1322 9462 Affisch Håkan Nyberg (1938-2013), Sverige. Fickteatern. Signerad. Serigrafi. Bladets mått: 74x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:49)
1322 9282 Affisch Sture Johannesson (1935-2018), Sverige. "Modular Key Symbols", 1969. Offset. Oramat löst blad, bladets mått: 85x62 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:31)
1322 9284 Affisch Sture Johannesson (1935-2018), Sverige. Moderna Museet, 1969. Offset. Oramat löst blad. Bladets mått: 100x70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:17)
1322 9281 Affisch Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. "Dragster". Multitryck för Konstfrämjandet 1970. Ej signerad. Oramat löst blad, bladets mått: 61x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:07)
1322 9069 Ägglåda Tidigt 1900-tal, "Claestorp", trä. Längd: 29. Djup: 25 cm, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:08)
1322 9393 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Motivet: 23x35cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:17)
1322 9162 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, CM, 1895,16x11,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:48)
1322 9158 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Fors. Motivet: 30x20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:56)
1322 9178 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, hav. Motivet: 36x53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:14)
1322 6323 Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Gamla Centralbron Stockholm. Signerad, daterad 1958. Motivet: 25,5x17,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:16)
1322 6210 Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -40, akvarell, 24x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:57)
1322 9179 Akvareller 2 st, Gunnar Wallgren (1883-1953), Sverige. Omkring sekelskiftet 1900. Signerade. Akvarell, 20x43 respektive 34x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:27)
1322 9333 Aretsbord 3 delar, Bodafors, 1960-tal. Bredd: 201 cm. Djup: 40 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:52)
1322 7291 Assietter 10 st + skål, Rosenthal, Sanssouci. Diameter: 20 längd: 34 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:16)
1322 9363 Backar 2 st, Bemålade, 36x36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:02)
1322 9307 Bålskål med lock + 6 glas. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:30)
1322 9434 Bergèrer Ett par, Gustaviansk stil. Längd: 66 cm, djup: 60 cm, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:15)
1322 9228 Bestick 30 del ca, bland annat ”Focus De Luxe”, Gense, med mera, 1950-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:19)
1322 9371 Bestick 6+ 6 delar, nysilver, etui
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:24)
1322 7018 Bestick nysilver, ca 40 delar, Gafflar & Skedar, Snäckan. Längd: 18-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:25)
1322 9387 Bestick nysilver, Gammelfransk, ca 75 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:26)
1322 7245 Bestickuppsättning 85 del ca, nysilver, bland annat Fiskbestick. Längd: 14-21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9403 Bestickuppsättning I Väska, "Duka", 18-8 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:32)
1322 9360 Bläckhorn Kina. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:29)
1322 9450 Bläckställ + tändsticksaskhållare, Gusum, mässing. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:46)
1322 7382 Blandteknik Björn Björnholt (f. 1945), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1988. Motivet: 52x74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:29)
1322 9255 Blandteknik Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 93/100. Färgserigrafi och kollage. Bladets mått: ca 54x74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:41)
1322 7250 Blandteknik Larry Nalorman, Australien. Ej signerad. Motivet: 21x30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 7162 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Signerad, daterad 1969,34x38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:49)
1322 5402 Blandteknik Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Komposition med fluga och sten. Signerad, daterad PT 76, unik. Etsning + collage, oramat löst blad, bladets mått: 60,5x75,5cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:43)
1322 7391 Blandteknik Theo Niermeijer (1940-2005), Nederländerna. Komposition. Signerad, daterad -83. Motivet: 59x37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:18)
1322 9367 Blyinfattade glas 2 st, 53x39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:38)
1322 9454 Blyinfattade glas 3 st. Höjd: 40-63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:30)
1322 9051 Bokhylla "Stockholm", Engelsson. Bredd: 58 cm. Djup: 40 cm, höjd: 204 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:02)
1322 9156 Bokhylla 1950-tal. Bredd: 80 cm. Djup: 43 cm, höjd: 156 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9218 Bokhylla England, Idegran. Bredd: 96, djup: 35 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:09)
1322 9076 Bokhylla Englesson. Bredd: 37, djup: 31 cm, höjd: 112 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:41)
1322 6198 Bokhylleskåp ett par, 1950/60-tal, Svenska Möbelfabrikerna AB, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors. Nyckel, stämpelsignerade. Bredd: 110 cm. Djup: 34 cm. Höjd: 159cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:43)
1322 9224 Bokhylleskåp Längd: 93 cm. Djup: 27 cm, höjd: 800 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:06)
1322 9189 Bokhylleskåp med vitrin. Bredd: 90. Djup: 45 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:24)
1322 9188 Bokhylleskåp Teak. Bredd: 62, djup: 45 cm, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:37)
1322 9155 Bokhyllor 2 st, Teak. Bredd: 110 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 164 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9180 Bokskåp 1880-tal. Bredd: 106, djup: 51 cm, höjd: 213 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:42)
1322 7038 Bokstöd Ett par, Kina, Tempelhundar, Stenmassa. Höjd: 17 cm
1322 9203 Bokverk "Ockulta dagboken", August Strindberg. Bibliofilupplaga nr 271/999
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:18)
