1275 7149 Akvarell Egon Wallburg (1911-2004), Ungern. Signerad. Motivet: 24x34cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)
1275 6351 Akvarell Laris Strunke (f. 1931), Sverige. "Kustväg II", signerad, bladets mått: 54x74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)
1275 7303 Akvarell Marita Möller (f. 1953), Sverige. Blomster. Signerad, 35x25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:37)
1275 7050 Akvarell Oidentifierad konstnär. Hantverkargatan, 25x34 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)
1275 7048 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad HS, 34x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:43)
1275 7563 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap, 63x77 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:42)
1275 7580 Akvarell Oidentifierad konstnär. Tagels gård, Rydaholm, 1800-tal, bladets mått: 22x38 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)
1275 7151 Akvarell Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. #Höstlandskap i Geneve", signerad 1978. Motivet: 28x38cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:17)
1275 7363 Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Kustklippor. Signerad, daterad 1997. Ca 21,5x58,5 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:14)
1275 7331 Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, daterad 1999, Kust, 47x69 cm
S�ldes f�r 11.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:44)
1275 7357 Akvarell Ted Ström (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 2005, "Det är nåt lurt med vintern", Motivet: 21x31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:09)
1275 7360 Akvarell Ted Ström (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:47)
1275 7359 Akvarell Ted Ström (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 2005, "Varvet runt", Motivet: 21x31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 7093 Akvarell Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Ekorre. Signerad, 21x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:39)
1275 7354 Akvareller 2 st, Anna Kempe, Stilleben, signerade. Motivet: 41x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:28)
1275 7166 Akvareller 3 st, Lennart Lundegårdh (1934-2009), Sverige. Fåglar, signerad. 15x15 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)
1275 7610 Amerikaur 2 st, 65cmx38cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:32)
1275 7084 Appliquer ett par, mässing. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:06)
1275 6322 Assietter + skål, 13 delar. Rörstrand. Gallerporslin. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)
1275 7467 Balalajka längd: 68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:57)
1275 7480 Bältessmycke Kina. Längd: 8,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:59)
1275 7529 Barbiedockor 2 st, Ken & Barbie. Höjd: 31cm, + kläder, med orginallådor
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)
1275 7396 Barnfåtölj Hand, tyg. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)
1275 7547 Barnstolar 2 st, Tidigt 1900-tal. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:50)
1275 7103 Bestick "Grand Prix", design: Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Fisk- och skaldjursbestick, rostfria, 91 delar
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:55)
1275 7589 Bestick 18 delar, Modell Olga. 12 del silver, Knivar. Nysilver/rostfritt, 1905. Längd: 21-25. Bruttovikt: 800g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)
1275 7546 Bestick 18st, Made Expressly in Thailand, for "Hjalmar Blomqvist Aktiebolag". 6st Gafflar, 6st skedar, 6st knivar, med etui
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)
1275 7223 Bestick Bakelitskaft, ca 40 delar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:46)
1275 7608 Biofåtöljer 2 st, Biograf Victoria, Rad 3 plats 7-8
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)
1275 6042 Blandteknik Gösta Nordblad (1897-1940), Sverige. Modellstudie, signerad, "Rom 1925". Motivet: 45x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:16)
1275 7581 Blandteknik Holger Weinemo (1912-1985), Sverige. Träd. Signerad, 31x27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)
1275 7370 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Sign JP, duk, 80x120 cm. Signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 7096 Blandteknik på siden, 70x30 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)
1275 7466 Bockbord längd: 120 cm, djup: 56 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:58)
1275 7169 Bojan Kina. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)
1275 7382 Bojan Makkum, 1900-tal. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:39)
1275 7167 Bojaner 2 st, Kina. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:32)
1275 7179 Bokhylla England, Bredd: 76 cm. Djup: 28 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:28)
1275 7315 Bokhylla England, Bredd: 80 cm. Djup: 51 cm, höjd: 83cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 7261 Bokhylleskåp Jugend, Bredd: 116cm. Djup: 38 cm, höjd: 174cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)
1275 7314 Bokverk 12 band, Selma Lagerlöf, helfranska band
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)
1275 7605 Bonad "Goblys", France, 108x140 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:07)
1275 7521 Bonad Sonja Näslund, Sandhamn 1984, ca 76x79 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:09)
1275 7133 Bord Art Déco. Bredd: 73 cm. Djup: 52 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)
1275 7259 Bord Barockstil, ek, Bredd: 180 cm. Djup: 92,5 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)
1275 7308 Bord från fartyg, mahogny. Diameter: 85, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)
1275 7487 Bord Gärsnäs, Bredd: 160cm. Djup: 80 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)
1275 7448 Bord Intarsia. Del av satsbord. Bredd: 40. Djup: 32 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)
1275 7450 Bordsfotogenlampa höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)
1275 7493 Bordslampa mässing. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)
1275 7568 Bordslampa Tenn, 1937. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)
1275 7604 Bordslampfot nutida. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:18)
1275 7135 Bordslampfot papegojor. Mässing/porslin. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)
1275 7225 Bordslampfot Rörstrand. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)
1275 7186 Bordslampfot Uno & Östen Kristiansson, Luxus. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:21)
1275 5049 Bordslampfot Venini, Italien. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:11)
1275 7187 Bordslampor Ett par, NK, porslin. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)
1275 7092 Bordssurtout glas och mässing. Höjd: 23,5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)
1275 7247 Bordstelefon Trä, Rikstelefon, Sverige. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:23)
1275 7482 Bordsur höjd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:25)
1275 5442 Bordsur sent 1800-tal. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)
1275 6196 Byrå bemålad, Bredd: 122 cm. Djup: 59 cm, höjd: 98 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)
1275 7511 Byrå Bemålad. Bredd: 85, djup: 47 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:57)
1275 5088 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva, Bredd: 105 cm. Djup: 49 cm, höjd: 81cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:52)
1275 7182 Byrå Mahogny/valnöt, Bredd: 104cm. Djup: 48cm, höjd: 100cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:09)
1275 7458 Byrå omkring 1900. Bredd: 57, djup: 32 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:13)
