1524 3326 Akvarell Arne Isacsson (1917-2010), Sverige. "Vinter i Bohuslän". Signerad, daterad 1987. Akvarell, bildmått: 29x31 cm, yttermått inklusive ram: 46x45 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:39)
1524 3269 Akvarell Fred Andersson (1921-1990), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -65. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:53)
1524 3003 Akvarell Pedro Ascencio (f. 1951), Mexiko. Komposition med kvinnofigur. Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: ca 49x64 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)
1524 3004 Akvarell Pedro Ascencio (f. 1951), Mexiko. Komposition med kvinnofigur. Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: ca 49x64 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:56)
1524 3005 Akvarell Pedro Ascencio (f. 1951), Mexiko. Komposition med kvinnofigur. Signerad, daterad -90. Akvarell, bildmått: ca 72x56 cm, yttermått inklusive ram: 75x60 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:07)
1524 3328 Akvarell Rolf Berndtsson, vårlandskap. Signerad. Akvarell, bildmått: 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 43x39 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:20)
1524 3027 Aladåbform Höganäs. Höjd: 11 längd: 19 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:01)
1524 3172 Armband 18k guld, Längd: 16cm. Vikt: 21,8g.
Hammered for 8.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:09)
1524 3179 Armband 18k guld, med berlock. Längd: 20cm, vikt: 6,6g
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)
1524 3178 Armband 18k guld, pansar, med berlock. Längd: 20cm, vikt: 4,7g
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:08)
1524 3155 Armband 18k guld. Längd: 18cm. Vikt: 51,7g
Hammered for 20.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:40)
1524 3158 Armband 18k guld. Längd: 20cm, med mynt, ca 21,6K, bruttovikt: 134,5g
Hammered for 52.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:31)
1524 9152 Armband 18k guld. Med berlock. Längd: 21 cm, vikt: 30,4
Hammered for 11.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)
1524 9153 Armband 18k guld. Med berlocker. Längd: 19 cm, vikt: 25,5 g.
Hammered for 9.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:25)
1524 9154 Armband 18k guld. Med berlocker. Längd: 19 cm. Vikt: 24,6 g
Hammered for 9.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:30)
1524 3151 Armbandsur 3 st
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)
1524 9150 Armlänk 18k guld. Med hänge 14 k. Längd: 20 cm, Vikt: 128,9 g.
Hammered for 47.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:12)
1524 9306 Assietter 12 st, Gefle, Mullbär. Diameter: 19 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)
1524 3142 Balansstol Wilkhahn Stitz, svart, krom, sits i kork. Höjd: 87 cm. Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:53)
1524 3144 Balansstol Wilkhahn Stitz, svart, krom, sits i kork. Höjd: 87 cm. Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)
1524 3146 Balansstol Wilkhahn Stitz, svart, krom, sits i kork. Höjd: 87 cm. Bredd: 32 cm. Djup: 32 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:55)
1524 3399 Bankett Gustaviansk stil, 62x38 cm. Höjd: 42-70 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)
1524 3287 Bestick 35 delar, silver, Modell Olga, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1969. Längd: 12,5-21, vikt: 1400g brutto
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:28)
1524 3322 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Jesus och hans lärjungar". Signerad, daterad 1981. Blandteknik, bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 30x26 cm
Hammered for 4.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:34)
1524 3323 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Katarinahissen. Signerad, blandteknik, 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 30x26 cm
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:37)
1524 3047 Blandteknik Maria Nepomuceno (f. 1976), Brasilien. Signerad. Olja/collage på duk, 76x102 cm, oramad
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:21)
1524 3153 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blandteknik, Tivoli, 64x48 cm, yttermått inklusive ram: 84x66 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)
1524 3041 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, 43x32 cm, yttermått inklusive ram: 66x54 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:21)
1524 9135 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad. 25x30 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 42x46 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)
1524 9475 Blandteknik Olle Ängkvist (1922-2006), Sverige. Monogramsignera OÄ, Rom 1958,17x13 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 35x31 cm. Signerad
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:24)
1524 9237 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, blandteknik, 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x45 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:10)
1524 3263 Blandteknik Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. "Vårt dagliga bröd". Signerad. Blandteknik, bildmått: 60x91 cm, yttermått inklusive ram: 75x105 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)
1524 3013 Bokhylla England, mahogny. Bredd: 136 cm, djup: 32 cm, höjd: 120 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:58)
1524 3212 Bokstöd Ett par, järn, Motiv med hästar. Höjd: 14 cm, längd: 13 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)
1524 3320 Bokverk 15 st, Albert Engström (1869-1940), Sverige. Helfranska band
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)
1524 3138 Bord Oscar & Clothilde. Bredd: 73 cm, djup: 51 cm, höjd: 53 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:48)
1524 3083 Bordslampa Fd fotogen, majolika. Höjd: 58 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:21)
1524 3015 Bordslampa Ferruccio Laviani (f. 1960), Italien. "Bourgie", Kartell, Italien. Transparent plast. Tre ljuspunkter. Märkt Kartell. Höjd: 79cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)
1524 3217 Bordslampa Firma Svenskt Tenn, modell 2575. Höjd: 24 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:46)
1524 3300 Bordslampa mässing, ABO, Danmark. Höjd: 65 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:15)
1524 3380 Bordslampa mässing. Höjd: 53 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:22)
1524 3106 Bordslampfot Luxus, Design: Uno & Öster Kristiansson, Vittsjö, lackad trä. Höjd: 28 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)
