1318 5118 Adventsljusstake Signerad, Längd: 33cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:30)
1318 5219 Äggterrin Rörstrand. Diameter: 20cm.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:20)
1318 5065 Akvarell Axel Dahlström, Visby, 1900, Motivet. 35x25 cm. Signerad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:33)
1318 5050 Akvarell Bengt Bosshammar (1922-2012), Sverige. Signerad -73, Strandgräs Öland, Motivet. 14x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:36)
1318 5094 Akvarell CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:35)
1318 5095 Akvarell CO (Carl-Otto) Hultén (1916-2015), Sverige. Bibliskt motiv. Signerad CO, 44x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:18)
1318 3090 Armband silver. Vikt: 20,7g. Längd: 19cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:15)
1318 5298 Armbandsur Damur, Teriam Incabloc, 18K vitguld. Diameter: 20mm, manuell, går ej, längd: 17cm, bruttovikt: 27g
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:27)
1318 5299 Armbandsur Herrur Breitling, Anti-Choc, antimagnetic, serienr: 501245. Diameter: 40mm, saknar visare på kronograferna, läderband, 1950-tal
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:59)
1318 5437 Armbandsur Herrur, Favre Leuba, Genéve, Sea Chief. Diameter: 32mm, automatisk, läderband
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:23)
1318 5441 Armbandsur Herrur, Lottowatch, stål. Diameter: 36mm, digital, batteribyte krävs.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:57)
1318 5439 Armbandsur Seiko, quartz, datum, stål. Diameter: 33mm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:23)
1318 5028 Assietter 10 st, Rosenthal. Diameter: ca 19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:32)
1318 5383 Barstol höjd: 48cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:15)
1318 5089 Blandteknik 5 st, Manuel Casimiro (f. 1941), Portugal. Signerad. Motivet: 23x31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:30)
1318 5266 Blandteknik Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. Signerad, 100x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:29)
1318 5213 Blandteknik Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 61/100. Mixed media. Bladets mått: ca 54x74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:04)
1318 5206 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1922. Blandteknik på pannå, 36x45cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:16)
1318 3378 Blandteknik Pekkila Möllerswärd (1894-1975), Sverige. Signerad, daterad 1939, Uppsala. Mixed media, 32x41 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:37)
1318 3015 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Insjölandskap, Signerad. Motivet: 32x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:53)
1318 3006 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap. Signerad. Signerad. Motivet: 30x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:39)
1318 5080 Blandteknik Sten Dunér (f. 1931), Sverige. Signerad, 1989. Motivet: 48x34cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:51)
1318 5259 Blandteknik Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige, ej signerad, 41x54cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:23)
1318 5209 Blomsterbord Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Koppar. Bredd: 82. Djup: 22 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:56)
1318 1371 Blomsterbord Rokokostil. Bredd: 85, djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:45)
1318 5248 Bokhylla England. Bredd: 152, djup: 31 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:07)
1318 5329 Bokhylla med skåpdel. Bredd: 140 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:43)
1318 5185 Bokhylleskåp Teak. Bredd: 80 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 164 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:28)
1318 5186 Bokhylleskåp Teak. Bredd: 80 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 164 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:12)
1318 5012 Bord Intarsia. Diameter: 67, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:47)
1318 5252 Bord med hylla Märkt, NK Nordiska Kompaniet. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:09)
1318 5150 Bordsfotogenlampa höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:04)
1318 5442 Bordsfotogenlampa metall / glas, omkring 1900. Höjd: 58 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:55)
1318 5347 Bordslampa 1960-tal. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:07)
1318 5134 Bordslampa bronserat trä. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:31)
1318 5090 Bordslampa design: Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda, flerfärgat glas, svampformad, dekor i emaljfärger. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:33)
1318 5247 Bordslampa Jugend, Koppar. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:30)
1318 5140 Bordslampa mässing. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:41)
1318 5030 Bordslampa porslin. Höjd: ca 41-66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:10)
1318 5139 Bordslampa Rörstrand, "Bohus". Höjd: 40cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:46)
1318 5351 Bordslampfot Porslin. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:43)
1318 3385 Bordslampfot Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:16)
1318 5310 Bordslampor 2 st, Kina. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:21)
1318 3391 Bordstermometer Tidigt 1900-tal, mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:22)
1318 5311 Bordsur Världstid. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:46)
1318 5364 Brevpress Nuutajärvi, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:34)
1318 5014 Bricka rotting och glas. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:27)
1318 5178 Byrå Bemålad. Bredd: 76 cm. Djup: 34 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:03)
1318 5233 Byrå Gustaviansk stil, Bemålad. Bredd: 84, djup: 47 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:24)
1318 3332 Byrå Rokokostil. Bredd: 90, djup: 41 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:12)
1318 5189 Byrå Teak. Bredd: 82 cm. Djup: 41 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:25)
