1170 9029 Carborundumetsning Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:56)
1170 9030 Carborundumetsning Antoni Clavé (1913-2005), komposition, signerad och numrerad 83/99, bladets mått: 78x57
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:53)
1170 9087 Carborundumetsning Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och numrerad 80/90, bladmått: 75x56 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:40)
1170 9382 Carborundumetsning Max Papart (1911-1994), Frankrike. 57/99, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:59)
1170 9381 Carborundumetsning Max Papart (1911-1994), Frankrike. 57x99, bladets mått: 65x49
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:49)
1170 9079 Etsning Åke Johansson, "Gelsominas Trumpet", 1985,51/100, motivet: 21,5x13,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:58)
1170 9145 Etsning Berta Hansson (1910-1994), Sverige. "Fåglar 1", signerad, numrerad 90/260, motivet: 19x18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:15)
1170 9001 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Commedia dell'arte, motivet: 20x24
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:40)
1170 9164 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Signerad, PT, IV, motivet: 24x21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:50)
1170 7567 Etsning Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Stående kvinna vid baljfåtölj, 19x13
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:23)
1170 9197 Etsning Eigil Torell, "Hundarna", 5/70, motivet: 14x25
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:31)
1170 9200 Etsning Erik Olsson Sanda (1919-2006), 1965,25/50,20x49
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:49)
1170 9138 Etsning Erik Olsson Sanda (1919-2006), Stora Karlsö gotland, -74,34/100, motivet: 20x50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:35)
1170 9046 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. 1929, hustak, 16x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:04)
1170 9058 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. 1936, Ateljen, motivet: 19,5x15,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:28)
1170 9185 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Kornhamnstorg, 1924, motivet: 25x31
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:41)
1170 9049 Etsning Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Badande kvinnor, motivet: 22x27
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:12)
1170 9125 Etsning Jørgen Boberg (1940-2009), Danmark. "Brev från Wien", 1978, motivet: 31x35
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:24)
1170 9083 Etsning Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. 1981, bilskrot, signerad och numrerad 45/90,20x25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:26)
1170 9187 Etsning Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. EA- 94, motivet: 14x18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:44)
1170 9191 Etsning/akvatint Thomas Franzén (f. 1945), Sverige. "Början eller slutet", signerad och numrerad 10/30, motivet: 37x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:35)
1170 9183 Färgetsning Brita Molin (f. 1919), Sverige. 33/110,1981, motivet: 28x28
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:38)
1170 9175 Färgetsning Cai Selander, 15/75, "Arken", 1985, motivet: 48x37
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:55)
1170 9009 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. 62/100, motivet: 38x49
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:57)
1170 9028 Färgetsning Shoichi Hasegawa (f. 1929), Japan. Mer Tropical, 26/30, motivet: 48x39
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:20)
1170 9180 Färglitografi A Wallin, "Blå not", signerad, numrerad 283/325, motivet: 26x25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:19)
1170 9033 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. EA-upplaga, signerad, motivet: 41x54
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:31)
1170 9131 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition, signerad och numrerad 15/30, motivet: 39x54
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:07)
1170 9010 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad och numrerad 39/260, motivet: 37x50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:06)
1170 9130 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad och numrerad 7/30, motivet: 40x56 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:56)
1170 4223 Färglitografi Alberto Giacometti (1901-1966), Schweiz. Motivet: 37x54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:40)
1170 9118 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "3 kisses", signerad och numrerad 71/100, motivet: 29x23
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:22)
1170 8451 Färglitografi Arnold Hagström (f. 1958), Sverige. Signerad och numrerad 176/230, motivet: 19x26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:33)
1170 9027 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Motivet: 70x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:17)
1170 9199 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och numrerad 26/200, motivet: 28x23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:50)
1170 9025 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och numrerad 79/199, motivet: 75x55
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:14)
1170 9026 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och numrerad 87/150, motivet: 70x50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:16)
1170 9177 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. 1988, signerad, numrerad 89/260, motivet: 39x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:58)
1170 9102 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Gröna Lund 2000", signerad och numrerad 290/360, motivet: 37x45
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:33)
1170 9100 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga, Mälardrottningen, motivet: 33x44
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:20)
1170 9101 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga, Skeppsbron, motivet: 33x44
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:22)
1170 9169 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, signerad och numrerad 245/375, motivet: 36x53
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:43)
1170 6541 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad och numrerad 197/360, Gröna Lund, motivet: 56x74
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:28)
1170 9098 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad och numrerad 3/360. Motivet: 34x43
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:31)
1170 9063 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skärgårdsgubbar, -78, signerad och numrerad 241/360, motivet: 46x38
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:05)
1170 9120 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Längtan", EA-upplaga, 65x50
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:03)