1322 9206 Bord omkring sekelskiftet 1900, med lådor. Bredd: 134, djup: 92 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:51)
1322 9014 Bordslampa Ewå Sweden, mässing. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:36)
1322 9383 Bordslampa mässing, med prismor. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:48)
1322 9015 Bordslampa mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:38)
1322 9252 Bordslampa Metall. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:02)
1322 7270 Bordslampa Tenn, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:44)
1322 9433 Bordslampfot Rörstrand, majolika, Uggla. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:26)
1322 9327 Bordslampfötter ett par, nysilver, fd ljusstakar. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:49)
1322 7397 Bordslampor Ett par, Japan. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:34)
1322 9348 Bordslampor ett par, perukstockar, porslin. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:46)
1322 9086 Bordsur Kina, Mao. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:45)
1322 8069 Bricka Murano, 34x24cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9354 Bricka nysilver, Gallerkant. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:32)
1322 9256 Bricka med handtag Tidigt 1900-tal, Koppar, Dekor med druvor. Längd: 71. Djup: 39,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:43)
1322 9335 Brickbord med plåtbricka. Bredd: 66, djup: 49 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:01)
1322 9220 Byrå 1800-tal. Bredd: 89, djup: 45 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:48)
1322 9192 Byrå 1880-tal. Bredd: 88, djup: 44 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:02)
1322 9329 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80. Djup: 45 cm. Höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:31)
1322 9018 Champagneglas 6 st + 2 st martini, Intermezzo, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Höjd: 17-25
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 9138 Champagneglas 6 st, Chateau, Kosta. Höjd: 22,5cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:45)
1322 9048 Champagneglas 8st, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Salut. Höjd: 18,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:02)
1322 9195 Coaster Firma Svenskt Tenn, 2005, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:19)
1322 5473 Dalahästar 2 st. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:44)
1322 5471 Dalahästar 4 st. Höjd: 4-15cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:40)
1322 5472 Dalahästar 4 st. Höjd: 7-15cm
1322 9251 Damarbetsbord med uppsats, mahogny. Bredd: 95, djup: 45 cm, höjd: 70-87 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:17)
1322 9068 Dockhus bondgård. Längd: 67 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:38)
1322 9423 Dockor 2 st. Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:04)
1322 9065 Dragkista 1700-tal. Bredd: 117 cm. Djup: 63 cm. Höjd: 72,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:31)
1322 9352 Dubbelkarotter 2 st, nysilver. Längd: 28
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:00)
1322 9298 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 11/40. Oramat löst blad, bladets mått: ca 50x65 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:31)
1322 9104 Etsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Riksdagshuset". Signerad, numrerad 22/75. Motivet: 28x37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:54)
1322 9029 Etsning Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Signerad, Modell, 1918. Motivet: 30x22,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 9274 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Flugor-ansikte", 1974. Signerad, numrerad 6/50, oramat löst blad. Motivet: ca 5,5x5 cm. Bladets mått: 37,5x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:13)
1322 9272 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Mus-frimärke", 1972 (1969). Signerad, numrerad 2/50. Haskel 117. Oramat löst blad. Motivet: ca4,5x7,5 cm. Bladets mått: ca 38x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:25)
1322 9273 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. (f. 1936), Sverige. "Man-Kvinna-Mus", 1974. Signerad, EA-upplaga. Haskel 118. Oramat löst blad. Motivet: 17x14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:57)
1322 9107 Etsningar 2 st, Rune Kjellström, Lennart Glemme (f. 1927), Sverige. Slussenmotiv. Signerad. Motivet: 21x34- 28x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:31)
1322 9299 Etsningar 2 st, Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. "Fraseltoire" respektive "Le Hameau", kompositioner. Signerad, numrerad 5/50 respektive 40/50, oramade lösa blad, ca 50x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:48)
1322 9245 Fäktningsvärja 2 st, Längd: 101-105cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:25)
1322 9248 Fällbord längd: 38 cm, djup: 38 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:53)
1322 9261 Färgakvatint Åke Pallarp (1933-2013), Sverige. "Mötesplats, stjärnhimmel". Signerad, numrerad 19/20, oramat löst blad. Motivet: 12,5x10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:41)
1322 9091 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), "Hoppla". Signerad, numrerad 12/85. Motivet: 28x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:48)
1322 9320 Färgetsning Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. "Spegel". Signerad etat II 6/10, daterad -69. Kolorerad etsning, oramat löst blad, bladets mått: ca 51x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9300 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Gurka". Signerad, numrerad 1/60. Haskel 160. Oramat löst blad. Bladets mått: 62x75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:32)
1322 9276 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. 1975. Signerad, numrerad 8/100. Motivet: ca 18x23 cm. Bladets mått: 21x27 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:27)
1322 9260 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 67/100. Oramat löst blad. Bladets mått: 64x80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:39)
1322 9324 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 48/50, daterad-81. Handkolorerad, oramat löst blad. Bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:40)
1322 9322 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerad, numrerad 42/50, daterad -81. Handkolorerad, oramat löst blad, bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:08)
1322 9323 Färgetsningar 3 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Signerade, PT V/V. Handkolorerade. Oramade lösa blad. Bladets mått: 50x40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:35)
1322 9270 Färgetsningar 5 st, Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Erotiska motiv. Signerad, numrerad 67/85. Motivet: 23x18 cm, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 38x27 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:51)
1322 7196 Färglitografi 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Motivet: 22x31 respektive 43x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:08)
1322 9099 Färglitografi 4 st, Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Signerad. Bladets mått: 57x79 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:05)
1322 9231 Färglitografi Arnold Hagström (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 218/295, Växt. Motivet: 20x15 cm
1322 9239 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 159/250,35x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:17)
1322 7040 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 72x49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:42)
1322 9060 Färglitografi Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Signerad, numrerad 39/400. Motivet: 46x28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:33)
1322 9092 Färglitografi Cesare Marchesini (f. 1939), Italien. Signerad, numrerad 30/360. Motivet: 45x57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:49)
1322 8068 Färglitografi Claude Weisbuch (f. 1927). Signerad, numrerad 243/360. Motivet: 53x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:35)
1322 9238 Färglitografi Eigil Wendt (1922-1999), Danmark. Signerad, numrerad 89/260. Motivet: 40x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:21)
1322 9237 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 94/250. Motivet: 35x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:45)
1322 9301 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 10/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:21)
1322 9241 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), Signerad, numrerad 177/260. Motivet: 31x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:54)
1322 9240 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), Signerad, numrerad 254/260. Motivet: 31x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:09)
1322 9170 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad Celine, numrerad 46/60, daterad -85. Motivet: 47x55cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:13)
1322 9160 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, Dila, 83. Motivet: 44x65cm
1322 9165 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 10/50. Motivet: 68x45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:52)
1322 9167 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 78/100, daterad 84. Motivet: 65x32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:57)
1322 9297 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Komposition med naken man. Signerad, numrerad 25/90, daterad -71. Oramat löst blad. Bladets mått: 45x62 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:24)
1322 9096 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 88/200, bladets mått: 74x55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:11)
1322 9232 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), Sverige. Ej numrerad. Signerad, daterad 1980. Motivet: 19x26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:22)
1322 9105 Färglitografi Per Adalbert von Rosen (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 10/39. Motivet: 28x19cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:53)
1322 7050 Färglitografi Petter Thoen (f. 1943). Signerad, numrerad 36/275, , oramat löst blad, bladets mått: 59x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:25)
1322 7041 Färglitografi Picasso, efter. Ej signerad, Henri Deschamps Lith, 60x45 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:49)
1322 9262 Färglitografi Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 13/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:49)
1322 9229 Färglitografi Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. Troll. Signerad, numrerad 385/400, daterad -69. Motivet: 46x38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:11)
1322 9061 Färglitografi Staffan Rosvall (1922-2002), Sverige. Signerad, numrerad 39/400. Motivet: 31x40cm
1322 7108 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 144/150, Utsikt från fönstret. Motivet: 55x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:52)
1322 9106 Färglitografier 2 st, Ulf Nilsson, Ishockeyspelare. Signerad. Motivet: 43x53xcm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:52)
1322 7112 Färglitografier 6 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Landskap. Signerade
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:01)
1322 9034 Färglitografier Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Kärleksguden Frö. En levnadsteckning. Konstnärsexemplar de lux. Signerad. Med 4 st signerade litografier, PT, 33x25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:38)
1322 9302 Färgoffset Robert Delford Brown (1930-2009), USA. "The Martyrdom Of Saint Barbara". AP. Signerad. Bladets mått: 73x51 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:32)
1322 9314 Färgserigrafi Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Komposition med uggla. Signerad, numrerad 90/310, daterad -77. Oramat löst blad, bladets mått: 64x50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:35)
1322 5389 Färgserigrafi Howard Kanowitz (f. 1929), USA. Komposition med konserv. Signerad, numrerad 50/100, bladets mått: 69x90 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:03)
1322 9353 Fat + skål, 8 delar, silver. Diameter: 6-12 cm. Vikt: ca 385 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:05)
1322 9111 Fat Kina, omkring 1900. Längd: 15,5
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:17)
1322 9041 Fat Kosta Boda. Diameter: 38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:44)
1322 9196 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:13)
1322 9445 Fat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:48)
1322 9359 Fat/skålar 7 delar, Kina, diameter: 7-12 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:02)
1322 9005 Fåtölj + fotpall, Stressless
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:40)
1322 9243 Fåtölj Plysch
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:52)
1322 9078 Figuriner 2 st, Flicka & Hund, Royal Copenhagen respektive Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 8-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:13)
1322 9084 Flintlåsgevär Orientaliskt. Längd: ca 125
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:35)
1322 9447 Fotoramar 2 st, Koppar, Jugend. Höjd: 21-30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:37)
1322 9009 Fotpall Galon. Längd: 55,5, djup: 39 cm, höjd: 34,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:08)
1322 9134 Glas 10st. Höjd: 8,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:33)
1322 9142 Glas 19 delar, Iittala och Boda. (6+ 3+ 4+ 6). Diameter: 3-10,5 cm, höjd: 5,5-7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:56)
1322 9133 Glas 6+ 9+ 7+ 6, Kosta Boda, City, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 5,8-11,5cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 21:01)
1322 9020 Glas 7+ 6 st, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors. Seltersglas respektive snapsglas. Fot med underfång i blått. Höjd: 11-15 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:02)
1322 9427 Glas Reijmyre Glasbruk, 20 delar. Höjd: 5,5-12,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:42)
1322 9056 Glasservis 24 delar. Diameter: 16-26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:06)
1322 7370 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 134
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:02)
1322 9380 Golvlampa Hemi, Klot 1, mässing. Höjd: 129cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:10)
1322 9202 Golvlampa IKEA, 1970-tal. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:03)
1322 7303 Golvlampa Metall, 1950-tal. Höjd: 152
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:27)
1322 9378 Golvlampa Tvåarmad. Höjd: 148cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:57)
1322 9149 Golvlampbord Mässing/Marmor. Höjd: 160cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 9381 Golvlampor Ett par, mässing, märkt FAB. Höjd: 123cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:14)
1322 7449 Golvlampor Ett par, mässing. Höjd: 157, AH (ArmaturHantverk)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:56)
1322 9295 Grafiska blad Torsten Ridell (f. 1946), Sverige. 9 tryck, ett blad signerat -72. Oramade lösa blad, bladets mått: ca 65x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:33)
1322 9197 Grafiskt blad Carl Montelius, ej signerad. Bladets mått: 27x23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9095 Gravyr "Persective", 35x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:43)
1322 9343 Gravyr omkring 1800. Motivet: 49x37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:17)
1322 9368 Gravyr Putto, 28x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:16)
1322 9342 Gravyr Resande, omkring 1800. Motivet: 43x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:50)
1322 9347 Gravyrer 2 st, Motiv Från Thames, 26x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:42)
1322 9346 Gravyrer 6 st, Richard Houston, hästporträtt, 30x35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:11)
1322 9208 Halsband + armband, + broscher, 6 delar, silver. Vikt: 70 g. Höjd: 4,5-5 cm. Längd: ca 41 cm
1322 7201 Herrur Continental, refnr: T1517A, autmatisk. Diameter: 33mm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:23)
1322 9411 Jardiniere Porslin. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:34)
1322 9210 Kaffe / glöggkoppar 20 st, Kastehelmi, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala. Höjd: 5,3 cm, diameter: 7 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:27)
1322 9430 Kaffe/tegods 18 delar, Boda Nova. Höjd: 6-6,8 cm, diameter: 8-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:14)
1322 9428 Kaffegods ca 20 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:02)
1322 9116 Kaffepumpa modell äldre, med brännare. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:35)
1322 7202 Kamferkista längd: 111 cm, djup: 55 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:30)
1322 7264 Kandelabrar ett par, mässing. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:12)
1322 9121 Kanna + vas, 2 delar, Gullaskruf & Rörstrand, bland annat Sylvia Leuchovius. Höjd: höjd. 17-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:42)
1322 9201 Kanna Alessi. Längd: 27, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:34)
1322 9259 Kanna Rörstrand, Jugend, Reliefdekor med blommor. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:46)
1322 9011 Kanna Rörstrand. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:58)
1322 9141 Karaffer 2 st. Höjd: 20-23cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:34)
1322 9150 Karmstol Armando Cerello
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:44)
1322 9214 Karmstol England, Skinn
1322 9379 Karmstolar Ett par, tygklädsel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:24)
1322 9182 Karta Ja SSonius, Sverige. Motivet: 39x50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:50)
1322 9183 Karta Sverige, eftertryck, 39x50cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:32)
1322 9115 Keramikkorg Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Gustavsberg. Ej signerad prototyp i glaserat lergods, 1990-tal. Längd: 42. Djup: 40 cm. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:58)
1322 9226 Köksklocka 1960-tal, Porslin, Kienzle Automatic, Tyskland, 18x24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:27)
1322 9019 Konjakskupor 4 st + karaff, Intermezzo, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Höjd: 16-31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:01)
1322 9140 Konstglas 2 delar, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda.. Höjd: 8-18cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:09)
1322 9125 Kopparkärl diameter: 42cm
1322 9431 Krukor Höganäs, 9 st. Höjd: 6,5-13 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:52)