1318 5166 Champagneglas + rödvinsglas, 6 + 4 st, Villeroy & Boch. Höjd: 24-25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:34)
1318 5157 Champagneglas 6 st, Orrefors, Chateau, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:20)
1318 5163 Chiffonjé mahogny, Karl Johan. Bredd: 120. Djup: 57 cm, höjd: 143 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:13)
1318 3108 Collier keramik handmålat. Längd: 42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:40)
1318 5362 Coupeglas 7 st. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:36)
1318 5304 Damarbetsbord nyrokoko. Bredd: 95. Djup: 57 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:24)
1318 5275 Dessertgafflar 6 st, omkring 1900, silver (800), Tyskland. Längd: 14 cm, Vikt: ca 140 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:52)
1318 5175 Dragkista 1700-tal. Bredd: 117 cm. Djup: 63 cm. Höjd: 72,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:55)
1318 5457 Dukar + servetter, Linne, 2+ 40 st ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:40)
1318 5181 Emmafåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:42)
1318 5251 Etagehylla längd: 50 cm, djup: 39 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:59)
1318 3312 Étagère längd: 54 cm, djup: 30 cm, höjd: 137 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:37)
1318 5228 Etsning Bengt Nordenborg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 18/25, "progressiv expantion". Motivet: 50x64cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:20)
1318 5395 Etsning Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Komposition med man och sol. Signerad, numrerad 13/110, oramat löst blad, bladets mått: 44x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:11)
1318 5398 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 15/36, oramat löst blad, bladets mått: 66x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:10)
1318 5410 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 38/60, oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:01)
1318 3032 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 7/280, "Waldemarsudde". Motivet: 27x31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:33)
1318 2039 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 7/12. Haskel 168. Oramat löst blad. Motivet: 60x83,4. Bladets mått: 69x92 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:14)
1318 5415 Etsningar 2 st, Lars Söderberg, Sverige. "Persona III" (1967) respektive "Hjärtat" (1971). Signerad, numrerad 14/20 respektive 5/40. Oramade lösa blad, daterad. Motivet: ca 29x34 cm respektive 33x27,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:29)
1318 5322 Fällbord höjd: 76cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:53)
1318 2002 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Bon A Tirer". PT. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: 51x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:51)
1318 5391 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 34/50, oramat löst blad, Motivet: 36,5x48 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:34)
1318 5390 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 39/40, oramat löst blad. Motivet: 28x37,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 april 2020 11:26)
1318 2031 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. 1981. Signerad, numrerad PT V/V, etsning + handkolorering. Motivet: ca 11x8 cm. Bladets mått: 50x40, oramat löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:10)
1318 2030 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit (stående piccolo), 1981. Signerad, numrerad 6/50. Etsning + handkolorering. Motivet: ca 11x8 cm, bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:05)
1318 2029 Färgetsningar Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC VII/XV. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:56)
1318 5083 Färgkrita Sven Holm (f. 1934), Sverige. "På väg 2". Signerad, daterad 1977. Motivet: 32x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:40)
1318 5396 Färglitografi Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 135/150, oramat löst blad, bladets mått: 78x56 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:38)
1318 5401 Färglitografi Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad, bladets mått: 57x78 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:05)
1318 5226 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 45/100,76x57cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:24)
1318 5227 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 48/100,76x56cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:29)
1318 5081 Färglitografi Arvid Widerberg (1904-1998), Sverige. Drottningholms slott. Signerad, numrerad 147/360. Motivet: 46x51cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:52)
1318 5262 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 312/360, Gröna Lund. Motivet: 46x38cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:40)
1318 5264 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:05)
1318 5263 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 338/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:57)
1318 5155 Färglitografi Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 187/260. Motivet: 66x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:42)
1318 8075 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 19/160. Motivet: 30x39cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:17)
1318 5125 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinna, 1955. Motivet: 63x39cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:15)
1318 5229 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 33/90. Motivet: 77X57cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:38)
1318 5394 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Komposition med naken man. Signerad, daterad -71, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Oramat löst blad, bladets mått: 45x62 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:01)
1318 5085 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 212/240. Motivet: 20x29cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:45)
1318 5191 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Monogramsignerad SH, numrerad 42/125. Motivet: 37x26cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:44)