1170 9078 Färglitografi Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad och numrerad 82/150, motivet: 50x70
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:55)
1170 9173 Färglitografi Bo Thorén (1940-2016), Sverige. Signerad och numrerad 9/300, motivet: 45x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:47)
1170 9107 Färglitografi Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad och numrerad 15/260. 38x38
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 21:01)
1170 9097 Färglitografi Corneille (1922-2010), Belgien. Kvinna, -98, signerad och numrerad 29/150, motivet: 67x49
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:54)
1170 9022 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och numrerad 46/360, motivet: 45x55 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:56)
1170 9069 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 249/290, motivet: 29x43
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:53)
1170 9184 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. PT, Rådjur, motivet: 22x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:41)
1170 9127 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Sweet Georgia", signerad och numrerad 66/200, motivet: 47x38,1977
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:35)
1170 7564 Färglitografi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Satelliter, signerad och numrerad 38/50, signerad, motivet: 55x43
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:05)
1170 9108 Färglitografi Helga Wachholz (f. 1936), signerad och numrerad 173/260, "VIPs", 42x35
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 21:01)
1170 7321 Färglitografi Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. Signerad och numrerad 42/45,27x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:04)
1170 9114 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 195/290, motivet: 40x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:00)
1170 9113 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 62/290, motivet: 30x45
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:58)
1170 9158 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. "Nocturne", signerad, numrerad 16/100, signerad, 1987, motivet: 40x40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:44)
1170 9077 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. "Skidspåret", signerad och numrerad 250/360, motivet: 45x34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:53)
1170 9051 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Daterad 1997, signerad och numrerad 4/295,30x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:40)
1170 9193 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Musikstund, signerad, numrerad 148/290, bladets mått: 42x57 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:42)
1170 9117 Färglitografi KG (Karl Gustaf) Nilson, 1997, signerad och numrerad 284/295, motivet: 29x29
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:17)
1170 9115 Färglitografi Kolorerad, Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Ladugård, motivet: 24x19
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:38)
1170 9050 Färglitografi Kristina Munklinde (f. 1936), Sverige. "Havets vintergata", signerad och numrerad 44/90,42x34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:34)
1170 9005 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition, signerad och numrerad 72/78, bladets mått: 80x105
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:38)
1170 9045 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. PT, bladets mått: 19x24
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:06)
1170 9086 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och numrerad 114/310m, motivet: 51x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:44)
1170 9004 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och numrerad 6/360, motivet: 61x101 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:58)
1170 8450 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad och numrerad 15/250, motivet: 38x50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:28)
1170 9084 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. "Från Monets trädgård", signerad och numrerad 185/225. 87x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:15)
1170 9044 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad och numrerad 61/225, motivet: 33x26
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:34)
1170 9189 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 171/375. 40x50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:17)
1170 9146 Färglitografi Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Pensel, signerad och numrerad 22/150, bladets mått: 30x21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:17)
1170 9024 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga, motivet: 38x45
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:12)
1170 9032 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Restauranginteriör, signerad och numrerad 46/380, motivet: 46x55
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:28)
1170 9159 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), 250-upplaga, motivet: 22x17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:45)
1170 9161 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), signerad och numrerad 43/195. 22x17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:48)
1170 9162 Färglitografi Lisa Rinnevuo (f. 1972), signerad och numrerad 54/170, motivet: 22x17
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:49)
1170 9056 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad och numrerad 1505/5000. 56x49 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:49)
1170 9048 Färglitografi Mapp, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 5 st, "Från Slottet till Slussen"
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:08)
1170 9008 Färglitografi Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Signerad och numrerad 33/150, stadsbild, bladets mått: 56x76
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:39)
1170 9011 Färglitografi Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Stadsmotiv, signerad och numrerad 47/150, motivet: 49x58
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:11)
1170 9156 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Spårvagnar, signerad, numrerad 41/145, bladets mått: 26x20
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:20)
1170 9236 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Liggande naken man, signerad och numrerad 58/90, -70, motivet: 39x55 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:34)
1170 9235 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Naken man, signerad och numrerad 77/90, motivet: 38x55
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:32)
1170 9096 Färglitografi Olle Baertling (1911-1981), Sverige. Signerad, daterad 1962-68, numrerad 289/300. Löst blad, motivet: 33x17 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:32)
1170 9052 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Daterad -80, signerad och numrerad 54/360. 26x28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:41)