1322 9213 Lampbord Drum table, diameter: 50, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:30)
1322 9385 Lampbord Rokokostil. Bredd: 64, djup: 45 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:15)
1322 9409 Läsbord Teak, krom. Höj-/sänkbar. Bredd: 87 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:25)
1322 7096 Litografi Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Signerad EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 65x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:19)
1322 9317 Litografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 3/6, oramat löst blad, bladets mått: 51x66 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:48)
1322 2328 Litografi Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 3/6, oramat löst blad. Bladets mått: 51x66 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2020 04:27)
1322 9268 Litografi Philip Pearlstein (f. 1924), USA. "Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 89/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
1322 9318 Litografier 2 st, Gary Kuehn (f. 1939), USA. Signerad, numrerad 12/36 respektive 13/36. Oramade lösa blad, bladets mått: ca 49x66 cm
1322 7103 Ljuskrona Gustaviansk stil, äldre prismor. Höjd: 85 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:38)
1322 9340 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:07)
1322 6006 Ljuskrona höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:49)
1322 9127 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:56)
1322 5073 Ljuskrona Med prismor. Höjd: ca 72cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:14)
1322 4049 Ljussax antik, mässing. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:10)
1322 7287 Ljusstakar 3 delar. Höjd: 14cmm "Ellipse", design: Rebecca Uth
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:12)
1322 9412 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 7087 Ljusstakar 6 delar, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad. Höjd: 14-47 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:52)
1322 9444 Ljusstakar ett par, Tenn, 1933. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:29)
1322 9253 Ljusstake 6-armad, mässing, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:29)
1322 9364 Ljusstake Taserudsstake. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:03)
1322 9108 Lockurnor + mugg, 3 delar, Kina, nutida. Höjd: 12-14 ca
1322 9022 Loungefåtölj Lady Home
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:48)
1322 9023 Loungefåtölj Lady Home
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:32)
1322 9017 Luktdosor 7st, Kina. Höjd: 7-9cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:48)
1322 9384 Målarstege höjd: 160 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:14)
1322 9131 Matbord Längd: 130cm. Djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:31)
1322 9038 Matbord Med 3 iläggsskivor. Diameter: 107 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:48)
1322 9420 Matservisdelar 44 delar Upsala Ekeby/Karlskrona. Diameter: 16-27cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:47)
1322 9087 Matta Asien, Bambu, 73x194cm
1322 9026 Matta Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. 286x180cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:53)
1322 9157 Matta Keshan, 139x208cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:45)
1322 9102 Matta orientalisk, 134x211 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:09)
1322 9311 Matta orientalisk, 140x224 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:26)
1322 9416 Matta orientalisk, 148x190cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:38)
1322 9032 Matta orientalisk, 240x152cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:27)
1322 9004 Matta orientalisk, 290x400 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:25)
1322 9309 Matta orientalisk, 85x150 cm
1322 9310 Matta orientalisk, 92x150 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:59)
1322 9100 Matta orientalisk, Bochara, 158x238 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:03)
1322 7284 Matta orientalisk, Galleri, 96x320 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:03)
1322 9417 Matta röllakan, Kerstin Persson. Signerad KP 138x200 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:24)
1322 9064 Mattallrikar 12 st, "Blå ton", Bing & Grøndahl, diameter: 24,5
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:49)
1322 9109 Mockakoppar 12 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 9429 Mockakoppar Rosenthal, 18 del
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:45)
1322 9083 Musköt flintlås. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:07)
1322 9118 Näsduksskålar 2 st. Höjd: 8,5-11 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:26)
1322 9356 Nysilver 5 delar. Diameter: 17-37 cm, höjd: 9-32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:59)
1322 9207 Öl / vinglas 6 st. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:43)
1322 7358 Oljemålning Alf Sundström (1888-1961), Sverige. "Stockholmsmoln". Signerad. Olja på duk, 55x65
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:47)
1322 7212 Oljemålning Belgiskt motiv. Signerad. Olja på duk, 48x57cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:36)
1322 9066 Oljemålning Kjell Hobjer (f. 1951), "En gång i tiden var just nu". Signerad. Olja på duk, 58x67cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:50)
1322 9234 Oljemålning Nazareno Conte. Signerad. Olja på duk, 30x50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:17)
1322 9459 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, ej signerad, marin. Olja på pannå, 47x62 cm
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:18)
1322 9456 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Kvinna. Olja på duk, 33x28cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:31)
1322 9054 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, 63x64cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:19)
1322 9407 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiskargubbe, Signerad B Berggren. Olja på duk, 40x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:45)
1322 9067 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Italienska. Signerad. Olja på duk, 90x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:39)
