1445 6014 Affisch Joan Miró (1893-1983), Spanien. Utställningsaffisch, "Le lezard aux plumes d´or Collage, yttermått inklusive ram: 82x67cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:22)
1445 5201 Africana 4 delar, inköpt i Kongo. Längd: 15-51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:41)
1445 6235 Akvarell August Olsson. Kristinas Lada på Norra Djurgården. Signerad, akvarell. Bladets mått: 11x15cm, yttermått inklusive ram: 26x31cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:45)
1445 6388 Akvarell Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, ekorre. Akvarell, bildmått: 20x25cm, yttermått inklusive ram: 39x43cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:51)
1445 6389 Akvarell Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, Utter. Akvarell, bildmått: 25x37cm, yttermått inklusive ram: 43x54cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:37)
1445 6044 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:07)
1445 6148 Ampel Upsala Ekeby, keramik. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:27)
1445 6285 Armband 18k guld, Bismarck. Längd: 19cm, vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:07)
1445 6209 Armbandsur 14K, Omega, med gravyr/inskription, armband ej i guld, med etui. Bruttovikt: 26g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:31)
1445 6192 Armbandsur 18k guld, Tissot, Seastar Seven, med gravyr/inskription. Diameter: 32mm, bruttovikt: 25g
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:36)
1445 6321 Armbandsur Omega Automatic, Seamaster. Diameter: 35 mm, saknar läderband, slitage på urtavla
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:09)
1445 6304 Armbandsur Omega Seamaster Automatic, plexiglas. Diameter: 35mm, doublé, 1950/60-tal, läderband
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:18)
1445 6199 Assietter + skål, Upsala-Ekeby, Bo Fajans, 12 delar. Diameter: ca 18-19,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:06)
1445 6208 Assietter 10 delar, Bavaria. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:02)
1445 6169 Assietter 5 + 6 st. Lisa Larson och Fernanbdo Groselli, Gustavsberg. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:30)
1445 6407 Assietter 8 st, Rörstrand. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:37)
1445 6134 Bägare 6 st, silver. Höjd: 5 cm. Vikt: 181g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:37)
1445 7012 Balansvåg Med vikter. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:27)
1445 6189 Bestick 12+ 10st, silver, modell: svenskt spets. Längd: 21-25 cm, Bruttovikt: 1420 g varav knivar 788 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:58)
1445 6143 Biblioteksur tidigt 1900-tal. Höjd: 39 cm, torrspricka
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:03)
1445 6042 Blandteknik 2 st, Ann-Marie Enlund (1925-2010), Sverige. Motiv från Spanien. Signerade. Blandteknik, bildmått: 24x34 - 34x47, yttermått inklusive ram: 43x54 - 50x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:11)
1445 6270 Blandteknik 2 st. Japan, yttermått inklusive ram: 44x36 cm. Signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:55)
1445 6378 Blandteknik Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Man, monogramsignerad, blandteknik. Bladets mått: 15x10,5, yttermått inklusive ram: 32x28
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:17)
1445 6391 Blandteknik Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, skogsmus. Blandteknik, bildmått: 18x27cm, yttermått inklusive ram: 36x44cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:41)
1445 6205 Blandteknik Orientalisk, 100x38, blandteknik, yttermått inklusive ram: 113x51 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:42)
1445 6239 Blomdukar och sjal Asien
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:48)
1445 6080 Bockbord furu. Bredd: 160, djup: 75 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:15)
1445 5172 Bojan Kina, Kanton. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:20)
1445 6225 Bojan med lock, Kina, figurdekor. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:40)
1445 6223 Bojaner 1 par med lock, Kanton. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:31)
1445 6425 Bokhylla mahogny. Bredd: 160, djup: 27 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:25)
1445 6144 Bokskåp Betsad björk. Bredd: 113 cm. Djup: 27 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:34)
1445 6085 Bokstöd Ett par, Alabaster, Hästar. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:36)
1445 6050 Bonad helga Henschen (tillskriven), kvinnor, 93x160 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 21:04)
1445 6216 Bonander/kuddfodral 3 delar, 1800/1900-tal. Längd: ca 65-170 cm, bredd: ca 40-68 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:18)
1445 6419 Bönerulle Nepal. Längd: 29cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:06)
1445 6404 Bord med hylla & lådor, 1960-tal. Bredd: 85, djup: 35 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:31)
1445 6164 Bordsdekorationer 2 st, fåglar. Längd: 20cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:34)
1445 6101 Bordslampa Alabaster, kolonn. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:04)
1445 6394 Bordslampa Luxo, "Heron". Gul. Ställbar, reglerbar arm. Höjd: ca 68cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:10)
1445 6122 Bordslampa Porslin. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:48)
1445 6123 Bordslampa Porslin. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:25)
1445 6151 Bordslampa Strindbergsmodell. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:03)
1445 6104 Bordslampfot Bavaria, sittande kvinna, porslin. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:54)
1445 6015 Bordslampfot Kina. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:47)
1445 6395 Bordslampfötter ett par, Kina. Höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:30)
1445 6426 Bordslampfötter ett par, mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:01)
1445 6013 Bordslampor Ett par, Doulton Lambeth, före detta vaser (borrade). Höjd: 58cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:34)