1275 7541 Byrå Sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 102, djup: 52 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)
1275 7036 Byrå tapetserad med Paradiset, Josef Frank. Bredd: 70 cm, djup: 35 cm, höjd: 70 cm
1275 7240 Byrå Trä, med stenskiva, Bredd: 60 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)
1275 7238 Byrå Valnöt. Bredd: 97 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 96 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)
1275 5244 Byråar Ett par, England. Längd: 64. Djup: 41 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)
1275 7275 Byråar ett par, England. Längd: 68, djup: 34 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:01)
1275 7473 Caféstolar 4 st, Thonetmodell
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 7472 Caféstolar 6 st, Thonetmodell
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)
1275 6037 Damarmbandsur Certina, 18k guld, Brutto 20g ca. Längd: 17,5 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)
1275 6325 Djupa tallrikar 11 st, Rosenthal. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:02)
1275 7508 Dockmöbler diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:22)
1275 6309 Dockskåp med inredning. Bredd: 62, djup: 20 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)
1275 7312 Eldset 5 delar. Längd: ca 18cm. Djup: ca 18cm. Höjd: 58cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)
1275 5418 Elgitarr ESP Ltd. Längd: 100 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)
1275 7142 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 42/150, par. Motivet: 16x10 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:56)
1275 6229 Etsning Finn Christiansen, "Fogl". Signerad, daterad -56. Bär dedikation. Motivet: 32,5x49,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)
1275 6113 Etsning Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Stockholm från Kastellholmen. Signerad, daterad 1927. Motivet: 13x19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)
1275 7013 Etsning Marja-Leena Sillanpää (f. 1965), Sverige. Signerad, numrerad 110/250. Bladets mått: 37x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)
1275 7082 Etsning signerad, Motiv från Skinnarviksberget. Motivet: 20x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:55)
1275 7198 Etsningar 4 st, Stadsmotiv. Signerad. Motivet: 5x5 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:05)
1275 7556 Fällbord mahogny, Bredd: 107cm. Djup: 79 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:10)
1275 5341 Färgetsning Lech Rzewuski (1941-2004), Sverige. "Det spökar i min ateljé". Signerad, ca 90x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:50)
1275 7348 Färgetsning signerad. 1992, "Love 1991", EA 6/10. Motivet: 50x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:55)
1275 6281 Färglitografi 3 st, Frankrike. Ej signerad. Motivet: 20x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)
1275 7191 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad, numrerad 67/310. Motivet: 57x74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:19)
1275 7343 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), Sverige. PT, signerad. Hamn. Motivet: 55x70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)
1275 6378 Färglitografi Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus. Signerad, numrerad 64/99. Litografi på duk, 48x73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:15)
1275 6377 Färglitografi Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap med hus. Signerad, numrerad 80/99. Litografi på duk, 48x73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:13)
1275 7258 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. "Berzeli park våren 1975". Signerad, numrerad 44/225. Motivet: 35x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)
1275 7216 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 130/375. Motivet: 56x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)
1275 7219 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 321/375. Motivet: 46x37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)
1275 7246 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 37,5x54,5 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)
1275 7342 Färglitografi Bo Larsson (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 10/99, Pålsundsbron, bladets mått: 76x107 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:35)
1275 7090 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 17/375. Motivet: 48x58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:15)
1275 7014 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 301/330, Interiör. Motivet: 26x33 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)
1275 7207 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 77/350. Motivet: 50x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:02)
1275 6534 Färglitografi Francoise Deberdt (f. 1934), Frankrike. "Tåget genom röda havet". Signerad, numrerad 41/120. Motivet: 54x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 7213 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 305/380, Sträckande fåglar. Motivet: 25x39 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:22)
1275 7321 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, daterad -69, PT, Stockholm. Motivet: 22x60 cm
1275 7079 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1964, numrerad 275/310. Motivet: 28x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)
1275 6470 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Eka, 74/250. Signerad, daterad -87. Motivet: 41x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:10)
1275 7350 Färglitografi Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 71/205, Sjöbod. Motivet: 50x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:01)
1275 6539 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. PT, Signerad, Komposition, bladets mått: 56x76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)
1275 7007 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 50/50, Herrviks hamn, 48x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)
1275 6168 Färglitografi Lars Hellström (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 43/200, vid Fyris, ramens innermått: 45x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:54)
1275 7339 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blommor. Signerad, numrerad 111/225, bladets mått: 87x61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:40)
1275 7034 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 64/175. Motivet: 60x78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:29)
1275 7217 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:10)
1275 7364 Färglitografi Marie Söderlund. Signerad, numrerad 104/220, ca 63x47cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:36)
1275 7353 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad 79,12/70, ramens innermått: 88x68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:21)
1275 7306 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Hus. Signerad, numrerad 141/150. Motivet: 40x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:06)
1275 7065 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, daterad 1971, numrerad 110/385. Motivet: 45x40 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)
1275 7070 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 18/75. Motivets mått: 25x33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)
1275 7361 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, daterad 82,41/80. Motivet: 69x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)
1275 7362 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 4/50. Motivet: 63x47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 7494 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 43/350. Motivet: 44x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)
