1440 8208 Affisch "Cinéma Bleu", Rene Magritte, GRAPH 2000 Imprime Italie, 1980-tal. Bladets mått: 56x84 cm, yttermått inklusive ram: 95x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)
1440 8206 Affisch "Clockwok Panda Drummer". Andy Warhol (1928-1987), USA. ArtNow Gallery Gothenburg. Bildmått: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:13)
1440 8209 Affisch "Mickey Mouse", Gallery Kammer Hamburg, 1982. Bildmått: ca 82x58 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)
1440 9209 Akvareller 2 st. Kina. Signerade, bildmått. : 40x30, yttermått inklusive ram: 55x44, akvarell
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)
1440 9207 Akvareller 3 st. Japan. Signerade, yttermått inklusive ram: 38x26, akvarell
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:22)
1440 9368 Akvareller 4 st på siden, Kina, 26x38, oramade, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:31)
1440 9477 Änterpik för flottan, 1800-tal, omgjord till björnspjut. Längd: 220
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:48)
1440 9043 Appliquer ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. Mässing. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)
1440 9495 Armbandsur 2 st. Seiko och Citizen. Längd: 3 - 4
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:00)
1440 9460 Assietter & fat 10st, + 2 st, Gustavsberg. Diameter: 16-, längd: 22-27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:38)
1440 9179 Assietter & fat 12st, Rörstrand. Diameter: 18-33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:31)
1440 8457 Bajonetter 2 st. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)
1440 8428 Bestick 37 delar, 1950-tal, Gense
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:33)
1440 9332 Bestick metall, Thailand. Längd: 11-25
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:46)
1440 9113 Bestick silver, Udda, bland annat Ungern / Österrike. Vikt: 800g brutto, längd: 11-24,5
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)
1440 9146 Bestickuppsättning 13 delar, nysilver, modell Olga
1440 9112 Bestickuppsättning 40 del ca, nysilver. Längd: 18,5-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:40)
1440 8143 Bestickuppsättning 48 delar, nysilver, modell Svensk Spets, graverade med monogram + 17 diverse udda nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:44)
1440 9475 Bestickuppsättning ca 50 delar. Längd: 12-19cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)
1440 9208 Blandteknik 2 st. Oramade lösa blad, Japan, 29x24, resp. 40x47 cm. Signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:17)
1440 9213 Blandteknik Arnold Eres (1917-1986), Sverige. Signerad, daterad 1965, landskap. Blandteknik, bildmått: 37x48cm, yttermått inklusive ram: 49x60cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)
1440 8563 Blandteknik BECK & JUNG, Sverige. Sverige, Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Sverige. Signerad, numrerad 40/125, daterad 77. Blandteknik, bildmått: 65x50cm, yttermått inklusive ram: 80x65
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:39)
1440 9415 Blandteknik Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Sittande figur. Signerad. Blandteknik, bildmått: 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 58x45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:15)
1440 1022 Blandteknik Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, "fiskar". Blandteknik, bildmått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 54x60cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)
1440 1010 Blandteknik Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)
1440 8318 Blandteknik Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, ansikte. Blandteknik, bildmått: 32x22cm, yttermått inklusive ram: 35x25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:52)
1440 9347 Blyerts Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, djur i gras. Bildmått: 19x27, yttermått inklusive ram: 32x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:45)
1440 9001 Blyerts Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Monogramsignerad RF. Blyerts på papper, ca 145x172cm, oramad
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)
1440 9161 Bokhyllor ett par, mahogny. FM Förenade Möbelfabrikerna Linköping, Bredd: 110. Djup: 24 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:52)
1440 6419 Bokskåp Ek, 1890-tal. Bredd: 123. Djup: 62 cm, höjd: 218 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)
1440 9327 Bokstöd Porslin, Kina. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)
1440 9369 Bokverk 7 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:59)
1440 9117 Bonad 1800-tal, Med Vapensköld, Österrike / Ungern, 173x112 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)
1440 8115 Bönerulle Tibet, Nepal. Längd: 29cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)
1440 9245 Bord Ek, med hjul. Diameter: 63cm. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:14)
1440 9442 Bord Med snördekor. Diameter: 55cm, höjd: 65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)
1440 9334 Bordsfotogenlampa Sent 1800-tal. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:25)
1440 9383 Bordslampa Fog & Mörup, Royal Copenhagen. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)
1440 9381 Bordslampa Karlskrona Lampfabrik, mässing och glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 9330 Bordslampa mässing. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:16)
1440 9382 Bordslampa Porcelaine de Paris. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)
1440 9331 Bordslampa Strindbergsmodell, kupa av glas. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:15)
1440 9325 Bordslampa Strindbergsmodell, smide / glaskupa. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)
1440 9497 Bordslampfot Glas, 1960-tal. "Malmö Metallvarufabrik", Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)
1440 9174 Bordslampfötter ett par, Järn. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)
1440 9012 Bordslampfötter ett par, NK. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)
1440 9278 Bordslampor ett par, Onyx med mässingsdekor. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)
1440 9443 Bordslyster Gustaviansk stil. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)
1440 9013 Bordslystrar Ett par, Gustaviansk stil. Prismor. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:06)
1440 9132 Bordspendyl förgyllt trä, 1800-tal, Napoleon. Längd: 44. Djup: 18 cm. Höjd: 63 inkl sockel
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)
1440 9135 Bordsramar 3 st. Höjd: 21-34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:37)
1440 9138 Bordsur + klockor, 4+ 2 st. Höjd: 8-11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)
1440 9131 Bordsur 1800-tal, Intarsia. Höjd: 50 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:46)
1440 8542 Bordsur marmor. Längd: 31 cm. Djup: 14 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:07)
1440 9040 Bordsur Rokokostil, Marmorerad dekor. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:45)
1440 8124 Brosch 18k guld, med grön sten. Längd: ca 4 cm, bruttovikt: 4,3g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)
1440 9469 Byrå bemålad. Bredd: 85 cm. Djup: 43 cm, höjd: 65 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:48)
1440 9167 Byrå Björk, 1940-tal. Bredd: 83, djup: 41 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:51)
1440 9470 Byrå Björk, Gustaviansk stil. Bredd: 93 cm. Djup: 47 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:38)
1440 9267 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia med stenskiva. Bredd: 108, djup: 47 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)
1440 9273 Byrå Louis XV-stil. Bredd: 75. Djup: 37 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)
1440 8003 Byrå med stenskiva, Hauptstil, intarsia. Bredd: 110. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm, skivan skadad, tidigare lagad, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:11)
1440 9063 Byrå Rokoko, Mässingsbeslag, trätopp, invändigt bemålad. Bredd: 120, djup: 60 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)