1318 5343 Färglitografier 2 st, Paul Holsby (1921-2007), Sverige. Signerad, ca 12x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:01)
1318 5408 Färgserigrafi Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 30/30, oramat löst blad, bladets mått: 75,5x55,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:22)
1318 5386 Färgserigrafi Howard Kanowitz (f. 1929), USA. Komposition med trottoar. Signerad, numrerad 3/100, oramat löst blad, bladets mått: 69x90 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:31)
1318 5384 Färgserigrafi Nicholas Krushenick (1929-1999), USA. Komposition. Signerad, numrerad 31/70, daterad 1967 (a tergo). Bladets mått: 65x50 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:08)
1318 5388 Färgserigrafi Nicholas Krushenick (1929-1999), USA. Komposition. Signerad, numrerad 57/125, daterad 1968 (a tergo). Bladets mått: 90x70 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:19)
1318 5378 Färgserigrafi Peter Phillips (f. 1939), Storbritannien. Komposition. Signerad, daterad 1968, printers proof, 62x96 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:02)
1318 3073 Färgträsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. "Gustavs Vasas skyddsvakt". Signerad, numrerad 81/300. Motivet: 29x90cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:04)
1318 5031 Fat 2 st, dekor i famille rose, Kina. Diameter: 13,5-22,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:22)
1318 5314 Fat 4 st, nysilver. Diameter: 16-43cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:56)
1318 5387 Fat Carrara, Gustavsberg. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:55)
1318 3372 Fat Kanton, Kina. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:29)
1318 5308 Fat Kina. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:49)
1318 5029 Fat Meissen. Längd: 30 cm, höjd: 6,5 cm, bredd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:44)
1318 5087 Fat Nysilver. Diameter: 33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:57)
1318 5317 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Studiohanden, Gustavsberg. Längd: 32cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:10)
1318 5190 Fåtölj
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:59)
1318 5244 Fåtölj design: Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:24)
1318 5321 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:20)
1318 5369 Figurin Bing & Grøndahl. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:12)
1318 5309 Flakonger ett par, Böhmen, i ställ. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:20)
1318 5093 Flintlåsgevär inläggningar av ben. Längd: 160
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:49)
1318 3219 Fotografier 2 st, Olivier Föllmi, Sitthe I-II. Motivet: 22,5x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:08)
1318 5458 Fotoramar 2 st, silver, gravyr. Motivet: 9,5x14 & 13x9. Vikt: ca 275g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:17)
1318 5195 Fruktservis Gefle, 7 delar + 5 st. Diameter: 18-34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:48)
1318 5010 Gitarr Akustisk, Aria Consert Guitarr serie 1828,1979, i väska + stativ & fotpall. Längd: 100cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:17)
1318 5015 Gitarr Akustisk, Bjärton, Modell 16589,1959. Längd: 90,5cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:22)
1318 5038 Gitarr Levin. Längd: 99 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:11)
1318 5115 Glas 6 st. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:16)
1318 5463 Glasservis 35 delar, "Thor", Skrufs glasbruk. Höjd: 7-12,5
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:28)
1318 5211 Glasskulpturer 16 st, WWF, Svenskt glas. Höjd: 6-18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:23)
1318 5249 Golvlampa Klot 2. Höjd: 147
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 4048 Golvlampa mässing, Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank, Modell 2148. Höjd: 157
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:00)
1318 5214 Golvlampa mässing. Höjd: 144 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:19)
1318 5167 Golvspegel höjd: 154 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 5128 Golvur 1800-tal, Cirencester. Längd: 45 cm. Djup: 23 cm, höjd: ca 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:37)
1318 5392 Grafiska blad 4 st, Torsten Ridell (f. 1946), Sverige. "La circulation". 4 tryck varav 2 kolorerade. Oramade lösa blad. Signerad. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:49)
1318 5003 Gryta med lock Koppar. Längd: 50, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:55)
1318 5346 Hallbyrå mahogny. Bredd: 49, djup: 35 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:36)
1318 3161 Halsband 2 st, bland annat Pärlor, Kina. Längd: 42-47cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:34)
1318 5043 Herrbetjänt Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:22)
1318 3406 Hörnskåp 1800-tal, senare benställning. Höjd: 161, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:45)
1318 5174 Hunters table Längd: 152 cm. Djup: 45cm, 24,5x2 cm. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:29)
1318 4051 Ispik 1800-tal, Märkt NVP. Längd: 144, proveniens fam von Post
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:30)
1318 3373 Jardiniere nysilver och glas, 1914. Längd: 34 cm
1318 5092 Kaffekanna + orkidévas. Silver. Höjd: 20-23cm. Vikt: ca 900g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:37)
1318 5120 Kaffekoppar 11st, med fat. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:49)
1318 3200 Kaffekoppar med fat, 24 delar, Romanov, Ryssland
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:34)
1318 5071 Kaffeskedar 12 st, silver, 1950. Längd: 11,5 cm, monogram. Vikt: 160g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:05)
1318 5276 Kaffeskedar silver, 12+ 9+ 1. Längd: 10-12 cm, Vikt: 330g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:14)
1318 5316 Kandelaber höjd: 43cm, nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:43)
1318 5037 Kandelabrar Ett par, tenn, 1931, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 22,5cm. Höjd: 21cm. Bottens, diameter: 12cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:46)
