlighet. Gardiner, 60x160-35x350cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:42)
1460 9463 Glas "Maja", Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Glas med målad dekor. 9 delar. Höjd: 9-24 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9462 Glasservis "Maja", Eva Englund (1937-1998), Sverige. Orrefors. Glas med målad dekor. 56 delar. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:42)
1460 9147 Glasservis 28 delar, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Karolina, Orrefors. Höjd: 8 - 14
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:17)
1460 7129 Glasservis Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors, fot med underfång i blått, 15 st + 12 st. Höjd: 20-22 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:25)
1460 9120 Glasservisdelar 27 delar, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau, Kosta Boda. Höjd: 5 - 26
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:03)
1460 8347 Glasservisdelar 27 delar, Helga. Höjd: 11,5-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:21)
1460 9182 Glasservisdelar 33 delar. Prince, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta. Slipad dekor. Höjd: 8-16cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:01)
1460 9223 Glasservisdelar 8 + 6 st. 1920-tal. Höjd: 10 - 13
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:27)
1460 9201 Gobeläng 45x138cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:06)
1460 9248 Golvhylla Teak. Bredd: 58 cm. Djup: 21 cm. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:50)
1460 9286 Golvlampa Greta Magnusson Grossman, "Gräshoppan" (Grasshopper), Gubi, Italien. Nutida. Trefotsstativ i lackerad stålrör med konisk skärm i lackerad aluminium. Höjd: ca 126 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:30)
1460 9350 Golvlampa mässing. Höjd: 147
1460 9298 Golvlampfot nutida. Höjd: 185
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:21)
1460 9083 Golvspegel ben i metall, Dulton. 152x36
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:16)
1460 7523 Golvur 1700-tal, senare bemålning. Höjd: 233 cm
1460 9183 Gräddkanna & sockerskål silver, sterling, 1948. Höjd: 56cm, vikt: 160g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:04)
1460 9427 Hallbyrå Rokokostil. Bredd: 40, djup: 29 cm, höjd: 70 cm
1460 9277 Halsband pärlor och stenar. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:23)
1460 9164 Handspegel jugendstil, mässing. Längd: 25cm
1460 9026 Hänge 14K, med rubiner & en opal. Längd: 3,5cm, vikt: 3,6g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:12)
1460 9025 Hänge 18k guld, med akvamarin, J. P, 1949. Längd: 4,5cm, vikt: 5,8g.
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:53)
1460 9085 Hängskåp med glasade dörrar, bemålning. Bredd: 152 cm. Djup: 32 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:23)
1460 9583 Hänkelskål + uppläggningsfat, Christofle respektive Dufva. Längd: 48-51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:50)
1460 9243 Hatthylla Rotting. Bredd: 80cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:58)
1460 8220 Herrbetjänt Italien. Höjd: 106cm
1460 9112 Hörnvitrinskåp Gustaviansk stil. Bredd: 96, djup: 57 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:19)
1460 9334 Hylla plåt. Bredd: 44, djup: 30 cm, höjd: 102 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:14)
1460 9149 Ishink i form av ananas. Italien. Vitmetall. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:01)
1460 9194 Kaffegods 11 delar, Rörstrand, Kolorita
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:05)
1460 9471 Kaffekanna silver (830), med trähandtag. Höjd: 24cm, bruttovikt: 628g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:38)
1460 9023 Kaffekoppar 12st, med fat, silvercrown. Höjd: 5cm, Vikt: ca 2440 g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:57)
1460 8018 Kaffekoppar 9 st, "Veronica", Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:33)
1460 9390 Kaffeservis 24 delar, Hackefors
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:46)
1460 9140 Kaffeservis 27 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, Danmark
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:47)
1460 9381 Kaffeservis 27 delar, Rörstrand, "Exclusive"
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:12)
1460 9048 Kaffeservis 30 del ca, Rosenthal, Maria, Björnbär
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:35)
1460 9423 Kaffeservisdelar 11+ 8st, Rörstrand Selecta
1460 9582 Kaffeservisdelar 27 delar, Arnold Krogh, Blå Vifte, Royal Copenhagen.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:41)
1460 9252 Kaffeskedar 12st, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1993. Längd: 12cm, vikt: 195g, med etui.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:29)
1460 9143 Kanna + skål, porslin, Marimekko. Höjd: 14 - 21
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:40)
1460 9170 Käppställ Längd: 44cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:13)