1440 9379 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 92, djup: 52 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)
1440 9097 Byrå rokokostil. Bredd: 66, djup: 43 cm, höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:06)
1440 9162 Byrå Teak. Bredd: 80, djup: 38 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:16)
1440 9077 Byråar Ett par, USA, "Maddox table company". Längd: 44, djup: 36 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:30)
1440 9410 Cake stand 17 delar, + servisdelar, England och Arabia. Höjd: 7-26 cm, längd: 16-23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)
1440 9393 Champagneglas 6 st, Kosta Boda. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)
1440 9124 Cocktailglas 2 st, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, målad polykrom dekor, Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:47)
1440 9090 Collage Oidentifierad konstnär. Bladets mått: 67x48, yttermått inklusive ram: 89x67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:33)
1440 9319 Däckstol Brogrens
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:46)
1440 9446 Dessertservisdelar 6 delar, Nittsjö, Diameter: 18-31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:27)
1440 9104 Dessertskedar 12 st, silver, Olga, Monogram. Vikt: 320g ca, längd: 14,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:29)
1440 9110 Dessertskedar 7 + 3 st, silver, Österrike, 1800-tal. Längd: 15,5-16. Vikt: 250g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)
1440 9355 Djupa Tallrikar, 5 st, 1800-tal, Meissen. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)
1440 9178 El-ljusstakar 2 st. Längd: 40-48, höjd: 32-46 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)
1440 9164 Emmafåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)
1440 9315 Etagebord omkring 1900, trissor, bemålat. Bredd: 45, djup: 33 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)
1440 9311 Etagehylla Hörnmodell, bemålad. Höjd: 146
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:32)
1440 9215 Étagère längd: 45 cm, djup: 38 cm, höjd: 76 cm, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:51)
1440 9358 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Sverige. "Elin". Signerad, daterad 1914. Bildmått: 19,5x29,5, yttermått inklusive ram: 40x47
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:02)
1440 9054 Etsning Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Flicka med Guldfiskskål. Signerad, numrerad 48/75. Bildmått: 17x17, yttermått inklusive ram: 35x35 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)
1440 9068 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 10/30, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:33)
1440 9345 Etsningar 3 st, Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerade, numrerade, yttermått inklusive ram: 41x33 - 42x34 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)
1440 8297 Färgetsning Signerad, numrerad 16/75, daterad 76, Vennekamp. Bildmått: 37x28cm, yttermått inklusive ram: 69x58cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:30)
1440 9365 Färglitografi 7 st, i mapp, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)
1440 9413 Färglitografi Barbro Andersson (f. 1948), Sverige. "Hibiscus". Signerad, numrerad 2/250, daterad 2000, yttermått inklusive ram: 49x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:57)
1440 9052 Färglitografi Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Skridskoåkare. Signerad, numrerad 95/150. Färglitografi. Bladets mått: 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 33x38
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)
1440 9339 Färglitografi Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 23/75, daterad -75. Färglitografi. Bladets mått: 65x50, yttermått inklusive ram: 70x56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:13)
1440 9070 Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Sandhamn. Signerad, numrerad 114/260. Färglitografi, bildmått: 54x72, yttermått inklusive ram: 68x85 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:11)
1440 9018 Färglitografi Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 38/865. Färglitografi, bildmått: 48x67, yttermått inklusive ram: 67x84 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)
1440 9341 Färglitografi Evan de Pontaven Signerad, numrerad, Landskap med hus. Färglitografi, bildmått: 42x58, yttermått inklusive ram: 63x77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:34)
1440 9098 Färglitografi Gunilla Bade (f. 1946), Sverige. Mandariner i korg. Signerad, numrerad 175/350, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 23x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:56)
1440 8530 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 322/350, fåglar. Färglitografi, bildmått: 28x38cm, yttermått inklusive ram: 43x53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)
1440 8300 Färglitografi Jørgen Nash (1920-2004), Danmark. "Munch". Signerad, numrerad 218/250, daterad 1981. Färglitografi. Bladets mått: 85x60cm, yttermått inklusive ram: 92x67cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)
1440 9384 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Galleristen. Signerad, numrerad 136/380. Färglitografi. Bladets mått: 56x72, yttermått inklusive ram: 61x78 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:15)
1440 9057 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 10/25, daterad 1987. Färglitografi, bildmått: 14x10, yttermått inklusive ram: 34x28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:10)
1440 9061 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 176/220, daterad 1980. Färglitografi, bildmått: 60x55, yttermått inklusive ram: 85x73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:14)
1440 9338 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Schackspelare. Signerad, numrerad 114/365. Färglitografi, bildmått: 30x44, yttermått inklusive ram: 45x57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)
1440 8295 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 39/100, daterad 81, snäcka. Färglitografi, bildmått: 50x33cm, yttermått inklusive ram: 66x48cm
1440 9340 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Xiobei. Signerad, numrerad 34/50. Färglitografi, bildmått: 43x56, yttermått inklusive ram: 61x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:26)
1440 9389 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 132/230, yttermått inklusive ram: 67x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:14)
1440 9125 Färglitografi Peter Åström (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 40/56. Färglitografi. Bladets mått: 56x76cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:01)
1440 9362 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 240/41. Färglitografi, bildmått: 34x51, yttermått inklusive ram: 49x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:09)
1440 8299 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Sverige. "Kulturskymning" signerad, numrerad 8/250, daterad 80. Färglitografi, bildmått: 81x57cm, yttermått inklusive ram: 96x72cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:35)
1440 9359 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, "kall dag". Färglitografi, bildmått: 36x49, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:28)
1440 9058 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinternatt i skärgården. Signerad, numrerad 324/350. Färglitografi, bildmått: 25x20, yttermått inklusive ram: 55x45 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:27)
1440 9060 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgård. Signerad, numrerad 177/360. Färglitografi, bildmått: 33x43, yttermått inklusive ram: 49x60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)
1440 9387 Färglitografi Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, numrerad 127/160. Färglitografi, bildmått: 32x19, yttermått inklusive ram: 44x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:28)
1440 9346 Färglitografi Signerad Marie. Färglitografi, bildmått: 20x20, yttermått inklusive ram: 35x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)
1440 9508 Färglitografi Sven X: et Erixsson, Sverige. Tabor. Signerad, numrerad 142/360. Färglitografi, bildmått: 38x47, yttermått inklusive ram: 59X69 cm. Ej