1318 5023 Kanna 1800-tal, Kina. Höjd: ca 12,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:52)
1318 5435 Käppar 5 st, Modell äldre. Höjd: 75-90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:20)
1318 5365 Karaffer 2 st, kristall, höjd, 25-29 cm. Höjd: 24cm resp. 29,5cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:26)
1318 5355 Karaffer 5 st. Höjd: 25-37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:14)
1318 5027 Karmstol Rotting. Höjd: 43-92 cm, bredd: 52 cm, djup: ca 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:03)
1318 5303 Karmstolar ett par, Sengustavianska
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:10)
1318 3374 Karott med lock, nysilver, Danmark, 1930-tal. Längd: 26,5cm. Diameter: 15,5cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:39)
1318 5261 Karta Gästrikland/Hälsingland, 41x47 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:45)
1318 5294 Kedja 18k guld, Pansarmodel. Längd: 51cm, defekt.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:43)
1318 5297 Kedja med hänge silver. Längd: 82cm, vikt: 29,2g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:06)
1318 9475 Kelim 210x125 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:42)
1318 9476 Kelim Nordvästpersisk, 292x140 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:46)
1318 5422 Klaffbord Furu, diameter: 88 cm. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:27)
1318 5055 Kristall 3 delar, fat, kanna, skål. Diameter: 35 cm, höjd: 13-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:10)
1318 5341 Kryddburkar 10 st. Höjd: 8,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:37)
1318 5326 Kuvertbord Längd: 54,26x2 cm. Djup: 55,26x2 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:09)
1318 5107 Lampbord ett par. Diameter: 30 cm. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:20)
1318 5374 Lampetter 2 + 1 en i reservdelar. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:34)
1318 3111 Lampetter Ett par, mässing, Bellmanslyktor. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:50)
1318 5373 Lampetter Ett par, Oscarianska, mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 5338 Leksaksbilar 3 st, bland annat Corgi. Längd: 13-32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:09)
1318 5018 Litografi Bergspredikan, förgylld ram, 1800-tal. Ej signerad. Motivet: 48x61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:23)
1318 5194 Litografi Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Signerad, numrerad 286/310, båtar. Motivet: 36x51cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:39)
1318 5465 Litografisk affisch Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:18)
1318 5466 Litografisk affisch Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
1318 5245 Ljuskrona höjd: 40 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:25)
1318 5210 Ljuskrona höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:32)
1318 5231 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:11)
1318 5232 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:43)
1318 3085 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 60cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:54)
1318 3159 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:34)
1318 3261 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:56)
1318 1052 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:45)
1318 5223 Ljuskrona Venetiansk. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:25)
1318 5151 Ljusstakar 1 par + 1 st, mässing. Höjd: 16-37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:44)
1318 5109 Ljusstakar 4 st, Englesson, Signerade. Höjd: 3-19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:59)
1318 3198 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, mässing. Höjd: ca 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:32)
1318 5360 Ljusstakar ett par, jugend, mässing. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:47)
1318 5451 Ljusstakar Ett par, Kosta Boda. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:32)
1318 5058 Ljusstakar ett par, mässing, barockstil. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:01)
1318 5315 Ljusstakar Ett par. Höjd: 17cm, nysilver.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:33)
1318 5170 Ljusstake "Vänskapsknuten", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:12)
1318 5359 Ljusstake mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:04)
1318 3389 Ljusstake Sterlingsilver, CG Hallberg, 1959. Höjd: 21 cm, Vit: ca 400g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:25)
1318 5116 Lockskål Capodimonte, Italien. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:51)
1318 5026 Lockurna Carlton Were, England. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:11)
1318 4050 Lockurna Kina, 1800-tal. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:16)
1318 3213 Manschettknappar 12 par, silver, vikt: ca 100g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:46)
1318 5296 Manschettknappar Ett par, silver. Längd: 3cm. Vikt: 17,1g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:03)
1318 3106 Manschettknappar silver. Ett par, Art Déco-stil. Längd: 2cm, vikt: 6g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:37)
1318 3099 Manschettknappar silver. Vikt: 23,3g. 2 par, ena med onyxstenar, längd: 2cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:51)
1318 3089 Manschettknappar silver. Vikt: 8,4g. Ett par. Längd: 1,5cm, Finland, med etui
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:07)
1318 5328 Matbord Glas. Bredd: 150 cm. Djup: 101 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:20)
1318 5243 Matsalsgrupp 11 delar, Bellmanmodell, Bord + 10 stolar. Längd: 150. Djup: 105 cm, höjd: 75 + 3 iläggx48 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:57)
1318 5069 Matservis 58 delar, Washington, Indian Tree, England
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:53)
1318 5285 Matservis Gefle, Tokio, ca 35 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:53)
1318 5313 Matservis Rörstrand, "Lilas", ca 85 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:43)
1318 5158 Matservis Rosenthal, 35 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:53)
1318 3375 Matservis Rosenthal, Ca 65 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:33)