1322 9161 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition med äpple. Signerad. Olja på duk, 30x30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:07)
1322 9392 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Landskap med vattendrag. Sign Andreas. Olja på duk, 44x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:17)
1322 7210 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv från Spanien. Signerad. Olja på duk, 39x49cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:33)
1322 7116 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad 1878. Landskap med figurer. Olja på duk, 43x70 cm
1322 9163 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1922. Olja på pannå, 15x28cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:06)
1322 9098 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 29x39 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:05)
1322 9172 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 64x74cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:42)
1322 9408 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stadsgata. Signerad J Lind 1928. Olja på duk, 65x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:12)
1322 9406 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vattendrag. Signerad B Dambert. Olja på duk, 39x32 cm
1322 9391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinterhare, Signerad G Berggren. Olja på duk, 60x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:19)
1322 9132 Oljemålning Staffan Lindh (1931-2017), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 20x23cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:44)
1322 9039 Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 29x48cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:18)
1322 9242 Oljemålning Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, daterad 1957, "Gårdar, Bohuslän". Olja på duk, 35x65 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:54)
1322 9455 Oljemålning W Nelson, Lanskap. Signerad. Olja på duk, 20x31cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:09)
1322 7030 Oljemålningar 2 st, Bernt Olof Sjöwall (f. 1936), Sverige. Ölandsmotiv, 11x9 & 18x23 cm. Signerad
1322 9249 Pall + piedestal. Höjd: 40-47 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:25)
1322 9366 Pallar 4 st. Höjd: 40-46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:54)
1322 9101 Pallar ett par. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:25)
1322 9085 Pallasch Kavalleri, 1893. Längd: 113cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:31)
1322 9325 Papperskorg Firma Svenskt Tenn, Borstat stål. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:40)
1322 9215 Paraplyställ nutida, "Captains Cabin". Längd: 55, djup: 30 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:07)
1322 9457 Parti 6 st, Självporträtter, 10x9-16-13cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:54)
1322 9052 Parti bijouteri diverse
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:37)
1322 6227 Parti kannor Motivet, nysilver. Höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:40)
1322 9124 Parti keramik 9 delar, bland annat: Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Åke Holm (1900-1980), Sverige. Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 2,5-11 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:50)
1322 9040 Pastell Bengt Carlberg (1897-1967), Sverige. Signerad, 35x53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:55)
1322 9159 Pastell Carl Brandt. Signerad, 1900. Motivet: 70x26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:21)
1322 9169 Pelarbord 1890-tal. Höjd: 77 cm, diameter: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:04)
1322 9221 Pelarbord Längd: 45 cm. Djup: 45 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:12)
1322 9031 Piedestal höjd: 62cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:24)
1322 9194 Plåtburkar 6 st. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:58)
1322 9074 Porslinsdocka "Emely", Dianna Effner. Höjd: 47 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:01)
1322 9147 Pottskåp Bemålat. Bredd: 63 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:26)
1322 9332 Pottskåp sengustaviansk stil, 1800-tal. Bredd: 40, djup: 39 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:00)
1322 9046 Punschkoppar 5+ 2+ 3, silver. Vikt: 290g. Höjd: 3,5-5cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:13)
1322 9016 Rödvinsglas 6 st, Intermezzo, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. "Blå Bouquet" 60 cl. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:59)
1322 9028 Rödvinsglas 6 st, Intermezzo, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:16)
1322 7354 Rökelsekar Kina, Metall. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:48)
1322 7450 Salongsbord Karl Johanstil, med klaffar, mahogny. Bredd: 88 + 2x22, djup: 72 H-74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:50)
1322 9250 Saltströare silver. Vikt: 50g. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:20)
1322 9374 Sameskedar silver. Längd: 16cm, gravyr. Vikt: 40g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:08)
1322 9223 Schackklocka Waterbury Clock, USA. Längd: 26 cm. Höjd: 13 cm
1322 9035 Schackspel 32st Pjäser. Höjd: 12-16cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:10)
1322 6216 Sekretär 1700-/1800-tal. Bredd: 105 cm. Djup: 48 cm, höjd: 102cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:08)
1322 9176 Sekretär 1800-tal, Furu. Bredd: 118. Djup: 48 cm, höjd: 111 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:56)
1322 9263 Serigrafi Harald Lyth (f. 1937), Sverige. Signerad, numrerad 25/28. Oramat löst blad. Bladets mått: 80x61 cm
1322 9205 Servisdelar 11 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, + extra koppfat
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:22)
1322 9227 Servisdelar 16 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:08)
1322 9114 Servisdelar 17 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått, I & II-sortering
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:44)
1322 9152 Sideboard 2 delar, Teak. Längd: 100 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 61 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:14)
1322 9217 Sideboard England, Idegran. Bredd: 153. Djup: 31 cm, höjd: 78 cm, nyckel
1322 9144 Sideboard Teak. Längd: 175 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:14)
1322 9050 Sidobord Björk. Bredd: 76 cm. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:20)
1322 9062 Silverkannor 4 st, silver. Vikt: 320g, höjd: 4-9cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:39)
1322 9047 Silverpokaler 4+ 1, silver, gravyr. Vikt: 360g. Höjd: 9-13 cm, diameter: 6-8 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:43)
1322 9122 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsberg, Studiohanden, diameter: 11,5, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:46)
1322 9025 Skål Glas, Intermezzo, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Diameter: 23 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:41)
1322 9448 Skål Konstglas, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda. Längd: 28, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:01)
1322 9306 Skål nysilver, med glasinsats. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:04)
1322 7184 Skålar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:54)
1322 9042 Skålar 3 delar. "Fuga", Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Rökfärgat glas. Diameter: 6-18,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:30)
1322 9398 Skålar Ett par, Maling, Newcastle on Tyne. Längd: 13, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:06)
1322 9130 Skåp mahogny. Bredd: 85 cm. Djup: 40 cm, höjd: 104 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:38)
1322 9185 Skåpunderdel Børge Mogensen (1914-1972), Danmark. Öresund. Längd: 135. Djup: 54 cm, höjd: 59 cm
1322 7452 Skrivbord England, Idegran. Bredd: 140, djup: 77 cm, höjd: 78 cm
1322 9190 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 125, djup: 69 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:07)
1322 9154 Skrivbord Teak. Bredd: 126 cm. Djup: 53 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:30)
1322 9400 Skrivbyrå Karl Johan. Bredd: 116 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:45)
1322 9275 Skulptur brons, Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. "DN-pojken". Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 7360 Skulptur Kina, Man, metall. Höjd: 25 cm
1322 9410 Skulptur Oidentifierad konstnär. Ansikte. Huvud i sten, träpiedestal. Ej signerad. Höjd: 128 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:07)
1322 9303 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 16cm
1322 9390 Skulptur Rosenthal Dorothea Charol, Tango. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:13)
1322 9010 Skulptur Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Stim 8, Makrill. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:11)
1322 9139 Skulpturer 2 st, Lergods, Esther Eppels, A. Kjellström, höjd: 16-26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:04)
1322 7020 Skulpturer 3 st, Goebel. Höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:28)
1322 7067 Skulpturer 3 st, Hundar, JIE, Basset. Längd: 12-32, höjd: 13-16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:08)
1322 7357 Skulpturer Ett par, glas, blomställ. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:46)
1322 9008 Snurrstol
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:36)
1322 9199 Sockerlådor 2 st, Trä, SSA. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:10)
1322 9129 Soffa 2 sits. Längd: 128cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:39)
1322 9168 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Visingsö", AB OH Sjögren, Tranås. Etikettmärkt. Längd: 199cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:59)
1322 9174 Soffa design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samspel. Längd: 156
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:52)
1322 9036 Soffa Längd: 196cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:54)
1322 9336 Soffbord Butlers Tray. Bredd: 87, djup: 63 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:38)
1322 9212 Soffbord Ett par, Indien, trä. Bredd: 61. Djup: 61 cm, höjd: 41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:07)
1322 9146 Soffbord Längd: 80 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:58)
1322 9151 Soffbord mahogny, rokokostil. Bredd: 100 cm. Djup: 60 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:35)
1322 7211 Soffbord Teak, med klaffar, 1950-tal. Bredd: 80+ 2x20, djup: 50 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:42)
1322 7277 Soppslev silver, Träskaft. Längd: 43 cm, Vikt: 110 g ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:51)
1322 9236 Spegel 1920-tal, 98x35 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:51)
1322 9362 Spegel 59x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:53)
1322 9045 Spegel Förgyllt ram, 60x50cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:34)
1322 9254 Spegel Karl Johan, mahogny, 165x88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:39)
1322 9007 Spegel mässing, 97x60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:56)
1322 9330 Spegel Rokokostil, 87x36 cm
1322 9143 Spegelbyrå mahogny, 1880-tal. Bredd: 100 cm. Djup: 53 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:15)
1322 9186 Spelbord senempire. Bredd: 88. Djup: 2x43 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:04)
1322 9244 Staffli bredd: 51 cm. Djup: 55 cm, höjd: 188 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:28)
1322 9375 Stegpall höjd: 59cm, steg klädda med "Tulip", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:13)
1322 9426 Stol sengustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:55)
1322 7133 Stolar 3 st, Gustavianska, snarlika
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:18)
1322 9177 Stolar 3 st, Rotting
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:59)
1322 7207 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
1322 9126 Stolar 6 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:11)
1322 7453 Stolar 6 st, barockstil, 1900-tal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:55)
1322 7141 Stolar Ett par, intarsia
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:12)
1322 9171 Stolar ett par, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:55)
1322 9361 Stolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:08)
1322 9341 Stolar Ett par, rokokostil.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:59)