1460 9084 Karmstolar 4 st. Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, märkta. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:36)
1460 9271 Karmstolar ett par, Jugend, ek
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:45)
1460 9292 Karmstolar Ett par, Mart Stam, "Fasem", Italien, krom / skinn
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:40)
1460 9570 Katana 2 st. Längd: ca. 100
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:52)
1460 9283 Klaffbord + 2st pinnstolar. Furu, Bredd: 90+ 2x25 cm. Djup: 60 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:59)
1460 9579 Klaffbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 53+ 2x24, djup: 105 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:02)
1460 9239 Kniv Persien Tidigt 1900-tal, handtag i onyx. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:27)
1460 9150 Kökspall 1950-tal. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:02)
1460 9193 Kolhämtare + blåsbälg. Mässing. Höjd: 32cm. Längd: 48cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:01)
1460 9125 Kolhämtare koppar. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:46)
1460 9010 Konstglas Oiva Toikka (1931-2019), Finland. 3 st ägg i konstglas, Iittala/Nuutajärvi. Längd: ca 8cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:13)
1460 9031 Kristallskål Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Gravyr, Diameter: 24. Höjd: 15 cm, i schatull
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:35)
1460 9105 Kröningsbägare Ett par, porslin, Edward VIII, England. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:01)
1460 9126 Krukor 2 st. Stengods, glaserade. Höjd: 23 - 28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:46)
1460 9451 Kuverttallrikar 12 st, mässing. Diameter: 28,5
1460 9111 Lampbord Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. 55, djup: 43 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:20)
1460 9037 Lampbord Ett par, nutida, diameter: 49, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:10)
1460 8415 Lampbord Intarsia. Bredd: 63, djup: 45 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:42)
1460 9250 Lampbord med tidningsställ. Teak. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:32)
1460 9079 Lampetter Ett par, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:42)
1460 9102 Leksak häst och vagn, trä. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:48)
1460 9399 Litografi Oidentifierad konstnär. "Snödroppar". Signerad Natascha, daterad 1956. Bildmått: 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:25)
1460 9364 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:23)
1460 9241 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:11)
1460 9136 Ljusstakar Ett par, alabaster / cloisonné. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:23)
1460 9497 Ljusstakar ett par, mässing, Keijser, Vesterås. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:37)
1460 9161 Ljusstakar Ett par, mässing, sengustavianska, Höjd: 15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:38)
1460 9148 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:54)
1460 9086 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:11)
1460 9238 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:29)
1460 8097 Ljusstakar Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:55)
1460 9108 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:46)
1460 9541 Ljusstake Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten. Längd: 25, höjd: 16 cm
1460 9166 Ljusstake Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. "Profil" nr 69. Mässing, Längd: 32cm
1460 9500 Ljusstake Ystad-Metall, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Längd: 21, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:47)
1460 8427 Lockurna & fat Kina. Diameter: 31cm, höjd: 42cm
1460 8199 Malmkrona mässing. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:02)
1460 9274 Mappar 4 st. Grafisk konst, årsblad 1925 - 1949, ej kompletta. Längd: 41 cm, djup: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:19)
1460 9107 Märken & pins parti diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:05)
1460 9567 Marmeladburk + skål, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand. Höjd: 8 13
1460 9290 Matbord Muuto, "Split", Design: Staffan Holm, Ek. Bredd: 220 cm. Djup: 89 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:18)
1460 9429 Matservis 38 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:59)
1460 9139 Matservis 47 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen, Danmark
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:16)
1460 9563 Matservisdelar 27 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:28)
1460 9042 Matservisdelar ca 40 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:05)
1460 9249 Matservisdelar Rosenthal, Maria, ca 50 del
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:04)