1318 5002 Matta 160x245 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:21)
1318 5420 Matta 91x173cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:03)
1318 5207 Matta Kina, Ningxia, antik, 64x130 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:06)
1318 5044 Matta orientalisk, 125x186 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:03)
1318 5143 Matta Orientalisk, 170x256 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:39)
1318 5324 Matta Orientalisk, 210x310cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:57)
1318 5370 Matta orientalisk, 212x320 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:36)
1318 1270 Matta orientalisk, 242x155 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:22)
1318 1332 Matta orientalisk, Abbadeh, 65x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:38)
1318 5208 Matta orientalisk, Yastik, Antik, 50x86 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:02)
1318 5436 Matta Röllakan, 134x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:26)
1318 5342 Modellbåt längd: 49 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:15)
1318 5433 Modelljärnvägsdekor bland annat hus. Längd: 13,5cm (största huset) 8,5cm (vitt hus) 12cm (buss). Höjd: 16,5cm(största) 7,5cm (vitt hus). Bilar: 4,5-8cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:51)
1318 5452 Modellsegelbåt "Fragata", Längd: 50cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:40)
1318 5459 Oljemålning Alfred Wetterström (1863-1934), Sverige. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 67x107 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:42)
1318 4008 Oljemålning Axel Olson (1899-1986), Sverige. "Fönster mot trädgården". Signerad, daterad 48, Olja på duk, 32x45 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:33)
1318 3125 Oljemålning Edward Kieltyka (1920-1988), Porträtt. Signerad a tergo. Olja på pannå, 46x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:40)
1318 5201 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 47,5x58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:49)
1318 5356 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. "Skogsväg, Hoburgen", Signerad. Olja på duk, 88x134 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 21:00)
1318 1363 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Marin. Olja på duk, 44x80 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:34)
1318 5142 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 49x39cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:53)
1318 3190 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kopia, Ej signerad, porträtt. Olja på duk, 79x60cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:01)
1318 9237 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustmotiv. Ej signerad. Olja på duk, 46x82 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:29)
1318 5019 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Monogramsignerad, daterad 1945. Olja på pannå, 58x35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:29)
1318 5101 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kyrkesund. Signerad, daterad J Krantz -88. Olja på duk, 64x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 5154 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad E. W. 1888. Olja på duk, 44x58 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:05)
1318 3127 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Fiskebåtar i hamn. Olja på pannå, 45x61 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:45)
1318 5199 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 40x33 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 5198 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 43x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:12)
1318 3126 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben, Signerad, ej ram. Olja på duk, 60x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:44)
1318 5148 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Monogramsignerad AÖ. Olja på pannå, 24x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:12)
1318 5447 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Timmersläde. Ej signerad. Olja på pannå, 39x48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:09)
1318 5048 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vattenlandskap. Signerad. Olja på duk, ca 30x40 cm
1318 4040 Oljemålning Sam Uhrdin (1886-1964), Sverige. Signerad, Vid öppna spisen. Olja på duk, 73x82 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:56)
1318 5149 Oljemålning sign Lambert, 1948, "Nybroviken". Olja på duk, 26x45 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:27)
1318 5406 Oljemålning Signerad J Szaba. Olja på duk, 51x41cm, lagad duk
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:24)
1318 5145 Oljemålning Signerad Stig L 1940. Olja på pannå, 20x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:24)
1318 5332 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, 1959. Olja på pannå, 46x56cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:50)
1318 5430 Oljemålning Stig Wretling (1911-1973), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 27x33cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:37)
1318 5193 Oljemålning Sven-Olof Olsson (1924-1971), Sverige. "Berchtesgaden". Signerad, daterad 2005. Olja på pannå, 45x36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:04)
1318 5462 Oljemålning Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. Utsikt från Essingen, Signerad. Olja på pannå, 55x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:55)
1318 4015 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, 1995. Olja på pannå, 44x52cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:09)
1318 5017 Oljemålning Vagn Ove Schnach (f. 1931), Danmark. Interiör, Signerad. Olja på duk, 30x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:02)
1318 3286 Oljemålningar 2 st, Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerade. Olja på pannå, 14x30 & 25x70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:20)
1318 5225 Oljemålningar Jurgen Wrangel (1881-1957), Sverige. 2 st. Signerade. Olja på duk, 64x76cm & 62x67cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:07)