1275 7351 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 120/150, bladets mått: 73x55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:04)
1275 7397 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. "Forsen". Signerad, numrerad 137/200. Motivet: 39x50 cm
1275 7215 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 229/375, Gryning. Motivet: 37x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:06)
1275 7208 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 53/375. Motivet: 46x36 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)
1275 7344 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. PT, signerad. "Vintermark". Motivet: 47x73 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)
1275 7600 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 233/360, skärgård. Motivet: 27x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)
1275 2082 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosaån, vinter. Signerad, numrerad 3/300. Motivet: 29x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)
1275 7163 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 204/275, båt. Signerad. Motivet: 22x33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)
1275 7373 Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Signerad, 32x43cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:18)
1275 7332 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Kust. Signerad, daterad 1953, ej numrerad. Motivet: 47x65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)
1275 7375 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 209/360, "Rose Cottage". Motivet: 50x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)
1275 7010 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 5/20, ca 31x42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:49)
1275 6239 Färglitografier 2 st, Ivar Södergren (f. 1949), Sverige. PT, signerad. Motivet: 22x18,18x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 6532 Färglitografier 2 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Landskap, signerade. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), HC-upplaga (hors de commerce), 36-upplaga. Motivet: 44x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)
1275 7305 Färglitografier 2 st, signerad. 375-upplaga, Stockholm. Motivet:
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)
1275 7085 Fat 12 st, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:04)
1275 7379 Fat Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 24cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)
1275 7242 Fat Carlos M, Portugla. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:03)
1275 7338 Fat Ett par, Arvid Johansson (1862-1923), Arvika Konstsmide, mässing. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:24)
1275 7031 Fat glas. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:32)
1275 7386 Fat Konstglas, Studio Åhus, 1994, Hanne Dreutler; Arthur Zirnsack, Graal, No 240, diameter: 43, på ställning. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)
1275 6422 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Fajans. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)
1275 7389 Fåtölj ”Ingrid", Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux. Skinn, stomme i böjträ. Brännmärkt Bruno Mathsson
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:49)
1275 7477 Fåtölj Danmark. Teak
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:09)
1275 7474 Figurgrupp porslin, Lladro. Höjd: 30, längd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:46)
1275 7043 Figurin Dahl-Jensen, Danmark. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)
1275 7479 Figurin Kina. Längd: 15 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:36)
1275 7441 Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, hund och åsna. Höjd: 7-10cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:56)
1275 7333 Figuriner 5 st, Hummel. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)
1275 7032 Figuriner Royal Copenhagen, Gåsapiga. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:30)
1275 7566 Frimärken 25 album, Sverige
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)
1275 7190 Frukttallrikar 12 st, Bavaria. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:31)
1275 7385 Garderobsskåp Furu, Bredd: 112 cm. Djup: 52 cm, höjd: 181cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:12)
1275 7429 Garderobsskåp Furu, Bredd: 145 cm. Djup: 56 cm, höjd: 216 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)
1275 7345 Gjutjärnsgryta design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Iittala. Emaljerad, röd, trähandtag, diameter: 21 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:21)
1275 7201 Glas 12 st. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)
1275 7202 Glas 12+ 12. Höjd: 11,5-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:54)
1275 7111 Glas 16 st, Orrefors. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)
1275 6241 Glasmålning Eric Heinertz (1908-1965), Sverige. Figurer i hamn, signerad, 18x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)
1275 7249 Glasservis Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. "Diamant", Kosta. Ca 50 delar. Kristall med slipat mönster. Höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 7101 Golvlampa ASEA. Höjd: ca 120 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:35)
1275 7176 Golvlampa höjd: 127 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:12)
1275 7117 Golvlampa mässing. Höjd: 148cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:00)
1275 7310 Golvlampa mässing. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)
1275 7594 Golvlampa Uplight. Höjd: 184 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:46)
1275 7595 Golvlampa Uplight. Höjd: 185 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:39)
1275 7597 Golvlampfötter 2 st, Le Klint, modell 369. Höjd: 142 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:49)
1275 7277 Golvlampor ett par, Bergboms, G 31, höjd: ca 140 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:34)
1275 7404 Golvvas Kina. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)
1275 7377 Grafiskt blad Johan Löfgren, "Bird Box", 2007, Digital print, 2/4, Ej signerad. Motivet: 80x80 cm
1275 7562 Grafiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Tryckt signatur. Motivet: 49x38 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:45)
1275 7420 Hallykta blyglas. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)
1275 6582 Halsband + manschettknappar+ spänne. Bland annat Kalevala, brons
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)
1275 7442 Hängskåp mahogny, omkring 1900. Bredd: 60. Djup: 26 cm, höjd: 122 cm
1275 7281 Hängskåp med inredning, Furu. Bredd: 51, djup: 21 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:03)
1275 7038 Hatthylla längd: 90 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)
1275 7160 Herrarmbandsur 3 st, bland annat Tissot
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)
1275 7439 Herrbetjänt höjd: 106 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:20)
1275 7139 Högtalare Ett par, Carlsson. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)
1275 7609 Högtalare QUAD Electroacoustics. Serienr 4055, ca 85x76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:37)
1275 6136 Hörnskåp Gustaviansk stil. Höjd: 205 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 6568 Ikon rizza i mässing, 31x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:32)
1275 6569 Ikon rizza i silver, 20x13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 7221 Ingefärskrus Kina. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:04)
1275 7026 Jardiniere + ytterfoder, majolika, Rörstrand. Höjd: 8-11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:22)
1275 6192 Kaffe / mockaservis ca. 30 delar, Rosenthal, Maria Björnbär