1460 9137 Matskedar 3 + 1, silver. Längd: 22 cm, Vikt: ca 250 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:06)
1460 9171 Matskedar 6 st, silver, Franska Liljan, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1922. Längd: 18cm, med etui, vikt: 236g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:30)
1460 9314 Matta 139x225 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:39)
1460 8408 Matta Europa, Ligne Roset, 171x235 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:31)
1460 9310 Matta Kasthall, 155x235 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:51)
1460 9587 Matta orientalisk, 109x160 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:06)
1460 9076 Matta Orientalisk, 170x255 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:08)
1460 9319 Matta Orientalisk, 312x410 cm
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:50)
1460 9234 Matta orientalisk, 64x123cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:55)
1460 9227 Matta orientalisk, 92x141 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:02)
1460 9469 Matta orientalisk, 93x150 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:35)
1460 9226 Matta orientalisk, Bochara, 188x275 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:51)
1460 9360 Matta Orientalisk, galleri, 80x348cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:39)
1460 9195 Matta orientalisk. Bredd: 180 cm, längd: 262 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:14)
1460 9296 Minnesmynt silver, 5x100 kr. Vikt: ca 80 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:14)
1460 9581 Mockakoppar 11 koppar, 10 fat, Limoges, Haviland. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:20)
1460 9464 Mockakoppar 24 st, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:59)
1460 9215 Mockaskedar 12+ 1st, silver. Längd: 11-12cm, vikt: 130g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:40)
1460 8502 Mockaskedar 12st, GM, förgyllt silver. Längd: 10,5cm, vikt: ca 115g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:58)
1460 9094 Mortel mässing, med stöt. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:17)
1460 9029 Näsduksskål ej signerad, glas. Höjd: 12cm
1460 9498 Näsduksskålar 2 st, Venini Murano. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:57)
1460 9280 Nattygsbord ett par. Bredd: 40, djup: 41 cm, höjd: 59 cm, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:07)
1460 9004 Oljemålning 2 st, Anders Hugo (f. 1940), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 23x18-23x28cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:19)
1460 8029 Oljemålning Arthur Y Nilsson, stilleben. Signerad. Olja på duk, 44x64, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:38)
1460 8126 Oljemålning Arvid Andersson (f. 1934), Sverige. Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:51)
1460 9516 Oljemålning Eigil Schwab (1882-1952), Sverige. Signerad, daterad Öland 47. Olja på duk, 46x55, oramad slitage, skador
1460 9402 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad. Olja på duk, 39x81cm, yttermått inklusive ram: 50x92cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:11)
1460 9196 Oljemålning Gösta Liljeström (1915-1968), Sverige. Näckrosor. Signerad, daterad 1962. Olja på duk, 65x99, yttermått inklusive ram: 77x112 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:28)
1460 9130 Oljemålning Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Marin. Signerad. Olja på pannå, 22x26, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:00)
1460 9549 Oljemålning Ingrid Ahlin (1923-2013), Modell. Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x53 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:50)
1460 9543 Oljemålning Ingrid Ahlin (1923-2013), Modell. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 36x36 cm
1460 9546 Oljemålning Ingrid Ahlin (1923-2013), stilleben. Signerad, daterad -76. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:06)
1460 9544 Oljemålning Ingrid Ahlin (1923-2013), Stilleben. Signerad, daterad 1983. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:50)
1460 9545 Oljemålning Ingrid Ahlin (1923-2013), Sverige. Modell. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 42x39 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:22)
1460 9575 Oljemålning Ingvar Elén (f. 1915), Sverige. Motiv från Skagen. Signerad, daterad -39. Olja på duk, 59x90, yttermått inklusive ram: 80x110 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:29)
1460 9127 Oljemålning John Johnson (1915-1968), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:32)
1460 9202 Oljemålning Johnny Millar (1855-1939), Sverige. Signerad, daterad 1931, "Ebbetorp". Olja på duk, 50x42cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:58)
1460 9090 Oljemålning Jonas Eriksson (f. 1973), Sverige. Komposition. Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 82x82 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:03)