1445 5093 Bordslampor ett par, Miranda, Keramik. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:49)
1445 6033 Bordsur omkring 1900. Längd: 16, djup: 11 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:06)
1445 6367 Borstar 3 delar, silver. Längd: 16-21cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:35)
1445 6396 Bricka med handtag GAB Guldsmedsaktiebolaget, nysilver, 38x52-61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:57)
1445 6224 Brödkorgar Ett par, silver, Holland, genombruten dekor. Längd: 19,5. Vikt: 285g ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:17)
1445 6326 Byrå 1930-/40-tal. Bredd: 75 cm. Djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:19)
1445 6325 Byrå Bemålad, Gustaviansk stil. Bredd: 70 cm. Djup: 46 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:01)
1445 5184 Byrå Louis XV-stil. Bredd: 54 cm. Djup: 36 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:26)
1445 6026 Cake stand Intarsia. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:20)
1445 6162 Champagnecoaster Ett par, England, nysilver. Diameter: 17cm, inre mått 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:12)
1445 6141 Champagneglas 9st, Slipad glas. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:13)
1445 6370 Cocktailpinnar silver, 12+ 6 st. Längd: 8-9 cm, Vikt: ca 45 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:34)
1445 6273 Crèmekoppar 12 st, Porcelaine de Paris, guldfärgade
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:40)
1445 6025 Crèmekoppar 6 st, Royal Copenhagen. Musselmalet, förgylld dekor
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:23)
1445 6023 Dalahästar 5 st, Bemålade. Höjd: 3-43 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:14)
1445 6462 Dekorelement Genombruten dekor. Längd: 38cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:19)
1445 6202 Dekorelement Orientalisk, 14x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:57)
1445 6375 Dessertgafflar 6 st, silver, med gravyr/inskription. Längd: 14cm. Vikt: 156g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:10)
1445 5027 Dosa + fat, 2 delar, Silver / kristall. Längd: 11-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:13)
1445 6184 Dosa silver. Längd: 10cm, vikt: 210g.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:08)
1445 6409 Emmafåtölj
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:46)
1445 6410 Emmafåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:46)
1445 6145 Emmafåtöljer Ett par, nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:16)
1445 6305 Etsning Kronborgs slott Danmark. Signerad DM 1918. Bildmått: 20x26, yttermått inklusive ram: 27x33 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:03)
1445 6181 Etsning Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Bildmått: 22x29, yttermått inklusive ram: 45x578 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:59)
1445 5094 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad HC 6/30. Färglitografi. Bladets mått: 55x60, yttermått inklusive ram: 62x67 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:45)
1445 6074 Färglitografi Christer Sandelin (f. 1961), Sverige. Tennisbollar. Signerad, numrerad 1/190. Färglitografi. Bladets mått: 70x94, yttermått inklusive ram: 85x110 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:53)
1445 6020 Färglitografi Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 52/290. Färglitografi, bildmått: 27x21, yttermått inklusive ram: 48x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:18)
1445 6323 Färglitografi Gerda Åkesson (1909-1992), Sverige. Balett. Signerad, numrerad 272/370. Färglitografi, bildmått: 46x40, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:40)
1445 6447 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. "Språket". Signerad, numrerad 148/160, daterad 1975. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 63x81 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:29)
1445 6017 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Sko. Signerad, numrerad 144/295, daterad -99. Färglitografi. Bladets mått: 19x26, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6278 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 30/75, daterad 1980. Färglitografi, bildmått: 51x72, yttermått inklusive ram: 63x83 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:12)
1445 6460 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 3/350. Färglitografi, bildmått: 30x35, yttermått inklusive ram: 40X45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:46)
1445 6019 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Fjädrar. Signerad, numrerad 210/250. Färglitografi, bildmått: 24x19, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:29)
1445 6414 Färglitografi Marika Lang (f. 1961), Sverige. "Cosmopol". Signerad, färglitografi, numrerad 78/170. Bildmått: 56x40 cm, yttermått inklusive ram: 77x56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:54)
1445 6130 Färglitografi Mark Powers. Signerad, numrerad 203/1000. Färglitografi, bildmått: 51x41, yttermått inklusive ram: 62x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:50)
1445 6046 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Stämpelsignerad 1987, "Galleri AIX", oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 31,5x23,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:13)
1445 6109 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 101/360. Färglitografi, bildmått: 40x33, yttermått inklusive ram: 64x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:33)
1445 6108 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Son. Signerad, numrerad 59/360. Färglitografi, bildmått: 40x33, yttermått inklusive ram: 64x51 cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:24)
1445 5141 Färglitografi Waldemar Lorentzon (1899-1984), Sverige. Signerad, numrerad 262/310. Färglitografi, bildmått: 53x39cm, yttermått inklusive ram: 74x56cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6415 Färglitografier 2 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 21/100. Bildmått: 20x15, yttermått inklusive ram: 33x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:46)