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)
1275 7475 Kaffegods 7 delar, Jani, Laholm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:13)
1275 5310 Kaffegods Ralph Lauren, 13 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)
1275 7407 Kaffekanna Meissen, III-sortering. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:19)
1275 7248 Kaffeservis 26 delar, Tyskland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:57)
1275 7287 Kaffeservis 27 delar, Rosenthal Maria
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:19)
1275 7476 Kaffeservis 40 delar Hackefors, Sverige & Blue Danube, nagg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:50)
1275 5301 Kaffeservisdelar 1800-tal, 13 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:46)
1275 7106 Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)
1275 7109 Kaffeskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 140 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)
1275 7180 Kanapé sengustaviansk stil. Längd: 165 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:04)
1275 7464 Kandelaber Metall, Jugend. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:14)
1275 7564 Kandelaber Sengustaviansk. Höjd: 35, mässing
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)
1275 7241 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)
1275 7463 Kandelabrar ett par, nysilver. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)
1275 6577 Kannor + vas, Tyskland, keramik. Höjd: 21-34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:57)
1275 6071 Karaff + skål, Orrefors. Höjd: 34 + diameter, 31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)
1275 7454 Karaffer Glas, 5 st. Höjd: 21-27cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:16)
1275 7552 Karmstol barockstil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:55)
1275 6082 Karmstolar 5 st. Windsormodell, Nesto
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)
1275 6261 Karta Holland, Guillaume de Lisle, 1702. "Carte des provinces unies des Pays bas", Motivet: 48x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)
1275 7341 Kartor 3 st, Sverige och Finland, 50x59 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)
1275 7100 Kelim 155x207 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:18)
1275 5138 Kelim Persisk, 292x142 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:22)
1275 6409 Kista 1700-tal, Bredd: 82cm. Djup: 60 cm, höjd: 47cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 6266 Kista Allmoge, 1830. Bredd: 92 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:43)
1275 7587 Klädhängare metall. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:08)
1275 7500 Klocka Malm, Marinverkstäderna Karlskrona. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)
1275 7400 Knivar 4st med skinn och träfodral. Längd: 21-28cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)
1275 7292 Köksutensilier Le Creuset, 6 del
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:19)
1275 7137 Konsol Trä, Bredd: 54 cm. Djup: 25cm. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:49)
1275 6284 Konsolbord med träskiva, Rokokostil. Bredd: 80, djup: 41 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:24)
1275 7074 Konstglas 7 delar, bland annat Ulrica Hydman Vallien. Höjd: (lägsta till högsta)2-17cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)
1275 7285 Konstglas ägg, Relief, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda Ateljé. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:55)
1275 7178 Koppar 2 delar. Höjd: 23-36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)
1275 7022 Koppartunna på ben med lock. Höjd: 55 cm, diameter: 42 cm
1275 7284 Korgstol 1950-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:16)
1275 7469 Krukor 5 st. Höjd: 8-14cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 7099 Kryddburkset Italien, 6 delar. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)
1275 7011 Lampbord ett par, England. Bredd: 44. Djup: 44 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:02)
1275 7430 Lampbord mahogny. Bredd: 50, djup: 70 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:15)
1275 7457 Lampbord rokokostil, Bredd: 56 cm. Djup: 41cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:01)
1275 7154 Lampett Gustaviansk stil. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 02:21)
1275 7294 Linnedukar diverse, modell äldre
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:39)
1275 6431 Litografi Isaac Grünewald (1889-1946), Sverige. Par. Signerad. Motivet: 45x62 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)
1275 7498 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, mor med barn, -66. Motivet: 65x45 ca
1275 7161 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Grönlund krog&bar, onumrerad. Signerad. Motivet: 30x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:26)
1275 7269 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)
1275 7419 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50 cm ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:34)
1275 6056 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)
1275 6165 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:47)
1275 6164 Ljuskrona Maria Teresiastil. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 17 september 2019 03:31)
1275 7252 Ljuskrona med prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:30)
1275 7534 Ljuskrona med prismor. Höjd: 80 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:07)
1275 7083 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 50 cm
1275 7157 Ljusstakar Ett par, silver, 1967. Höjd: 9 cm. Bruttovikt: ca 325g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)
1275 6456 Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, 1962. Höjd: 8 cm. Bruttovikt: 360g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:57)
1275 6302 Ljusstake brons. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)
1275 6301 Ljusstake brons. Omarbetad till bordslampa. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)
1275 7491 Ljusstake Firma Svenskt Tenn, 1928. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:56)
1275 7028 Lockpokaler ett par, Kristall. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:26)
1275 7168 Lockurna keramik. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:33)
1275 7525 Lokor 1800-tal, bemålade. Längd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)
1275 7449 Lyktor 2 st, mässing och glas. Höjd: 34-51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)
1275 7195 Månbord Gustaviansk stil, 1800-tal. Diameter: 102. Höjd: 75 + ilägg, längd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:49)
1275 7577 Manschettknappar 5st par, doublé, metall.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:58)
1275 7322 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)
1275 7323 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:22)
1275 6433 Matsalsgrupp 7 delar, Bord + 6 stolar + 1 ilägg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)
1275 7116 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 5 delar, Bord + 4 stolar. Diameter: 110, höjd: 73 + 2 ilägg x48 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 6556 Matservis 43 delar, Lidköping
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:12)
1275 6425 Matservis 50 delar, Agi, Rörstrand
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)
1275 7244 Matservis 55 del ca, England, Idris
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)
1275 6311 Matservis ca 80 delar, England
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)
1275 7293 Matservisdelar 26 delar, Opak, omkring 1900 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:38)
1275 7113 Matservisdelar ca 45 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)