1524 3302 Bordslampfot Tenn, 1936. Höjd: 24 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)
1524 3028 Bordsramar 6 st. Höjd: 18-25 ca
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)
1524 3285 Brevkniv silver, Importstämplar. Längd: 21 cm, vikt: 55g ca
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)
1524 3135 Brickbord längd: 73 cm, höjd: 66 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:29)
1524 3176 Brosch 18k guld. Längd: 6. 5 cm. Vikt: 13,9g
Hammered for 5.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)
1524 3376 Brosch 18k med pärlor, G&G, 1939. Längd: 4,5 cm, vikt: 4,2g ca
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)
1524 3097 Byrå 1890-tal, Valnöt. Bredd: 89 cm, djup: 54 cm, höjd: 140 cm, nyckel
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:03)
1524 3057 Byrå 1890-tal. Bredd: 99 cm, djup: 52 cm, höjd: 97 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:19)
1524 3366 Byrå 1940-tal, mahogny. Bredd: 51 cm, djup: 33 cm, höjd: 70 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:42)
1524 3096 Byrå omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 49 cm, djup: 36 cm, höjd: 74 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:01)
1524 9426 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 67/75, bladets mått: 67x52 cm, yttermått inklusive ram: 82x65 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:15)
1524 3056 Chiffonjé 1890-tal. Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, höjd: 148 cm, nyckel
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:37)
1524 3165 Collier 18k guld. Längd: 82cm, vikt: 29,4g
Hammered for 11.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:35)
1524 3168 Collier 18k guld. Längd: 90cm, vikt: 63,4g
Hammered for 23.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)
1524 9067 Damarmbandsur Raymond Weil, "18k gold elektroplated", No 5700, boettens, diameter: 1,5-1,8 cm, tota. Längd: 19,5 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:02)
1524 3086 Etagbord med låda, två hyllplan och trissor. Bredd: 53 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 75 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)
1524 3244 Etsning Eva Holmér Edling (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 82/200. Bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)
1524 3245 Etsning Maria Carme. Signerad, numrerad 78/175, "Skorsten, La Pedrera", 28x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x48 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:12)
1524 3266 Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 143/250. Färglitografi, bildmått: 55x84 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)
1524 3264 Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 156/250. Färglitografi, bildmått: 55x84 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:01)
1524 3265 Färglitografi Anders Appelqvist (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 96/250. Färglitografi, bildmått: 55x84 cm, yttermått inklusive ram: 75x103 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:46)
1524 3234 Färglitografi Anders Dahl, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 23x31,5, oramat löst blad
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:50)
1524 9442 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 3/99,64x49 cm, yttermått inklusive ram: 97x77 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:42)
1524 9434 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 186/200. Färglitografi, bildmått: 72x53 cm, yttermått inklusive ram: 90x69 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)
1524 3122 Färglitografi Efter Marc Chagall, stämpel. Signerad, numrerad 390/500. Färglitografi, bildmått: 70x58 cm, yttermått inklusive ram: 104x86 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:01)
1524 3071 Färglitografi Helene Billgren (f. 1952), Sverige. "Systrar". Signerad, numrerad 135/360. Färglitografi, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:50)
1524 2001 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad EA, Norr mälarstrand. Färglitografi, bildmått: 33x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:12)
1524 3039 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad HC 26/35, Stockholms slott. Färglitografi, bildmått: 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:15)
1524 9452 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Djurgårdsfärja. Signerad, numrerad 15/50. Färglitografi, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x38 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)
1524 3078 Färglitografi Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. "Spår av dagar". EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 1998. Färglitografi, 32x21 cm, yttermått inklusive ram: 53,5x42,5 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:25)
1524 3332 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 47/100. Färglitografi, bildmått: 47x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:49)
1524 3333 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 59/100. Färglitografi, bildmått: 47x39 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:45)
1524 3007 Färglitografi Marie Palmgren (f. 1962), Sverige. Sverige. Kvinna och två fåglar. Signerad, numrerad 135/340. Färglitografi, 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 21x21 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)
1524 3008 Färglitografi Marie Palmgren (f. 1962), Sverige. Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 158/340. Färglitografi, bildmått: 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 21x21 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:20)
1524 3371 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 60/200. Färglitografi. Bladets mått: 73x53 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:35)
1524 3259 Färglitografi Peter Borotinskij (f. 1948), Sverige. "Romantikern". Signerad, numrerad 65/350, daterad -91. Färglitografi. 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 43x35 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:06)
1524 9338 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 174/350, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 70x88 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)
1524 3125 Färglitografi Signerad Nyström. Signerad, numrerad 81/260, daterad 1976. Färglitografi, bildmått: 40x40 cm, yttermått inklusive ram: 53x49 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:53)
1524 3021 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 199/290. Färglitografi, bildmått: 36x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm.