1460 8391 Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Fåglar. Signerad. Olja på duk, 45x75 cm, yttermått inklusive ram: 57x87 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:27)
1460 9552 Oljemålning Mats Ceder (f. 1957), Sverige. "Ängar & Hus". Signerad, daterad 2004. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:52)
1460 9131 Oljemålning Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad. Olja på duk, 38x45, yttermått inklusive ram: 50x57 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:33)
1460 9444 Oljemålning Nutida konstnär. Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:06)
1460 9448 Oljemålning Nutida konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:22)
1460 9450 Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x61cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:47)
1460 9445 Oljemålning Nutida konstnär. Stadsmotiv. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 50x50cm, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:01)
1460 9198 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad R Hansen. Olja på duk, 26x21cm, yttermått inklusive ram: 31x27cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:53)
1460 8564 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Kvinna. Olja på pannå, 55x41, yttermått inklusive ram: 60x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:31)
1460 8169 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gitarrspelar. Signerad Frohm. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 70x60cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:13)
1460 9377 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Italiensk by vid havet. Signerad. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 54x57 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:18)
1460 9206 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Marin, Signerad 1914 a tergo. Olja på pannå, 27x42 cm, yttermått inklusive ram: 38x51 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:57)
1460 9203 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad H Lundell, daterad 1949. Olja på duk, 46x38cm, oramad
1460 8026 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Öhlin, Paris. Signerad, daterad -54. Olja på duk, 53x70, yttermått inklusive ram: 68x87 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:29)
1460 9128 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Öland, -45. Olja på pannå, 18x21 cm, yttermått inklusive ram: 35x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:47)
1460 8293 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Surrealistiskt landsakp. Signerad, daterad -73- Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:26)
1460 9266 Oljemålning Paco Morenno, Signerad, Hamn Olja på duk, 58x72 cm, yttermått inklusive ram: 79x92 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:42)
1460 9586 Oljemålning Torun Munthe-Brate (1891-1993), Sverige. Syende flickor. Signerad, daterad 1962. Olja på pannå, 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:15)
1460 8440 Oljemålning William Avar (1917-2012), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:05)
1460 9389 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, nutida. Olja på duk, 55x47cm, yttermått inklusive ram: 65x58cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:24)
1460 9019 Örhängen 18k guld, Ett par, med ljusblåa stenar, ABJ, 1953. Längd: 3cm, vikt: 6,3g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:18)
1460 9047 Örhängen Ett par, 18k guld, GFAB, med 6 st briljanter. Vikt: 3,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:57)
1460 9177 Örhängen silver (925), ett par. Örhängen med vita och röda stenar. Längd: 5cm. Vikt: 21,7g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:17)
1460 9024 Örhängen & hänge 18k guld, med pärlor. Längd: 1,5-3cm, vikt: 3,8g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:30)
1460 9307 Öronlappsfåtölj Tyg med tulpaner
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:05)
1460 9371 Pallar 2 st. Höjd: 44-65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:49)
1460 9571 Paradvärja längd: 95 cm
1460 9336 Paraplyställ metall, Finland. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9369 Paraplyställ Metall. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:19)
1460 9368 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:10)
1460 9418 Parti koppar i låda
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:37)
1460 9523 Parti silver 4 delar, Brosch, örhänge, ring & fat. Vikt: 39,6g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:28)
1460 9490 Pastell Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, bär dedikation. Bladets mått: 32x43 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:45)
1460 9527 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Figurer. Signerad, 35x46 cm, yttermått inklusive ram: 41x64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:34)
1460 9081 Pastell Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1947. Pastell, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 66x82 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:17)