1322 9081 Stop med lock, "1903", Dekor med kvinnohuvud. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:19)
1322 9365 Sybord 1890-tal, Björk. Bredd: 63, djup: 41 cm, höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:24)
1322 9334 Sybord rokokostil, mahogny. Bredd: 49. Djup: 37 cm, höjd: 70 cm, nyckel
1322 9331 Sybord Rokokostil. Bredd: 65, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:58)
1322 9424 Sybord Valnöt. Bredd: 56, djup: 39 H- 65
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:49)
1322 9425 Taburett Karl Johan, bemålad. Längd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:19)
1322 9181 Takarmatur Ateljé Lyktan, Supertube. Längd: 97 cm
1322 9089 Takarmatur Glas. Diameter: 30 cm
1322 9072 Takarmatur Glaskupa. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:11)
1322 9088 Takarmatur höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:11)
1322 9128 Takarmatur Med prismor. Diameter: 41cm
1322 9338 Takarmatur Metall/glas. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:55)
1322 9388 Takarmatur Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Diameter: 70, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:40)
1322 9389 Takarmatur Orrefors, Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Diameter: 70, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:19)
1322 9372 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 90 cm
1322 9071 Takarmatur Snäckskal. Höjd: ca 230
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:50)
1322 9112 Tallrikar 2 st, Kina, 1800-tal, diameter: 22,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:56)
1322 9090 Tallrikar 8 st, fajans. Diameter: ca 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:24)
1322 9350 Tallrikar ett par, Kina. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:56)
1322 9376 Tamburmajor Esko Pajamies. Förkromad stomme, fot i gjutjärn. Höjd: 169 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:29)
1322 9049 Tamburmajor höjd: 174cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:31)
1322 9079 Tantalus tre flaskor. Längd: 30, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:40)
1322 9093 Tavla Broderad, Trana. Diameter: 60 cm
1322 9395 Teckningar 3 st. Signerade. Motivet: 13x11- 18x15cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:51)
1322 9396 Teckningar 7st. Signerade. Motivet: 14x19- 21x17cm, oramade lösa blad.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:58)
1322 9117 Tekanna + värmeställ, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Glas, metall, handtag i kork. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:38)
1322 9110 Terrin med lock Rörstrand, 1800-tal. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:46)
1322 9136 Teservis ca 25 delar, Tirschenreuth, Bavaria.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:30)
1322 9290 Torrnålsgravyr Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, numrerad 25/150, daterad -78. Oramat löst blad, bladets mått: 59x69 cm
1322 9044 Trädgårdsstolar Ett par, etikettmärkta
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:57)
1322 9043 Trädgårdsurnor Ett par, Byarums bruk. Aluminium, senare bemålning. Diameter: 32cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:58)
1322 9415 Träsnitt 4 st, Japan, 32x23cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:46)
1322 9184 Tryck 2 st, P. Hunt, England. Motivet: 33x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:14)
1322 1027 Uppläggningsfat 4 st, Royal Copenhagen, Musselmalet, 1st blå blom. Längd: 30-41cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:06)
1322 9225 Väckarklocka Modell äldre. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:06)
1322 9269 Väggarmaturer Ett par, mässing. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:58)
1322 7271 Väggrelief Catherine Snodgrass. Höjd: 36 cm
1322 7274 Väggrelief Gips, Torolf Engström (1909-1987), Sverige. "Parkservering". Signerad, daterad 1981,31x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:48)
1322 9358 Värmefat Kina, omkring 1800. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:44)
1322 9077 Vas + ljusstake, "Domino", Gunnar Nylund resp. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:44)
1322 9006 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 16cm
1322 9451 Vas Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand. Höjd: 21,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:24)
1322 9373 Vas Höganäs, Klase. Höjd: 18cm
1322 9013 Vas Kina. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 9012 Vas Kina. Höjd: 46cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:07)
1322 9113 Vas Rosenthal. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:12)
1322 9119 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Studiohanden, Gustavsberg. Höjd: 22 ca
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:24)
1322 9193 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:03)
1322 9073 Vaser 2 st, Elme glasbruk, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 17-20 cm
1322 9123 Vaser 3 st, Konstglas, Augustsson / Höglund & Bergh. Höjd: 17-22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:25)
1322 9328 Vattenkaraff Nysilver/glas. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:19)
1322 9211 Vikskärm 4 delar, Orientalisk, 4x50, höjd: 172 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:23)
1322 9264 Vinglas 10 st, olivslipade. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:29)
1322 9357 Vinglas 12 st. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:05)
1322 9024 Vinglas 2+ 2+ 5 st, Intermezzo, Orrefors, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Höjd: 19-20-24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:24)
1322 9191 Vinskåp längd: 59 cm, djup: 44 cm, höjd: 170 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:13)
1322 9222 Vitrinskåp England. Bredd: 63 cm. Djup: 35 cm, höjd: 197 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 20:28)
1322 9219 Vitrinskåp med sekretärdel. England, idegran. Bredd: 78 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 192 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 19:20)
1322 9120 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, diameter: 26, höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:41)
1322 9187 Zinkbalja diameter: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 april 2020 18:02)