1440 9088 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 149/175. Färglitografi, bildmått: 52x78, yttermått inklusive ram: 63x87 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)
1440 9101 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 123/199. Färglitografi. Bladets mått: 27x29, yttermått inklusive ram: 43x45 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9352 Fat 4 st, Royal Copenhagen, musselmalet, Helblond, Guldkant. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)
1440 9079 Fat Jais Nielsen (1885-1961), Danmark. Kgl dans. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 8111 Fat stengods, Jackie Lynd (f. 1948), Sverige. Rörstrand, 1900-talets andra hälft, numrerad, 9/10. Diameter: 43cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:04)
1440 8278 Fat Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, 1950-tal, glas. Längd: 40cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:49)
1440 9116 Fat mm 9 delar, silver, bland annat Österrike / Ungern. Vikt: 560g ca. Längd: 11-22 cm. Höjd: ca 1-7 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:31)
1440 9400 Fat på fot 4 delar, + skålar, glas. Höjd: 14-21cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)
1440 8188 Fåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:32)
1440 9316 Fåtölj Josef Frank-tyg
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:58)
1440 9073 Fåtölj Nyrokoko, + 4 st golvskydd i trä
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:58)
1440 9166 Fåtölj nyrokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:01)
1440 9499 Fåtöljer 1 par Gripsholmsmodell, med klädsel Jobs
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:39)
1440 9159 Fåtöljer ett par, Funkis
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 9394 Fåtöljer Ett par, rotting
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:52)
1440 9011 Fåtöljer ett par, Skinn
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)
1440 9227 Figuriner 8 st, Goebel. Höjd: 9-12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:11)
1440 9137 Figuriner ett par, Porslin, Rokokostil. Höjd: 19-20 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)
1440 9434 Fiskbassäng Kina. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:06)
1440 9236 Flagga Sovjetunionen. 195x105 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9240 Flygelduk Siden, Paisleymönstrad, 115x115 cm
1440 9223 Flygplansmodeller 9 st. Längd: 9-13 cm
1440 9172 Fotogenlampor 2 st. Höjd: 33-37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)
1440 9136 Fotoramar diverse 11 st, yttermått inklusive ram: 14x11-40x26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:40)
1440 9373 Fruktassietter 11 st, Rosenthal. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)
1440 9486 Fruktservisdelar 12st+ 1st, Upsala Ekeby, Linné. Diameter: 19-33cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:30)
1440 9082 Gardiner Ett par, Siden, Ateljésydda, dubbelfodrade, 270x270 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 9102 Glas 2 st, Jan-Stievens. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)
1440 9437 Glasservisdelar 11+ 10st
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)
1440 8556 Glasservisdelar 14st, med grön fot. Höjd: 8-14cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)
1440 9451 Glasservisdelar 22 delar, Kosta Prince
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)
1440 9429 Golvlampa Poul Henningsen, PH80, Plast/metall. Höjd: ca 133
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)
1440 9433 Golvlampa Poul Henningsen, PH80. Plast/metall. Höjd: ca 133
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)
1440 9378 Golvlampa Up-light. Höjd: 183
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)
1440 8170 Golvur Anno 1797. Höjd: 230, kompletterad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)
1440 8280 Gouache Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, inköpt 1984 av konstnären, yttermått inklusive ram: 62x83 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:50)
1440 9301 Gräddkanna + sockerskål, + fat, silver, 1951. Vikt: 430 gr ca, längd: 21 cm, höjd: 6-8,5
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)
1440 9130 Gravyrer 8 st glasade + 4 lösa blad, bladets mått: 48x35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:09)
1440 9229 Halsband silver, Sterling, Exign, Pär Norling i etui. Diameter: 13 cm, Vikt: ca 25 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:07)
1440 9512 Hängskåp Furu, 1800-tal. Bredd: 49, djup: 35 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)
1440 8203 Hängskåp Furu, 1800-tal. Bredd: 76. Djup: 28 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)
1440 9290 Hängskåp Längd: 50 cm. Djup: 29 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)
1440 9176 Hattaskar 2 st + + plommonstop. Höjd: 14-19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9349 Hatthyllor 2 st. Bredd: 50cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:55)
1440 9386 Herrbetjänt höjd: 107cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:16)
1440 9280 Hörnskåp med vitrin. Bredd: 90. Djup: 60 cm, höjd: 166 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:49)
1440 8456 Huggare längd: 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)
1440 9283 Hund Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)
1440 9321 Hurtsar Ett par, bemålade. Längd: 56, djup: 38 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)
1440 9078 Hushållsvåg 10kg, Eskilstuna. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:47)
1440 9307 Ikon Ryssland, Tryck, 15x20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:10)
1440 9487 Jardiniere St: Erik, Upsala. Diameter: 40cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:14)
1440 9323 Jordglob belysning. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)
1440 9122 Jultallrikar 7 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)
1440 9395 Kaffegods 10st, Rörstrand.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:44)
1440 9453 Kaffegods ca 20delar, Rosenthal.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)
1440 9121 Kaffekoppar 11 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Festong", Gustavsberg. Saknar fat
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:46)
1440 9306 Kaffekoppar 5 st, Med fat, Ryssland
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)
1440 2126 Kaffeservis Sterlingsilver, Vera Ferngren, CG Hallberg, Stockholm 1957. Kaffekanna trähandtag och knopp, gräddkanna och sockerskål. Höjd: 5-18 cm. Bruttovikt: 545g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)
1440 1044 Kaffeservisdelar 18 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)
1440 9111 Kaffeskedar + gaffel, 7 + 4 + 1 delar, silver, Tyskland / Sverige. Längd: 13-20,5, vikt: 245g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:56)
1440 2089 Kaffeskedar 12st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Rosenholm, 1964. Längd: 12cm. Vikt: 180g, med etui
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)
1440 8138 Kaffeskedar 6 st, silver, Chippendalemodell. Längd: 11 cm, vikt: 58g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 9046 Kandelabrar Ett par, Karl Johan. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)
1440 9118 Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, metall, Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:08)
1440 9119 Kandelabrar Ett par, Tidigt 1900-tal, Vitmetall. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 2024 Karaff med propp Silvermonterat glas, Art Nouveau, USA. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)
1440 9185 Karaffer 3 st. Höjd: 22-32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)
1440 9500 Karmstol Gärsnäs, rödlack
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 21:03)
1440 9220 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)
1440 9010 Karmstolar 4 st, 1950-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)
1440 8077 Karott med lock, emaljerad, Depositata, Siltal, Italien. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:16)