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:03)
1524 3048 Fat 2 st, Kina. Längd: 34 cm
Hammered for 4.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:31)
1524 3314 Fat Ingrid Atterberg (1920-2008), Mimosa, Sverige. Upsala-Ekeby, glaserat lergods, l 38 cm. Bredd: 35 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)
1524 3311 Fat på fot Royal Copenhagen, Blå Blomst, Dia 21. Höjd: 15 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:19)
1524 9073 Fåtölj + bord, 2 delar. Vitmålad rotting. Sitthöjd: ca 38 cm, höjd ca 96 cm (fåtöljen). Diameter: 57 cm. Höjd: ca 60 cm (bordet)
1524 3386 Fåtölj + fotpall, 1970-tal
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:34)
1524 3384 Fåtölj + fotpall, IMG Norway, ställbar, skinn
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:57)
1524 3085 Fåtölj omklädd
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)
1524 3385 Fåtölj Söderbergs, skinn
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)
1524 3377 Fåtöljer Ett par, 1940-/50-tal, mahogny
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)
1524 3060 Figuriner 3 st, Porslin. Höjd: 17-20 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:24)
1524 3061 Figuriner ett par, Beswick, England. Höjd: 15 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:44)
1524 3278 Fiskgryta + smörvärmare, koppar, Krögarhuset. Oanvänt. Längd: 18 + 48
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:34)
1524 3054 Fiskknivar 8 st, Nobel, Gense, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 21 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:35)
1524 3220 Fisktallrikar 10 st, Johnson Bros, England, "Seafare". Diameter: 24-26 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)
1524 3228 Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros, England. Diameter: 25 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:06)
1524 9421 Flaskor 2 st, Konstglas, Kosta Boda, Bertil Wallien. Höjd: 10-18 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:09)
1524 3065 Glasvaser 2 st, grönt glas, etsad reliefdekor. Höjd: 25-28 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:16)
1524 3308 Golvlampa Flos, "Tab", design: Barber & Osgerby, etikettmärkt, vitlackerad aluminium. Höjd: 110 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:23)
1524 3340 Golvlampfot skinn. Höjd: 130 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:13)
1524 3345 Golvvas föredetta patron. Höjd: 70 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)
1524 9411 Gouache Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, daterad 53, flicka i folkdräkt, 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 70x83 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:56)
1524 9103 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 1/XIX, bildmått 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:40)
1524 9104 Grafiskt blad Gicléetryck, Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 1/XIX, bm 74x53 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)
1524 3117 Grafiskt blad Oskar Andersson OA (1877-1906), Sverige. Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:53)
1524 3031 Häften 4 st, Utsikter från Sverige, gravyrer, 54x40 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:10)
1524 3073 Hallampa med pärlor. Diameter: 25 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:03)
1524 9066 Hänge + örhängen, 3 delar, 18k guld, med kristall, 8,5g brutto. Längd: ca 3,5 cm
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:00)
1524 3185 Hänge 14K, med olika stenar. Längd: 3cm, vikt: 2,8g
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:11)
1524 3186 Hänge 14K. Längd: 5cm, vikt: 4,8g
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)
1524 3175 Hänge 18k guld. Längd: 6cm, vikt: 8,7g
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:51)
1524 3177 Hängen 5 st, 14K. Längd: 3-5cm, vikt: 14,6g, buckliga
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:34)
1524 3293 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:38)
1524 9077 Hörnskåp Jugend, bemålat, överdel med glasad dörr. Bredd: 87 cm, djup: 62 cm, höjd: 195 cm, nyckel
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)
1524 3219 Kaffeservis 23 delar, Royal Albert, Sweet Violets
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:31)
1524 3120 Kakelugnsskåp omarbetat sekelskiftesskåp. Bredd: 85 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 221 cm
Hammered for 19.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)
1524 3069 Kandelabrar ett par, Scandia, tenn. Höjd: 34 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:10)
1524 3389 Karmstol Illum Wikkelsö, Karmstol för Eilersen, 1950/60-tal
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:51)
1524 9069 Karmstol med hög rygg, löstagbara dynor
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:11)
1524 3051 Karotter ett par, nysilver, A G Dufva. Längd: 35 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:39)
1524 3150 Karotter ett par, Royal Copenhagen, Musselmalet, 21,5x21,5 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:23)
1524 3166 Kedja med hänge 14K. Längd: 46cm, med röda stenar och turkosa, vikt: 10,8g.