1318 5453 Örhänge 18k guld. Längd: 2cm, vikt: 1g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:16)
1318 3092 Örhängen silver. Ett par, med agater, Art Déco-stil. Längd: 4cm, etui. Vikt: 8g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:22)
1318 3103 Örhängen silver. Vikt: 12,8g. Längd: 5cm, med blåa stenar, etui.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:05)
1318 5234 Öronlappsfåtöljer ett par
1318 5454 Pallar 2 st. Höjd: 38-45cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:08)
1318 5165 Paraplyställ Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:42)
1318 5450 Parti bijouteri
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:04)
1318 5035 Parti koppar 10-del, diverse
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:13)
1318 5376 Pastell Carl Brandt, Landskap med björk, Signerad, 53x18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:39)
1318 3325 Pastell G Grip. Signerad, daterad -95, Månskenslandskap, 28x41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:55)
1318 4009 Pastell Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Lago majore. Signerad. A tergo 1971. Bladets mått: 79,5x57 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:50)
1318 5060 Pastell Oidentifierad konstnär, 1900-tal, landskap, 69,5x48,5 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:13)
1318 3128 Pasteller 3 st, Signerade, Erotiska motiv, Finland. Motivet: 41x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:48)
1318 3343 Piedestal Gustaviansk stil. Höjd: 90 cm, tidig 1900-tal, renoverad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:45)
1318 5106 Piedestal med stenskiva. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:11)
1318 5020 Piedestal trä, kolonn. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:36)
1318 5184 Pinnstol Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:50)
1318 5061 Ram empire, 1800-tal, yttermått: 84x70 cm, innermått: 62x48 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:45)
1318 5290 Ring 18k guld, med vit & blå sten, storlek: 18½, avklippt, saknar en sten. Vikt: 1,9g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:17)
1318 5446 Ring 18k guld, vitguld, med diamanter 10xc0,03ct, med smaragd, storlek: 17. Vikt: 4,9g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:30)
1318 5348 Röllakan 172x240 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:40)
1318 5287 Röllakan SH, Svensk Hemslöjd, 167x230 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:08)
1318 4024 Ryamatta 1700-tal, Troligen Uppland, 172x153 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:54)
1318 3341 Salongsbord Gustaviansk stil. Diameter: 70. Höjd: 72 cm, tidig 1900-tal, renoverad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:40)
1318 3256 Salongsbord Längd: 114 cm. Djup: 70 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:47)
1318 5421 Satsbord 3 delar, med kakelplattor, 35x50 cm. Höjd: 53-56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:16)
1318 5072 Scarf Hermès. "Reprise". Siden. Märkt "HERMÈS-PARIS", ca 87x87 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:25)
1318 5289 Sekretär Bemålad. Bredd: 88, djup: 43 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:34)
1318 5291 Sekretär Bemålad. Bredd: 95, djup: 45 cm, höjd: 99 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:34)
1318 5131 Sekretär rokokostil, bemålad. Bredd: 72 cm. Djup: 44 cm, höjd: ca 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:21)
1318 5270 Seltersglas Chateau, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, 15 delar. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:42)
1318 5238 Serveringsvagn Längd: 63 cm. Djup: 37 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:03)
1318 5009 Servisdelar 17 delar, Wexiö guld, Gustavsberg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:26)
1318 5202 Servisdelar Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand. Flintgods, 23 delar, uppläggninsfat 25 - 35 cm, vita assietter 19 cm, blå 16 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:41)
1318 5340 Servisdelar Steninge Slott, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Tidlösa"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:34)
1318 5169 Sidenmålningar 3 st, Kina, 21x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:02)
1318 5277 Silver diverse, 6 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 3151 Silver diverse, 9 delar
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:35)
1318 5091 Silverskedar 3 st, Sameskedar. Längd: 16-23cm, silver. Vikt: ca 160g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:22)
1318 5399 Sjömanskista Engelsk stil, bemålad. Bredd: 86. Djup: 46 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:45)
1318 5108 Skål 1+ 3st salt- och pepparströare. Höjd: 4-5cm, silver, bruttovikt: 220g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:37)
1318 5379 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:39)
1318 3301 Skål Paul Kedelv (1917-1990), Sverige. Flygsfors. Längd: 30 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:20)
1318 5278 Skål silver. Längd: 16. Höjd: 9 cm. Vikt: ca 275g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:55)
1318 5216 Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Våga, Gustavsberg. Längd: 25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:27)
1318 5056 Skål på fot Eva Englund "Maja", Orrefors. Målad dekor. Diameter: 18 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:27)
1318 5323 Skål på fot kristall, rutslipad dekor, omkring 1900. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:03)
1318 5269 Skålar 2 delar, Kina. Diameter: 14-24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:23)
1318 5330 Skänk Längd: 150 cm. Djup: 60 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:12)
1318 5164 Skåp omkring 1900. Mahogny. Bredd: 65, djup: 50 cm, höjd: 137 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:31)
1318 5424 Skedar 12st, förgyllda. Längd: 17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:41)
1318 5076 Skedar 23st, silver. Vikt: 270g. Längd: 12-14cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:10)
1318 5375 Skrivbord 1800-tal, bemålad. Bredd: 100. Djup: 55m, höjd: 77m cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:47)
