1309 5263 Affisch AIK, 64x54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:11)
1309 5264 Affisch Bajen, 78x45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:29)
1309 5266 Affisch DIF, 73x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:01)
1309 5283 Akryl Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Strandkant med vass. Signerad, daterad -97. Akryl på papper, 35x49 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:50)
1309 5146 Akvarell Bengt Riton (1945-1994), Sverige. Fiskskålen. Motivet: 38x27. Signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:19)
1309 3324 Akvarell Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fartyg. Signerad, daterad -66. Motivet: 21x22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:46)
1309 5092 Akvarell Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsalamotiv. Signerad. Motivet: 32x30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:19)
1309 3504 Akvarell Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Eze. Signerad, daterad 1969, ca 50x58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:08)
1309 5228 Akvarell Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:26)
1309 5638 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, -91, skärgård. Motivet: 13x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:27)
1309 3300 Akvarell Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv, -84,23x35 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5334 Akvarell Tryggve Hermelin (1856-1951), Signerad, daterad 1884, landskap, 28x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:46)
1309 5642 Akvarell Willy Thessing (f. 1939), Sverige. Stenmur. Signerad. Bladets mått: 31x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5179 Akvarell / tusch Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. "Perspective Japonaise", No 469. Signerad. Motivet: 36x26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:42)
1309 5660 Album med signatur, Det Kungliga året 1936, Norge. Längd: 31 cm, djup: 16 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:21)
1309 5112 Altarljusstakar Ett par, brons, Tidigt 1900-tal. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:22)
1309 5253 Appliquer Ett par. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:45)
1309 5159 Armband 18k guld. Vikt: ca 30, längd: ca 22 cm
S�ldes f�r 9.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:33)
1309 5050 Armband silver, Mexico, diameter: 8,50g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:07)
1309 5049 Armband Sterlingsilver, Georg Jensen. Vikt: 20 g. Längd: ca 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:30)
1309 5417 Askkopp Metall, blomma. Höjd: 14cm. Längd: 23cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:41)
1309 5576 Assietter + skålar, 15 delar, Modell "Meissen", Gallerporslin. Diameter: 18-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:01)
1309 5588 Assietter 12 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Salix, Gustavsberg, 1950-tal, benporslin, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:37)
1309 5577 Assietter 8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen, II-sortering, diameter: 19,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:01)
1309 5707 Assietter 8 st, Rosenthal, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:01)
1309 5581 Assietter 8 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:56)
1309 3539 Bägare silver, 1940, Stockholm. Höjd: 13 cm. Vikt: 290 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:24)
1309 5644 Bägare silver, CG Hallberg, 1936, Delvis förgylld. Höjd: 17 cm. Vikt: 225 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:24)
1309 5687 Bänk furu. Längd: 140, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:19)
1309 5504 Bänk Gustaviansk stil. Längd: 100cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:09)
1309 5540 Bänk Karl Andersson & Söner, Furu. Längd: 154
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:49)
1309 5438 Barnpall + piedestal, trä. Höjd: 23-43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:14)
1309 5454 Barometer omkring 1900. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:57)
1309 5386 Barskåp Gustaviansk stil, Intarsia, Bredd: 89. Djup: 40, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:17)
1309 5276 Bestick 12 + 12 + 10 delar, nysilver, modell Haga
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:31)
1309 5358 Bestick 12 delar, silver, bruttovikt: ca 440g, med förgyllt blad. Längd: 19-22cm, med etui.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5419 Bestick 61 delar, bruttovikt: 2,43kg. Rosenholm. Längd: 14-20cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:29)
1309 5272 Bestick England, i Schatull. 79 delar, EP
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:54)
1309 5678 Bestick rostfria, Gense. Längd: 12/18,3/18,5/20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:36)
1309 5028 Bestick silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. 10+ 10+ 4+ 3. Längd: 16-20,5, bruttovikt: ca 1165 g (varav knivar 590 g)
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:06)
1309 5541 Blandteknik 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 56x43cm, 45x44cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:37)
1309 5148 Blandteknik Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Höjdhoppare. Monogramsignerad. Mixed media akvarell, krita, collage. Motivet: 53x74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:41)
1309 5606 Blandteknik Eric Heinertz (1908-1965), Sverige. Par, Signerad. Motivet: 43x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:18)
1309 5065 Blandteknik Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 100/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:40)
1309 5110 Blandteknik Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, Rovfågel, 19x28 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:12)
1309 5227 Blandteknik Jan Rhodin (f. 1938), "Sparvhök", Motivet. 38x30 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:45)
1309 5231 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -57, komposition, 66x46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:47)
1309 5290 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -93, Kor, bladets mått: 28x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:21)
1309 5488 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 27x34cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:53)
1309 5185 Blandteknik Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Heliga Birgitta Linköpings Domkyrka. Monogramsignerad. Motivet: 47x30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:19)
1309 5178 Blandteknik Perry Stein (Zetterman), Pompeii, Signerad, 1993, bladets mått: 49x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:15)
1309 5143 Blandteknik / collage Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Helgeandsholmen. Motivet: 20x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:12)
1309 5123 Blomsterbord 1960-tal, Teak, AB Albert Larssons Möbelfabrik, Tibro. Bredd: 120. Djup: 28 cm. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:24)
1309 5462 Blomvas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Längd: 21, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:28)
1309 5267 Blyerts Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Räv. Signerad, -71. Motivet: 14x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:05)
1309 8372 Blyertsteckning Ben Bianchi (1934-1996), USA. Signerad, daterad -74. Blyerts på smörpapper, oramat löst blad, 35x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:28)
1309 5514 Bokhylla 30-tal, betsad björk. Bredd: 135, djup: 27 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:48)
1309 5510 Bokhylla Idegran, Bredd: 122 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 96 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:29)
1309 5509 Bokhylla Idegran, Bredd: 91 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 182 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:46)
1309 5513 Bokhylla mahogny, Bredd: 96 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 210 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:03)
1309 5095 Bokverk 2 st, 1744
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:21)
1309 5422 Bonad + Kudde, 50x197cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:32)
1309 5105 Bord Intarsia. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 69 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:34)
1309 3450 Bord mässing och glas. Bredd: 131 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5677 Bord med klaffar. Bredd: 38 + 2 x16 d, 74, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:32)
1309 5238 Bord med låda, Gustaviansk stil, bemålad, Bredd: 70cm. Djup: 41cm. Höjd: 77cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:28)
1309 5655 Bordsdekorationer 5 delar, Metall. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:40)
1309 5313 Bordsfotogenlampa glas och mässing. Höjd: 47, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:56)
1309 5132 Bordslampa EA Kosta, mässing. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:39)
1309 5062 Bordslampa Firma Svenskt Tenn. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5222 Bordslampa höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:48)
1309 5476 Bordslampa Mässing / plåt, 1960-tal. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:57)
1309 5318 Bordslampa mässing. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:35)
1309 5435 Bordslampa Mässing/teak. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:33)
1309 5471 Bordslampa Pyramid. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:28)