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:56)
1524 3174 Kedja med hänge 18k guld. Längd: 74cm, vikt: 13,1g
Hammered for 4.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:34)
1524 3156 Klackring 18k guld, Med en blå sten, storlek: 16½. Vikt: 3,9g
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 21:02)
1524 3218 Kniv Samearbete, Signerad Torgny Odén, 1998. Längd: 24 cm
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:33)
1524 3208 Kolonnljusstake Skultuna, mässing. Höjd: 19 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:23)
1524 3024 Konstglas 7 delar, bland annat Höglund. Höjd: 3-9 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:09)
1524 3103 Koppar med fat 6 delar, Gustavsberg, Blå Blom. Höjd: 2-5 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:19)
1524 9227 Kopparstick T Kichin, "Carte de Suéde", 1790. Bildmått: 46x40 cm, yttermått inklusive ram: 63x55 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)
1524 3023 Krukor diverse 6 st, Upsala-Ekeby. Höjd: 9-16 cm
1524 3368 Lampbord mahogny. Bredd: 37 cm. Djup: 67 cm, höjd: 59-83 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:07)
1524 3126 Lampbord med tidningsställ, Plexi, "Boom". Bredd: 56 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 40 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:23)
1524 3306 Lampbord med klaffar Kakel. Längd: 54 + 2x15, djup: 39 cm, höjd: 55 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:29)
1524 3052 Linneservetter 12 st, 6 st 48x48,6 st 57x61 cm ca
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:08)
1524 3337 Litografi Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Vinterlandskap. Signerad. Bildmått: 54x49. Cm, yttermått inklusive ram: 71x64 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)
1524 9182 Litografier 2 st, England, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 41x32 cm. Ej signerad
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:28)
1524 3035 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 60 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:41)
1524 3338 Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:02)
1524 3336 Ljuskrona Oscariansk. Höjd: 89 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:05)
1524 3281 Ljusstakar 3 st, silver, MGAB, 1956. Höjd: 15,5 cm, en graverad. Vikt: 640g brutto
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:08)
1524 9170 Ljusstakar Ett par, mässing, Propellrar. Höjd: 9 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:21)
1524 3211 Ljusstakar Ett par, Tenn, Stockholm, 1930-tal. Höjd: 28 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:12)
1524 3291 Lok + vagnar, 3 + 7 delar. Loken Märklin, Vagnarna Märklin och Fleischmann. Längd: 10-13 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)
1524 9356 Luktflakonger 4 st, Kina. Höjd: 6,5 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)
1524 3148 Målarstege höjd: 120 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)
1524 3315 Mat / kaffeservis 46 delar, Grön Anna, Rörstrand
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:18)
1524 9508 Matbord björk, mittparti med frostad glasskiva. Bredd: 180 cm. Bredd: 90 cm. Höjd: 73 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:41)
1524 3295 Matsalsgrupp 5 delar, Bord + 4 stolar + 2 st iläggsskivor, Gustaviansk stil, diameter: 114, höjd: 75 cm, ilägg a 45cm
1524 3383 Matsalsgrupp 7 delar, Skaraborgs Möbelindustri Tibro", matbord + 4 stolar + 2 karmstolar + 2 st iläggsskivor, Dia 115. Höjd: 72 cm, + 2x50 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:27)
1524 3296 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 111 cm, djup: 47 cm, höjd: 165 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)
1524 9044 Matservis 50 del ca, "Bandblå", Gustavsberg
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:27)
1524 9178 Matservis Gustavsberg, Hagtorn, ca 30 del
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:18)
1524 3226 Matservisdelar Bavaria, ca 55 del
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)
1524 9368 Matta Kina, 242x337 cm
1524 3359 Matta Orientalisk, 135x265 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:10)
1524 3360 Matta Orientalisk, 140x235 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:49)
1524 3358 Matta orientalisk, Bochara, 98x120 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)
1524 3355 Matta Orientalisk, galleri, 78x190 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:13)
1524 3248 Matta orientalisk, Keshan, 250x348 cm
Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:16)
1524 3055 Matta orientalisk, Kina, Silke, 85x125 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:17)
1524 9161 Matta Orientalisk, Silkeinslag, 122x183 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:50)
1524 3379 Mattallrikar + assietter, 20 delar, Ridgway Staffordshire, "Jacobean", diameter: 18-26 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:57)
1524 3310 Mattallrikar 11 st, Grön Anna, Rörstrand. Diameter: 24 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:33)
1524 3309 Mattallrikar 7 st, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods, diameter: 25,5
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:25)
1524 3184 Medaljong 18k guld, med lila sten. Längd: 4cm, bruttovikt: 7,8g
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:23)
1524 3193 Mynt 21,6K, Mexico, Estados Unidos Mexicanos, 1959. Diameter: 3cm, vikt: 16,7g
Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:18)
1524 3194 Mynt 21,6K, Mexico, Estados Unidos Mexicanos, 1959. Diameter: 3cm. Vikt: 16,7g
Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:31)
1524 3191 Mynt 21,6K, Mexico, Estados Unidos Mexico, 50 pesos, 1947. Diameter: 4cm. Vikt: 41,7g
Hammered for 19.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:44)
1524 3294 Nattygsbord 1950/60-tal, Teak. Bredd: 45 cm, djup: 30 cm, höjd: 55 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:24)
1524 3344 Nattygsbord Ett par, rokokostil. Bredd: 42 cm, djup: 34 cm, höjd: 62 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:22)
1524 9070 Oljemålning 1800-tal, Interiör med mor & barn. Ej signerad. Olja på duk, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x34 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)
1524 3098 Oljemålning A Rudberg. Signerad, daterad 39, fiskare. Olja på duk, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
1524 3063 Oljemålning Åke Winnberg (1913-1974), Sverige. Signerad. Olja på duk, 44x55 cm, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:10)
1524 3372 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Solnedgång. Signerad. Olja på duk, 44x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:48)
1524 3280 Oljemålning Armand Rossander (1914-1976), komposition. Signerad. Olja på duk, 66x79 cm, yttermått inklusive ram: 71x83 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)