1318 5237 Skrivbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 115, djup: 57 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:33)
1318 5239 Skrivbord Bemålat. Bredd: 131, djup: 69 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:23)
1318 1247 Skrivbord med uppsats, nyrenässans. Bredd: 110. Djup: 65 cm, höjd: 79-140
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:31)
1318 5240 Skrivbord Rokokostil, Bemålat. Bredd: 105, djup: 65 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:53)
1318 5016 Skrivbordslampa Fagerhult, AGE Design. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:39)
1318 5293 Skrivskåp Furu. Bredd: 126, djup: 52 cm, höjd: 213 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:25)
1318 5177 Skrivskåp med vitrinöverdel. Bredd: 105 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 198 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:13)
1318 5366 Skulptur Arabia, Lillemor Mannerheim (1927-1994), Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:16)
1318 5122 Skulptur Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, uggla. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:07)
1318 3369 Skulptur Gips, Påskliljan. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:21)
1318 5367 Skulptur Gustavsberg K-Studio, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Ugglor. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:17)
1318 5336 Skulptur Herend. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:25)
1318 5099 Skulptur Janina Stålbrand (1920-2015), Sverige. Ugglor på gren. Signerad J Stålbrand -81, keramik och trä. Höjd: ca 19 c. Längd: ca 22 cm
1318 9001 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 83/100. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:10)
1318 5005 Skulptur Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Sjöpapegoja, nutida. Höjd: 20 cm, inkl originalask
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:24)
1318 5144 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:13)
1318 5371 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:20)
1318 5006 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Red Cardinal, Iittala, Finland. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
1318 5111 Skulptur Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Brons, kvinna. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:15)
1318 5368 Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Säl. Höjd: 17 längd: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:28)
1318 5022 Skulptur Tjäder, Rosenthal. Höjd: ca 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:01)
1318 5220 Skulptur Tupp. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:12)
1318 5361 Skulpturer 2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: ca 18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:26)
1318 5282 Skulpturer 2 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 16-19cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:54)
1318 3357 Skulpturer 2 st, Porslin, Tuppar. Höjd: 31-38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:07)
1318 5007 Skulpturer 4 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Rävar, järv och hare ur Skansen, Gustavsberg. Längd: 8-15. Höjd: 4-17 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:53)
1318 5357 Skulpturer ett par, hästar, Metall. Längd: 30. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:42)
1318 9218 Snurrfåtöljer 2 st, Johanson design, nutida. Bredd: 60 cm. Djup: 60 cm, 76 höjd: cm, sitthöjd: ca 46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:44)
1318 5077 Sockerskål + gräddkanna. 2 delar, skål i silver. Vikt: 370g. Gräddkanna i nysilver. Höjd: 10cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:15)
1318 5327 Soffa Chesterfield, 3-sits. Längd: 203cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:40)
1318 3364 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 230, tidig 1900-tal, renoverad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:19)
1318 9003 Soffbord design: Folke Ohlsson, "Frisco", Tingströms. Jakaranda (CITES-intyg medföljer). Märkt. Bredd: 122. Djup: 80 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:57)
1318 5318 Soffbord Teak. Bredd: 59 cm. Djup: 62 cm. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:26)
1318 5156 Spegel 120x57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:57)
1318 5307 Spegel 1800-tal, 97x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:41)
1318 5135 Spegel 1940-tal, träram, 85x58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:47)
1318 5105 Spegel Gustaviansk stil, 51x36cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:10)
1318 5045 Spegel rotting. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:39)
1318 5242 Spegel Tenn. Diameter: 98 cm
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:46)
1318 5345 Spegel Vittsjö, 100x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:54)
1318 5176 Spegelbyrå Bredd: 110 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 145cm
1318 3412 Spegelbyrå längd: 98 cm, djup: 49 cm, höjd: 173 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 21:13)
1318 5103 Spegellampetter Ett par. Höjd: 42cm
1318 5188 Spelbord Längd: 89 cm. Djup: 34x2 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:27)
1318 5306 Spiselhundar ett par, England. Höjd: 17 cm
1318 5133 Stol
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:08)
1318 5312 Stol 1800-tal, Göteborgsmodell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:45)
1318 5215 Stol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:14)
1318 5182 Stolar 4 st, rokokostil
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:23)
1318 5286 Stolar 4 st, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:28)
1318 3081 Stolar 4 st, Swedish grace, björk, slitage
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:07)
1318 5126 Stolar 5 st, jugend, bemålade
1318 5254 Stolar Ett par, allmoge
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:17)
1318 5162 Stolar ett par, Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Snörsits
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:45)
1318 1392 Stolar ett par, omkring 1800
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:07)
1318 5074 Stolar Ett par, Rokokostil.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:12)