1275 7524 Matta Bochara, Orientalisk, 96x160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:52)
1275 7003 Matta Design: Karin Bernholm, 140x200 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)
1275 7004 Matta Galleri, design: Karin Bernholm, 80x300 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:12)
1275 7053 Matta Kina, 250x300 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)
1275 7336 Matta Kina, Baoutou, början på 1900-talet, 74x140 cm, undertill med etikett Nessims
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)
1275 6139 Matta orientalisk, 100x205 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:00)
1275 7266 Matta orientalisk, 112x159 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)
1275 6436 Matta orientalisk, 130x170 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)
1275 7425 Matta orientalisk, 150x250 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)
1275 7265 Matta orientalisk, 194x292 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:11)
1275 7268 Matta orientalisk, 62x92 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:16)
1275 7264 Matta orientalisk, Afghan, 240x345 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)
1275 7267 Matta orientalisk, galleri, 76x284 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:13)
1275 7068 Matta orientalisk, Galleri, 82x407 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)
1275 7526 Matta orientalisk, galleri, Hamadan, 102x273 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:51)
1275 7527 Matta Orientalisk, Hamadan, 126x192 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:50)
1275 7395 Matta orientalisk, Hamadan, 126x205 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)
1275 7002 Matta Orientalisk, Tunisien, 265x180cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:45)
1275 7349 Matta orientalisk. Bredd: 96cm, längd: 302cm
1275 6544 Medaljong 18k guld. Inredd för 4 fotografier. Höjd: 4 cm. Vikt: 14,6 g
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)
1275 7573 Mikroskop i trälåda, "Manon 600x", No 19824. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:39)
1275 5309 Mjukdjur Steiff. "Bambi". Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)
1275 7542 Mugg Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Arabia. Signerad GOG/PR. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:38)
1275 7582 Nålmärken 2 st, lådor, Kuriosa. Längd: ca 1-8cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)
1275 7593 Nattygsbord Ett par, mahogny, Rokokostil, Bredd: 57 cm. Djup: 28 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 7204 Ölglas 7 st. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:08)
1275 7416 Oljemålning 2 st, Kattgränd, Södermalm, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 20x30 cm
1275 7583 Oljemålning Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Kustparti, Signerad. Olja på pannå, 23x33 cm
1275 7148 Oljemålning Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad. Olja på duk, 30x45cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:09)
1275 7088 Oljemålning Alfhild Kallstenius-Åhman (1921-2013), Sverige. Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:10)
1275 6496 Oljemålning Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Landskap med hus och grind. Signerad. Olja på pannå, 28x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)
1275 2278 Oljemålning Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. "Färg och form". Olja på duk, signerad. 76x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)
1275 7177 Oljemålning Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Monogramsignatur 1992, Tistronskär. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)
1275 6396 Oljemålning Carl Einar Figge Fredriksson (1887-1951), Sverige. Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:55)
1275 7239 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. "Lars Forsell - Narren tillhör sina bjällror". Signerad. Olja på pannå, 65x63 cm
1275 7237 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Modell. Signerad. Olja på duk, 73x53 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)
1275 7592 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Stockholm. Signerad. Olja på duk, 40x44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:13)
1275 7356 Oljemålning Carl Magnus Larsson. "Mälarstrand". Monogramsignerad CML. Olja på pannå, 25x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:18)
1275 7094 Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Signerad, daterad 75. Olja på pannå, 49x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:43)
1275 7146 Oljemålning Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Signerad. Olja på duk, 34x64cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:05)
1275 7424 Oljemålning Dan Martin (1910-1999), landskapsmotiv. Olja på duk, 45x54cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:00)
1275 7006 Oljemålning Ebba Calwagen-Hertel (1898-1969), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 71x58
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:21)
1275 7415 Oljemålning Elbendari, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 90x55 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)
1275 7495 Oljemålning Erik Dahlgren (1887-1971), Sverige. Beckholmen, Stockholm. Signerad, daterad -14. Olja på duk, 56x43 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:02)
1275 6294 Oljemålning Esse Ottosdotter (1900-1962), Sverige. Tallar. Olja på duk, signerad. 55x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)
1275 7327 Oljemålning Frank Olsson (f. 1954), Sverige. Clear water, signerad a tergo. Olja på duk, 140x140 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:14)
1275 7302 Oljemålning Georges Laporte (1926-2000), Segelbåt. Olja på pannå, signerad. 60x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)
1275 6235 Oljemålning Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Kustlandskap, signerad. Olja på pannå, 34x41 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:40)
1275 6018 Oljemålning Haine, signerad, studie. Olja på pannå, 82x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:22)
1275 7136 Oljemålning I Ebeling, blomsterstilleben, signerad. Olja på pannå, 55x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:48)
1275 7599 Oljemålning Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Sittande kvinna. Signerad. Olja på pannå, 35x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:28)
1275 7371 Oljemålning J Holmbäck, Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x39cm
1275 7298 Oljemålning James Townshend. Fiskare. Signerad. Olja på duk, 49x75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:56)
1275 7376 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk, 23x32cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:53)
1275 2382 Oljemålning Julia Strömberg (1851-1920), Landskap, signerad. 1890. Olja på duk, 54x74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:54)
1275 7320 Oljemålning Julius Paulsen (1860-1940), Danmark. Disig stadsvy. Monogramsignatur 1900. Olja på duk, 35x45 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:04)
1275 7601 Oljemålning Kabanof, Läsande kvinna, monogramsignatur. Olja på duk, 49x60 cm
1275 7260 Oljemålning Karl Runert (1887-1958), Sverige. Södermotiv. Signerad. Olja på duk, 51x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)
1275 7431 Oljemålning Kopia, S Heijer. Signerad. Olja på duk, 54x90 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 6419 Oljemålning Landskap med figurer, Signerad. Olja på pannå, 29x37 cm
1275 7144 Oljemålning Lars Karlsson, signerad 1999, stilleben med sko. Olja på pannå, 50x68 cm
1275 5354 Oljemålning Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Modell. Olja på pannå, signerad. 55x74 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:07)