1309 5133 Bordslampa Strindbergsmodell, Koppar, nyare glaskupa. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:26)
1309 5082 Bordslampor Ett par, keramik, 1960-tal, skärmar med tyg design Johan Carpner. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:48)
1309 5251 Bordslampor Ett par. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:51)
1309 5305 Bordstelefoner 2 st, bland annat Kobra. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:47)
1309 5526 Bordsur sent 1800-tal. Höjd: 30 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:05)
1309 5466 Brevpress Fisk. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:58)
1309 5319 Bricka glas och nysilver. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:15)
1309 5665 Brickor + dubbelkarott, 3 delar, Nysilver. Längd: 33-48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:40)
1309 5441 Brickor 2 st. Längd: 32-37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:14)
1309 3570 Brosch guld /silver, 14k. Safirer, diamanter, Ryssland. Bredd: 5 cm. Vikt: 9 g
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:42)
1309 5195 Brosch silver, 1930-tal. Längd: 7,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:22)
1309 5423 Byrå 1890-tal, 5 lådor. Bredd: 89 cm. Djup: 47 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:13)
1309 3196 Byrå England. Bredd: 85, djup: 42 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5382 Byrå Hauptstil, med stenskiva, Bredd: 110cm. Djup: 46 cm, höjd: 82 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:34)
1309 5374 Byrå med stenskiva, Intarsia, Bredd: 46 cm. Djup: 32 cm, höjd: 76cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:03)
1309 3105 Byrå Rokokostil, med stenskiva, Bredd: 90 cm. Djup: 88cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:42)
1309 5297 Byrå senbarockstil, 1800-tal, bemålad. Bredd: 110 cm. Djup: 61 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5207 Byrå Sent 1800-tal, Valnöt / mahogny. Bredd: 110, djup: 48 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:57)
1309 5522 Byrå Tallboy, 1890-tal. Bredd: 85cm. Djup: 45 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:59)
1309 5106 Byst höjd: 38cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:04)
1309 5041 Cigarettskrin + glasögonfodral, 3 delar, silver. Längd: 9-13,5, gravyr. Vikt: 350g ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:20)
1309 5040 Cigarettskrin Sterlingsilver. Längd: 13. 160g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:52)
1309 5548 Coaster Nysilver, diameter: 19 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:00)
1309 5038 Coasters 5 st, nysilver. Diameter: 9-22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:39)
1309 5282 Collage Oidentifierad konstnär. Figur. Signerad GE, 41x32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:10)
1309 5235 Damarmbandsur Seiko. Längd: 18 cm, boettens, diameter: 2 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:32)
1309 5029 Dessertskedar 8 st, silver, 1967. Längd: 14,5. Vikt: 270 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:22)
1309 5311 Djupa tallrikar 4 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:28)
1309 3028 Djupt fat Kina, Kompaniporslin, 1700-tal, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:50)
1309 5042 Dosa + rökelsekar, 2 delar. Brons, glas, mässing. Diameter: 8-11. Höjd: 7-8,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:48)
1309 5574 Dosa silver, Georg Jensen, 1920, Danmark. Diameter: 6 cm, vikt: ca 40 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:03)
1309 5010 Dosor 3 st, silver, 1800/-1900-tal. Längd: 5,5-8 cm. Vikt: 210 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:17)
1309 5011 Dosor 3 st, silver. 1800/1900-tal. Längd: 7-9 cm. Vikt: 245 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:52)
1309 5006 Dosor 3 st, silver. Längd: 6 cm. Vikt: 150 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5005 Dosor 4 st, silver, 1800-tal. Längd: 96-10 cm. Vikt: 165 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:55)
1309 5012 Dosor 5 st + kopp, silver. Vikt: 260 g. Längd: 4,5-8 cm, djup: 3-6 cm, höjd: 2-4 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:46)
1309 5003 Dosor 5 st, silver. Längd: 5-9 cm. Vikt: 290 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:55)
1309 5004 Dosor 6 st, silver, 1700-/1800-tal. Vikt: 190 g. Längd: 5-7 cm, djup: 5 cm, höjd: 1,5-3 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:29)
1309 5009 Dosor 9 st silver, diverse. Vikt: 145 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:48)
1309 5695 Etsning Hasegawa, 4 / 110. Signerad, 59x48 cm
1309 5605 Etsning John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Bli, Signerad. 2001. Motivet: 24x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:35)
1309 5268 Etsning Lisa Larsson-Sundling (f. 1956), Sverige. "Ett släkte i utdöende I". Signerad. Motivet: 52x35cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:52)
1309 3549 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1979. Signerad, numrerad 6/15. Motivet: ca 10,5x17 cm. Bladets mått: 30,5x31,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:59)
1309 5083 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 1/50. Haskel 119. Oramat löst blad. Motivet: 6x5 cm, bladets mått: 37,5x28,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:54)
1309 5079 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Rovor. Signerad, numrerad HC I/VIII, daterad 1980. Motivet: 41x50 cm. Bladets mått: 49,5x62,5 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:34)
1309 5077 Fällbord Diameter: 69cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:01)
1309 3554 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1975. Signerad, numrerad 5/100. Motivet: ca 18x23 cm. Bladets mått: 21x27 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:15)
1309 3551 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 43/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:02)
1309 5221 Färglitografi Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Signerad, numrerad 354/360, landskap med hus. Motivet: 52x64 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:15)
1309 5501 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Tryckt Signatur. Ej signerad. Motivet: 45x37 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:30)
1309 5335 Färglitografi Humberto Couet. Signerad, numrerad 327/360, "Livets väg", bladets mått: 51x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:33)
1309 3543 Färglitografi Ingrid Vang Nyman (1916-1959), Danmark. Signerad, numrerad 153/200, Dansande flicka. Motivet: 27x37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:39)
1309 5093 Färglitografi Jan Ewemo (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 7/25, år 1974. Motivet: 47x39cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:36)
1309 5098 Färglitografi Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Signerad, numrerad 227/275. Motivet: 47x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:14)
1309 5157 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Tryckt signatur, 59x96, Flicka med fågel. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:24)
1309 5271 Färglitografi Lisa Larsson-Sundling (f. 1956), Sverige. Halsband. Signerad. Motivet: 66x96cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:38)
1309 5219 Färglitografi Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Signerad, numrerad 279/310, barn. Motivet: 46x52 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:08)
1309 3540 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 24/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:37)
1309 5068 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 208/350. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:17)
1309 5274 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Bukett, år 1988,. Signerad, numrerad 226/460. Motivet: 55x46cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:59)
1309 5094 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 26x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:32)
1309 5100 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 305/450. Motivet: 53x38cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:34)
1309 3545 Färglitografi Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad 94/100, daterad -70, oramat löst blad. Motivet: 23x28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:15)
1309 5539 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad. Motivet: 45x54cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:27)
1309 5528 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:12)
1309 5529 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), Signerad, oramat löst blad, 85,5x62 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:56)
1309 5099 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 3/125. Motivet: 60x47cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:37)
1309 3547 Färglitografi (f) Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 6/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5170 Färglitografier 3 st, Catharina Göth (f. 1957), Sverige. Vinflaskor. Signerade, hc & 299-upplaga. Motivet: 61x45 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:32)
1309 5603 Färglitografier John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Diptyk. Signerad, numrerad 245/320, daterad 1998. Motivet: 20x22 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:05)
1309 5060 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Gröna grenar". Signerad, numrerad 58/75, daterad 1976, oramat löst blad. Bladets mått: 71x56 cm. Bladets mått: 106x79 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:08)
1309 5059 Färgserigrafi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. "Höstens grenar". Signerad, numrerad 62/75, daterad 1976, oramat löst blad, mm 71x56 cm. Bladets mått: ca 106x79 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:40)