1445 6135 Färglitografier 2 st, Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, daterad 1995, Fossil I-II. Fossil I bär dedikation. Färglitografi, bildmått: 23x32, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:05)
1445 6390 Färglitografier 3 st. Signerad, färglitografi, djur, yttermått inklusive ram: 52x44-55x50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:45)
1445 6298 Fat + Tallrikar, 15+ 8 st, Ornamin, Gustavsberg. Längd: 17-23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:06)
1445 6069 Fat + vas, 2 delar, Kosta Boda, diameter: 30, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:49)
1445 6244 Fat 1700-/1800-tal, fajans, 26x35 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:42)
1445 5187 Fat 2 st, Japan. Diameter: 20-37cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:28)
1445 6245 Fat 2 st, silver, diameter: 16-21. Vikt: 375g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:11)
1445 5242 Fat Ett par, Kina. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:17)
1445 6354 Fat Imaridekor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:56)
1445 6133 Fat Orientaliska. 9 st. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:16)
1445 6167 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 20cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:45)
1445 6294 Fat Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. 19x19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:11)
1445 6206 Fat/skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 22x22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:30)
1445 6158 Fåtöljer Ett par, 1890-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:07)
1445 4270 Fåtöljer Ett par, Rosengrens
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:11)
1445 6281 Fickur Doublé, går ej, defekt, diameter: 44 mm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:56)
1445 6120 Fickur Frankrike. Diameter: 7,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:48)
1445 6303 Figurer Elastolin, Militärer, diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:52)
1445 6402 Figurin Bing & Grøndahl, flicka med katt. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:12)
1445 6066 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl, barn. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:50)
1445 5168 Figuriner 5 delar, Goebel & Hummel, Tyskland. Höjd: 5-13cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:13)
1445 6260 Fiskbestick 12 + 12 delar, Nysilver / pärlemo, Sheffield England. I Etui, Längd: 16,5-19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:02)
1445 5014 Fiskbestick 6 + 6 delar, silver, England, Sheffield. Längd: 18,5-22, brutto 510g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:57)
1445 5163 Fiskerulle Chuyo, Japan. Längd: 14 cm, djup: 10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:04)
1445 5162 Fiskerulle Daiwa Ar 9000. Längd: 20 cm, djup: ca 15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:03)
1445 6299 Flamskvävnad 56x135 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:24)
1445 6240 Flaskschatull Sent 1800-tal, med flaskor, inkomplett. Längd: 32, djup: 24 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:48)
1445 6254 Flintlåspistol 1800-tal. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:01)
1445 5375 Flintlåspistolar Ett par, Replika. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:19)
1445 6088 Fohundar Ett par, trä, dekorerade. Längd: 18, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:55)
1445 6295 Fotografier i album, 2 st, 1800-/1900-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:32)
1445 6310 Fotringar 9 st, Afrika. Diameter: 11-13 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:03)
1445 6097 Glas 9 + 2 delar, 1920-tal. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:38)
1445 6280 Glasfrukter 3 delar, Kosta Boda. Längd: 13 - 20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:09)
1445 6096 Glasservisdelar 25 delar, Franzen & Co, Kosta. Höjd: 11-14 cm
1445 5315 Glasservisdelar 30 del ca, Boda. Höjd: 9-15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:00)
1445 5196 Glasservisdelar ca 30 delar, dekor med druvklase. Höjd: 7-15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:38)
1445 6348 Glasservisdelar ca 30 delar, Iittala. Höjd: 7-12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:29)
1445 6160 Glasservisdelar ca 35 delar På fot. Höjd: 12-18cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:40)
1445 6055 Golvlampa "Minipoint", Örsjö, ställbar. Höjd: 110 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:11)
1445 6060 Golvlampa 2-armad, Eskilstuna Elektrofabrik AB. Höjd: 142 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:56)
1445 6100 Golvlampa mässing. Höjd: 140cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:14)
1445 6330 Golvlampa Tvåarmad. Höjd: 130cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:26)
1445 6385 Golvlampfot mässing. Höjd: 120cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:09)
1445 6438 Golvlampor ett par, mässing, EWÅ. Höjd: 125
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:37)
1445 6157 Golvur Nymark, Allmoge. Höjd: 181cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:38)
1445 5002 Grafiskt blad Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Fullmoon". Signerad, numrerad 95/100, Giclee fine art. Bildmått: 18x26 cm, yttermått inklusive ram: 20x28 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:51)
1445 6001 Grafiskt blad Taimi Borg (f. 1941), Sverige. "Österlen". Signerad, numrerad EA 1/2, Giclee fine art. Bildmått: 40x45 cm, yttermått inklusive ram: 44x61 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:04)
1445 6031 Halsband Sterlingsilver, märkt "M10 A. E. ". Längd: 62 cm. Vikt: 110g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:42)
1445 6114 Hänkelvas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:31)
1445 6071 Herrbetjänt björk. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:34)
1445 6070 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 103
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:05)
1445 6153 Hörnskåp 1700-tal, bemålad, allmoge. Höjd: 180cm, nyckel
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:58)