1460 9228 Pelarbord Björk. Diameter: 90, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:29)
1460 9117 Pianopall längd: 91 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:09)
1460 9242 Piedestal höjd: 62cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:08)
1460 9106 Pipor parti diverse, modell äldre
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:24)
1460 9279 Plafond Glas. Diameter: 50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:21)
1460 9576 Plåtleksaker diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:59)
1460 9303 Pottskåp Ett par, Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 45. Djup: 41 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:28)
1460 9487 Pottskåp med uppsats, mahogny. Bredd: 42, djup: 32 cm, höjd: 122 cm
1460 9354 Remmare 8 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:26)
1460 9406 Ring 18k guld, med safir & diamanter, 2xca0,01ct, storlek: 17. Vikt: 3,5g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:04)
1460 9021 Ring 18k guld, med vita stenar, storlek: 17,1955. Vikt: 3,8g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:15)
1460 9404 Ring 18k guld, Stab, 1970, med ljusblå sten, storlek: 17½. Vikt: 4,5g.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:40)
1460 8362 Ryamatta 130x190 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:56)
1460 9585 Salongsbord Gustaviansk stil. Bredd: 85 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:28)
1460 9260 Sameknivar 5 st. Längd: 11-22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:27)
1460 9313 Samlartallrikar 9 st. Gefle, RMR. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:26)
1460 9173 Såsslev silver, med trähandtag, 1800-tal. Längd: 19cm, bruttovikt: 32g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:33)
1460 9256 Såsslevar 2 st, silver, ett med trähandtag. Längd: 14-30cm, bruttovikt: 149g
1460 9044 Satsbord 3 delar, kakelplattor. Höjd: 51-57 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:53)
1460 9109 Satsbord 3 delar. Bredd: 54, djup: 32 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9413 Schackspel med pjäser. Längd: 53 cm, bredd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:56)
1460 9034 Schäslong Laura Ashley. Turkos sammetsklädsel. Nutida. Längd: 175 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:46)
1460 9043 Sekretär 1920-/30-tal, Betsad björk. Bredd: 80, djup: 43 cm, höjd: 96 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9001 Servisdelar Gefle, Vinranka, 16 delar. Dekor i flytande blått. Diameter: 16 cm, 22 cm, 25 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:26)
1460 9222 Servisdelar Kaffe- och teservisdelar, Rosenthal, Maria, 34 del
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:11)
1460 9466 Servisdelar Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), 25 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:31)
1460 9074 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 68 delar, Diné, Gustavsberg
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:21)
1460 9363 Servisdelar Mat- och kaffeservis, Gustavsberg, ca 80 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:13)
1460 9422 Servisdelar Mulberry, England, 24 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:44)
1460 9428 Sideboard England. Längd: 65, djup: 31 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:03)
1460 9580 Sideboard Teak. Längd: 93, djup: 35 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:25)
1460 9289 Sideboard Vitlack. Nutida. Längd: 146. Djup: 40 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:27)
1460 9415 Silver 4 delar, Kuriosa, bland annat tesil. Höjd: 3-18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:32)
1460 9254 Silverpokaler & bägare 5 st, silver, med gravyr/inskription. Höjd: 5-14cm, vikt: 418g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:18)
1460 9333 Sittpuffar ett par. Sammetsklädsel, trissor. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:19)
1460 9237 Skål + jardiniere + skål med lock, 3 delar, Kristall, Böhmen. Diameter: 26. Längd: 25, höjd: 9-20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:41)
1460 9097 Skål glas, Edward Hald Orrefors. Höjd: 12, liten nagg
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:48)
1460 9320 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:14)
1460 8481 Skål Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 14. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:26)
1460 9504 Skål på fot, rökfärgat glas. Diameter: 20, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:01)
1460 9030 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med studiohanden. Fajans. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:13)
1460 9096 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 24. Höjd: 13 cm
1460 9186 Skål & fat Royal Copenhagen, genombruten dekor. Diameter: 20-25cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:37)