1309 5399 Fat + bricka, E Trost, Gefle. Längd: 42-50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:22)
1309 5019 Fat + burk med lock, silver. Diameter: 7-16,5. Vikt: 345 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:14)
1309 5252 Fat 4 delar, Upsala Ekeby. Diameter: 18-30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:38)
1309 5224 Fat Kina. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:17)
1309 5383 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala Ekeby. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:12)
1309 5022 Fat silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Diameter: 30 cm. Vikt: 375 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:12)
1309 5651 Fat silver, Göteborg, BR, 1915. Längd: 18 cm. Vikt: 145 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:58)
1309 5711 Fat silver, graverat, på ställning, 30x24 cm. Vikt: 300 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:31)
1309 5555 Fat Tenn, 1800-tal. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:11)
1309 3076 Fåtölj + fotpall, Safarimodell
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:33)
1309 5379 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ane
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5150 Fåtölj Italien, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:46)
1309 5511 Fickpluntor 2 st, Läderklädda. Höjd: 14-19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:11)
1309 5547 Fickur Frankrike, doublé, Leger, tidigt 1900-tal. Diameter: 3,5 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:58)
1309 5413 Figurin Bing & Grøndahl, hund. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:41)
1309 5480 Figurin Lladro, Spanien. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:33)
1309 5360 Fiskgrytor 2 st. Gjutjärn. Längd: 30, en med skador
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:29)
1309 5017 Fiskspade silver, 1863. Längd: 31 cm. Vikt: 120 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:11)
1309 3176 Fisktallrikar 4 st, Upsala Ekeby. Diameter: 26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:05)
1309 5363 Folkdräkt Östergötland
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:09)
1309 5683 Fotogenlampor 2 st. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:20)
1309 5662 Fotografi Drottning Ingeborg, Signerad 1938. Danmark, 22x16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:56)
1309 5661 Fotografi med signatur, Kung Leopold III, Belgien, 1934. Motivet: 23x15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5663 Fotografier 4 st, Kungligheter, 3 st med kronor
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:37)
1309 5431 Gitarr akustisk, Levin i fodral modell nr 116. Längd: 95 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:03)
1309 5448 Glasblock Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Of expo. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:42)
1309 5456 Glasmästarspegel 1800-tal, 47x25 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:01)
1309 5668 Glasservis 38st, Karlberg. Höjd: 5-13cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 5002 Glasservis 82 delar, Kosta. Höjd: 8-22
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5359 Glasservisdelar 12 delar, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Sandviksglas
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:27)
1309 5165 Glasservisdelar 35 del ca, Helga, olika glasbruk, bland annat champagnekupor. Höjd: 11,5-17
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:24)
1309 5166 Glasservisdelar 35 del ca, Helga, Olika glasbruk. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:25)
1309 5451 Golvlampa "Bernice". Höjd: 118
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:25)
1309 5307 Golvlampa 50/60-tal, trä och mässing. Höjd: 130
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:34)
1309 5142 Golvlampa barockstil, trä, Tidigt 1900-tal. Höjd: 171 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:56)
1309 5445 Golvlampa Hans Eichenberger. Höjd: 130
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:07)
1309 5689 Golvlampa Hemi, glob. Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:40)
1309 5376 Golvlampa mässing. Höjd: 147cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:36)
1309 5484 Golvlampa mässing. Höjd: 160
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:59)
1309 5430 Golvur 30-tal. Höjd: 138
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:32)
1309 5700 Golvvas med hänkel, keramik, Tyskland. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:18)
1309 5624 Gräddkanna + sockerskål, silver, MGAB, Eric Löfman, Uppsala (v9). Höjd: 5,5-7, vikt: 220g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:57)
1309 5066 Grafiska blad 8 st, Bland annat Karl-Axel Pehrsson, Uno Svensson, Inger Kihlman mfl. 8 st oramade lösa blad, 29x21 - 45x62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:52)
1309 3259 Gravyr Stockholm sett från Mosebacke, efter Martin. Motivet: 43x71 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:53)
1309 5400 Hallbyrå med stenskiva, Bredd: 50 cm. Djup: 30 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:07)
1309 5206 Halsband 1930-tal, glaspärlor. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:22)
1309 5205 Halsband 1950-tal, glas. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:42)
1309 5190 Halsband flodpärlor. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:11)
1309 5203 Halsband glas, 1950-tal. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:07)
1309 5204 Halsband hematit, Swarovskikristall. Längd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:07)
1309 5554 Halsband Sterlingsilver / sten, Sandström, 2016. Längd: 2 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:53)
1309 5245 Halsring Rey Urban (1929-2015), Sverige. Sterling, 1975, ca 10x12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:43)
1309 3566 Hänge Gold / silver, 14k. Chrysoliter, opaler och diamanter, Ryssland, 5x2 cm. Vikt: 4 g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:35)
1309 5458 Hattstockar 3 st, trä. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:05)
1309 5610 Herrbetjänt höjd: 104 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:01)
1309 5137 Herrbetjänt på trissor, Italien. Höjd: 109
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:34)
1309 5295 Ingefärskrus Ostindiskt. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:34)
1309 5288 Jakthorn koppar. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:19)
1309 5716 Jardiniere Rörstrand, Gondoljär. Längd: 25, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:12)
1309 5051 Jardinierer 2 st, Nysilver / glas. Längd: 38-42 cm
1309 3072 Kaffegods 8+ 8 delar, Gustavsberg, Kyoto
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:52)
1309 5579 Kaffekoppar 5 koppar 4 fat, Eugen Trost, "Astra", Gefle
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:37)
1309 5578 Kaffekoppar 6 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
1309 5582 Kaffekoppar 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Adam, Gustavsberg 1959-1974, benporslin, blåprickig dekor mot vit botten
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:22)
1309 5583 Kaffekoppar 6 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Salix, Gustavsberg, 1950-tal, benporslin
1309 5591 Kaffekoppar 8 st, Musselmalet, Bing & Grøndahl, II-sortering
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5584 Kaffekoppar 8 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:17)
1309 5076 Kaffeservis 25 delar, Rosenthal. Höjd: 7-25cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:49)
1309 5468 Kaffeservis 26 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5249 Kaffeservis 3 delar, nysilver, Hallberg. Höjd: 11-26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:14)
1309 5593 Kaffeservisdelar 17 delar, Bing & Grøndahl, "Empire"
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:28)
1309 5032 Kaffeskedar 12 st, silver, Ceson, 1952. Monogram. Längd: 12,5 cm. Vikt: 165 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:21)
1309 5015 Kaffeskedar 12 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1919. Längd: 12,5. Vikt: 205 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:03)
1309 5564 Kakfat Rörstrand, "1872". Diameter: 22. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:52)
1309 5036 Kannor + coasters, 2 + 2 delar, jugend, glas, nysilver. Höjd: 4,5-27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:24)
1309 5316 Kannor 2 st, Tidigt 1900-tal, glas och nysilver. Höjd: 20-25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:52)
1309 5572 Kapsylöppnare Ducky, Paris. Höjd: 8 längd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:43)
1309 3585 Karaff + likörglas, Böhmen, Silvermonterad karaff. Höjd: 6-25
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:35)
1309 5562 Karaffer + glas, 2+ 9 delar, omkring 1900. Höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:08)
1309 5045 Karaffer + kanna, 4 delar, Kristall. Omkring 1900, Höjd: 16-31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:39)
1309 5479 Karaffer 6 st. Höjd: 16-28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:02)
1309 3116 Karmstol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:55)
1309 3149 Karmstol höjd: 96 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:26)
1309 5347 Karmstol / puderstol Asien
1309 5615 Karmstolar Ett par, barockstil, nyrenoverade och omklädda. Höjd: 125
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:38)
1309 3065 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:32)
1309 1305 Karmstolar Ett par, Rokoko