1445 6352 Huggare 1800-tal. Längd: 77 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:44)
1445 6054 Huggare Skulpterat benskaft, modell äldre, träbalja. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:17)
1445 6329 Hurts 2 delar. Bredd: 27 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:59)
1445 6353 Jordglob med kompass på fot. Sekelskifte 1900, "Erd Globus, Ludw. Jul. Meymann, Berlin", Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:05)
1445 6463 Kaffegods 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Blå Husar, Gustavsberg 1968-1973, flintgods, dekor i screentryckt och flytande blått
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:58)
1445 6131 Kaffekanna + form, 2 delar, Mässing & koppar, modell äldre. Längd: 24, höjd: 7-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:12)
1445 6077 Kaffekanna Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Tenn. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:45)
1445 6207 Kaffekoppar 7 delar, Royal Copenhagen, Prinsess, kaffekoppar med fat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:02)
1445 5102 Kaffeservisdelar 12 delar, Rosenthal, Pompadour.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:07)
1445 6318 Kaffeskedar 12 st, silver, modell Olga, 1990, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 12,5 cm, Vikt: ca 195 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:49)
1445 6374 Kaffeskedar 12st, silver, modell: Haga. Längd: 12cm, vikt: 177g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:08)
1445 6444 Kanna Orientalisk, patinerad koppar. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:33)
1445 6238 Käpp Japan. Signerad. Längd: 90cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:08)
1445 5023 Karaff kristall, silvermontering. Höjd: 36 cm
1445 6383 Karmstol ”Mina”, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bruno Mathsson International, Värnamo, 1999. Bok, sits av sadelgjord. Brännstämplad
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:28)
1445 6362 Karmstolar ett par, 1950-tal, Teak/Läder
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:32)
1445 6045 Karmstolar Ett par, Alfred Christiansen (möjligen), 1960-tal, Danmark, Omklädda
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:19)
1445 6307 Karta Litografi, Baltic Sea. Bildmått: 34x25, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:46)
1445 6288 Kedja med hänge silver, med vita stenar. Längd: 44cm, vikt: 5,7g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:14)
1445 6268 Koffert Tyskland. Bredd: 88. Djup: 40 h 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:08)
1445 6376 Kolteckning Aino Bach (1901-1980), Estland. Signerad, daterad 1946, ca 49x35 cm, yttermått inklusive ram: 65x52 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:43)
1445 6408 Konsolbord Gustaviansk stil, Stenskiva. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:05)
1445 5086 Konstglas 4 delar. Höjd: 8,5-18 cm, Bertil Vallien "Rainbow" och Rickard Rackham Eldoluft
1445 6279 Konstglas 8 delar, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: ca. 20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:42)
1445 6265 Kopp Empire, Berlin. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:38)
1445 6021 Krus Rörstrand, Heidi Heimann & Gunnar Nylund, Målarsignatur BS, Spanskt bymotiv. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:18)
1445 6346 Krus & syltkrukor 5 delar, diverse, h- 14-34cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:23)
1445 5324 Krutflaska + hagelpung, omkring 1900. Längd: 20 - 23
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:19)
1445 6237 Krutflaskor totalt 5 delar, + hagelpung. Längd: 7-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:17)
1445 6296 Kruthorn + Dolk, Saudiarabien. Längd: 20-40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:27)
1445 6333 Kryddburkar 6 st, Arabia. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:58)
1445 6091 Kuriosa 4 delar, Asien, bland annat tempelklockor
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:42)
1445 6445 Kuriosa 4 delar, bla. Dryckeshorn, Orientaliskt
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:24)
1445 6424 Lampbord Butlers tray. Diameter: 68, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:21)
1445 6386 Lampbord Rokokostil. Bredd: 32 cm. Djup: 30 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:31)
1445 6226 Lanternor 2 st, koppar. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:42)
1445 6155 Leksak häst med vagn, trä, modell äldre. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:34)
1445 6156 Leksak Pluto, 1900-tal. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:45)
1445 6159 Leksaker trä, parti diverse, BRIO
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:40)
1445 6195 Litograf 5 st, LOUIS-LÉOPOLD BOILLY, kolorerade litografier, yttermått inklusive ram: 34x26cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:58)
1445 6084 Litografi + bok, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt, oramat löst blad. Signerad, numrerad 173/200, bladets mått: 21x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:54)
1445 6315 Litografi eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), Frankrike. Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:40)
1445 6068 Ljuskrona Boda smide, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 6-ljusarmar. Diameter: 50 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:26)
1445 6347 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 48cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:26)
1445 6082 Ljuskrona rokokostil. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:22)
1445 6139 Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 53m
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6368 Ljusstakar 2 par, silver. Höjd: 7cm, bruttovikt: 94g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:58)
1445 6297 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 13-19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:51)
1445 6222 Ljusstakar ett par, Louis XVI-stil, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:33)