1460 9145 Skål på fot flintgods, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustafsberg, 1929. Längd: 38, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:07)
1460 9022 Skålar 2 st, glas. Höjd: 13-23cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:26)
1460 9216 Skålfat 3 st, Kina / Japan, Dia 14-17. Längd: 19,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:38)
1460 9478 Skåp Jugend, mahogny, glasade dörrpar. Bredd: 83 cm. Djup: 44 cm, höjd: 145 cm
1460 8508 Skedar 5+ 1st, Silver/emalj. Längd: 9,5-12cm, vikt: ca 70g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:08)
1460 9273 Skomakarlampa Med skärm. Diameter: 16cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:22)
1460 9476 Skrivbord Furu. Bredd: 60, djup: 35 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:40)
1460 9165 Skulptur Ängel, ej signerad. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:18)
1460 8324 Skulptur Asien. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:52)
1460 9065 Skulptur brons, Sköldpadda. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:09)
1460 9063 Skulptur brons, Sterret Gittings Kelsey, Royal Copenhagen, 483/500. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:23)
1460 8168 Skulptur Efter Meunier, hamnarbetare, 68/500, på sockel. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:11)
1460 8367 Skulptur fisk, skulptur, på plexiskockel. Metall. Höjd: h 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:16)
1460 9346 Skulptur Gips, John Hansen, 1949. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:32)
1460 8352 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Hermelin, Rörstrand. Längd: 23, höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:34)
1460 9245 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Hermelin, Rörstrand. Längd: 23cm. Höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:30)
1460 8349 Skulptur Häst, omkring 1900, bemålat trä. Längd: längd. 43, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:23)
1460 9168 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Eva, Gustavsberg. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:57)
1460 9012 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustaf. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:27)
1460 9263 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad, huvud. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:49)
1460 8423 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Kosta För WWF, fågel, glas. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:55)
1460 9584 Skulptur Royal Dux, flintgods. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:06)
1460 8328 Skulptur Rustning, metall / träsockel. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:33)
1460 9344 Skulptur Tittot, Drakar i bågformation. Numrerad 403/568, daterad 2004. Blått konstglas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:13)
1460 1021 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Upsala Ekeby. Ej signerad. Glaserad stengodslera. Höjd: 35cm
1460 9185 Skulpturer 2 st, Gjutarmärkta Fafner Singö (Gotland). Höjd: 18cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:33)
1460 9358 Skulpturer 2 st, Porslin, Hjortar. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:42)
1460 9027 Skulpturer 3 st, Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige, Elefanter. Höjd: 15-22cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:50)
1460 9345 Skulpturer 5 st, Kina. Höjd: 5-26 cm
1460 9331 Smyckeskrin + speldosa. Asien. Intarsia, pärlemor. Längd: 15-27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:11)
1460 9134 Sockerskrin silver. Höjd: 11 cm, Vikt: ca 220 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:09)
1460 9035 Soffa + fåtölj. Längd: 135
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:08)
1460 9385 Soffa nutida. Bredd: 182 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:03)
1460 9230 Soffbord Butlers tray. Bredd: 133, djup: 78 cm, höjd: 53 cm
1460 9288 Soffbord Christine Schwarzer, "Flower", Swedese. Svart stålstativ, bordsskiva svartlaserad ask. Bredd: 107 cm. Djup: 114 cm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:02)
1460 8431 Soffbord stenskiva på metallunderrede. Inköpt på Posh Living. Bredd: 80 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:57)
1460 9008 Solspegel Diameter: 64cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:44)
1460 8360 Soppterrin + karott + ströare, 3 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). Längd: 24 cm. Höjd: 7-24 cm
1460 9473 Spegel Empirestil, 125x54 cm
1460 9356 Spegel nutida, 124x93 cm
1460 9474 Spegel Nyrokoko, 80x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:07)
1460 9447 Spegel Oval, 54x80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:04)
1460 9449 Spegel Rektangulär, 86x66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:11)
1460 9205 Spegel rokokostil, 1800-tal, 101x42 cm, slitage, spricka/ sprickor