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:37)
1309 5368 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:34)
1309 5561 Karott med lock, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:04)
1309 5611 Karotter 4 delar, + fat, Rörstrand. Höjd: 5-12cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:53)
1309 5184 Karta Italien, 1836, bladets mått: 38x33 cm
1309 5212 Karta Jersey, 38x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:08)
1309 5699 Kista "1845", originalmålning. Bredd: 54, djup: 36 cm, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:07)
1309 5250 Kista Allmoge, 1844. Bredd: 95 cm. Djup: 60 cm. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:14)
1309 5155 Klappstolar Ett par, 1920-/30-tal, Bern, Gemla, "Ljungs möbler"
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:42)
1309 5144 Kolorerade tryck 2 st, Helgeandsholmen före Riksdagshuset. Motivet: 23x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:08)
1309 5625 Konjakskupor 9 st, Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Skruf. Höjd: 7,5 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:21)
1309 5233 Konstglas 3 delar, Skålar + vas, bland annat Kosta Vicke Lindstrand. Längd: 16-21, höjd: 7,5x16,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 5573 Korkskruv Karl-Alfred, Bulls copyright. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:02)
1309 5270 Kruthorn parti diverse + 2 st. Jaktväskor, modell äldre
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:13)
1309 5130 Kudde Mulberry, 47x47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:20)
1309 5404 Kuvertbord längd: 43 cm, bredd: 423, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:28)
1309 5616 Kuverttallrikar 11 st, tenn + 2 st nysilver + fat, tenn. Diameter: 28-34cm
1309 5544 Kuverttallrikar 11 st, Tenn, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:29)
1309 5545 Lackaskar + ägg, 3 delar, Ryssland. Längd: 0-14. Höjd: 3-14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:27)
1309 5450 Låda "Vigg", Signerad. Längd: 33, höjd: 15 cm
1309 5676 Lampbord Ett par, med lådor, 33x33, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:35)
1309 3559 Lampbord Ett par, NK, Etiketterade, diameter: 45, höjd: 60 cm, mahogny
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:35)
1309 5136 Lampbord glas och mässing, diameter: 36, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:39)
1309 3144 Lampbord med låda, England, mahogny, Bredd: 50 cm. Djup: 60 cm, höjd: 63cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:22)
1309 5378 Lampbord med stenskiva, Asien. Diameter: 60, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:27)
1309 5670 Lampbord Med stenskiva. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:19)
1309 5669 Lampbord Teak, rotting. Höjd: 51cm. Bredd: 51 cm, djup: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:06)
1309 5310 Lås Modell äldre. Längd: 17 inl nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:54)
1309 5234 Leksaksbil Trä. Längd: 43 cm
1309 5292 Linnetyger 2 delar, Josef Frank, 270x120 + 230 120
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:46)
1309 5147 Litografi Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Flicka, Signerad, 44x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:36)
1309 3040 Litografi Philip Pearlstein (f. 1924), USA. "Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:51)
1309 5213 Litografi Tora Vega Holmström (1880-1967), Sverige. Pojke, signerad. 1921. Motivet: 34x26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:58)
1309 5080 Litografier 2 st, Robert Rahway Zakanitch (f. 1935), USA. Studier. Signerade, numrerade 8/75, daterade 1971. Oramade lösa blad. Bladets mått: 38x42 cm respektive 46x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:29)
1309 5177 Litografisk affisch "All Världens goda frukter" FruktCentralen, 1945, ej signerad, ca 88x61 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:49)
1309 5372 Ljuskrona Italien. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:54)
1309 5303 Ljuskrona Prismot. Höjd: 65 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:03)
1309 5506 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:18)
1309 5119 Ljuskrona Skultuna, mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:13)
1309 5188 Ljusplåt mässing, 1920-tal, för 2 st ljus. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:51)
1309 5447 Ljusstakar 3 st, Iittala. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:37)
1309 5048 Ljusstakar 5 st, Nysilver. Höjd: 13-27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:23)
1309 5470 Ljusstakar Ett par, Figurer, omkring 1900. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:14)
1309 3237 Ljusstakar Ett par, Gusums bruk, mässing. Höjd: 31, No48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:26)
1309 5442 Ljusstakar Ett par, Hovmantorp, mässing. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:32)
1309 5415 Ljusstakar Ett par, malm. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:39)
1309 5566 Ljusstakar Ett par, mässing, barockstil. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:23)
1309 5461 Ljusstakar Ett par, metall. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:11)
1309 5567 Ljusstakar Ett par, silver, empirestil, 1886. Höjd: 14 cm. Vikt: 160 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:50)
1309 5712 Ljusstakar Ett par, Skultuna, barockstil. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:09)
1309 4050 Ljusstakar Ett par, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Ting", Gustavsberg. Höjd: 3, diameter: 8,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:32)
1309 5632 Ljusstakar ett par, tenn, rokokostil, 1957. Höjd: 24,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:16)
1309 5356 Ljusstakar silver, bruttovikt: 370g, Ett par. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:12)
1309 5467 Ljusstake Kerstin Strömberg, Fisk. Stengods, Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:57)
1309 5664 Ljusstake Smide med keramikfåglar. Nittsjö, Höjd: 27. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:09)
1309 5709 Lockurna Rörstrand, omkring 1900, efter 1700-talsmodell, Signerad KÅ. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5196 Manschettknappar + kråsnål, 3 delar, Porfyr
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:37)
1309 5475 Manschettknappar 9 par
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:15)
1309 5452 Mask Garuda, Indonesien. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:25)
1309 5453 Mask höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:12)
1309 5377 Matbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bodafors, Bredd: 139cm. Djup: 100cm, höjd: 72 cm+ 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:04)
1309 5111 Matbord England, pelarfor, 3 st, ilägg. Bredd: 116 cm, djup: 85 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:50)
1309 5429 Matbord Fällskiva, krom, Bredd: 2x88cm. Djup: 88 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:18)
1309 5538 Matbord Karl Andersson & Söner, Furu. Bredd: 170. Djup: 90 cm. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:32)
1309 5301 Matsalsgrupp 5 delar, bord + 4 stolar, 2 st ilägg, diameter: 105, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:11)
1309 5210 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord+ 4 stolar+ 1 ilägg. Diameter: 100, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:58)
1309 3318 Matsalsgrupp 7 delar, Bord+ 6 stolar. Längd: 161 cm. Djup: 85 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:55)
1309 5385 Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Åfors, Bredd: 117 cm. Djup: 45cm, höjd: 175 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:53)
1309 5613 Matservis 50 delar, ca, 1950-tal, Rörstrand, "Gisela"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:33)
1309 5682 Matservis 58 delar, Lidköping
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:38)
1309 5409 Matservis ca 60 delar, Bavaria
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:51)
1309 5570 Matservisdelar 25 delar, Vinranka, Gefle
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:02)
1309 3377 Matservisdelar Rosenthal, ca 50 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:54)
1309 5027 Matskedar 8 st, silver, CG Hallberg, 1958. Längd: 17,5. Vikt: 370 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:50)
1309 5013 Matskedar silver, 11 st, udda, 1700-/1800-tal. Längd: 20-22 cm. Vikt: 600 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:45)
1309 5023 Matskedar silver, 12 st, Svenska modellen, 1926. Längd: 21,5 cm. Vikt: 690 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:56)
1309 5518 Matta Kelim, 238x179cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:44)
1309 5517 Matta Kelim, 247x177cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:16)
1309 5515 Matta Kelim, 249x169cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:52)
1309 5425 Matta orientalisk, 100x143 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:48)
1309 5427 Matta orientalisk, 103x158 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:23)
1309 5154 Matta orientalisk, 135x195 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:27)
1309 5322 Matta Orientalisk, 140x200 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:06)
1309 5426 Matta orientalisk, 156x192 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:38)
1309 3371 Matta orientalisk, 157x243 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5686 Matta Orientalisk, 177x278 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:08)
1309 5175 Matta orientalisk, 314x420 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:52)