1445 6443 Ljusstakar Ett par, mässing, Orientaliska. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:43)
1445 6437 Ljusstakar ett par, Nyrokoko, nysilver. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:43)
1445 6022 Ljusstakar Ett par, Porslin, Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:54)
1445 6028 Ljusstakar ett par, silver, 1992, Ceson, Eldh. Höjd: 18 cm, Bruttovikt: ca 435 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:58)
1445 6429 Ljusstakar ett par, silver. Höjd: 27 cm, Bruttovikt: 705 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:43)
1445 6119 Ljusstakar ett par, Stjärnmetall, Ystad. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:49)
1445 5013 Ljusstake silver, W A Bolin, 1954. Graverad. Höjd: 16 cm, vikt: 220
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:55)
1445 6030 Ljusstake Tenn, 1700-tal. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:39)
1445 6165 Marmeladburkar 4 st, Arabia. Diameter: 10cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:14)
1445 5220 Masker 2 st, Orientaliska. Höjd: 20-22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:57)
1445 6185 Matbestickuppsättning 30 delar, silver, CG Hallberg, 1949. Längd: 18-21 cm, Vikt: ca 1235 g, varav knivar 560 g
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:04)
1445 6078 Matbord England, omkring 1900,4-lådor. Diameter: 112, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:13)
1445 6406 Matservisdelar 15 delar, Gustafsberg, Flytande blått
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:45)
1445 6186 Matservisdelar 28 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:53)
1445 6371 Matskedar silver, 3+ 3+ 1st. Längd: 21cm, vikt: 423g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:15)
1445 6373 Matslev + skedar, 6+ 1st, silver, Fransk lilja. Längd: 18-20cm, vikt: 287g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:16)
1445 6435 Matta 120x148 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6442 Matta nutida, 172x237 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:14)
1445 6211 Matta orientalisk, 132x202 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:13)
1445 5144 Matta Orientalisk, 80x88cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:11)
1445 6357 Matta orientalisk, Isfahan, 110x172 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:51)
1445 6024 Matta Orientalisk, Moud Meshed, 84x298 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:06)
1445 4462 Matta Orientalisk, Semiantik Bakhtiari Boldaji, 138x202 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:03)
1445 6466 Mattallrikar + äggkoppar, 6 + 2 delar, "Gemina", Gertrud Vasegaard, för Royal Copenhagen, Danmark. Tallrikarna III-sortering. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:31)
1445 6163 Mattallrikar 15 st. Bella, Rörstrand. Diameter: 26 cm
1445 6182 Medaljer 2 st, Pro Patria. Höjd: 2-5cm, med etuier
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:05)
1445 6154 Miniatyrsekretär Längd: 29 cm. Djup: 16 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:49)
1445 6075 Minkpäls storlek 36 - 38. Längd: 113
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:37)
1445 6322 Mynt 5-krona, Oscar II, Sverige. Diameter: ca 1,8 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:55)
1445 6345 Ölglas 4 st, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:28)
1445 6256 Oljemålning Alain Lopez. Signerad, daterad 1969, Olja på duk, 59x91cm, yttermått inklusive ram: 63x95cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:41)
1445 6047 Oljemålning Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 36x45, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:18)
1445 6427 Oljemålning Alfred Wetterström (1863-1934), Sverige. Signerad. Olja på duk, 38x70 cm, yttermått inklusive ram: 47x79 cm
1445 6107 Oljemålning Anders Nilsson, Landskap. Signerad. Olja på duk, 37x49, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:50)
1445 6037 Oljemålning Bertil Weström (f. 1928), Sverige. Buskage. Signerad, daterad -79. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 29x29 cm
1445 6382 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Signerad, djur. Olja på duk, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 60x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:42)
1445 6053 Oljemålning Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Hamnmotiv med fyr. Signerad, daterad -55. Olja på pannå, 30x49, yttermått inklusive ram: 40x58 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:28)
1445 6197 Oljemålning Göran karlsson, monogramsignerad. Olja på pannå, 81x56cm, yttermått inklusive ram: 85x59cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:46)
1445 6403 Oljemålning Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Figur. Signerad. Olja på pannå, 30x23, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:55)
1445 5374 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 59x48cm, yttermått inklusive ram: 74x64cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:39)
1445 6049 Oljemålning Ivan Constantin, "Svartlöga". Signerad. Olja på duk, 63x87, yttermått inklusive ram: 75x100 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:48)
1445 6040 Oljemålning John Carlson, "Solvaer". Signerad, daterad 1956. Bildmått: 51x40, yttermått inklusive ram: 69x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:37)
1445 6038 Oljemålning John Carlson, Fjällandskap med hästar. Signerad, daterad -52. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:39)
1445 6048 Oljemålning Kjell Guldar, Räv i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:38)
1445 6196 Oljemålning Nils Olsson. Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 58x77cm, yttermått inklusive ram: 75x95cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:32)
1445 6448 Oljemålning Oidentifierad konstnär, ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 59x74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:52)
1445 6230 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Göteborgs inlopp med fästning. Ej signerad. Olja på duk, 46x75cm, yttermått inklusive ram: 60x90cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:28)