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:23)
1460 9078 Spegel Rokokostil, 90x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:25)
1460 9398 Spegel Sengustaviansk, med bemålning, 74x34 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 21:01)
1460 9211 Stekfat 2 st, Kina. Blåvitt, Längd: 33-37cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:48)
1460 9486 Stolar 3 st (2+ 1), senempire
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:34)
1460 9235 Stolar 4 st. Skinnklädda, Nils Sundström. Brännmärkta N S
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:50)
1460 9265 Stolar Ett par, gustaviansk stil, sk Bellmanstolar. Kannelerade framben, kopplad benställning, genombruten rygg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:15)
1460 9287 Stolar ett par, nutida
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:31)
1460 9352 Stolar ett par, Teak
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:38)
1460 9151 Sybord 1800-tal, björk. Bredd: 54, djup: 35 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:23)
1460 9272 Taburett Gustaviansk stil. Höjd: 45 cm, djup: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:51)
1460 8040 Tågset Märklin, diverse i låda
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:53)
1460 9275 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:35)
1460 9465 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 40 cm
1460 9565 Takarmatur Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn. Diameter: 40cm, höjd: 30cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:12)
1460 8065 Takarmatur Med prismor, kupa av glas. Höjd: ca 70cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:29)
1460 9264 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm. Höjd: ca 45 cm
1460 9297 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:19)
1460 9092 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:54)
1460 9453 Takarmatur PH5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:28)
1460 9221 Takarmatur Prismor. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:28)
1460 9293 Takarmatur Secto Design. Formgivare: Seppo Koho, Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:21)
1460 8228 Takarmatur Venetiansk, glas. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:49)
1460 9480 Tallrikar 3 st, Kina, diameter: 23 cm
1460 9077 Tallrikar 5 st. Meissen, lökmönster. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:27)
1460 9180 Tallrikar 8st, Kina, 1800-tal. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:54)
1460 9217 Tallrikar Ett par, dekor i famille rose, Kina, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:07)
1460 9386 Tallrikar & assietter 29 delar, Grön Anna, Rörstrand, diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:21)
1460 9061 Tavla yttermått inklusive ram: 113x151cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:33)
1460 9324 Teaterkikare 2 st, Med handtag, "Iris Paris", Pärlemo12-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:15)
1460 9325 Teaterkikare med mera, 7 st, bland annat Iris & Derasime Paris. Längd: ca 9-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:15)
1460 9146 Teaterstrålkastare 2 st. Södra Teatern, modell äldre, England. Längd: 35 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:02)
1460 8290 Teckning Björn Hallström (1916-1982), Sverige. "Akaky Akakievich på hemväg". Signerad, daterad 1955. Tusch, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:22)
1460 9370 Teglas 8 st, Iittala. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:20)
1460 9420 Tegods 5 delar, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:26)
1460 9501 Tekanna Kina, höjd, 1. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:26)
1460 9190 Tekanna nysilver, England, trähandtag, 1800-tal. Längd: 30cm, höjd: 16cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:02)
1460 8087 Tennbägare Firma Svenskt Tenn, 1944. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:29)
1460 9539 Terrin med lock "Alva", Gustavsberg. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:48)
1460 9052 Teservis 28 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:48)
1460 9049 Teservis 29 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:22)
1460 9538 Teservisdelar Jackie Lynd (f. 1948), Sverige. "Isolde", Rörstrand. Tekoppar + assietter, 5 + 6 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:31)
1460 9038 Teskedar + kaffeskedar, 12 + 12 delar, silver, i etui. Längd: 10-12 cm, Vikt: ca 270 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:24)
1460 9246 Tidningsställ Rotting. Längd: 45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:45)
1460 9359 Tillbringare 3 st, glas. Höjd: 18,5-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:12)
1460 9060 Trädgårdsbord Längd: 130 cm. Djup: 75 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:17)
1460 9133 Trädgårdsstolar 4 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:04)