1309 5102 Matta Orientalisk, 338x88cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:48)
1309 5639 Matta orientalisk, 78x130 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:10)
1309 5500 Matta Orientalisk, 83x116cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:27)
1309 5103 Matta Orientalisk, 90x120cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 5681 Matta Orientalisk, Bochara, 139x198 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:05)
1309 5183 Matta Orientalisk, Bochara, 172x250 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5680 Matta Orientalisk, Galleri, Bochara, 80x297 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:57)
1309 5487 Matta orientalisk, Lori, 228x298 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:10)
1309 5534 Matta Silke, Orientalisk, Figural, 53x72 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:09)
1309 5122 Matta Turkiet, 108x184 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:35)
1309 5308 Mattallrikar 6 st, "Seafare", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur., Fisktallrikar. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:16)
1309 5424 Mattor 2 st, Kelim, 79x89,79x320 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:11)
1309 4078 Miniatyrer 2 st. Keramik. Signerade. Höjd: 3-11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5436 Mobil Metall, Danmark. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:38)
1309 5713 Mockaskedar 12 + 11 st, silver. Längd: 9-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5366 Modelltåg Roco, en låda med diverse.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:21)
1309 5214 Näsduksskål Murano, Italien. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:05)
1309 5675 Nattygsbord längd: 34 cm, djup: 50 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:52)
1309 5124 Offsettryck 4 st, Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Triptyk + 1 st. Motivet: 60x50 & 49x57 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:47)
1309 3587 Ölglas 6 st, "Chateau" Bertil Vallien för Boda. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:08)
1309 5180 Oljemålning 1800-tal, Robert Marshall, Vattendrag, Signerad, 49x38 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:57)
1309 5052 Oljemålning Anna von Muhlenfels. Signerad. Olja på duk, 58x47cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:53)
1309 5330 Oljemålning Bengt Andreen, Kust, Hovs Hallar. Olja på duk, signerad, 50x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:05)
1309 5169 Oljemålning Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Båt. Signerad, daterad -73, olja på pannå, 10x8 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:23)
1309 3161 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 32x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 3379 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Stadsmotiv, signerad. Olja på pannå, 58x122 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:56)
1309 5602 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Sydländskt landskap, Signerad. Olja på duk, 34x67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:32)
1309 5596 Oljemålning Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Orrar, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:10)
1309 5688 Oljemålning Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Gnisvärd, Gotland. Signerad, daterad -53. Olja på pannå, 23x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:59)
1309 5336 Oljemålning Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Gotland, Signerad. Olja på pannå, Motivet: 31x21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:46)
1309 5248 Oljemålning Edith Gert (1906-1983), Sverige. Kvinna som syr. Signerad. Olja på duk, 60x70 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:10)
1309 5208 Oljemålning Erik Gunnarsson Hallström (1905-1993), Sverige. Kvinna. Olja på duk, signerad. 53x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:03)
1309 5285 Oljemålning Fanny Brate (1861-1940), Sverige. Skog. Signerad, år 1909. Olja på duk, 65x35cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:38)
1309 5293 Oljemålning Gunvor Enqvist (f. 1944), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 65x54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:44)
1309 5604 Oljemålning Hakon Ek (1914), Kustbild. Signerad. Olja på duk, 44x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:53)
1309 1545 Oljemålning Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1932. Olja på duk på pannå, 33x47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:13)
1309 5599 Oljemålning Hilding Bossler (1899-1994), Sverige. Gård, Signerad. Olja på pannå. 32x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:13)
1309 5281 Oljemålning Ina Engström, 1999, ansikte. Signerad. Olja på pannå, 25x25cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:20)
1309 5260 Oljemålning Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Figurer. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 60x79 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:07)
1309 5595 Oljemålning Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Svanar, Signerad. Olja på duk, 50x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:38)
1309 5158 Oljemålning Kopia efter Jacob Jordaens, "Färjan till Antwerpen". Ej signerad. Olja på duk, 49x58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:25)
1309 5255 Oljemålning Ljubi Lidströmer (f. 1948), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 30x30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:52)
1309 5291 Oljemålning Margareta Linton (1931-2011), Sverige. Fönster, monogramsignerad ML, -98. Olja på duk, 85x64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:07)
1309 5069 Oljemålning Martin Norén, "Det gamla Badhuset", Gävle, Signerad. Olja på pannå, 22x31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:42)
1309 5261 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad. Olja på duk, 90x58cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:40)
1309 3511 Oljemålning Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. "Vera". Signerad. Olja på pannå, 51x35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:26)
1309 3508 Oljemålning Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Blomsterstilleben. Signerad. Duk på pannå, 47x38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:16)
1309 3509 Oljemålning Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Paysage. Signerad. Olja på pannå, 33x42 cm
1309 3512 Oljemålning Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Porträtt. Signerad. Olja på pannå, 55x38 cm
1309 3506 Oljemålning Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 46x33 cm, oramad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:20)
1309 5280 Oljemålning Oidentifierad konstnär, kvinna. Olja på duk, 100x79, oramad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:07)
1309 5633 Oljemålning Oidentifierad konstnär. . Signerad. Kvinna. Olja på pannå, 26x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:09)
1309 5187 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Barn. Olja på duk, 45x36 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:23)
1309 5384 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, blomsterstilleben. Ej signerad. Olja på duk, 66x53 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 5071 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fruktkorg, ej signerad, omkring 1900. Olja på pappannå, 43x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:53)
1309 3297 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad, daterad Sesaki -52. Olja på duk, 45x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:30)
1309 3296 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Liggande modell. Signerad Orbán. Olja på duk, 74x140 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:28)
1309 5277 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mälardrottningen. Signerad Mikko. Olja på duk, 41x33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:19)
1309 5328 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad A, 1960-tal. Olja på duk, 90x68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:38)
1309 5070 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AH, Bellmanshuset Gröna Lund. Olja på duk, 26x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:21)
1309 5598 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign E Winter, -91, Kust. Olja på duk, 22x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:59)
1309 5287 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad -33, Landskap. Olja på pannå, 14x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:13)
1309 3294 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Evean, Hus vid sjö. Olja på duk, 63x105 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:27)
1309 5486 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 48x67cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:24)
1309 5242 Oljemålning Pehr Liedbeck (1881-1970), Sverige. Sydländskt motiv, monogramsignatur. Olja på duk, 20x23 cm
1309 5405 Oljemålning Poul K Jörgensen, Solnedgång. Signerad, daterad 1998. Olja på pannå, ej ram, 40x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:34)
1309 5284 Oljemålning Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. "Spansk strandbild". Signerad, 1932. Olja på pannå, 45x60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:08)
1309 5341 Oljemålning Rolf D Eriksson, Kust. Signerad, daterad -84. Olja på pannå, 69x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:53)
1309 5333 Oljemålning Rubert Soysa (f. 1948), Sri Lanka. Kvinna. Signerad ER Soysa. Olja på duk, 65x40 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:14)