1275 7206 Oljemålning Lars Wellton (1918-1992), Sverige. Hus. Signerad. Olja på pannå, 25x47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:31)
1275 7347 Oljemålning Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Ödehus Savue Langedoc, signerad. Olja på duk, 63x77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:54)
1275 7411 Oljemålning Mänd Roman Kustavi, "Tulvaveed". Signerad, daterad 1980. Olja på pappannå, ca 47x67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:14)
1275 7271 Oljemålning Margareta Carlstedt (f. 1934), Sverige. Landskap med gård. Signerad. Olja på pannå, 80x100 cm
1275 6466 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "En frostig vinterdag", Signerad. Olja på duk, 67x73 cm
1275 6475 Oljemålning Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "Valvbro", Signerad. Olja på duk, 71x75,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:18)
1275 7067 Oljemålning Nora Gröndal. Telemacos. Ej signerad. Olja på duk, 80x100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)
1275 7071 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Björnjägarens hemkomst. Kopia efter A Tideman. Olja på duk, 63x86 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)
1275 7435 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 60x48cm
1275 7318 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Clown med papegoja. Olja på duk, ej signerad. 89x116 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)
1275 7340 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Damer & katt. Ej signerad. Olja på duk, 198x119 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:11)
1275 7369 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Detaljskiss. Signerad Holmlund. Olja på duk, 64x52 cm
1275 7576 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Djur. Monogramsignerad MG. Olja på duk, 25x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:48)
1275 7095 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Allegori. Olja på duk, 52x38 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 7058 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, 1800-tal, ej signerad. Olja på duk, 22x19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:03)
1275 7185 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, signerad. Olja på duk, 50x74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:58)
1275 7064 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hästar. Signerad R Smith. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)
1275 7173 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Houses by the sea. Ej signerad. Olja på duk, 40x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:35)
1275 7196 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Ej signerad. Olja på pannå, 60x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:49)
1275 7540 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Gripsholms slott. Ej signerad. Olja på duk, 43x32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 7440 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1905, Allé. Olja på pannå, 15x21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:50)
1275 7502 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Fors. Olja på duk, 46x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:50)
1275 7374 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 90x114 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:10)
1275 7433 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben. Ej signerad. Olja på duk, 39x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:10)
1275 7309 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd. Signerad. Olja på pannå, 58x44 cm
1275 6517 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Signerad OL, "Parkbild". Olja på duk, 84x79 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:56)
1275 7428 Oljemålning Oskar Person, Stilleben. Signerad. Signerad. Olja på pannå, 56x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)
1275 7156 Oljemålning Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm
1275 7402 Oljemålning Signerad V Eller, kustlandskap, Estland. Olja på pannå, 39x49 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:24)
1275 7307 Oljemålning Sigrid de Rougemont-Wahlström (1888-1984), Sverige. Ballerina. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:18)
1275 7355 Oljemålning Stefan Johansson, osignerad, "Ossy IV". Olja på duk, 102x137 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:35)
1275 7141 Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Spanien. Signerad. Olja på pannå, 21x45,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:54)
1275 7023 Oljemålning Tom Fahlroth (1921-1980), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 64x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)
1275 7199 Oljemålning Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. Grind. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 31x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:16)
1275 7256 Oljemålning Tord Leander Engström (1914-1985), Sverige. "Björkliden -56", Signerad Tord. Olja på pannå, 26x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:04)
1275 7579 Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 56x32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)
1275 7468 Oljemålning Törner, Kust. Signerad, daterad 06. Olja på duk, 81x134 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)
1275 7174 Oljemålning Ulla Göransson (f. 1944), Sverige. "Sommarrabatt". Signerad, 37x45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:37)
1275 7497 Oljemålning Valdur Ohakas (1925-1998), kust, Signerad. Olja på pannå, 47x67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:03)
1275 7051 Oljemålning Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Stilleben. Signerad, daterad -65. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)
1275 7366 Oljemålningar 2 st, Lisbeth Sandvall, "Ett nära möte, & När tankarna möter varandra". Signerad, daterad 2005. Motivet: 12x12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:29)
1275 7069 Orientmattor 4 st, små, ca 40x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:40)
1275 7550 Pall 1940-tal. Längd: 45cm. Djup: 36cm. Höjd: 45cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)
1275 7283 Pallar ett par. Höjd: 43 cm
1275 7438 Parti koppar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)
1275 7505 Parti koppar Diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:27)
1275 7584 Parti kuriosa 1st låda
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)
1275 7227 Parti kuriosa 5 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:32)
1275 7042 Parti leksaker diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:58)
1275 7228 Parti smide 9 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:17)
1275 6467 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, 55x40 cm
1275 7414 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Motivet: 33x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:15)
1275 7408 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, Hövolmar, 1942. Motivet: 27x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:17)
1275 6507 Pianopall 50/60-tal. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:27)
1275 7114 Pianopall längd: 88 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:12)
1275 7234 Piedestal Trä, made in Italy. Höjd: 90cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)
1275 7153 Pipa längd: 130 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)
1275 7041 Porslinsmålningar 5 st. Motivet: ca 6-13x8-17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:57)
1275 7118 Pottskåp omkring sekelskiftet 1900, stenskiva. Bredd: 58cm. Djup: 45cm, höjd: 72cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:25)
1275 7588 Ragusked + matskedar, 3 delar, silver. Längd: 22-28 cm. Vikt: ca 255g.
1275 7465 Ram yttermått: 53x63 cm, innermått: 51x40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:53)
1275 7512 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. (Ynger), 170x230 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)
1275 7181 Salongsbord nyrenässans, valnöt. Bredd: 113 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:40)
1275 6441 Salongsbord nyrenässans, valnöt. Bredd: 83 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 74 cm
1275 7548 Salongsbord rokokostil. Bredd: 93, djup: 53 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:34)
1275 7159 Salt-pepparkar 2 delar, Danmark, glas, emalj, sterling. Höjd: 4-5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:33)
1275 7399 Samekniv Signerad. Längd: 24,5cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:47)
1275 5298 Såskanna silver, importstämplar. Längd: 18 cm. Höjd: 10 cm, vikt: ca 290g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:43)
1275 7250 Satsbord kakelplattor, 2 delar. 54x39cm. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:42)
1275 7311 Schatull med 3 pluntor, 1800-tal, Längd: 22cm. Djup: 12cm. Höjd: 23cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:26)
1275 7205 Sekretär björk, 1800-tal. Bredd: 92. Djup: 47 cm. Höjd: 102 cm
1275 7368 Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 2/150, Signerade. Motivet: 25x25 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:13)
1275 7501 Serigrafier 5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad 1997,150-upplaga, bladets mått: 34x33 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:48)
1275 7418 Serveringsvagn mahogny. Längd: 87, höjd: 67 cm
1275 7140 Serveringsvagn Metall, trä, Längd: 80 cm. Djup: 40cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 7503 Servisdelar Diamond Collection, Noritake, Japan, "Vattenfall 75 th Anniversary". Ca 90 delar
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:11)
1275 7545 Sideboard England, Idegran. Längd: 130, djup: 46 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:20)
1275 7192 Sideboard England, mahogny, Längd: 181 cm. Djup: 39 cm, höjd: 86cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:48)
1275 7426 Sideboard ett par, mahogny. Längd: 124, djup: 41 cm, höjd: 53 cm
1275 7510 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 170, djup: 43 cm, höjd: 70 cm, nyckel
1275 7119 Sideboard mahogny. Längd: 130cm, djup: 36cm, höjd: 70cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)
1275 7507 Sittgrupp 5 delar, Rotting. Diameter: 73, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:30)
1275 7123 Sjömanskista Bemålad. Bredd: 19, djup: 41 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)
1275 7012 Skål med lock, Kina. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 21:00)
1275 7086 Skål Stjärnmetall. Bemålad och bronserad gjutmetall, 1900-talets första hälft. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)
1275 6420 Skålar 2 st, bland annat Rörstrand. Längd: 33-40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:47)
1275 7131 Skålar 3st Orrefors. Höjd: 11-17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)
1275 5416 Skåp 1880-tal, Valnöt. Bredd: 69, djup: 48 cm, höjd: 156 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:53)
1275 7108 Skedar 12 st, silver, Etui. Längd: 16 cm, Vikt: ca 380 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:49)
1275 6097 Skedar 6+ 1 delar. Förgyllt silver, sent 1800 tal, importstämplar. Längd: 13-24 cm, vikt: ca 170g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:05)
1275 7155 Skrin mahogny, Intarsia, Längd: 40 cm. Djup: 26 cm, höjd: 20 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:29)
1275 6214 Skrivbord Ek, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 112. Djup: 61 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:59)
1275 7544 Skrivbord med bokhylledel, 30-tal, Alm. Bredd: 152, djup: 74 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:39)
1275 6540 Skrivbord omkring 1900. Bredd: 124, djup: 58 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:34)
1275 7057 Skrivschatull Allmoge, 1800-tal. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:01)
1275 7087 Skrivställ koppar, senjugend, monogramsignerad 1918. Längd: 45 cm
1275 7392 Skulptur 2 st, glas, änglar. Signerade gul-05. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:45)
1275 7017 Skulptur Bo Löfgren, Duo brons. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)
1275 7317 Skulptur brons, Ödla. Längd: 78 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)
1275 7393 Skulptur Buddha, 1900-tal. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)
1275 6430 Skulptur Gips, Joker. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:39)
1275 7188 Skulptur Gips. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:19)
1275 7390 Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Stensockel. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)
1275 7055 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 7569 Skulptur Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Kvinna. Signerad. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:10)
1275 7110 Skulpturer 2 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Längd: 14-16 cm
1275 7446 Skulpturer 2 st, Gips. Höjd: 25-32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:35)
1275 7075 Skulpturer 3 st, Fåglar, Keramik. Längd: 19-22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:45)
1275 7391 Skulpturer 7st, Oxiderad mässing. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:34)
1275 7528 Slagbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 45 + 2x66, djup: 97 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)
1275 7194 Slagbord Betsad furu, 1700-tal, Bredd: 66+ 2x57 cm. Djup: 96 cm. Höjd: 72cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:42)
1275 7230 Slaglåsgevär 1700-tal. Längd: 120 cm ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:01)
1275 7437 Snurrfåtölj 1970-tal
1275 7585 Snurrpall Sent 1800-tal. Längd: 40cm. Djup: 40cm. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:21)
1275 7549 Soff- / blombord 1960-tal, ek. Bredd: 116. Djup: 39 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:19)
1275 7232 Soffa 1940-tal, Plysch. Bredd: 130 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:35)
1275 7193 Soffa Gustaviansk stil, 1800-tal, Bredd: 168cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:51)
1275 7288 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:09)
1275 7063 Soffbord mahogny. Bredd: 87 2x 25, djup: 55 cm, höjd: 60 cm
1275 7561 Soffbord med klaffar, England, Bredd: 125cm. Djup: 54+ 2x35cm, höjd: 55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)
1275 7445 Soffbord Rokokostil. Bredd: 82, djup: 56 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:23)
1275 7421 Spegel + 1 par spegellampetter. Höjd: 33-52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:03)
1275 7530 Spegel + konsol, Sent 1800-tal. Höjd: 60 + 190 cm
1275 7432 Spegel 1800-tal. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)
1275 7165 Spegel 45x41 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:29)
1275 7115 Spegel 93x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:26)
1275 7286 Spegel 96x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:30)
1275 7436 Spegel Barockstil, kopparbeklädd ram, 70x58cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:53)
1275 7184 Spegel nutida, 105x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:32)
1275 7522 Spegel Sent 1800-tal. Höjd: 275 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:53)
1275 7607 Spegel Slipat glas, Bemålad, 106x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:21)
1275 7518 Spegel Teak, 128x45 cm
1275 7291 Stark / vitvinsglas 6 + 6 st. Höjd: 10-11,5 cm
1275 7598 Stol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. La Marie", stol, Kartell, Italien, plexiglas
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)
1275 7535 Stolar 6 st, björk
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:07)
1275 7520 Stolar Ett par, gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)