1445 5230 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hjortar. Signerad AV -37. Olja på duk, 64x89cm, yttermått inklusive ram: 76x102cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:06)
1445 6314 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 38x46 cm
1445 6086 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Morgontoilette. Signerad. Olja på duk, 43x59, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:46)
1445 6057 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pärvenranta, Långholmskanalen. Signerad, 1942. Olja på pannå, 44x53, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
1445 6387 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, gatumotiv. Olja på duk, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 60x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:19)
1445 6377 Oljemålning Olev Mikiver (1922-1994), Sverige. Signerad, Kustlandskap. Olja på duk, 60x71, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:46)
1445 6041 Oljemålning Olle Carlström (1920-2006), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:22)
1445 5296 Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956). Efter Bruno Liljefors, "Steglitsor". Signerad. Olja på duk, 27x35 cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:57)
1445 6117 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Signerad, daterad 1971, "Bygata, Eriksöre. Öland". Olja på pannå, 14x55, yttermått inklusive ram: 23x64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:04)
1445 6308 Oljemålning Svante Kede (1877-1955), Sverige. "Höst vid Abisko". Signerad. Olja på duk, 41x49 cm, yttermått inklusive ram: 52x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:35)
1445 6128 Oljemålning Sven Åke Svenson (f. 1942), Sverige. Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:29)
1445 6073 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade BH, pannå, yttermått inklusive ram: 50x50 - 47x57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:10)
1445 6099 Oljemålningar 3 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Fågelmotiv. Signerade. Olja på duk, 45x53, yttermått inklusive ram: 56x66 cm
1445 6072 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Monogramsignerade, BH, pannå, 22x34, yttermått inklusive ram: 31x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:10)
1445 6302 Örhängen ett par, DK Co
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:39)
1445 6327 Pall Industrimodell. Höjd: 64cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:16)
1445 6331 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:45)
1445 6300 Parti koppar 7 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6246 Parti nysilver diverse, bland annat skykanna
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:55)
1445 6089 Parti smycken diverse, bland annat Silver, Karneol & tigeröga
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:06)
1445 6081 Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:54)
1445 6434 Pianopall längd: 58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:32)
1445 6384 Piedestal Med stenskivor. Längd: 26 cm. Djup: 26 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:02)
1445 6180 Pokal & cigarettetui silver. Höjd: 11cm, 6x8cm, vikt: 140g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:22)
1445 6379 Pokaler + ljusstake, 4+ 1st, silver. Höjd: 7-10cm, vikt: 380g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:22)
1445 6241 Pokalglas Slipad dekor, diameter: 28, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:32)
1445 6227 Prispokal silver, Graverad. Vikt: 140 ca, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:17)
1445 6258 Ramar 2 st, omkring 1900, yttermått inklusive ram: 26x18 - 35x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:23)
1445 6191 Resegarderob höjd: 110cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:36)
1445 6282 Ring 18k guld, med vita och röd sten, 1946, storlek: 19. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:17)
1445 6283 Ring 18k guld, Med vita och rosa stenar, storlek: 19, CGS, 1934. Vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:56)
1445 6421 Rökelsekar + etui, pokal, Asien. Höjd: 4-22cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:33)
1445 6126 Röllakan 140x194 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:12)
1445 6125 Röllakan 142x198 märkt BLS
1445 6127 Röllakan Galleri, 91x345 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:14)
1445 6351 Sablar 3 st. Längd: ca 75 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:35)
1445 6334 Salladsskål Teak, Karl Holmberg. Diameter: 21cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:47)
1445 6266 Salongsbord Karl Johanstil, björk. Bredd: 902, djup: 71h. 75 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:52)
1445 6232 Salongsbord Nyrokoko. Bredd: 108 cm. Djup: 73 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:06)
1445 6259 Salongsgrupp 4 delar, soffan. Längd: 135
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:48)
1445 6168 Saltkar 3 st. Silver, med blå glasinsats. Längd: 4,8 cm, Vikt: ca 155 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:47)
1445 5246 Saltkar silver, England. Diameter: 6. Höjd: 4 cm, Vikt: ca 20 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:20)
1445 6274 Sänghimmelskrön Ett par, smide, bemålade, dekor med blad. Längd: 96 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:53)
1445 6275 Sänghimmelskrön Smide, bemålad, Bladdekor. Längd: 100
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:03)
1445 6284 Scarf Hermès, 90x90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:12)
1445 6289 Scarf Hermès, 90x90 cm
1445 6286 Scarf Hermès, Les Voitures, 90x90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:48)
1445 6287 Scarf Hermès, Spings, 90x90 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:56)
1445 6365 Servetthållare & punschbägare silver, 6+ 5 st, med gravyr/inskription. Vikt: 262g. Höjd: 3-4 cm. Diameter: 4-6,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:52)
1445 6413 Servisdelar 11 delar, Rörstrand, Blå Blom
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:39)
1445 6113 Servisdelar 12 delar, Royal Copenhagen
1445 6098 Servisdelar Te- och kaffeservisdelar, 25 delar, bland annat Royal Tuscan, England