1309 5186 Oljemålning Sören Christian Bjulf (1890-1958), Danmark. Fiskförsäljerskor. Signerad. Olja på duk, 31x41 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:10)
1309 5145 Oljemålning Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Signerad, daterad -67, Interiör med flicka. Olja på duk54x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5332 Oljemålningar 2 st, Ville Waldener (1918-1999), Sverige. Landskap, Signerade. Olja på duk respektive pannå, 38x45 & 56x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5325 Oljemålningar 4 st, A Lindblom, Sjömärken. Signerade. Olja på pannå och duk. Motivet: 14x11 - 27x22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:52)
1309 5498 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 3 st. Stockholmsmotiv. Ej signerad. Olja på pannå, 24x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:45)
1309 5592 Oljemålningar Walter du Halde (f. 1919), Sverige. 2 st. Flickor. Olja på duk, Signerad. 56x46 cm respektive 62x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:51)
1309 5164 Örhängen Ett par, 18k guld, pärlor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:50)
1309 5201 Örhängen Ett par, 1930-tal, paste. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:25)
1309 5191 Örhängen Ett par, 1930-tal, Silver / paste
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:05)
1309 5197 Örhängen Ett par, 1940-tal, silver och stålgranater
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:27)
1309 5194 Örhängen Ett par, 1940-tal, silverstift
1309 3564 Örhängen Ett par, guld / silver, 14k, Safirer och diamanter, Ryssland. Vikt: 5 g
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:31)
1309 3562 Örhängen Ett par, guld / silver, 14k. Smaragder och diamanter, Ryssland. Vikt: 4 g
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5198 Örhängen Ett par, silver / ametister
1309 5193 Örhängen Sten / silver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:37)
1309 5256 Pallar Ett par, Stolab. Höjd: 66cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:58)
1309 5650 Päls Mink, strl. 38 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:22)
1309 5646 Pälsjacka Mink
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:50)
1309 5693 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:16)
1309 5694 Parti linne Div dukar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:19)
1309 5714 Parti silver Diverse
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:11)
1309 5653 Parti silver diverse, bland annat tespindel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:22)
1309 5722 Parti smurfar 20 st, plast
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:43)
1309 3515 Pastell Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Venize 1966. Signerad. 50x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5044 Pennor 3 st, Parker popular & Victory + The Tower prince. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:59)
1309 5139 Pianostol Höj / sänkbar, "Beethoven", tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:27)
1309 5345 Piedestal bockhuvud. Höjd: 108
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:28)
1309 5380 Piedestal med stenskivor. Höjd: 66 cm
1309 5483 Piedestal Stenskivor. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:29)
1309 5477 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:49)
1309 5089 Pinnstolar 4 st
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:06)
1309 5265 Pinnstolar 4 st. Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken, Fanett
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:38)
1309 5637 Pins diverse, huvudsakligen ryska
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:13)
1309 5721 Plåtleksak Motorcykel, MS-702, China. Längd: 19, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:32)
1309 5127 Porslin 5 delar, Kina, 17-1900-tal, diameter: 10-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:20)
1309 5407 Porslin Royal Copenhagen, Musselmalet, 18 delar. Längd: 4-19 cm, djup: 4-14 cm, höjd: 2-11 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:10)
1309 5542 Pottskåp 1800-tal. Bredd: 48, djup: 37 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5314 Prydnadskannor Ett par, Wien. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:04)
1309 5389 Prydnadstallrikar 2 st, Kaiser, Tyskland. Diameter: 32-33, nutida
1309 5140 Puderstol omkring 1900, blandstil, bemålad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5120 Punschkoppar 13 st, silver, Snarlika. Längd: 8 cm. Djup: 6,5 cm, höjd: 5 cm, vikt: 405 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:17)
1309 5679 Punschkoppar 6 st. Silver. Längd: 8,5 cm, djup: 6,5 cm, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:50)
1309 5338 Ram 1800-tal, med tryck, ramens innermått: 13x17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:16)
1309 5298 Ram till brasskärm, rokokostil, 100x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:28)
1309 5446 Reseur tidigt 1900-tal. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:38)
1309 5162 Ring 18k guld, med gammelslipade diamanter, ringmått: 19 mm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 3572 Ring guld / silver, 14k. Camé och diamanter, Ryssland, ringmått: 17,5. Vikt: 2 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:44)
1309 5163 Ringar 2 st, 18k guld, en med briljanter, 5,5g ca, ringmått: 18-18,5 mm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:46)
1309 5167 Rödvinsglas 10 st, Helga. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:35)
1309 5672 Rökbord kopparskiva, Jugend. Diameter: 68, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:55)
1309 5115 Rökelsekar Asien, Brins, Figural. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:21)
1309 5641 Rökelsekar brons, Asien, Dia 9, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:08)
1309 5156 Ryamatta Marianne Richter (1916-2010), Sverige. 135 x190, etiketterad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:51)
1309 5058 Sabel Orientalisk. Längd: 96 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5057 Sabel Orientalisk. Längd: 97 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:19)
1309 5432 Salongsbord med klaffar, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 38+ 2x28 cm. Djup: 80 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:21)
1309 3102 Salongsgrupp Bord med tre stolar. Längd: 100 cm. Djup: 58 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:35)
1309 5039 Saltkar + ljusstake, 4 delar, silver. Höjd: 3-5, diameter: 4-7 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:41)
1309 5351 Sängram Handgjord. Bredd: ca 180 cm, längd: ca 200 cm, höjd: ca 130 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:30)
1309 5257 Satsbord 2 delar, Teak. Bredd: 45-50cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:25)
1309 5536 Sekretär England, mahogny. Bredd: 76, djup: 43 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:28)
1309 5053 Sekretär längd: 74 38, höjd: 94 cm, nyckel
1309 3126 Serveringsvagn Längd: 67cm. Bredd: 40cm, höjd: 70cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:58)
1309 3424 Serveringsvagn Med keramik. Längd: 68 cm. Djup: 53 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:28)
1309 5590 Servisdelar 13 delar, "Ali", Arabia
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 5551 Servisdelar 31 delar, Bavaria
1309 5126 Servisdelar 7 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:10)
1309 5614 Servisdelar Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, tekoppar + TVkoppsfat (saknar koppar)
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:00)
1309 5550 Sextant i trälåda, London, 1942,28x26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:46)
1309 5594 Sextant i trälåda, London, 19x19 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5174 Sherryglas + karaff, 10 delar, "Gustav II Adolf", Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors. Höjd: 8,5-23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:36)
1309 5342 Sideboard Asien. Längd: 170, djup: 45 cm, höjd: 44 cm
1309 5478 Sideboard IKEA, "Ladoga", Teak. Längd: 183, djup: 42 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:37)
1309 5199 Silver 3 delar, silver. Höjd: 2,5-4 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:34)
1309 5703 Skål 1800-tal, Fot i form av groda, brons, stensockel. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:19)
1309 5628 Skål Kina, Porslin. Längd: 18,5, djup: 18,5 cm, höjd: 8 cm
1309 5273 Skål Lena Lobanow. Längd: 46cm, höjd: 16cm
1309 5223 Skål med lock, Capodimonte, Italien. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:46)
1309 3453 Skål Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Signerad. Längd: 21cm, höjd: 13,5cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:51)
1309 4116 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, fajans. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:38)
1309 5414 Skålar 2 st. Diameter: 20-23cm
1309 5096 Skålar 3 st. Nutida, konstmassa, Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:32)
1309 5715 Skålar Ett par, Gurka, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:23)
1309 5262 Skålar Ett par, Kina. Diameter: 11 cm
1309 2193 Skålar Ett par, London, England. Diameter: 9, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:27)
1309 5312 Skålfat glaserad keramik. Diameter: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5021 Skålfat silver, genombruten dekor. Längd: 22, importstämplar
1309 5300 Skänk Furu, Sent 1800-tal. Bredd: 86, djup: 50 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5706 Skinkfat dekor av grishuvuden, Göteborg, porslin. Längd: 49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:26)