1524 3277 Oljemålning Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad, figurer. Olja på duk, 80x63 cm, yttermått inklusive ram: 96x80 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:33)
1524 3046 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 43x58 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:23)
1524 3387 Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Funäsdalen. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:51)
1524 3289 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Fiskförsäljare. Signerad. Olja på pannå, 120x60 cm, yttermått inklusive ram: 139x78 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:43)
1524 3250 Oljemålning Börge Ruud, Signerad. Olja på duk, 51x40 cm, yttermått inklusive ram: 68x56 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)
1524 9112 Oljemålning Carl Erik Bodén (1909-2003), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 61x80 cm, oramad
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:05)
1524 2031 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)
1524 9476 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stadsmotiv med figurer. Signerad. Olja på pannå, 19x26 cm, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)
1524 3313 Oljemålning Chenia Ekström (1915-1985), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 90x54 cm, yttermått inklusive ram: 97x61 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:45)
1524 3070 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Kustlandskap. Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:38)
1524 7125 Oljemålning Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, daterad 1942, stilleben. Olja på duk, 63x52 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:06)
1524 9136 Oljemålning Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Signerad, Vårbäck. Olja på duk, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x35 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)
1524 3274 Oljemålning Emil Hedenström (1892-1957), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)
1524 9425 Oljemålning Engelbert Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Signerad, daterad -66. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 63x72 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)
1524 3017 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Solbelysta tallar. Signerad. Olja på pannå, 56x88 cm, yttermått inklusive ram: 71x103 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:40)
1524 9491 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Kustlandskap med ekor. Signerad. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)
1524 3223 Oljemålning Helge Frender (1906-1976), Sverige. Signerad, daterad 43, kustlandskap. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:05)
1524 3010 Oljemålning Henning Hougaard (1922-1995), Skogshare. Signerad. Olja på duk, 46x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x85 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:36)
1524 9444 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 86, kustmotiv. Olja på duk, 54x73 cm, yttermått inklusive ram: 71x91 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:44)
1524 3324 Oljemålning Knut Gruva (1902-1981), Sverige. "Kartongväggen". Signerad, daterad -56. Olja på duk, 56x25 cm, yttermått inklusive ram: 61x30 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:56)
1524 3080 Oljemålning Margareta Wallin (1912-1992), Sverige. Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:13)
1524 3197 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på duk, 45X31 cm, yttermått inklusive ram: 54X40 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:08)
1524 3042 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:09)
1524 3072 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Larsson, människor vid skyltfönster. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x44 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:58)
1524 9038 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Le Cass, Hav, pointilistisk. Olja på pannå, 33x73, yttermått inklusive ram: 52x92 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)
1524 9483 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Nyh-m, trappa. Olja på duk, 41x26 cm, yttermått inklusive ram: 51x36 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)
1524 3354 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Neapel". Olja på duk, 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 85x120 ca
Hammered for 3.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:50)
1524 3350 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, omkring 1900, Kanalmotiv. Olja på duk, 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)
1524 3321 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerat Nordin. Olja på duk, 33x89 cm, yttermått inklusive ram: 49x105 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:30)
1524 9364 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sjö i skog, 1800-tal. Ej signerad. Olja på pannå, 19x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:18)
1524 3099 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad F Larson. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)
1524 9493 Oljemålning Olof Arén (1918-2003), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x51 cm
1524 3373 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Landskap med sjö. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 50x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)
1524 9141 Oljemålning Peter Veerkamp (1872-1947), Hamnbild, Signerad. Olja på duk, 45x100 cm, yttermått inklusive ram: 58x113 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:15)
1524 9477 Oljemålning Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien. Signerad, daterad 1949, Roslags ytterskär. Olja på duk, 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 29x40 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:28)
1524 3267 Oljemålning Stig Hallblom, Landskap. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 79x104 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:26)
1524 9012 Oljemålning Sven Sahlsten (1908-1950), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 68x45 cm, yttermått inklusive ram: 77x55 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:44)
1524 3394 Oljemålning Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Kvinna vid strand. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 38x53 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:11)
1524 9485 Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerade GB, kustmotiv. Olja på pannå, 16x20 ca. Yttermått inklusive ram: 25x30-30x36 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:56)
1524 3173 Örhängen 14K, Ett par, med vita och röda stenar. Längd: 4cm, vikt: 4,9g
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:40)
1524 3157 Örhängen 14K, Ett par. Längd: 4cm, vikt: 7,6g.