1440 9055 Katt Lisa Larson (f. 1931), Sverige. -94, Sittande katt, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:55)
1440 8406 Kista Allmoge, 1800-tal, Bredd: 46 cm. Djup: 32 cm, höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)
1440 9092 Kökspall med fallbar stege, 1950-tal. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)
1440 9308 Kökspall med, Stege. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:18)
1440 9126 Kopparstick "Maria Therisa", 1700-tal, Johan Daniel Herz, 91x64, yttermått inklusive ram: 100x73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:09)
1440 1027 Kopparstick Jan Harmensz Muller (1571–1628). Porträtt av Hendrick Goltzius. Ej signerad. Bladets mått: 48x36cm, yttermått inklusive ram: 68x55cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:48)
1440 8374 Korkskruv Karl-Alfred, "Bulls ", metall. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:46)
1440 9144 Kuriosa 3 delar. Höjd: 2-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)
1440 8467 Lampbord ett par, Asien, Relief. Bredd: 51, djup: 51 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:19)
1440 9072 Lampbord Ett par, nyrokoko, Valnöt. Bredd: 58, djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:34)
1440 9396 Lampbord Rotting. Bredd: 44, djup: 44 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:43)
1440 9233 Leksaker tågvagnar mm. Längd: ca 5-17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)
1440 9127 Litografi efter J P Geiger "Josef". Bildmått: 45x37, yttermått inklusive ram: 75x60 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)
1440 9017 Litografi Fåglar, Sand / Jonsson / Ullström. Signerad, numrerad 88/190, daterad 1991. Bildmått: 44x53, yttermått inklusive ram: 64x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:25)
1440 9425 Litografi Kerstin Ström-Bergstam (f. 1924), Sverige. “Billie Holiday”. Signerad, numrerad 208/250, daterad 1977. Bildmått: 12x16,5, yttermått inklusive ram: 33x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:40)
1440 9064 Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, daterad 2001. Bildmått: 27x20, yttermått inklusive ram: 38x30 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)
1440 9405 Litografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad pt, tiger i skog. Bildmått: 44x35, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:41)
1440 8389 Litografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Man vid fönster. Signerad, numrerad 82/100, daterad -74, oramat löst blad, bladets mått: 51x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:42)
1440 9129 Litografier 2 st, Franz Joseph/Istvan, yttermått inklusive ram: 46x34-48x36 cm. Ej signerad
1440 8326 Litografimappar 5 st. Signerade, Vallribera, Hans Grosch & Dirk Farklas, oramade lösa blad, bladets mått: 40x30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)
1440 9462 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:01)
1440 9287 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)
1440 9262 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 110 ca
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:32)
1440 7519 Ljuskrona prismor, Hagamodell. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)
1440 9467 Ljuskrona smide, + golvljustake. Höjd: ca 40-68 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:28)
1440 9222 Ljusstakar 9 st, mässing. Höjd: 6-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:14)
1440 1005 Ljusstakar Ett par, 1800-tal, marmor/mässing. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:16)
1440 9187 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)
1440 9197 Ljusstakar Ett par, metall / porslin. Höjd: sent 1800-tal. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:45)
1440 8116 Ljusstakar Ett par, Murano, Italien, glas. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 9145 Ljusstakar ett par, nysilver. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:43)
1440 8034 Ljusstakar Ett par, silver, 830. Höjd: 10cm, bruttovikt: 715g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)
1440 2113 Ljusstakar Ett par, silver, MGAB, 1954. Höjd: 15,5, bruttovikt: 480g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:32)
1440 9293 Ljusstakar ett par, silver, Rokokostil. Höjd: 18 cm, Vikt: Ca 1230 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)
1440 2085 Ljusstakar Ett par, silver, TESI Tenn & Silver AB, Göteborg, 1959. Höjd: 16,5cm, bruttovikt: 340g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)
1440 9452 Ljusstakar Ett par. Höjd: 15,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)
1440 2070 Ljusstakar silver, Ett par, MGAB, 1968,1969. Höjd: 17cm, bruttovikt: 375,1g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:19)
1440 2120 Ljusstakar silver, Ett par, rokokostil, 1943. Höjd: 13,5 cm, bruttovikt: 590g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:37)
1440 9047 Ljusstake Kolonn, Sengustaviansk. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:48)
1440 9258 Ljusstake Lalique, fåglar, Frankrike. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)
1440 9281 Ljusstake Stjärngosse, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Advent", Gustavsberg. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:13)
1440 8072 Lykta glas / metall, orientalisk. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:48)
1440 9190 Manskapssabel Sabre, Svalling Eskilstuna, K7, No 339, med balja. Längd: 113
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:26)
1440 9404 Mässingskrona 1900-tal. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:01)
1440 6513 Matsalsgrupp Ek, Rokokostil, 15 delar, Bord + 12 stolar + 2 karmstolar. Längd: 140, djup: 110 cm, höjd: 77 + 2 utdragsskivor x60 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)
1440 9277 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, Bord + 12 stolar. Längd: 160, djup: 120 cm, höjd: 74 + 3iläggx48 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)
1440 8379 Matservis 75 del ca, Rörstrand
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)
1440 9252 Matservis 80 delar, ca. Hagtorn, Gustafsberg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)
1440 9094 Matservisdelar 40 delar, "Linn", Fältspatsporslin
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)
1440 9449 Matservisdelar ca 50 delar, Jirlanddekor.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)
1440 2080 Matskedar 10st, silver, 1700-tal. Längd: 19cm. Vikt: 475g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:03)
1440 9107 Matskedar 15 st, Österrike, silver, 1844, Reliefdekor med blomstermotiv. Längd: 19, vikt: 650g ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:37)
1440 9085 Matta kelim, 200x285 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:11)
1440 9481 Matta Kina, 124x186cm
1440 9479 Matta Orientalisk, 100x195cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:57)
1440 9269 Matta orientalisk, 112x174 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:36)
1440 9246 Matta orientalisk, 115x295 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:33)
1440 9251 Matta orientalisk, 124x195 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:48)
1440 8211 Matta Orientalisk, 129x224 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:12)
1440 8212 Matta Orientalisk, 130x196cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:18)
1440 9480 Matta Orientalisk, 130x200cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:37)
1440 9272 Matta orientalisk, 133x218 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)
1440 8215 Matta Orientalisk, 136x220cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)
1440 9247 Matta orientalisk, 143x200 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:24)
1440 8416 Matta Orientalisk, 165x218 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)
1440 9270 Matta orientalisk, 165x238 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)
1440 9485 Matta Orientalisk, 200x294 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:44)
1440 9268 Matta orientalisk, 204x323 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)
1440 9271 Matta orientalisk, 204x328 cm
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:51)
1440 9083 Matta Orientalisk, 210x?