1170 9059 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad och numrerad 103/360, motivet: 48x58
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:21)
1170 9057 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. Signerad, numrerad 52/150, daterad 1990, motivet: 43x38 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:51)
1170 9128 Färglitografi Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Sally, tryckt signatur, motivet: 46x36
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:36)
1170 9111 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. "Frö", signerad, numrerad 116/250, bladets mått: 90x63 cm
1170 9195 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Interiör från Tennstopet, signerad och numrerad 172/375, löst blad, bladets mått: 86x58
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:33)
1170 9194 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Interiör från Tennstopet, signerad och numrerad 72/375, Löst blad, bladets mått: 58x86 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:32)
1170 9076 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. PT, fredmans epistel, bladets mått: 29x41
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:18)
1170 9060 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad och numrerad 228/300, motivet: 39x59
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:57)
1170 9094 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Tennstopet, signerad och numrerad 159/375. Bladets mått: 58x85
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:50)
1170 9103 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. -79, motivet: 24x19
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:32)
1170 9123 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och numrerad 30/100, motivet: 28x50 cm, (bladmått: 37x57 cm)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:22)
1170 9129 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och numrerad 30/100, motivet: 28x51 cm, (bladmått: 37,5x57,5 cm)
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:40)
1170 9082 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad och numrerad 244/360, motivet: 32x19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:37)
1170 9064 Färglitografi Richard Lindner (1901-1978), USA. Signerad och numrerad 14/250, bladets mått: 71x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:15)
1170 9065 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Pråmar, dedikerad, signerad, motivet: 27x41
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:23)
1170 2425 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinter i skärgården, signerad och numrerad 193/310, motivet: 29x47
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:26)
1170 9141 Färglitografi Rosemary Svanberg (f. 1942), Sverige. -71, signerad och numrerad 117/300, löst blad, bladets mått: 61x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:52)
1170 9109 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Ateljébild, signerad, numrerad 91/125, motivet: 39x54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:15)
1170 9036 Färglitografi Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 295/360, signerad, -81, motivet: 43x54
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:43)
1170 9018 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1976, signerad och numrerad 145/360, motivet: 44x54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:31)
1170 9014 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, signerad och numrerad 93/270, motivet: 40x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:28)
1170 9015 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, signerad och numrerad 93/270. Motivet: 40x50
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:26)
1170 9012 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1980, slussen, motivet: 59x88
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:18)
1170 9013 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1984, signerad och numrerad 9/150, motivet: 43x60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:22)
1170 9019 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. HC-upplaga, 7/16, motivet: 43x58 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:32)
1170 9075 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad och numrerad 30/30,39x55 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:55)
1170 9020 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad och numrerad HC 7/16, motivet: 43x57 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:34)
1170 9017 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 3/150, motivet: 42x56
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:30)
1170 9016 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 56/150, motivet: 42x56
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:29)
1170 9006 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad och numrerad 181/350, bladets mått: 65x50 cm
1170 9182 Färglitografi Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. Signerad och numrerad 103/280, motivet: 28x20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:37)
1170 9147 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man på stol, signerad och numrerad 38/125, löst blad, bladets mått: 50x39
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:08)
1170 9176 Färglitografi Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 222/280, motivet: 30x40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:56)
1170 9066 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. PT, Bm45x34
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:58)
1170 9105 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad och numrerad 1340/1500, motivet: 53x37
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:54)
1170 9106 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 1340/1500. 53x37 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:54)
1170 9031 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och numrerad 92/250, motivet: 50x50
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:03)
1170 9023 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och numrerad 92/250, motivet: 50x50 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:57)
1170 9035 Färglitografi Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad och numrerad 1/10, motivet: 61x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:58)
1170 9143 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga, 9/10, löst blad, bladets mått: 50x65
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:32)
1170 9190 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Golfspelare, bladets mått: 64x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:18)
1170 8318 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Ishockeyspelare, bladets mått: 64x45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:20)
1170 9405 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, signerad och numrerad 241/360, ramens innermått: 43x62
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:05)
1170 9406 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, signerad och numrerad 93/360, ramens innermått: 43x60