1309 5725 Skolplanscher 2 st, Kartor över norden, rullar. Längd: 220-235 cm, bredd: 178-185 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:58)
1309 5726 Skolplanscher 9 st, olika motiv. Längd: 65-86 cm, höjd: 57-98 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:31)
1309 5037 Skrin inköpt på Firma Svenskt Tenn. Glas och metall. Längd: 15 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5226 Skrin Längd: 18 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:24)
1309 5643 Skrin längd: 18,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:33)
1309 5459 Skrin sengustavianskt, alrot. Längd: 18 cm. Djup: 14cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:12)
1309 3110 Skrivbord + stol, 1880-tal, Bredd: 108 cm. Djup: 57cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:57)
1309 5523 Skrivbord England, idegran. Bredd: 122 cm. Djup: 61 cm. Höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:16)
1309 5327 Skrivbord Gustaviansk stil. Bredd: 136 cm. Djup: 76 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:13)
1309 5344 Skrivbord med stol, Asien. Bredd: 127, djup: 66 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:27)
1309 5063 Skrivbordslampa mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:02)
1309 5618 Skulptur 2 st. Höjd: 8-9cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:47)
1309 5153 Skulptur Asien, Koppar, Häger, Sent 1900-tal. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:03)
1309 5173 Skulptur Blanc de Chin, barn på vattenbuffel. Längd: 23, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:24)
1309 4029 Skulptur Boris Stojkov, Gustavsberg. Unik, 1976. Längd: 26 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5114 Skulptur brons, man med parasoll & stav. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:51)
1309 5455 Skulptur Buddha, förgyllt järn. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:58)
1309 5723 Skulptur Byst, Lergods, Sjöman. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:13)
1309 5418 Skulptur Casades, Spanien. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:41)
1309 5364 Skulptur Eva Ullberg (f. 1950), Sverige. Signerad. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:24)
1309 5416 Skulptur Fåglar, GZ, 1960. Höjd: 25cm
1309 4027 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Räv. Längd: 24. 5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:01)
1309 6044 Skulptur Hagenauers art, Kvinna, Längd: 41cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:49)
1309 3235 Skulptur Isbjörn, Royal Copenhagen. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:25)
1309 5215 Skulptur Italien, glas. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:48)
1309 5061 Skulptur Jerry McMillan (f. 1936), USA. Multipel. Signerad, daterad -71, numrerad 22/25. Bredd: 20,5 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 5152 Skulptur Kina, Koppar, Häst, Sent 1900-tal. Längd: 50. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:50)
1309 4020 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Giraff ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1977. Målad och glaserad brun stengodslera. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:51)
1309 4015 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gunnar Sträng, Gustavsberg 1972-1984. Målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:38)
1309 4076 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:51)
1309 5720 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:39)
1309 5361 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:39)
1309 4100 Skulptur Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Fågel, Upsala-Ekeby. Fäst på träsockel Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:17)
1309 5275 Skulptur Martin Heap (f. 1950), Sverige. Mullvad. Signerad. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:17)
1309 5279 Skulptur Orm, 1996. Längd: 54cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:22)
1309 5202 Skulptur Porslin, Sittande barn. Höjd: 20 cm
1309 4079 Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Pingvin. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:59)
1309 3236 Skulptur Royal Copenhagen, Isbjörnar. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:25)
1309 5724 Skulptur Säl, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:52)
1309 5244 Skulptur Strömbergshyttan, Sverige. Höjd: 16 cm inkl. Sockel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:35)
1309 5571 Skulptur Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Tidningsläsare, brons. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:11)
1309 5390 Skulptur Taisto Kaasinen (1918-1980), Finland. Upsala-Ekeby. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:49)
1309 5543 Skulptur trä, Kina. Längd: 37, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:24)
1309 5463 Skulpturer 2 st, Fiskar, brons. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:55)
1309 4085 Skulpturer 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, hästar. Stengods, ljusgrön glasyr. Längd: 10-14 cm, höjd 10-12 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:31)
1309 5525 Skulpturer brons. 2 st. Höjd: 25-33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:13)
1309 5636 Skulpturer ett par, elefanter, metall. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:30)
1309 5024 Skyslevar 4 st + sked, silver. Längd: 18-25 cm. Vikt: 310 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:58)
1309 5237 Slagbord bemålad, Bredd: 34+ 2x68 cm. Djup: 104 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:32)
1309 5381 Slagbord England, mahogny. Bredd: 28+ 2x63 cm. Djup: 92 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:05)
1309 5259 Sminkbord Spegel, med låda. Bredd: 53 cm. Djup: 40 cm, höjd: 600 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:08)
1309 5296 Sockerruska England. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:26)
1309 5018 Sockerruska silver, Rokokostil. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:55)
1309 5645 Sockerskål + ströare, 2 delar, silver, Gustaviansk stil, 1923. Höjd: 17 cm. Vikt: 395 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:07)
1309 5652 Sockerskrin silver, importstämplar, rokokostil. Längd: 10. Höjd: 6,5 cm
1309 5020 Sockerskrin silver. Längd: 19. Höjd: 13 cm. Vikt: 390 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:08)
1309 5331 Soffa Gustaviansk stil. Längd: 127cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:09)
1309 5088 Soffbord mässing och glas. Bredd: 140 cm. Djup: 70 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:14)
1309 5629 Solur mässing. Höjd: 20 cm
1309 5701 Spegel + konsolbord, 2 delar, Tidigt 1900-tal. Längd: 54, djup: 27 cm, höjd: 75 + 116
1309 5465 Spegel 1800-tal, 28x15 cm
1309 3555 Spegel 1800-tal, 67x36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:16)
1309 3367 Spegel 1800-tal. Höjd: 245
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:41)
1309 5329 Spegel Asien, lack, 90x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:42)
1309 5258 Spegel empirestil, 100x42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:53)
1309 5388 Spegel Empirestil, 92x43 cm
1309 5420 Spegel Italien, Murano, 51x42cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:09)
1309 5230 Spegel Oval, nutida, 65x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:34)
1309 5229 Spegel Oval, nutida, 80x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:51)
1309 3279 Spegel sent 1800-tal, 165x85 cm
1309 5507 Spegel Sent 1800-tal, 180x82 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:30)
1309 5211 Spegel Teak, 110x44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:54)
1309 5495 Stenskiva Längd: 75 cm. Djup: 37 cm, höjd: 2,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:05)
1309 5489 Stenskiva Till Byrå 33x71cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:46)
1309 5491 Stenskiva Till byrå, huggen skiva. Längd: 93 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 3 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:46)
1309 5492 Stenskiva Till byrå. Längd: 90 cm. Djup: 46 cm, höjd: 2,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:44)
1309 5493 Stenskiva Till byrå. Längd: 94 cm. Djup: 47 cm, höjd: 2,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:52)
1309 5497 Stenskiva Till konsolbord, nyrokoko stil. Längd: 75 cm. Djup: 36 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:55)
1309 5496 Stenskiva Till konsolbord. Längd: 79 cm. Djup: 43 cm, höjd: 2 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:27)
1309 5490 Stenskiva Till konsolbord. Längd: 82 cm. Djup: 40 cm, höjd: 2,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:47)
1309 5129 Stolar 4 st, Lilla Åland, 2006, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. STOLAB
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:17)
1309 5369 Stolar 6 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:50)
1309 5370 Stolar 6 st, Nyrokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:10)
1309 5437 Stolar Ett par, Krom
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:30)
1309 5141 Stolar Ett par, Senbarock, Kompletterade, bemålade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:45)
1309 5674 Stolar Gustaviansk stil, 4 st.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:03)
1309 5617 Supkoppar 6 st, silver. Vikt: 120g. Höjd: 4,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:32)
1309 5673 Sybord teak. Bredd: 58, djup: 40 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:48)
1309 5393 Syltburkar 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:07)
1309 5619 Syltkrukor 6 st, Rörstrand, Blå/vit. Längd: 11-34 cm, djup: 8-26 cm, höjd: 11-21 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:19)
1309 5557 Takarmatur 1960-tal, mässing och teak, glaskupor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:40)