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:37)
1440 9503 Matta orientalisk, 296x400 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:25)
1440 9492 Matta orientalisk, 320x403 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)
1440 9482 Matta Orientalisk, 76x104cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:54)
1440 9484 Matta Orientalisk, 87x142cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)
1440 9214 Matta orientalisk, 94x160cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)
1440 8431 Matta orientalisk, Beluch, Antik, 105x196 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:17)
1440 9244 Matta orientalisk, Beluch, Antik, 108x192 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)
1440 8433 Matta orientalisk, Beluch, Antik, 90x178 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:20)
1440 8434 Matta orientalisk, Beluch, Antik, 98x174 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)
1440 8459 Matta orientalisk, Beluch, Antik, Bönematta, 92x156 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)
1440 9483 Matta Orientalisk, Bochara, 128x186cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 9250 Matta orientalisk, Galleri, 114x295 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:12)
1440 9456 Mattallrikar 10st, + 10st, Musselmalet, Royal Copenhagen, halvblond. Diameter: 22-26cm
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:41)
1440 9181 Mattallrikar 20st, Rörstrand. Diameter: 22-25cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)
1440 9253 Mattor orientaliska, 2 st, 76x120-76x132 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:50)
1440 9313 Medicinskåp "Hafa", trä / glashyllor. Bredd: 59, djup: 40 cm, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)
1440 9044 Minkpäls Saga Mink, storlek: 38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:39)
1440 2081 Mockaskedar 12st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1968, förgyllda. Längd: 10cm, i etui. Vikt: 120 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)
1440 9231 Modellbyggnader till modelljärnväg. Höjd: 3-15cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:27)
1440 9006 Modelljärnvägsdelar Märklin, diverse, räls och transformator
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:56)
1440 9005 Modelljärnvägsdelar parti, lok, vagnar och byggnader. Längd: 8-24 cm, höjd: ca 5-6 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)
1440 9296 Mugg silver, London. Vikt: 260 gr ca. Höjd: 11 cm, längd: 8 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:23)
1440 9377 Nattygsbord Funkis. Bredd: 42, djup: 53 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:17)
1440 9238 Nysilver 7 delar, bla. Sockerruska och ströare. Höjd: 7 - 22
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:09)
1440 9002 Objekt Gary Stephan (f. 1942), USA. "Untitled", 1970-tal. Objekt i trä med målade geometriska figurer. Signerad a tergo. Ca: 122x244 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)
1440 9004 Objekt Gary Stephan (f. 1942), USA. "Untitled", 1970-tal. Objekt i trä med målade geometriska figurer. Signerad a tergo. Ca: 122x244 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)
1440 9199 Oljelampa mässing glas. Höjd: 45, elektrifierad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)
1440 9022 Oljemålning Birger Ohlsson (1894-1968), Sverige. "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:04)
1440 9289 Oljemålning Birger Strååt (f. 1914), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)
1440 9150 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, daterad 96, landskap. Olja på duk, 30x47cm, yttermått inklusive ram: 39x56cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:26)
1440 9151 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, daterad 96. Olja på duk, landskap, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:16)
1440 1032 Oljemålning Charles Wolfert. Marknadsplats i Kairo. Signerad. Olja på duk, 57x78 cm, yttermått inklusive ram: 81x102 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)
1440 1052 Oljemålning Danuta Boguszewska-Chlebowska. Signerad, daterad 1970, blomsteräng. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:10)
1440 9343 Oljemålning Ella Wierp, Flicka med fisk. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, oramad
1440 9411 Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), Kråkor. Signerad. Olja på pannå, 34x49, yttermått inklusive ram: 38x54 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)
1440 9034 Oljemålning Eric Norsélius. Signerad, daterad 20, man i dörröppning. Olja på duk, 91x64, yttermått inklusive ram: 115x89 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)
1440 9023 Oljemålning Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Signerad, Paris, Seine. Olja på pannå, 30x47 cm, yttermått inklusive ram: 41x59 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:53)
1440 9297 Oljemålning Gunnar Ingemar Erixon (1928-2008), Sverige. "Båt vid tångstrand", Sapri, Campania, Italien". Signerad. Olja på duk, 65x72cm, yttermått inklusive ram: 67x74cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)
1440 9109 Oljemålning Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. "Kväll, Vanadisvägen". Signerad. Olja på pannå, 44x33 cm, yttermått inklusive ram: 58x47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)
1440 9148 Oljemålning Humberto Couet. Signerad. Olja på pannå, 32x23cm, yttermått inklusive ram: 41x31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)
1440 9081 Oljemålning Japan, Geisha, 1900-tal, 40x33, yttermått inklusive ram: 51x44 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:39)
1440 8500 Oljemålning Jean Haagen. Signerad, daterad 1915. Olja på duk, 80x66, yttermått inklusive ram: 94x81 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:55)
1440 1001 Oljemålning John Anthony Puller (1821-1867). Interiör. Signerad JA Puller. Olja på duk, 25x20cm, yttermått inklusive ram: 32x26cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:11)
1440 1040 Oljemålning Josep Vallribera (f. 1937), Spanien. Signerad, daterad 1995, komposition. Olja på duk, 180x135cm, oramad
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)
1440 9521 Oljemålning Källbom, Fiskeläge. Signerad. Olja på pannå, 60x80,81x102 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:35)
1440 9019 Oljemålning Kjell Fristedt (f. 1927), Sverige. "Fyren Norra Öland". Signerad, daterad 1983. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x31 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)
1440 9370 Oljemålning kopia, ej signerad. Olja på duk, 65x54, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:06)
1440 9266 Oljemålning Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Fiskeläge, Signerad. Olja på duk, 30x97, yttermått inklusive ram: 46x112 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:02)
1440 9051 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. "Öde strand, Hoburgen". Signerad. Olja på duk, 42x55, yttermått inklusive ram: 46x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:21)
1440 9069 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Strand Gotland. Signerad, daterad -78. Olja på duk, 42x80, yttermått inklusive ram: 46x84 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)
1440 9344 Oljemålning Lars Kemner (f. 1919), Sverige. Signerad, daterad 1936, landskap. Olja på pannå, 23x29, yttermått inklusive ram: 38x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:50)
1440 1013 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 71. Olja på pannå, änder, 32x44cm, yttermått inklusive ram: 47x58cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:32)
1440 9039 Oljemålning Louis Dubois, Signerad, interiör. Olja på duk, 42x73, yttermått inklusive ram: 51x82 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:22)
1440 9037 Oljemålning Manfred Flyckt (1893-1956), Signerad, landskap med gård. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 69x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)
1440 9444 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Figurer. Signerad. Olja på duk. 90x60, yttermått inklusive ram: 96x66 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)
1440 9447 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 92x61. Oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:08)
1440 7072 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på duk, 63x81, yttermått inklusive ram: 100x110 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:18)
1440 9100 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från Mosebacke, duk. 54x60, yttermått inklusive ram: 73x78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)
1440 8332 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, daterad 2000, oramad. Olja på duk, 60x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:35)
1440 9409 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, HS -84. Olja på pannå, 26x18, yttermått inklusive ram: 36x29 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:06)
1440 9128 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Kalmár, Ärkehertig Joseph Karl av Österrike Ungern (1833-1905). Olja på pannå, 46x30, yttermått inklusive ram: 59x44 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)
1440 9265 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Z Cygan, Slädfärd. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x75 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)
1440 9074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1874, landskap med eka på strand. Olja på duk, 33x45, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)
1440 9108 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, parklandskap. Olja på pannå, 50x61, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)
1440 9038 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Tjurfäktning. Olja på duk, 46x37, yttermått inklusive ram: 68x60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 21:01)
1440 9501 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Signerad, daterad 1935, Gullholmen. Olja på duk, 50x65, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:22)
1440 9275 Oljemålning Rangstedt. Signerad, daterad 1896, marin. Olja på duk, 75x103, yttermått inklusive ram: 90x117 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)
1440 9498 Oljemålning Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:11)
1440 9087 Oljemålning Rune Söderqvist (1935-2014), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 75x92, yttermått inklusive ram: 77x98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)
1440 9015 Oljemålning Sixten Holmgren (f. 1906), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 58x78, yttermått inklusive ram: 80x100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)
1440 9418 Oljemålning Ulf Lundkvist (f. 1952), Sverige. "Krukväxt". Signerad, daterad 1991. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 31x22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:13)
1440 9152 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1963. Olja på duk, 54x64cm, yttermått inklusive ram: 68x80cm
1440 9417 Oljemålning Ursula Ekberg (1935-2015), Sverige. "Vesselspår". Signerad, daterad 2000. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 18x24 cm
1440 9375 Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Näckrosor. Olja på duk, 25x35, oramad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:34)
1440 9376 Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Stilleben. Olja på duk, 71x83, oramad
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:37)
1440 9028 Oljemålning W H Waring, Signerad, plöjning. Olja på duk, 50x90, yttermått inklusive ram: 76x117 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:52)
1440 8509 Oljemålning Wieslawa Kwiatkowska (1925-2011), Polen. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
1440 8511 Oljemålning Wieslawa Kwiatkowska (1925-2011), Polen. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:21)
1440 9149 Oljemålningar 2 st, Humberto Couet. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 15x21cm, yttermått inklusive ram: 23x30cm
1440 8361 Oljemålningar 2 st, Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Blomsterstilleben. Signerade. Olja på pannå, 27x21, yttermått inklusive ram: 36x30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)
1440 8005 Oljemålningar Oidentifierad konstnär. 2 st, Bali, ej signerade. Olja på duk på pannå, yttermått inklusive ram: 57x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:47)
1440 9322 Pall + barnstol + bord, bemålat. Höjd: ca 28-74 cm, längd: ca 27-31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:07)
1440 9180 Pallar 3 st, 60/70-tal. Höjd: 46 cm, längd: 35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:25)
1440 9237 Paradkniv + gehäng+ paradbälte, Östtyskland 1960-tal. I etui, Kniven. Längd: 39,5
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:44)
1440 9204 Paradvärja med Portepé, Balja i metall samt tygfodral. Klingan med förgylld dekor "Konungen och Fosterlandet". Längd: 103
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)
1440 9177 Paraplyställ + käppar. Höjd: ca 87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:30)
1440 9169 Paraplyställ höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:43)
1440 9348 Parti koppar 8 delar, 9-30cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:51)
1440 9364 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1940, Stadsmotiv. Bildmått: 46x30, yttermått inklusive ram: 67x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)
1440 9286 Pelarbord Intarsia. Bredd: 53, djup: 53 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)
1440 9165 Pinnstolar 3 st, Tranås
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)
1440 9219 Pinnstolar ett par, Bemålade
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)
1440 9426 Pistol Colt, mynningsladdare. Slaglås. 1800-tal. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 9147 Plafond Råglas. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:32)
1440 9300 Pokal + tårtspade, silver. Vikt: 90 gr ca, höjd: 9 längd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)
1440 9139 Porslin 4 delar, bland annat Meissen/Herend. Längd: 11, höjd: 1-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:44)
1440 9468 Portmonnäer 4 st, blandat nysilver och silver, Längd: 6-23cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:42)
1440 8205 Ring ett par örhängen, 14k. Med sötvattenpärlor, pärlor. Vikt: 5g, ringmått 1,7 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:04)
1440 9390 Rödvinsglas 6 st, olivslipning. Höjd: 15cm
1440 9248 Röllakan 166x235 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:39)
1440 9474 Sabel Österrike för Officer med portepé. Längd: 102
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)
1440 9198 Sabel Saknar balja. Längd: 94 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:03)
1440 9200 Sabel med balja längd: 87 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:35)
1440 9196 Sablar 2 st, en saknar balja. Längd: 76-77 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:36)
1440 9239 Saga mink storlek: 44
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)
1440 2004 Salladsbestick 2 st, silver, 830, R. Elvesaeter, Norge, Nr. 340-341, Vikt: 216g
1440 1049 Salongsbord / spelbord omkring 1900, England, Mahogny / filtskiva, 2 st lådor, diameter: 111. Höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:47)
1440 2042 Sameskedar 12 st, silver, Ceson, Göteborg. Längd: 11, vikt: 135g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:17)
1440 9086 Satsbord 3 delar, Metall, glasskivor. Höjd: 39-47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:49)
1440 9203 Seismograf Lufft, Stuttgart. Längd: 20, djup: 11 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:09)
1440 9089 Serigrafi Björn Carlén (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 36/52, daterad -77, bildmått: 60x42, yttermått inklusive ram: 74x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:07)
1440 8370 Serveringsvagn bemålad. Längd: 70 cm. Djup: 46 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)
1440 9276 Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 68, djup: 43 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:34)
1440 9466 Servisdelar 5 delar, Blå Blomst
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:21)
1440 9458 Servisdelar Kaffe- och teservisdelar, 28 delar, nyare och äldre modell, Royal Copenhagen, musselmalet
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:24)
1440 9021 Sideboard Ek. Längd: 85, djup: 30 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:23)
1440 9099 Sideboard IKEA, Ek, 1960-tal, Ulvö, Erik Wörts. Längd: 183, djup: 44 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:16)
1440 8339 Sideboard Jugend, betsad. Längd: 82, djup: 49 cm, höjd: 76-92 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:02)
1440 9158 Silver diverse 5 delar, 270 gr brutto
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9009 Sittpuffar Ett par, 1970-tal. Höjd: 30 cm, djup: 88 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:05)
1440 9140 Skål brons, Putto. Längd: 12,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 9156 Skål Målerås, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Höjd: 20, diameter: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:54)
1440 9298 Skål silver, genombruten dekor. Vikt: 240 gr ca, längd: 23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:27)
1440 9299 Skål silver, genombruten dekor. Vikt: 320 gr ca, längd: 27,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:10)
1440 9302 Skål Sterlingsilver, Holger Rasmussen, Danmark. Handtag med druvdekor. Vikt: 510 gr ca. Längd: 16 cm. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:50)
1440 8117 Skål Venini, Murano. Signerad, Italien. Höjd: 5,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:26)
1440 9457 Skål & fat 3 delar, Musselmalet, Helblond, Royal Copenhagen. Diameter: 7,5-17cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)
1440 9350 Skålar 4 st, Fuga, Orrefors. Höjd: 10-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:04)
1440 9416 Skålar och uppläggningsfat 5 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Längd: 21-24cm. Diameter: 28-33cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)
1440 9491 Skålfat Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. Signerad Fu "1936", diameter: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:54)
1440 8398 Skåp Asien, 1930-tal, med reliefdekor, Bredd: 105 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 128 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:53)
1440 9076 Skolplansch på rulle "Palestina, under Gamla Testamentets tid", 107x96 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)
1440 9224 Skrivbord 1890-tal. Bredd: 108, djup: 57 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:38)
1440 9372 Skrivbord England, Idegran. Bredd: 136, djup: 78 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)
1440 9406 Skrivbord Idegran. Bredd: 124 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:20)
1440 9288 Skrivbord mahogny. Bredd: 78, djup: 47 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:05)
1440 7379 Skrivbord nyrenässans. Bredd: 135 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:17)
1440 9317 Skrivbord omkring 1900, bemålat. Bredd: 100, djup: 52 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:14)
1440 9216 Skrivbordsstol England
1440 8395 Skrivskåp Bredd: 102 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 194 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:50)
1440 9143 Skulptur Älva, patinerad metall. Höjd: 9,5 cm
1440 9142 Skulptur brons, H Müller, Madonna. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)
1440 9045 Skulptur egyptisk gudom, Katt, brons. Nutida replika. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:02)
1440 9285 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:14)
1440 9133 Skulptur Loepold II, Parian, Byst. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:46)
1440 8375 Skulptur Metall, löpare. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:47)
1440 9335 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)
1440 9328 Skulptur Sten, Oidentifierad konstnär. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)
1440 9155 Skulptur Torekov keramik, Äpple. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:04)
1440 9154 Skulptur Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Äpple, glas. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:40)
1440 8552 Skulptur i glas i form av parfymflaska, "Lacoste". Fylld med vätska. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:31)
1440 8550 Skulptur i glas i form av parfymflaska, "Oscar De La Renta". Fylld med vätska. Höjd: 19 cm. Diameter: ca 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:29)
1440 8551 Skulptur i glas i form av parfymflaska, "Ricci-Club". Fylld med vätska. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:30)
1440 9056 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katter. Längd: 7-11,5, höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:40)
1440 9225 Skulpturer 3 st, Edward Lindahl (1907-1986), Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Ugglor. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)
1440 9141 Skulpturer 3 st, Metall. Höjd: 11-18 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:29)
1440 8485 Skulpturer ett par, Kina, Alabaster. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:39)
1440 8074 Slagbord 1800-tal Bredd: 33 + 2x55. Djup: 102 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:52)
1440 9472 Slaglåsgevär dubbelpipigt. Längd: 120
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:37)
1440 8453 Slaglåsgevär Reliefdekor. Längd: 128
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:55)
1440 9493 Smyckeskrin 2 st, Asien. Längd: 21-28cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9014 Snapsglas 11 st. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:42)
1440 9188 Snapsglas 23 delar. Höjd: 15-16cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:25)
1440 9221 Snurrfåtöljer ett par, Joansson design
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:56)
1440 9157 Soffa Bemålad. Längd: 122
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:17)
1440 9516 Soffa mahogny, Karl Johan. Längd: 170
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:12)
1440 9312 Soffbord 1950-tal, Mosaik. Bredd: 118, djup: 58 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)
1440 8169 Soffbord med låda, genomgående, Danmark. Bredd: 140 cm, djup: 57 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:15)
1440 9511 Soffbord med hylla glas / trä, nutida. Bredd: 130. Djup: 60 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)
1440 9324 Solspegel diameter: 42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9168 Solur höjd: 85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:52)
1440 9160 Solur höjd: 86-103
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:35)
1440 2078 Soppslev silver, med träskaft, 1800-tal. Längd: 41cm, bruttovikt: 116g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:59)
1440 2077 Soppslev silver, med träskaft, 1850, Längd: 42 bruttovikt: 113g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:57)
1440 2046 Soppslev silver, träskaft, 1800-tal. Längd: 44 cm, bruttovikt: 160g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)
1440 9084 Spegel nutida, Slipat glas, 117x43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:58)
1440 9163 Stegpall höjd: 64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:21)
1440 8404 Stegpall/stol 1950-tal. Höjd: 64cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:00)
1440 9309 Stol Rokoko
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:59)
1440 9515 Stol Rokokostil
1440 8178 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, bemålade
1440 9463 Stolar 4 st, ljus bok.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:30)
1440 9310 Stolar 4 st, Rokokostil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:05)
1440 1018 Stolar 5 st, Gustavianska provinsarbeten, Lindome
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:41)
1440 9282 Stolar ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:51)
1440 2132 Strösockersked silver. Längd: 20 cm, vikt: 44g
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 2093 Supsked silver, Lars Holmström (1747-1772), Lund 1767. Längd: 14,5 cm, v; 26g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:31)
1440 9194 Svärd Saknar balja. Längd: 94 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:38)
1440 9183 Sybord Längd: 62 cm. Djup: 40 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:46)
1440 9414 Syltkrukor 3 st, varav 2 st Höganäs + 1 st Raus. Höjd: 16-21cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:05)
1440 9440 Syltkrukor 3 st. Höjd: 16-26cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:25)
1440 9488 Takarmatur diameter: 33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:41)
1440 9093 Takarmatur Med prismor. Diameter: 42 cm
1440 9478 Takarmatur Med prismor. Diameter: 42cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:26)
1440 9259 Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:45)
1440 9303 Takarmatur metall, porslinsblommor. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:28)
1440 9363 Takarmatur Orientalisk, metall. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 21:06)
1440 9374 Takarmatur Rydéns, "Random". Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:28)
1440 8109 Takarmatur textil och prismor. Diameter: 50, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 9353 Tallrikar 5 st, Blåvitt kompaniporslin, Kina. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:20)
1440 9050 Tavla broderad, Stockholm, yttermått inklusive ram: 45x113 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 9080 Tavla broderad, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
1440 9295 Tekanna silver, importstämplar. Höjd: 18. Vikt: 650 gr ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:34)
1440 9473 Teservisdelar 24 delar, Altschönwald, Tyskland
1440 9398 Teservisdelar 3 delar, Schönwald, Tyskland
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:58)
1440 9053 Tesil Sterlingsilver / emalj, Sekelskifte 1900. Längd: 11,5, vikt: 42g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:53)
1440 9504 Tillbringare + glas, 15 delar. Höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:22)
1440 9292 Toilettebord Teak. Bredd: 110, djup: 53 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:48)
1440 9318 Trädgårdsstolar Ett par, "Dacore"
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)
1440 9186 Traktörpannor & kastrull 4 delar, koppar, bland annat Skultuna. Höjd: 3-20cm
1440 9232 Transformatorer parti till modelljärnväg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:46)
1440 9226 Träskulpturer 3 st, bland annat Wallgin. Höjd: 20-26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:39)
1440 9291 Träsnitt Bror Hjorth (1894-1968), Sverige. Signerad, numrerad 120/310, flicka med fågel. Bildmått: 25x19, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
1440 9423 Träsnitt Maja Fjaestad (1873-1961), Sverige. "Blåsippor & Vitsippor". Signerad. Bildmått: 14x17, yttermått inklusive ram: 22x27 cm
1440 8320 Träsnitt Torsten Billman (1909-1989), Sverige. Signerad, man. Bildmått: 31x23cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:57)
1440 8204 Tubkikare Lotus, modell EQ-60. Höjd: 106, justerbar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:59)
1440 9505 Tunna Allmoge, furu, diameter: 58, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:20)
1440 9228 Tunna på ställning. Längd: 60, diameter: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:56)
1440 9184 Tuppflaska Kaj Franck (1911-1989), Finland. Glas. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:31)
1440 1003 Tusch Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Monogramsignerad, Sagomotiv. Bildmått: 8x15,4, yttermått inklusive ram: 22x29 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:38)
1440 9342 Tusch Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, hustak Paris. Bildmått: 24x34, yttermått inklusive ram: 30x39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)
1440 9106 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Studie. Signerad. Bildmått: 29x19 cm, yttermått inklusive ram: 31x21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:27)
1440 9490 Uppläggningssked silver, "Roskilde", Danmark, 1938, graverad med monogram. Vikt: 65g ca, längd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:41)
1440 9397 Vägglystrar Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:18)
1440 9431 Väggplattor 4 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 15cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:53)
1440 9419 Väggrelief Thure Hadd. Signerad, daterad 1955, ca 32x19cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:13)
1440 9336 Väggskulptur Oidentifierad konstnär. Glaserad. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:12)
1440 8523 Väggur omkring sekelskiftet 1900, höjd: 102 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:23)
1440 9421 Värja 1700-tal. Längd: 97 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:19)
1440 9424 Värja för infanteriofficer. Längd: 101
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:05)
1440 9513 Värja längd: 93 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:58)
1440 9192 Värja med balja. Längd: 96 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:07)
1440 9496 Värja med Portepè. Längd: 93 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:12)
1440 9195 Värja saknar balja. Längd: 87 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:24)
1440 9201 Värjor 3 st. Längd: 59-82 cm
1440 2023 Vas Art Nouveau, Alvin Mfg Co, för Mermod & Jaccard Jewellery Co, USA, silvermonterat glas 999/1000. Diameter: 23, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:49)
1440 9257 Vas Glas. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:59)
1440 8482 Vas Kina, Fåglar. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:36)
1440 9333 Vas Kosta Boda, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. No 49737. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:47)
1440 9294 Vas Orrefors, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Etsad dekor. Höjd: 21. 5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:54)
1440 9304 Vas Orrefors. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:33)
1440 2044 Vas silver, MGAB, 1958. Höjd: 26 cm, Vikt: ca 240 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:36)
1440 9182 Vas/skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:52)
1440 9071 Vaser 2 st, Kosta, Lindstrand & Wärff. Höjd: 14-21,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:33)
1440 9256 Vaser 2 st. Keramik, "Kuli", Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 13 -24
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:33)
1440 8372 Vaser 3 st, Konstglas, bland annat Höglund & Vallien. Höjd: 14-25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:42)
1440 9326 Vette modell äldre, trä. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:45)
1440 9428 Vinglas 6 st, röd kupa. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:29)
1440 9391 Vinkaraff Slipad dekor, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:17)
1440 8469 Vitrinskåp Chppendalestil. Bredd: 114 cm. Djup: 30 cm, höjd: 202 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 20:21)
1440 8369 Vitrinskåp Längd: 157 cm. Djup: 41 cm, höjd: 202 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:34)
1440 9242 Vitrinskåp Längd: 80 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 190 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:32)
1440 8071 Ytterfoder 3 st. Porslin, Portugal. Höjd: 15 - 31
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 18:46)
1440 9153 Ytterfoder 7st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 - 20 cm. Djup: 13-10 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 december 2021 19:01)
1440 9399 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26cm