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:07)
1170 9112 Färglitografier 2 st. Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, numrerade och signerade, motivet: 23x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:52)
1170 4433 Grafiskt blad Erik Berglin (f. 1980), Sverige. Fågel, ABSOLUT ART. Signerad och numrerad 49/130, motivet: ca 40x32 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:14)
1170 4435 Grafiskt blad Eva Berendes (f. 1974), Tyskland. "Norma three stars", motivet: 60x50, ABSOLUT ART
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:06)
1170 9091 Gravyr insekt, 19x12 cm. Proveniens: Jean Jahnsson/van der Nootska palatset
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:04)
1170 9092 Gravyrer 4 st, motiv från haven. Proveniens: Jean Jahnsson/van der Nootska palatset
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:26)
1170 7368 Kopparstick 6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:41)
1170 7369 Kopparstick 6 st, Palmstruch, Svensk botanik, handkolorerade, 1800-talets början, motivet: 19x11
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:45)
1170 9071 Litografi Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. -51, signerad och numrerad 88/150, motivet: 33x46
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:37)
1170 9104 Litografi Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Ansikte, signerad och daterad 1984, motivet: 48x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:03)
1170 9119 Litografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Kolorerad, signerad och numrerad 50/260, motivet: 29x44cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:42)
1170 9126 Litografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "E=Mickey 2", signerad och numrerad 83/150, motivet: 49x37
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:18)
1170 9110 Litografi Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Signerad och numrerad 147/310, flicka, motivet: 35x29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:11)
1170 9093 Litografi Oidentifierad konstnär, signerad och numrerad 68/125
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:10)
1170 9172 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Natthamn", 1949, signerad, numrerad 85/150, motivet: 26x32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:38)
1170 9041 Litografi Vladimir Beck (f. 1943), "Betraktande", signerad och numrerad 103/360, motivet: 41x50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:19)
1170 9047 Mapp Litografier, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 7 st, Ydrebygden
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:06)
1170 9095 Mapp med etsningar & bok James Coignard (1925-2008), Frankrike. "loeuvre gravé"
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:25)
1170 9040 Offsetlitografi Carouschka Streijffert (f. 1955), Sverige. "Hjärtsyn", signerad och numrerad 103/360, motivet: 50x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:14)
1170 9150 Schatull Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Spindeller". Trämapp med 4 st serigrafier med ramsor av Lars Forsell + Ea 3/10, + grafiska notblagd av Roland Johansson + tillhörande kassett med musik. 75x53 cm. Schatull nr EA III/X
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:52)
1170 9179 Serigrafi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. "Här är ditt liv", signerad, numrerad 57/76, motivet: 34x104 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:17)
1170 9151 Serigrafi Max Book (f. 1953), "Gringo", HC-upplaga, 1990, Löst blad, bladets mått: 50x70
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:50)
1170 9160 Serigrafi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, numrerad 90/90, daterad -90, motivet: 42x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:47)
1170 9149 Serigrafi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. 1991, EA-upplaga, löst blad, bladets mått: 122x102 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:52)
1170 9178 Serigrafi Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Signerad, numrerad 94/350, motivet: 48x62
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:05)
1170 9155 Serigrafier 2 st, Kévork Zabounian (f. 1933), Sverige. EA 10 & 16-upplaga, Lösa blad, bladets mått: 72x54 & 77x57
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:00)
1170 9154 Serigrafier 3 st, Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. EA-upplaga, Lösa blad, bladets mått: 70x50 - 39x58
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:01)
1170 9166 Torrnålgravyr Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Litet landskap med stenbro, stämpelsignerad, motivet: 14,5x10
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:53)
1170 9080 Torrnålsgravyr Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. EA-upplaga, 9/10. Självporträtt, 1983, motivet: 24x32
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:06)
1170 8293 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "Blåklockor", 14x8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:53)
1170 8291 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "Sommarbukett", 21x16
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:52)
1170 9088 Träsnitt Max Walter Svanberg (1912-1994), pt 8/25, motivet: 46x38
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:13)
1170 9002 Träsnitt Otte Sköld (1894-1958), Sverige. 11/30,50x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:43)
1170 9174 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 180/360, Glasbruksgatan, motivet: 36x54
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:53)
1170 9121 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1974,308/360, Skeppsbron, motivet: 32x44
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:39)
1170 9133 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1976, Strandvägen, signerad och numrerad 11/360, motivet: 28x75
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:02)
1170 9062 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1976,157/360, Södermalm, 70x62
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:04)
1170 9061 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1978,354/410, mm;61x60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:06)
1170 9188 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Kornhamnstorg, signerad och daterad 1976,181/360, motivet: 35x54
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:57)
1170 9134 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Skärgård, PT, motivet: 16x57
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 19:04)
1170 9074 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen, 1979. Signerad och numrerad 121/310, motivet: 19,5x59
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 18:25)
1170 9136 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen, 246/310, -69, motivet: 58x48
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:30)
1170 9137 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, Klara strand/spårområdet, signerad och numrerad 124/310. 18x61 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 19 mars 2018 20:32)