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)
1524 3170 Örhängen 14K, Ett par. Längd: 6cm, vikt: 6,4g
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:57)
1524 3180 Örhängen 18k guld, Ett par med pärlor. Längd: 6cm, vikt: 7,2g
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:25)
1524 3181 Örhängen 18k guld, ett par, med turkosa stenar. Längd: 3cm, vikt: 3,7g
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:26)
1524 3171 Örhängen 18k guld, ett par, med vita stenar. Längd: 8cm, vikt: 7,5g
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:06)
1524 3161 Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 3cm, vikt: 3,3g
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)
1524 3088 Öronlappsfåtölj Chippendalestil
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:35)
1524 3367 Pallar Ett par, Furu, "Igelstaverken", Södertälje. Längd: 39 cm, djup: 40 cm, höjd: 44 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:30)
1524 3305 Pallar Ett par, galon, / ek. Längd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 43 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:19)
1524 3297 Parti grafik diverse, oramade lösa blad, bland annat Karin Persson & Jens Mathisen, bladets mått: 28x30 - 45x55 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:56)
1524 3298 Parti grafik mm diverse, bland annat Stoopendaal & Göran Brunius, oramade lösa blad, bladets mått: 24x32 - 70x50
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:20)
1524 3053 Parti linnedukar 4 st, varav en "Svensk Flora", Märta Afzelius (1887-1961), Sverige, varierande längder; 170x230 cm, 130x250 cm, 150x225,135x200 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:14)
1524 3317 Parti mässing 5 delar. Diameter: 15-30 cm, höjd: 7- 14,5 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:03)
1524 3100 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -94, porträtt, 38x29 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
1524 2025 Pastell Oidentifierad konstnär. Vy mot Kastellholmen. Signerad, daterad -58,47x61 cm, yttermått inklusive ram: 56z70 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:40)
1524 9223 Pianopall + fotpall, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 17-49 cm, diameter: 29-37 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)
1524 3346 Piedestal Onyx / mässing. Diameter: 38 cm. Höjd: 77 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:33)
1524 3382 Piedestaler Ett par, trä, bemålade. Höjd: 100 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)
1524 3019 Porslin 6 delar, Kina. Höjd: cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:59)
1524 3131 Porslin Kina, 5 delar. Höjd: 8-23 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:04)
1524 3282 Punschkoppar 18 st, silver, invändigt förgyllda, CESON, 1979. Höjd: 5,5 ca. Vikt: 560g ca
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:21)
1524 3393 Rakspegel senempire, mahogny, med ljusarmar. På trissor. Höjd: 170 cm, nyckel
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:57)
1524 3262 Relieftavlor 3 st. Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Brons på Ölandssten. Signerad, numrerad 240-upplaga, yttermått inklusive ram: 34x34 - 55x35 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:24)
1524 3162 Ring 14K, med ljusblå sten, storlek: 16½. Vikt: 14,8g
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:29)
1524 3189 Ring 14K, med opal, storlek: 18½. Vikt: 6,5g
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:52)
1524 3163 Ring 18k guld, med grön sten, ringstorlek: 14½. Vikt: 9,2g
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:52)
1524 3188 Ring 18k guld, storlek: 18. Vikt: 2g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:52)
1524 3187 Ring 18k guld, storlek: 18½. Vikt: 4g
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:37)
1524 3164 Ring 23K, med vitguld och diamanter, 3xca0,01ct, storlek: 16½. Vikt: 6,9g
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)
1524 3167 Ring 23K, storlek: 17½. Vikt: 7,5g
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)
1524 3182 Ring 23K, storlek: 19. Vikt: 5,8g
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:50)
1524 9093 Ring Björn Weckström (f. 1835), Finland. "Mask of Gonda", sterlingsilver, Lapponia, Finland. Vikt: 10 g, ringmått: 15,5
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:39)
1524 3169 Ringar 23K, storlek: 19-23½, buckliga. Vikt: 13g
Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:39)
1524 3118 Robot Radiostyrd. Höjd: ca 55 cm, ej funktionstestad
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)
1524 3307 Rödvinsglas 11 st. Höjd: 21 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:32)
1524 3343 Salongsbord Louis XV-stil, Stenskiva. Bredd: 75 d, 51, höjd: 75 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:22)
1524 9365 Salongsbord mahogny. Diameter: 64 cm, höjd: 65 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:05)
1524 3242 Saltkar Rörstrand, Tomte. Höjd: 14 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)
1524 3139 Satsbord 3 delar, med glasskivor. Bredd: 60 cm. Djup: 45 cm, höjd: 60 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:04)
1524 3204 Schackpjäs Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, "Springare", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 20 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:36)
1524 9222 Sekretär 1800-tal, Bemålad. Bredd: 112 cm, djup: 51 cm, höjd: 103 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 21:02)
1524 3260 Seltersglas 12 st, Kristall. Höjd: 9 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:41)
1524 3154 Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Son. Bildmått: 60x43 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
1524 3232 Serigrafi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 83/100. Bladets mått: 27,5x37,5, oramat löst blad
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:41)