1309 3231 Takarmatur 1960-tal, mässing, diameter: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:18)
1309 5558 Takarmatur diameter: 45cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:52)
1309 5630 Takarmatur höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:36)
1309 3113 Takarmatur mässing. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:50)
1309 3361 Takarmatur med prismor. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:39)
1309 3399 Takarmatur med prismor. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:18)
1309 5585 Takarmatur med prismor. Diameter: 41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:10)
1309 5649 Takarmatur med prismor. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:28)
1309 3557 Takarmatur omkring 1900, glaskupor / prismor. Diameter: 35 cm
1309 5047 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:15)
1309 5586 Takarmatur råglas/prismor. Höjd: 60 cm ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:54)
1309 5320 Takarmaturer 3 st. Kina, trä / glas. Höjd: 41 - 46
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:59)
1309 5671 Tallboy sent 1800-tal. Längd: 63, djup: 50 cm, höjd: 142 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:59)
1309 5440 Tallrikar 10 st, Langental, 26x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:01)
1309 3449 Tallrikar 11 st. Seaside House. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:22)
1309 5600 Tallrikar 13 delar, Grön Anna, Rörstrand. Diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:01)
1309 5575 Tallrikar 18 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen, diameter: 16-23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:41)
1309 5718 Tallrikar 5 st, "Fish", Johnson Bros, England. Tryckt handkolorerad dekor av fiskar och skaldjur. Längd: 26,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:16)
1309 5408 Tallrikar Kina, 3 st, Porslin, dekor med drake. Diameter: ca 21 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:50)
1309 5685 Tamburmajor Metall. Höjd: 185
1309 5684 Tamburmajor trä. Höjd: 187
1309 5030 Tänger 3 st + 2 druvsaxar, silver. Längd: 10-15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:38)
1309 5412 Te/moccaservis 39 delar, Rosenthal. Längd: 5-20 cm, höjd: 5-23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:03)
1309 5247 Teglas 6 st, Ryssland. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:54)
1309 5225 Tekanna Kina. Höjd: 9 cm ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:27)
1309 5014 Tekanna silver, K Anderson, Stockholm, 1918. Höjd: 19 cm. Vikt: 630 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:52)
1309 5353 Tekök Koppar, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:09)
1309 5527 Tekoppar Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. "Grön Slinga", Gustavsberg. 20 delar
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:00)
1309 5568 Terrin Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:29)
1309 5563 Terriner Ett par, Musselmalet, Royal Copenhagen. Längd: 27. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:59)
1309 5587 Teservis 28 delar, "Grand", Gefle
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:17)
1309 5396 Teservis 30 del ca, Rosenthal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:10)
1309 5667 Teservisdelar 12 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:20)
1309 5031 Teskedar + uppläggningsbestick, 12 delar, silver. Längd: 13-27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:20)
1309 5640 Teskrin mahogny, 1800-tal. Höjd: 17,5. Längd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:17)
1309 5064 Tidningsställ mahogny. Längd: 55, djup: 35 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:42)
1309 5131 Tidningsställ på pelarfot. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:10)
1309 5072 Torrnålsgravyrer Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 8/150. Bladets mått: 79x62 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:29)
1309 5654 Träskulptur Björn. Längd: 18, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:10)
1309 5339 Träsnitt 3 st, Japan, 1900-tal. Motivet: 23x36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 21:04)
1309 5087 Träsnitt 4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerade och numrerade. Motivet: 36,5-54,5cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:17)
1309 5149 Träsnitt Gizan Izuno (1885-1957), Japan. "Nanga". Signerad. Motivet: 39x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:04)
1309 5556 Träsnitt Lil Silfverling (1909-1980), Sverige. Man på häst, ej signerad. Motivet: 26x30 cm
1309 5469 Tryckschablon 14x14 cm
1309 5217 Tulpanvas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. "Savoy", Iittala. Höjd: 16 cm
1309 5218 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad -75,42x52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:44)
1309 5569 Utterfoder 6 st, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 11-15,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:28)
1309 5326 Väggarmaturer Et par, Kina, trä / glas. Höjd: 30 cm
1309 5168 Väggarmaturer Ett par, PH Hatt, Louis Poulsen, Danmark, 60/70-tal. Längd: 23 cm, djup: 23 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:28)
1309 5549 Väggarmaturer Ett par, trä och mässing, Paris, 41x22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:34)
1309 5128 Väggplåtar Ett par, mässing, omkring 1900, diameter: 63, reliefmotiv
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:44)
1309 5656 Väggrelief "Kudielka", Fisk, glaserad keramik, 24x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:29)
1309 5107 Väggrelief Henrik Trolle. Glasfiber, Diameter: 61cm
1309 5365 Väggtallrikar 5 delar, segelmotiv. Diameter: 23cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:21)
1309 5537 Väggur "1871", 70x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:31)
1309 5090 Väggur höjd: 56cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:33)
1309 3283 Väggur Junghans, Tyskland. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:16)
1309 5609 Vas + skål, 1950-tal, Gefle. Höjd: 6-20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:35)
1309 5323 Vas + skål, Konstglas, Transjö. Höjd: 11-27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:09)
1309 5278 Vas + skålar, 5 delar, Kina. Höjd: 3 - 23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:59)
1309 4030 Vas A Wall, Trosa, "Bombmurkla", Keramik. Diameter: 21, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:33)
1309 5216 Vas Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 25 cm
1309 4034 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:12)
1309 5449 Vas Gustavsberg. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:47)
1309 5395 Vas Karutheim. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:06)
1309 5702 Vas keramik. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:07)
1309 5315 Vas Kina Drakmönster. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 23.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 21:26)
1309 5304 Vas Kina, nutida. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:20)
1309 5472 Vas Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 25,5
1309 5246 Vas Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, mässing, i form av krona. Märkt SKULTUNA 1607 P SWEDEN. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:43)
1309 5286 Vas Pukeberg. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:51)
1309 5559 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. "Caramba", Kosta Boda. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:55)
1309 4131 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:08)
1309 5349 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, gravyr. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:37)
1309 5350 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:14)
1309 5704 Vaser + ljusstake, 4 delar, Konstglas, 60/70-tal. Höjd: 15,5-19,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:42)
1309 4055 Vaser 2 st, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 21-26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:39)
1309 4052 Vaser 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Grazia, Gustavsberg, stengods, vit carraraglasyr med målad silverdekor av figurer. Höjd: 18 cm
1309 3083 Vaser 3 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Höjd: 14-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:46)
1309 5357 Vaser silver. Vikt: ca 220g. Ett par, gravyr, höjd: 12-14cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:04)
1309 5398 Vinglas 6+ 6 + 6 st. Höjd: 7-19 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:14)
1309 5340 Vinkannor Ett par, omkring 1900, nysilver / glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:03)
1309 5343 Vitrinskåp Asien. Bredd: 69, djup: 36 cm, höjd: 187 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:40)
1309 5033 Vitvinsglas 12 st. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 20:59)
1309 5397 Vitvinsglas 20 st, Böhmen. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 21:02)
1309 5239 Ytterfoder 6 st, Gustavsberg, bland annat Waldemarsudde och Octavius. Höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:43)
1309 5391 Ytterfoder 6 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:16)
1309 3045 Ytterfoder diverse, 7 st. Höjd: 10-20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 19:57)
1309 5097 Ytterfoder Järn. Höjd: 28 cm
1309 5240 Ytterfoder med fat, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. "Octavius", Gustavsberg. Höjd: 21
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 februari 2020 18:47)
1309 5392 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm