912 9274 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), 8/50, bladets mått: 23x19
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:24)
912 2021 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Ols Maria, signerad, 19, 9x29, 5, Hjert & Hjert, 167, Asplund 286
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:33)
912 2059 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Sandhamn, signerad, motivet: 19, 8x15. Hjert & Hjert 247, Asplund 202, oramad
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:08)
912 2200 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt, 1904, Signerad, motivet: 17, 5 x12, 5. Hjert & Hjert 119. Asplund 180
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:47)
912 2022 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Zorn och hans hustru, signerad, 31, 7x21, 1, Hjert & Hjert 31, Asplund 43, dedikation till vännen Arsenius
S�ldes f�r 20.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:39)
912 2047 Etsning Anna Petrus (1886-1949), 1913, Flicka & pan, motivet: 12 x 26
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:55)
912 2057 Etsning Axel Herman Hägg (1835-1921), Kyrka, 1904, motivet: 39x26
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:59)
912 2018 Etsning Bengt Böckman (1926-2014), 137/199, motivet: 44x40
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:39)
912 2055 Etsning Greta Ottoson, " Imperial Old House", signerad, motivet: 16 x 35
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:13)
912 2044 Etsning Inez Leander (1878-1969), Landskap, motivet: 21 x 29
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:06)
912 2002 Etsning Krystyna Piotrowska (f. 1949), 15/50, signerad 1992, motivet: 19x28, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:29)
912 5236 Etsning Krystyna Piotrowska (f. 1949), 40/50, signerad 1992, motivet: 21x32, oramad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:26)
912 2004 Etsning Krystyna Piotrowska (f. 1949), 5/50, signerad 1993, motivet: 24x34, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:31)
912 2005 Etsning Krystyna Piotrowska (f. 1949), 9/50, signerad 1993, motivet: 24x34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:32)
912 2009 Etsning Marek Rudnicki, studie, 1/15, mm31x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:47)
912 2197 Etsning Salvador Dalí (1904-1989), 141/145, Kvinna, motivet: 32 x 23, 5, löst blad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:37)
912 2017 Etsning Suzanne Nessim (f. 1944), 48/75, motivet: 30x70
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:38)
912 2014 Etsning Suzanne Nessim (f. 1944), 50/75, motivet: 30x16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 december 2014 03:06)
912 2008 Etsningar 2 st, Suzanne Nessim (f. 1944), 21/95 + 32/95, grafik, signerad 1979+ 1980, bm 75x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:40)
912 2090 Etsningar 3 st, Harald Sallberg (1895-1963), Stockholmsmotiv, motivet: 13 x 18 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:28)
912 8506 Etsningar Carl Larsson (1853-1919), 2 st. motivet: 18, 5x12, 30x22, 5, oramade
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:50)
912 2016 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 203/260, motivet: 20x22
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:40)
912 2083 Färglitogarfier 2 st, Hans Arnold (1925-2010), 360-upplaga, ' prinsessan och drömlandets kung', 'i stora hemska skogen' bm: 58x44
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:54)
912 9022 Färglitogarfier 2 st, Hans Arnold (1925-2010), 360-upplaga, 'Jätten Mummburra' och 'trollet och människobarnet', bladets mått: 58x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:01)
912 5251 Färglitografi 4 st, Catrina Liljegren (f. 1962), bladets mått: 76x57
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:49)
912 5249 Färglitografi 4 st, Göran Hahne (f. 1943), bladets mått: 65x45
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:44)
912 2108 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), 5/210, 45x53, signerad, 1975
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:31)
912 2110 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), "Claire de Lune á Sjösala", 76/150, motivet: 40 x 57
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:10)
912 2125 Färglitografi Auguste Herbin (1882-1960), Komposition, signerad, 53/150, Stämplad Galerie La Humiére, motivet: 48x63
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:00)
912 2006 Färglitografi Bengt Böckman (1926-2014), provtryck, vinglas, signerad, bm 74x54, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:42)
912 2007 Färglitografi Bengt Böckman (1926-2014), signerad, 18/199, bm 52x80, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:37)
912 2045 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 241/250, signerad, motivet: 54x42
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:55)
912 2147 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 107/300, motivet: 40x31
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:53)
912 2023 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 131/200, bladets mått: 73x52 (löst blad)
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:32)
912 2178 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Signerad & Dedikerad, 283/400, motivet: 28x24
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:19)
912 5206 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 1/360, bladets mått. 6048
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:15)
912 2074 Färglitografi Bo-Åke Adamsson, 182/260, bladets mått: 45x34
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:33)
912 2079 Färglitografi Bo-Åke Adamsson, cirkus, bladets mått: 56x46
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:43)
912 2073 Färglitografi Bo-Åke Adamsson, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 40x29
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:32)
912 2019 Färglitografi Catrina Liljegren (f. 1962), EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 38x38
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:47)
912 2154 Färglitografi Corneille (1922-2010), Kvinna, 38/200, bladets mått: 96 x 93
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:08)
912 2172 Färglitografi Corneille (1922-2010), Kvinna, HC-upplaga, signerad. -88, motivet: 96x69
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:52)
912 2035 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), PT, Stortorget; Stockholm, motivet: 52x63
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:32)
912 2153 Färglitografi Erland Cullberg (1931-2012), Kvinna, 28/110, bladets mått: 66 x 50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:03)
912 5084 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), 102/125, signerad, motivet: 21x44
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:43)
912 2120 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), 33/60, 1968, "M/S Montgomery City", motivet: 45 x 47
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:57)
912 2148 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), PT, motivet: 30x38
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:18)
912 2157 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), 22/350, motiv från Ven, motivet: 51x59
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:52)
912 2158 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), 284/360, signerad, motivet: 59x43
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:41)
912 2156 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), PT, signerad, motivet: 38x38
912 2089 Färglitografi Hans Arnold (1925-2010), Lilleputtar, motivet: 46 x 34
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:22)
912 2187 Färglitografi Joakim Allgulander (f. 1965), 36/210, Land, bladets mått: 45x84
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:39)
912 1524 Färglitografi Joakim Allgulander (f. 1965), Lost, 98/240, bladets mått: 42x61
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:32)
912 2033 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), pennor, 107/170, signerad, motivet: 61x85
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:51)
912 2112 Färglitografi Jonas Glock (f. 1947), Katt på tak, 8/185, motivet: 28 x 20
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:26)
912 2170 Färglitografi Karel Appel (1921-2006), Figurer, 75/150, signerad. 72, motivet: 70x52
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:47)
912 2171 Färglitografi Karel Appel (1921-2006), Figurer, EA (konstnärens exemplar), signerad. , 71, motivet: 32x50
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:48)
912 2196 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 225/368, signerad, -94
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:50)
912 2077 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Cafe, 219/290, bladets mått: 43x53
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:40)
912 2175 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Dansande sällskap, signerad, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 38x47
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:38)
912 9019 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), par på cykel, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 50x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:39)
912 2174 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), stadsmotiv, signerad, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 59x86
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:36)
912 2116 Färglitografi Lars Lerin (f. 1954), 1986, 6/20, fotoalbum, motivet: 31 x 54
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:19)
912 2064 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Kvinna, 251/360, motivet: 21x40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:39)
912 2042 Färglitografi Lars-Olof Gynning (1920-2003), 283/360, Galopp, motivet: 50 x 62
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:14)
912 2082 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), 'Flygande hund', 47/2000, bladets mått: 45x59
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:52)
912 2081 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), 'isbjörn', 47/2000, bladets mått: 45x59
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:51)
912 2122 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), blommor, EA (konstnärens exemplar), signerad, 58x44
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:20)
912 2039 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Landskap, 11/175, 60 x 76
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:15)
912 2043 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), fruktkorg, 380/400, motivet: 55 x 38
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:18)
912 2015 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), 357/360, motivet: 45x52
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:35)
912 1386 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), 83/98, motivet: 54x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:53)
912 1385 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), HC-upplaga, Stilleben, motivet: 63x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:51)
912 2168 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 'Mosebacke torg', 66/275, motivet: 73x57
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:59)
912 2183 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 105/280, motivet: 16x23
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:57)
912 2049 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 1996/5000, signerad, motivet: 57x44
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:54)
912 1530 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), EA (konstnärens exemplar), motivet: 56x40
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:29)
912 2078 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), par på äng, 131/290, bladets mått: 50x40
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:41)
912 2101 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), park, 335/385, signerad, motivet: 35x49
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:43)
912 2103 Färglitografi Mats Höjer, interiör, 204/290, motivet: 39x46
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:43)
912 2150 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), 1950, med dedikation, motivet: 19 x 21
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:01)
912 2114 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Riddarhuset, Hc 2/25, motivet: 36 x 44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:24)
912 2109 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Södra Station, 114/180, motivet: 50 x 56 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:59)
912 2111 Färglitografi Mikael Frygelius (1952-2001), Stockholms ström, 11/180, motivet: 58 x 42
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:15)
912 2144 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Trafik, 44/295, motivet: 26x20
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:16)
912 2145 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Göteborg, 82/450, signerad. - 86, motivet: 71x49
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:19)
912 2146 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Göteborg, 97/450, signerad. -86, motivet: 71x49
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:26)
912 2058 Färglitografi Olle Bonniér (f. 1925), Komposition, 1964, 80/100 mm: 42x48
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:01)
912 2041 Färglitografi Olle Kåks (1941-2003), 401/1000, 1999, Stilleben, motivet: 46 x 35
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:18)
912 1452 Färglitografi Örjan Vikström, Kvinnor, 3/325, 48 x 64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:00)
912 8611 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), höst, 26/260, motivet: 41x58
912 2098 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 'ur Fredmans epistlar', signerad, ej numrerad, bladets mått: 29x43
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:42)
912 2095 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 144/200, signerad, motivet: 27x22
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:48)
912 2024 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 242/260, 1976, löst blad, bladets mått: 70x58
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:34)
912 9121 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 279/300, motivet: 49x59
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:46)
912 2048 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 297/460, signerad, motivet: 36x27
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:51)
912 2037 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 70/150, 1984, motivet: 30 x 44
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:41)
912 2086 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, 285/300, bladets mått: 51x60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:06)
912 2100 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Figurer, 177/300, signerad, bladets mått: 40x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:29)
912 2094 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), figurer, signerad, ej numrerad, 43x29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:28)
912 2096 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, signerad, ej numrerad, motivet: 29x42
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:36)
912 2099 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), signerad, ej numrerad, bladets mått: 31x51
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:12)
912 9120 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), signerad, ej numrerad, motivet: 43x29
912 5083 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), signerad. -81, 192/325, motivet: 53x36
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:41)
912 2097 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), skrivare, signerad, ej numrerad, motivet: 42x29
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:43)
912 2117 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), 102/105, bladets mått: 85x60
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:14)
912 2011 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), flaskor, 13/180, signerad, -90 mm: 14x31
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:09)
912 2104 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), komposition, 481/520, signerad, motivet: 24x21, fuktskadad passepartout
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:47)
912 2050 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), 236/410, signerad, motivet: 33x51
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:56)
912 2087 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "Storskärgårn i mars", signerad, 187/200, motivet: 21x36
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:38)
912 2027 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 100/360, motivet: 44x40
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:58)
912 2028 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 134/275, 'Sommarnatt Lilla Nassa', motivet: 30x48
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:58)
912 2062 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 61 / 460, 34 x 49, "Kall Soldag"
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:16)
912 2029 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 82/200, vinterskärgård, motivet: 27x43
912 2040 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Nattbris, 297 / 460, motivet: 32x42 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:10)
912 2026 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), PT, 1977, motivet: 34x43
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:03)
912 2176 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), 115/150, signerad, Sittande figur, bladets mått: 33 x 26, 3
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:39)
912 2194 Färglitografi Salvador Dalí (1904-1989), 213/450, signerad, motivet: 38x59
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:34)
912 2113 Färglitografi Stig Jonzon (1913-1987), Hötorget, 302/440, motivet: 40 x 48
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:22)
912 2115 Färglitografi Stig Jonzon (1913-1987), Pustegränd, 38/440, motivet: 48 x 39
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:33)
912 2088 Färglitografi Sture Nilsson, "La Cupol", 1973, 145/260, motivet: 82 x 57
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:24)
912 2180 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 67/150, motivet: 18 x 32 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:15)
912 2036 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 250/360, Friluftsteater, subject: 50 x 57,
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:13)
912 2025 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 5/100, subject: 49x35,
912 2118 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), 12/100, bladets mått: 55 x 76
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:54)
912 2060 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), 158/250, motivet: 42x30
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:43)
912 2140 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (f. 1938), par med barn, 231/300, motivet: 36x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:59)
912 2084 Färglitografier 2 st, Hans Arnold (1925-2010), 360-upplaga, ' prinsessan och drömlandets kung', 'i stora hemska skogen' bm: 58x44
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:00)
912 2085 Färglitografier 2 st, Hans Arnold (1925-2010), 360-upplaga, 'Jätten Mummburra' och 'trollet och människobarnet', bladets mått: 58x44
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:03)
912 2052 Färglitografier 2 st. Carl Fredrik Reuterswärd (f. 1934), 434/1500, signerade, motivet: 54x40
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 21:06)
912 2195 Färglitografier 2 st. Karl Axel Pehrson (1921-2005), 245/260, signerade, -69, ramens innermått: 66x49
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:45)
912 2106 Färglitografier 2 st. Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv + vintermotiv, signerade, ej numrerade, motivet: 14x33, lösa blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:47)
912 9594 Färglitografier 3 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), motivet: 21 x 31 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:27)
912 2107 Färglitografier 4 st. Hans Arnold (1925-2010), 108/200, motivet: 47x38
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:02)
912 2184 Färglitorafi Stig Claesson Slas (1928-2008), Pt, 1982, mm44 x 57
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:58)
912 2177 Grafiska blad 4 st, Albert Engström (1869-1940), 28x32, 38x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:21)
912 1307 Litografi Ardy Strüwer (f. 1939), tillskriven, 54x57
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:29)
912 2034 Litografi Göran Folcker (1920-2000), Sjömack, "Esso" bm: 64 x 104
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:21)
912 2010 Litografi Kristian Krokfors (f. 1952), "Happy factory", 58/60, signerad 1989, mm 47x47
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:58)
912 2151 Litografi Lars Norrman (1915-1979), 13/310, Man på bänk, motivet: 40 x 60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:37)
912 2167 Litografi Olle Kåks (1941-2003), Pt, komposition, 74 x 54
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:09)
912 2093 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Krogkö, signerad, ej numrerad, 29x42
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:19)
912 2092 Litografi Peter Dahl (f. 1934), signerad, ej numrerad, 42x29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:18)
912 2163 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 2/25, livbåt, motivet: 17x11
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:20)
912 5403 Litografi Roland Svensson (1910-2003), Waxholmsbåt, 15/150, motivet: 15x24 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:49)
912 2143 Mapp Joan Miró (1893-1983), Femmes, med 23 grafiska blad, förord av Claude Simon, Galleri Maeght, 1965
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:08)
912 2164 Särtryck Harald Sallberg (1895-1963), Gräshoppor, motivet: 17x11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:26)
912 2133 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), signerade 1975/78, bladets mått: 65x49
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:46)
912 2130 Träsnitt 2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), stockholm, signerad. - 91, bladets mått: 65x55, 47x63
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:18)
912 2134 Träsnitt 3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), bladets mått, 47x64 resp 32x49
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:45)
912 2129 Träsnitt 4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), "Slussen", signerad. -94, bladets mått: 56, 5x75, 5
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:14)
912 2132 Träsnitt 4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), slussen, signerad. -94, bladets mått: 56x74
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:31)
912 2128 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), "Slussen", signerad. -90, motivet: 58x47
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:11)
912 2127 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 'slussen', signerad. -91 mm: 52x47
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 19:06)
912 2136 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 3 blad med 2 på varje, signerade 1989, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:49)
912 2139 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 3 blad med 2 st på varje, Signerade 1989, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:55)
912 2137 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 4 blad med 2 st på varje, signerade 1989, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:52)
912 2138 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 4 blad med 2 st på varje, signerade 1989, bladets mått: 65x50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:57)
912 2141 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Gamla stan, signerad. -80, 301/360, motivet: 38x55
912 2142 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, 348/360, signerad. -74, motivet: 32x44
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:07)
912 2131 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, signerad. - 91, bladets mått: 58x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:20)
912 5091 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), vinterlandskap, 204/420, motivet: 43x51
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 18:57)
912 2162 Träsnitt Torsten Renqvist (1924-2007), 1952, 115/200, Rävar, motivet: 16x20
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 15 september 2014 20:17)