1524 3339 Serveringsvagn trä och mässing. Diameter: 50 cm. Höjd: 67 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)
1524 3037 Servisdelar 24 delar, Mulberry, England
1524 3082 Skål CG Hallberg, silver, 1922, Vikt: ca 190 g. Diameter: ca 15 cm, höjd: 8 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:28)
1524 3079 Skål Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta Boda. Signerad. Höjd: 15 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:05)
1524 3222 Skål med glasfrukter, 11 delar. Diameter: 30 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:22)
1524 3025 Skål Meissen. Höjd: 7,5 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)
1524 3038 Skål omkring sekelskiftet 1900, Opalinglas/Nysilver. Diameter: 20 cm, höjd: cm, höjd: 19 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:06)
1524 3284 Skål silver, CG Hallberg, 1947, diameter: 23,5. Höjd: 11,5 cm, vikt: 450g ca
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:18)
1524 9202 Skål silver, med glasinsats. Längd: 20 cm, höjd: 9 cm, vikt: 500 ge ca
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:58)
1524 3251 Skål på fot silver ej stämplat, otydliga stämplar. Höjd: 7 cm. Diameter: 13 cm, vikt: 150 g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:22)
1524 3229 Skålar 1+ 5 st, Iittala. Diameter: 10,5-19 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:54)
1524 3020 Skålar 3 st, Kristall. Höjd: 12-14 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:59)
1524 8247 Skålar & fat 3 + 3 delar, Kina, 1700-tal, diameter: 11-15,5
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:17)
1524 9286 Skåp 1700-tal med senare bemålning. Bredd: 116 cm. Djup, 48 cm, höjd: 206 cm, nyckel
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)
1524 3084 Skåp överdel med glasdörr. Nutida. Bredd: 42 cm, djup: 42 cm, höjd: 200 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:21)
1524 3286 Skedar 12 delar, silver, olika modeller. Längd: 11,5-14, vikt: 165g ca
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:45)
1524 3029 Skedar 2 st + askfat 6 st, silver, L 7-21 cm. Vikt: 180 g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:15)
1524 3127 Skrivbord Designhouse. Bredd: 150 cm, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:24)
1524 3199 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt. Signerad, Kosta Boda. Längd: 19 cm, saknar vagga till sockel
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:08)
1524 3247 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Huvud i glas, Kosta Boda. Kudde medföljer. Signerad. Längd: 7 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:30)
1524 9273 Skulptur brons, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: inkl sockel 13 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:53)
1524 3081 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad Bes -70. Metall. Höjd: 46 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)
1524 3224 Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Sjölejon. Längd: 21 cm, höjd: 18 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:20)
1524 9020 Skulptur Royal Copenhagen, fåglar, stengods. Höjd: 17 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:09)
1524 9097 Skulptur i glas Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notjö, Finland. Fågel i polykromt glas. Höjd: 15 cm. Längd: 21 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:58)
1524 3066 Skulptur i glas vas + tre st blommor i glas. Höjd: 52 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:33)
1524 9021 Skulpturer 2 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Längd: 18 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:11)
1524 3149 Skulpturer 6 delar, Hjorth, Danmark, Björnorkester. Höjd: 5-7 ca
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:00)
1524 3105 Skulpturer i glas 2 st, Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, fåglar i polykromt glas. Höjd: 10 - 14 cm, Längd: 17-24 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)
1524 3110 Skulpturer i glas 2 st. Asmo Uutela, Nuutajärvi/Notsjö, Finland. Ugglor i polykromt glas. Höjd: 21 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:46)
1524 3091 Slagbord bemålat. Bredd: 39+ 2x59, djup: 95 cm, höjd: 74 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:16)
1524 9193 Slagbord Empire, rotfanér. Bredd: 15+ 2x49, djup: 91 cm, höjd: 69 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:41)
1524 9201 Smörknivsställ 4 st, silver. Längd: 4,5 cm. Vikt: 25 g
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:52)
1524 3254 Snusflaska jade, Kina 17-1800-tal. Höjd: 6 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:08)
1524 3253 Snusflaska Jade, Kina 17-1800-tal. Höjd: 7,5 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:20)
1524 3002 Sockerskål med lock, silver, otydliga stämplar. Höjd: 14 cm. Vikt: 480 gr ca
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:09)
1524 3396 Soffa Gustaviansk, omking 1800. Längd: 198 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:50)
1524 3381 Soffbord "Lövet", formgivet av Gillis Lundgren för IKEA, 1955. Bredd: 75 cm, djup: 39 cm, höjd: 53 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:39)
1524 9085 Soffbord England, grön läderskiva, klaffar. Bredd: 88 cm + 2 klaffar om 19 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 56 cm
1524 3030 Soffbord glas med metallunderrede. Bredd: 150 cm, djup: 95 cm, höjd: 56 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:46)
1524 3012 Soffbord Teak, DS Möbler, "Facett". Bredd: 135 cm, djup: 55 cm, höjd: 55 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:43)
1524 3034 Spegel 1920-tal, 118x51 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:19)
1524 3152 Spegel Empire, 51x24 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:40)
1524 3092 Spegel Förgylld ram, 54x63 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:09)
1524 9326 Spegel Förgylld, 1800-tal, 57x58 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:04)
1524 3141 Spegel Förgylld, 72x45 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:54)