1318 5288 Stolar Ett par, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:13)
1318 5113 Strykjärn 2 st. Längd: 13-15cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:31)
1318 3303 Stubbstol Trä, "1744"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:33)
1318 4031 Taburett Gustaviansk. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:29)
1318 5064 Takarmatur 1920-tal. Höjd: ca 95 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:49)
1318 5339 Takarmatur Blyinfattat glas. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:30)
1318 3169 Takarmatur Glas. Höjd: 35 cm
1318 3423 Takarmatur Jugend. Diameter: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:22)
1318 5096 Takarmatur Malmsten, Sverige. Växter. Höjd: 30
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:06)
1318 5301 Takarmatur mässing, 1960-tal. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:46)
1318 5253 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
1318 3413 Takarmatur prismor, glaskupa. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:14)
1318 5041 Tallrikar 12 st, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:39)
1318 5423 Tekoppar 8st, med fat, Sovjetunionen USSR, Höjd: 11cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:28)
1318 5159 Tekoppar Rosenthal, 6 st + 1 extra kopp
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:28)
1318 5272 Teservisdelar Arabia, "Tea for two", 8 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:43)
1318 5279 Tesil silver, Ryssland. Höjd: 6 cm, Vikt: 20g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:04)
1318 1067 Tidningsställ Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. "Magasin", Källemo, 1988, trä. Höjd: 140
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:34)
1318 5241 Toalettset 5 delar, silver. Längd: 7-22cm, bruttovikt: 680g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:41)
1318 5302 Trågsoffa Sengustaviansk, 1800-tal. Längd: 215
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:46)
1318 5138 Träsnitt 9st, Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Motivet: 16x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:09)
1318 5445 Träsnitt Carl Einar Borgström (1914-1981), Sverige. Gräshoppa. Signerad, numrerad 13/15, daterad -56. Motivet: 29x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:08)
1318 5084 Träsnitt Pär Siegård (1887-1961), Sverige. Signerad, daterad 1931, numrerad 4/20. Motivet: 26x14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:31)
1318 5224 Tryck 4 st, Jaktmotiv, 17x25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:41)
1318 5082 Tryck 5 st, Stockholmsmotiv, Billmark, Motivet: 27x37cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:23)
1318 3317 Tusch Björn von Rosen (1905-1989), Sverige. Monogramsignerad, -52, Flodhästar. Motivet: 30x30 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:53)
1318 5013 Tvättservis 2 delar, Rörstrand. Höjd: 9-21 cm
1318 5427 Väggarmatur Industristil. Höjd: ca 60cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:01)
1318 5230 Vägglystar Ett par. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:49)
1318 5349 Väggpendyl Förgylld. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:10)
1318 5350 Väggpendyl Förgylld. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:20)
1318 5352 Väggur omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 100
1318 5443 Värja Svalling. Längd: 95 cm
1318 5434 Vas + skål, Keramik, bland annat M Hennix. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:21)
1318 5464 Vas Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. "Paprika", Upsala-Ekeby 1948-1962. Delvis glaserat lergods med vita blad på brun botten. Höjd: ca 51cm. Diameter: ca 24cm.
1318 5218 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:43)
1318 5054 Vas Duet, Nymölle, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:24)
1318 5470 Vas Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Bo Fajans, Gefle. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:10)
1318 5337 Vas Glas. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:42)
1318 5025 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. "Chamotte", Rörstrand. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:29)
1318 5141 Vas höjd: 45cm
1318 5469 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral", Upsala-Ekeby. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:54)
1318 5372 Vas Keramik. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:37)
1318 5075 Vas Kina. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:39)
1318 5021 Vas Meissen, Hänklar i form av ormar. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:36)
1318 5053 Vas Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Romance. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:04)
1318 5117 Vas Rosenthal. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:37)
1318 3300 Vaser 2 par, Opalinglas. Höjd: 13-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:19)
1318 5281 Vaser 2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda. Konstglas. Höjd: 15-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 20:42)
1318 5405 Vaser ett par, Kina. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:33)
1318 5088 Vaser Ett par, Kina. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:30)
1318 5319 Vaser Ett par. Porslin, Kina, Höjd: 53cm
1318 5183 Väska Firma Svenskt Tenn, Josef Frank, Weekend. Längd: ca 47cm. Djup: 11cm. Höjd: 42cm (inkl. Handtag).
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:04)
1318 3326 Vattencistern Koppar, till järnspis. Längd: 52, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:57)
1318 5268 Vinglas 12 st, Kosta, Prince. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:34)
1318 5353 Vinglas 7 st, Skansenglas. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:50)
1318 5354 Vitvinsglas 11 st, Orrefors. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:04)
1318 5040 Ytterfoder 2 st, Gustavsberg, Liljekonvalj. Höjd: 16 cm, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 19:53)
1318 5425 Ytterfoder diameter: 18cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:07)
1318 3037 Ytterfoder & assietter 7 delar, 2+ 5, Rörstrand, omkring 1900. Diameter: 16-21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 april 2020 18:55)