1275 7254 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:41)
1275 7255 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
1275 7423 Stolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:20)
1275 6503 Stolar Ett par, rokokostil, tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:56)
1275 7571 Stolstyg Broderat, 43x42 cm
1275 7056 Stop Tenn, 1800-tal. Höjd: 27 cm
1275 6508 Sybord 50/60-tal, Danmark, OP Rykken & Co, Öystese, Teak. Bredd: 54, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
1275 6404 Taburetter Ett par, Karl Johan. Längd: 45 cm. Djup: 38 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:22)
1275 7452 Takarmatur 1970-tal. Höjd: 29 cm
1275 7025 Takarmatur 2 st, Le Klint, Danmark, modell 172A, design: Poul Christiansen. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:20)
1275 6472 Takarmatur 30-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)
1275 7456 Takarmatur Glob, 1920-/30-tal. Diameter: ca 30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:31)
1275 7130 Takarmatur Gustaviansk stil. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:17)
1275 7251 Takarmatur jugend. Diameter: 26 cm
1275 7134 Takarmatur mässing. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:29)
1275 7536 Takarmatur med prismor. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:27)
1275 7461 Takarmatur Plast. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:23)
1275 6317 Tallrikar 2 st, Kina, 1700-tal. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:55)
1275 7171 Tallrikar 2 st, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:35)
1275 7054 Tavla Hårarbete, 12x11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:59)
1275 6151 Teckning Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Interiör. Signerad, daterad 1846. Blyerts, 21x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:18)
1275 6002 Teckningar 2 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:46)
1275 7138 Tekanna med koppar, 6 delar. Höjd: 5-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:50)
1275 7304 Tekoppar 4 delar, blåvit, Bredd; 15 cm, höjd 9,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:49)
1275 7104 Teskedar 11 st, silver, Etui. Längd: 12 cm, Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:44)
1275 7107 Teskedar 12 st, silver, etui. Längd: 11 cm, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:48)
1275 7040 Teskedar 12 st, silver, Etui. Längd: 12 cm, Vikt: ca 190 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:56)
1275 7401 Textilier 2 st, Birgit von Platen, "Fjällmark" 1985,148x104 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:52)
1275 7024 Tidningsställ 1950-tal. Höjd: 48cm
1275 7045 Tidningsställ 1950-tal. Längd: 41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:23)
1275 7462 Tidningsställ 1950-tal. Längd: 44 cm
1275 6525 Träreliefer 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:27)
1275 7081 Träsnitt Erik Olsson Sanda (1919-2006), 1966,40/100. Motivet: 22x50 cm
1275 7152 Träsnitt Kiyoshi Saito (1907-1997), Japan. Self carved, self printed. Signerad, numrerad 44/100, daterad 1954. Motivet: 39x52,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:21)
1275 7405 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad, Estland. Motivet: 25x18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:19)
1275 7412 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Stockholm, signerad. Motivet: 41x35 cm
1275 7124 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, 310-upplaga. Motivet: 31x53cm, 40x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:02)
1275 7214 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 364/400. Motivet: 44x52 cm
1275 6570 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vasabron, PT. Signerad, daterad -72. Motivet: 27x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:34)
1275 7578 Tusch Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -70. Motivet: 15x19,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:11)
1275 7602 Tvärflöjt längd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:25)
1275 7122 Utomhusbelysning längd: 42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:33)
1275 7098 Vagga bemålad. Längd: 92 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:49)
1275 7019 Vägglampor Ett par, mässing, glas. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:40)
1275 7245 Väggljusstake mässing. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:41)
1275 7102 Vägglyster mässing med prismor. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:45)
1275 7035 Väggpendyl 1800-tal, 48x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:36)
1275 7112 Väggpendyl 1890-tal. Längd: 33cm. Djup: 18cm. Höjd: ca 80cm.
1275 7394 Väggpendyl Metall. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:28)
1275 7324 Väggplaketter 6 st, Jorma Räisänen, Rocksta Gård, silvermålning på chamotterat stengods. Signerad. Gustavsberg, 37x47 cm
1275 6227 Väggrelief Åke Thornblad (1929-2015), Sverige. Två modeller. Ek, signerad, 83x53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:23)
1275 7484 Väggrelief Keramik, Finland, Träd, 35x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)
1275 7276 Värmetallrikar 8 st, mässing, Mitab Karlshamn, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:01)
1275 7278 Vas + skål, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Längd: 15, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:25)
1275 7384 Vas Ann Wåhlström (f. 1957), Sverige. "X 2007", Kosta Boda. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:51)
1275 7383 Vas Benny Motzfeldt (1909-1995), Norge. Monogramsignerad, daterad 1984. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:23)
1275 7018 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Rainbow. Höjd: 16,5cm, serienr: 48226 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:43)
1275 7380 Vas Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:20)
1275 7590 Vas Italien. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:24)
1275 7478 Vas Kina. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:20)
1275 7406 Vas Kina. Höjd: 42 cm
1275 7378 Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:38)
1275 7483 Vas Kopia, Gallé, "Tip". Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:06)
1275 7471 Vas stengods, Royal Copenhagen, signerad. AH. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:03)
1275 7078 Vas Stengods. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:47)
1275 7209 Vas Upsala-Ekeby, handmålad, Safari. Höjd: 20cm.
1275 6316 Vaser + tallrikar, 7 delar, bland annat Imari. Höjd: 12-21 resp, diameter: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)
1275 7027 Vaser 2 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 18-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:25)
1275 7030 Vaser 3 delar. Höjd: 24-30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:30)
1275 7170 Vaser Ett par, Kina. Höjd: 20,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:34)
1275 7029 Vaser ett par, Orrefors. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:27)
1275 7203 Vinglas 11 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 19:43)
1275 7121 Vinglas 6 st, Reijmyre Lorry, 1950-tal. Höjd: 15,5cm, orginaletui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:37)
1275 5365 Vitrinskåp + bokhylla med skåp delar, Riopalisander (Cites-intyg medföljer). Bredd: 100cm. Djup: 25 cm. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 20:12)
1275 6319 Ymnighetshorn höjd: 34 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:57)
1275 7451 Ytterfoder Rörstrand. Diameter: 32, höjd: 25 cm
1275 7222 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm, höjd: 15 cm, (storlek 3)
1275 7039 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg. Vitglaserat stengods. Diameter: 25 cm, höjd: 15 cm, (storlek 3)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:54)
1275 7220 Ytterfoder, 3 st Gustavsberg, God Jul. Diameter: 11,5, höjd: 8,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 september 2019 18:14)