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:18)
1445 6115 Sideboard Funkis. Längd: 110. Djup: 34 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:02)
1445 6452 Skål + 3 st, tallrikar, dekor i famille rose, Kina. 4 delar. Diameter: 22-26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:28)
1445 6456 Skål + vas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 13-14, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:12)
1445 6439 Skål blomställning, porslin, Gefle. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:51)
1445 6319 Skål Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Orrefors, "Pond". Längd: 21,5, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:42)
1445 6432 Skål Kosta Boda. Diameter: 24, höjd: 13 cm
1445 5222 Skål på fot. Iittala, Finland. Höjd: 18cm. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:56)
1445 6027 Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1924. Höjd: 21. Vikt: 380 gr
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:33)
1445 6079 Skål silver, genombruten. Längd: 17, höjd: 7 cm, vikt: 105g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:50)
1445 6263 Skålar 3 st, Orrefors, Linnea, diameter: 12,5-20,5. Höjd: 7,5-11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:18)
1445 6338 Skålar & fat 3 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Diameter: 7-16cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:28)
1445 6200 Skålfat + 2 fat, Rörstrand, Iduna. Diameter: 20-35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:24)
1445 6372 Skedar 12st, silver, Chippendale. Längd: 18cm, vikt: 440g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:50)
1445 6029 Skrin med lock, glas, 1800-tal. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6411 Skrivbord Gustaviansk stil, Kompletterad, Bemålad. Bredd: 129, djup: 77 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:06)
1445 6178 Skrivbord Rokokostil. Bredd: 135 cm. Djup: 73 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:15)
1445 6173 Skrivbyrå Sent 1800-tal, Bredd: 110 cm. Djup: 46 cm, höjd: 101 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:11)
1445 6417 Skulptur 1900-tal, Asien, tvådelad, mässing och brons. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:31)
1445 6032 Skulptur Asien, Man, trä, bemålad. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:47)
1445 6418 Skulptur Asien. Mässing och koppar. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:20)
1445 5175 Skulptur brons, Indien. Höjd: 11cm
1445 6076 Skulptur Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:30)
1445 5200 Skulptur malakit, 2 delar, inköpt i Kongo. Höjd: 8. 5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:48)
1445 6102 Skulptur metall, "Bergsman". Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:48)
1445 6012 Skulptur metall, efter Moreau. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:21)
1445 5238 Skulptur Orientalisk, brons. Höjd: 25cm
1445 5239 Skulptur orientalisk. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:15)
1445 6103 Skulptur porslin, Danmark, flicka. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:50)
1445 6056 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Syende flicka, gips, 1911. Höjd: 21,5 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:35)
1445 6293 Skulptur Trä, Africana, Liberia. Höjd: 120
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:20)
1445 6210 Skulptur Träd, Metall. Längd: 41, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:09)
1445 6271 Skulptur Uggla, Metall. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:39)
1445 6094 Skulpturer 3 delar, Nittsjö. Thomas Hellström (1924-2006), Sverige. Får & Lamm. Längd: 13 -23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:14)
1445 6253 Skulpturer 8 delar, Glas, Djur. Höjd: 5,5-14,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:51)
1445 5313 Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 122 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:56)
1445 6311 Smycken diverse
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:17)
1445 6221 Sockerskål silver, Importstämplar. Längd: 10,5, höjd: 9 cm, vikt: 190g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:47)
1445 6272 Sockerskålar + gräddkanna, 3 delar, silver, diameter: . Längd: 10-12, vikt: 170g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:56)
1445 6440 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. Längd: 203cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:51)
1445 6441 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. Längd: 203cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:49)
1445 6034 Soffbord 1960-tal, Teak. Bredd: 76, djup: 34 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:16)
1445 6142 Soffbord Teak, Danmark. Design Peter Hvidt & Orla Mölgaard för France & Daverkosen. Diameter: 108 Höjd: 50cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:40)
1445 6269 Soppterrin Rörstrand. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:09)
1445 6361 Spegel + Konsolbord, Märkt E Ungroth, Stockholm, Nyrokoko. Höjd: 45+ 197
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:21)
1445 6257 Spegel 110x52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:16)
1445 6428 Spegel 1950/60-tal, 97x36 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:53)
1445 6430 Spegel 55x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:06)
1445 6358 Spegel 78x38cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:20)
1445 6124 Spegel Bemålad, 126x95 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:29)
1445 6116 Spegel Blyinfattat glas, 97x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:55)
1445 6366 Spegel Empire, 51x26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:03)
1445 6194 Spegel Guldfärgad, 134x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:06)
1445 6150 Spegel mahogny, 86x67cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:36)
1445 5183 Spegel Teak, 112x44cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:25)
1445 6149 Spegellampett Nyrokoko, 50x66cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:43)
1445 6455 Spegellampetter ett par, Tenn. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:39)
1445 6261 Spelbord mahogny, sengustaviansk stil. Bredd: 100, djup: 2x43 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:44)
1445 6219 Stekhuv "Harrods", London, nysilver. Längd: 28, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:37)
1445 6218 Stolar 6 st. Björk, Mor Robert, Järna, 1975. Signerade, Höjd 93 cm, Sitthöjd 46 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:02)
1445 6035 Stolar Ett par, 1960-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:21)
1445 5186 Stolar Ett par, barockstil. Höjd:
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:27)
1445 6140 Svärd omkring 1900. Längd: 76cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:23)
1445 6423 Sybord 1890-tal, bok. Bredd: 61 cm. Djup: 40 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:18)
1445 6166 Syltburkar 9 st. Porslin. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:38)
1445 6359 Syltkruka Rörstrand. Diameter: 29, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:52)
1445 6335 Syltkrukor 3 st. Höjd: 8-12cm
1445 6431 Sytillbehörskorg diameter: 42 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:41)
1445 6433 Taburett längd: 48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:59)
1445 6301 Tågset Hornby Tåg, Meccano. Längd: 10-28 cm, höjd: 1-7 cm
1445 6036 Takarmatur 20-tal, kupor av glas, diameter: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 mars 2022 04:02)
1445 6349 Takarmatur Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank (1885-1967), Österrike. Diameter: 50 cm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:21)
1445 6016 Takarmatur Koppar, Jugend, med glaskupa. Diameter: 41cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:53)
1445 6276 Takarmatur PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark. PH5. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:17)
1445 6356 Takfotogenlampa 1890-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:01)
1445 6203 Tallrikar 3 st, Meissen. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:38)
1445 6267 Tallrikar 30 del ca, Gefle, Vinranka, diameter: 20-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:28)
1445 6248 Teaterkikare + glasögon, 2 delar, bland annat Pärlemo. Längd: 10-26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:46)
1445 6420 Tekanna + 2 st, Asien. Höjd: 15-26cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 21:03)
1445 6170 Tekanna Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:27)
1445 6137 Tekoppar Ett par, Paratiisi, Birger Kaipiainen (1915-1988), Finland. Arabia, Finland, Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:32)
1445 5216 Tempelhund Stengods. Höjd: 15cm, längd: 14cm
1445 6171 Temuggar Ett par, med sil och lock. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:24)
1445 6090 Terrakottafigurer Replikor, Kina. Höjd: 10-28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:50)
1445 6422 Tidningsställ England. Längd: 50, djup: 24 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:39)
1445 5249 Tillbringare 2 st. Höjd: 23-27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:22)
1445 6065 Träskulptur Robert Pettersson. Gubbar. Signerad, daterad -32. Höjd: 25,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:46)
1445 6451 Träsnitt Japan, erotiskt motiv. Bildmått: 13x10cm, yttermått inklusive ram: 30x27cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:54)
1445 6058 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Löjtnantshjärtan. Signerad, numrerad 230/275, yttermått inklusive ram: 69x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:10)
1445 6312 Tuppflaska Kaj Franck (1911-1989), Finland. Glas. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:27)
1445 6147 Tvättservis 2 delar, kristall. Diameter: 37cm. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:13)
1445 6136 Tyger/gardiner 2 st, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Längd: 127-262 cm, höjd: 138-252 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:25)
1445 6179 Upplägningsskedar Ett par, silver, 1918,1917. Längd: 20cm, vikt: 120cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:36)
1445 6401 Urna med lock, Göteborg, Porslin. Höjd: 20 cm
1445 6095 Väggdekorationer 3 st, fåglar. Längd: 12-20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:41)
1445 6234 Väggrelief Anton Ravander-Rauas (1890-1972), Finland. Aleksis Kivi. Diameter: 31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:33)
1445 6392 Väggur 1880-tal. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:42)
1445 6132 Väggur Sent 1800-tal, mahogny, 80x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:03)
1445 6063 Vas Bo-fajans. Gefle, Höjd: 26 cm
1445 6398 Vas Goebel, Efter Renoir. Höjd: 23 cm
1445 2049 Vas Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:33)
1445 6011 Vas Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:18)
1445 6201 Vas Kina. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:41)
1445 6262 Vas Stengods, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:58)
1445 6397 Vas Sydamerika, Lergods. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:34)
1445 6264 Vas Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:13)
1445 6453 Vaser 2 st, Glas, 1950-tal. Höjd: 23-24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:52)
1445 6324 Vinprovarglas 7 st, "Allt om MATs", Reijmyre Glasbruk. Höjd: 18,7
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 20:06)
1445 6336 Ytterfoder 3 st, bland annat, Gustavsberg, Jugend. Diameter: 13-18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:20)
1445 5314 Ytterfoder 4 + 2 delar, Gustavsberg, "Interflora + Waldemarsudde + Carrara", diameter: 10-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 21:02)
1445 6242 Ytterfoder Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle, "Modell Percy", diameter: 27, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:20)
1445 6243 Ytterfoder Porslin, nutida. Längd: 26, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 19:41)
1445 6436 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, Diameter: 26. Höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 31 januari 2022 18:16)