1524 3319 Spegel nutida, slipat glas, yttermått inklusive ram: 74x64 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:27)
1524 3101 Spegel omkring 1900. Höjd: 63x44 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:55)
1524 3304 Spegel oval, nutida, 80x60 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:33)
1524 3143 Spegel Rektangulär, 96x76 cm
1524 3124 Spegel Rokokostil, 116x54 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:33)
1524 3134 Speldosa Höjd: 25 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:07)
1524 3299 Stegpall krom, röd sits samt steg. Höjd: 60 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)
1524 3303 Stol Arne Hovmand-Olsen, stol, "71", för Mogens Kold. Klädd
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:46)
1524 3094 Stolar 3 st, Empirestil
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:28)
1524 3292 Stolar 4 st, 1960-tal
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)
1524 3089 Stolar 4 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Vaggeryds möbelfabrik
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:39)
1524 3145 Stolar 8 st, (5 + 3 st) Gustaviansk stil
Hammered for 5.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)
1524 3365 Stolar Ett par, Bellmansmodell, nutida
1524 3361 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
1524 3140 Stolar ett par, Gustaviansk stil
1524 3111 Stolar Ett par, omkring 1900
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 21:03)
1524 3132 Stringhylla 5 hyllplan. Bredd: 78 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:49)
1524 3090 Taburett Björk. Längd: 62 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:13)
1524 3341 Taburetter Ett par, rokokostil, 50x50. Höjd: 43 cm
Hammered for 4.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:59)
1524 3225 Takarmatur Empirestil. Diameter: 35 ca
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:30)
1524 3011 Takarmatur Koppar, Watt & Veke. Diameter: 31 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:21)
1524 9393 Takarmatur prismor. Höjd: 60 cm ca
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:58)
1524 3210 Tavla Emalj, Japan, Bergstopp. Bildmått: 12x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x45 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)
1524 3352 Tavla Kvinna på veranda, omkring 1900,25x17 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:23)
1524 3279 Tekök + smörkula, sparrisvagga, 3 delar. Längd: 20-22 cm. Höjd: 11-35 cm
1524 3116 Tekoppar 4 st med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:18)
1524 3104 Terrin med lock + kanna, Göteborg, Motiv med tomtar. Diameter: 20 cm, höjd: 12-14 ca
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:32)
1524 3006 Träsnitt Chizuko Yoshida (1924-2017), Japan. "Fjärilsdans", Komposition med fjärilar. Signerad, numrerad 75/100, daterad 1981. Bildmått: 55x41 cm, yttermått inklusive ram: 81x61 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:02)
1524 9453 Tusch Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 1932, arbetshästar, 14x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:48)
1524 9454 Tusch Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, daterad 46, Plöjning. Bildmått: 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 40x46 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:50)
1524 3268 Tusch Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -35, man. Bildmått: 24x17 cm, yttermått inklusive ram: 45x35 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:19)
1524 3270 Tuschteckningar 3 st, Oidentifierad konstnär. Figurer. Bildmått: 22x14 - 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 - 50x40 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:58)
1524 3026 Uppläggningsfat 3 delar, Gustavsberg. Längd: 30 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:09)
1524 3067 Urna med lock + VAS, Kina. Höjd: 25-35 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:01)
1524 9370 Väggbonad d`Apres Alonzo Perez, 146x197 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:16)
1524 3136 Väggbord Oscar & Clothilde. Bredd: 85 cm. Djup: 26 cm, höjd: 92 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:47)
1524 9027 Väggplattor 2 st, B Skohg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, 12,5x12,5-23x23 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:17)
1524 9252 Väggreliefer 2 st, Ansikten, bland annat Ekeby, glaserad keramik. 1900-talets första hälft, Höjd: 24-26 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:47)
1524 3288 Väggur Gustaviansk stil, R Oskarsson, Öreälv, 75x40 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:46)
1524 2018 Väggvävnad Strömmen i Stockholm, 30x83 cm, yttermått inklusive ram: 35x87 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:13)
1524 3016 Vas Bing & Grøndahl, Måsen. Höjd: 22 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:49)
1524 3348 Vas Kina, 1900-tal. Höjd: 31 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:06)
1524 3130 Vas Kina. Höjd: 37 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:31)
1524 3241 Vaser 2 st, Upsala-Ekeby respektive Höganäs, bland annat Ingrid Atterberg, "Spiral". Höjd: 20-25 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:32)
1524 3214 Vaser 3 st, Konstglas, bland annat Boda. Höjd: 21-27 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:15)
1524 3009 Vikskärm nutida, bemålad. Längd: 4x50 cm. Höjd: 182 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:27)
1524 3196 Vitrinskåp England, mahogny, bredd 173 cm, djup 32 cm, höjd 183 cm
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:25)
1524 8099 Vitrinskåp Rokokostil. Bredd: 94 cm, djup: 27 cm, höjd: 143 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 20:35)
1524 3227 Vitvinsglas 9 st. Höjd: 20 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 18:19)
1524 3050 Vykort diverse, 4 lådor
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 27 februari 2023 19:51)