1460 9326 Trädgårdsurna Konstmassa. Diameter 44cm. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:48)
1460 9124 Trädgårdsurnor Ett par, betong. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:42)
1460 8233 Trågsoffa Gustaviansk stil, Längd: ca 230cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:54)
1460 9018 Träsnitt Japan, Efter Toshusai Sharaku (1794-95), bladets mått: 37,5x26, yttermått inklusive ram: 50x35 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:20)
1460 9492 Träsnitt Japan, Triptyk, Signerad, yttermått inklusive ram: 41x82 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:35)
1460 9372 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 34/45, daterad 1953. Bildmått: 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:49)
1460 9405 Tuschlavering Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Kvinna. Signerad, bladets mått: 24x32, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:29)
1460 9383 Tuschteckning Ernst Neizvestny (1926-2016), Ryssland. Dantes inferno. Tusch. Bladets mått: 42x27 cm, yttermått inklusive ram: 71x50 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:58)
1460 9318 Uppläggningsfat + assietter + såskanna, 9 delar, 1950-tal, bland annat Rörstrand. Längd: 13 - 36 cm, höjd: 2-4,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:31)
1460 9115 Uppläggningsfat Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon amie, Rörstrand. Längd: 36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:53)
1460 9291 Vägg/bordsarmaturer ett par, England. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:03)
1460 9455 Väggarmatur mässing, 1940-tal. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:33)
1460 9199 Väggrelief Sven Lindström, fiskar, tenn, yttermått inklusive ram: 30x49cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:01)
1460 9491 Väggur mässing. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:35)
1460 9353 Väggur Rudolf Wennberg. Höjd: 61cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:39)
1460 9347 Vas + Bricka, Kina. Längd: 39, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:34)
1460 9163 Vas Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Grönt glas. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:31)
1460 9192 Vas glas. Höjd: 32cm
1460 9467 Vas Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda Atelje. Höjd: 15 cm
1460 9210 Vas i form av väska, glas, möjligen Murano. Höjd: 19, längd: 21 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:15)
1460 9267 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:21)
1460 9224 Vas Kosta, 1936. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9502 Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:49)
1460 9066 Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:23)
1460 9189 Vas Royal Copenhagen, Danmark. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:11)
1460 9470 Vas silver, CG Hallberg. Höjd: 19cm. Vikt: 273g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:41)
1460 9032 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969. Cylindrisk form, svartvitt i massa av stengodstyp. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:30)
1460 9055 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:03)
1460 9328 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Signerad -55. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:02)
1460 9322 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, "Sjögräs". Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:08)
1460 8196 Vaser 3 st, Stengods, bland annat Stålhane. Höjd: 6-21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:44)
1460 9323 Vaser & skålar 4 delar, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 5-20,5
1460 9169 Vattenkokare & skålar 4 delar, Alessi, "Pito" och "Girotondo" rostfritt stå. Diameter: 9-21cm. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:45)
1460 9510 Vinglas 12st, grönt glas. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:01)
1460 9533 Vinglas 8st, med slipad dekor. Höjd: 13cm
1460 9184 Wienerbronser 4 st, djur. Höjd: 1-2cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:23)
1460 9460 Ytterfoder + vas, 6 delar, "Flora", Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Glas, Orrefors. Höjd: 10-14,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:32)
1460 9118 Ytterfoder 2 st. Porslin, Stockholm och Rörstrand. Höjd: 14 - 20, spricka
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:17)
1460 9278 Ytterfoder Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand, Jugend. Längd: 22cm. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:38)
1460 9366 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 19, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 20:42)
1460 9365 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 20, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 18:13)
1460 9093 Ytterfoder Rörstrand, omkring 1900, porslin, 33. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 11 april 2022 19:09)