Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 14 december 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1366 8149  Affisch Serigrafi, "Den dubbla trolösheten", Dramaten, 1973, ca 100x68 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:06)

1366 9137  Akryl Hans Sandell. Signerad, daterad 92,42x29 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:53)

1366 9138  Akvarell Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Kaffestuga". Signerad. Motivet: 43x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)

1366 9336  Akvarell Kina, Man till häst. Ej signerad. Motivet: 43x56 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)

1366 8425  Akvarell Lennart Larsson, Kungsträdgården, vinter. Signerad, daterad -86. Motivet: 34x48 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:41)

1366 9439  Akvarell Oidentifierad konstnär, Flicka med stränginstrument. Signerad JS 1882. Motivet: 47x28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)

1366 9183  Akvarell Susanne Berglund, Signerad, komposition. Motivet: 31x21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)

1366 8394  Akvareller 2 st, W Sands, St Ives, 18x30 cm. Signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:02)

1366 8428  Akvareller 4 st, Stockholmsmotiv, bland annat Frans Lindström. Signerad. Motivet: 15x25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)

1366 8546  Armband 18k guld, med pärlor. Längd: 20cm, vikt: 3,4g.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:44)

1366 8639  Armband 18k guld, modell: Pansar. Längd: 20cm, 1894, vikt: 16g.

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:38)

1366 9133  Armband Sterlingsilver, Tiffany. Längd: 23, vikt 30g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)

1366 9280  Assietter 8 st. Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Lanserades 1964. Diameter: 17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:46)

1366 9211  Avvägningsinstrument längd: 37 cm, träschatull

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:39)

1366 9580  Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1938. Höjd: 17 cm. Vikt: 150g ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:18)

1366 8031  Bålskål Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Diameter: 32 cm. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:45)

1366 9179  Ben 4 st, String. Höjd: 56 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:23)

1366 9582  Bestick udda, silver. Längd: 14-21 cm. Vikt: ca 220g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:51)

1366 8192  Blandteknik 2 st, Paul Gerhart Vowe (1874-1937), Tyskland. Signerad, blandteknik, 14x21 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9118  Blandteknik 3 st, Attila Balla (f. 1959), Ungern. Signerad, daterad 1990, oramade lösa blad, 97x86 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)

1366 9123  Blandteknik 5 st, Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Signerade. Oramade lösa blad. Bladets mått: 25x22 - 38x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:41)

1366 9130  Blandteknik Frédéric Iriarte (f. 1963), Gatumisikant. Signerad, daterad -90, oramat löst blad, 57x76 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:40)

1366 9134  Blandteknik Glasmålning, "Abdellah", Orientalisk, 23x18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:08)

1366 8129  Blandteknik Indien, ej signerad, 47x103 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:12)

1366 8426  Blandteknik Lars Melander (f. 1939), Sverige. "Blå fågel II". Signerad, daterad -97. Motivet: 39x51 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:38)

1366 9070  Blandteknik Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Flickor, 98x67 cm. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:00)

1366 9369  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 23x25 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:38)

1366 9514  Blompiedestal höjd: 125 cm, bemålad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)

1366 6510  Blyerts Jörgen Zetterquist (f. 1928), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -74. Motivet: 45x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)

1366 9450  Blyerts Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad -65,9x15, oramat löst blad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:01)

1366 9421  Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)

1366 9263  Bokhylla mahogny. Bredd: 80. Djup: 26 cm, höjd: 160 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 9509  Bokhylla Trä/smide. Höjd: 194cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:29)

1366 9300  Bokhylleskåp 1950-tal. Bredd: 75, djup: 29 cm, höjd: 174 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:01)

1366 9381  Bokhylleskåp Teak. Bredd: 118, djup: 39 cm, höjd: 161 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:40)

1366 9079  Bonad "Harrania", Ramses Wissa Wassef, Egypten, 63x97 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:29)

1366 9078  Bonad "Harrania", Ramses Wissa Wassef, Egypten, 87x170 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)

1366 9285  Bord på hjul, Plexiglas. Bredd: 66, djup: 45 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:30)

1366 9281  Bord Plexiglas. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:20)

1366 8701  Bord rokokostil. Bredd: 75 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)

1366 9534  Bordsbarometer omkring 1900, metall. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:55)

1366 9296  Bordslampa Art Déco. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:52)

1366 9209  Bordslampa glas, Bergboms. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:23)

1366 9500  Bordslampa höjd: 58cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9208  Bordslampa Luxo, "Heron". Höjd: 62, ställbar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:27)

1366 9178  Bordslampa mässing, med skärm stensöta. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:54)

1366 9485  Bordslampa mässing. Höjd: ca 54 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:10)

1366 9502  Bordslampa NK-märkt. Höjd: 62cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)

1366 9043  Bordslampa Örn, metall. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)

1366 9277  Bordslampa Porslin, Italien. Höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:47)

1366 8165  Bordslampfot mässing och glas. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:12)

1366 9158  Bordslampfot mässing. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:45)

1366 9399  Bordslampfötter ett par, mässing, RAF. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:14)

1366 9221  Bordslampor Ett par, Alabaster, Höjd: 66cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:03)

1366 9395  Bordslampor ett par, mässing, RAF. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:59)

1366 9401  Bordslampor ett par, mässing. Höjd: ca 58,5-70 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:14)

1366 9301  Bordsplateau nysilver, England. Diameter: 35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9536  Bordsur Sent 1800-tal, Stockholm. Längd: 30. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)

1366 9483  Brandsprutor 2 st, Koppar. Höjd: 58-70 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)

1366 9366  Brasställ + brasskydd. Längd: 64cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)

1366 9375  Brickor 3 st, nysilver. Längd: 58-63 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:38)

1366 8058  Brosch & kravattnål 18k guld, med pärla och svart sten. Diameter: 2cm, längd: 6cm, vikt: 5,3g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)

1366 9251  Brudkista Allmoge, 1814. Bredd: 88 cm. Djup: 63 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:37)

1366 9282  Byrå 1940-tal, Björk. Bredd: 95, djup: 43 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)

1366 9283  Byrå 1960-tal. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 86 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)

1366 9440  Byrå Asien. Bredd: 76 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 126 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:20)

1366 9239  Byrå England, Idegran, med skrivskiva. Bredd: 59, djup: 2x35 cm, höjd: 77-79 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:00)

1366 9432  Byrå Hauptstil, med stenskiva. Bredd: 95 cm. Djup: 45 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)

1366 9240  Byrå mahogny. Bredd: 62, djup: 36 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)

1366 9559  Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 90, djup: 41 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:30)

1366 9121  Carborundumetsningar 2 st, Attila Balla (f. 1959), Ungern. Signerade, PT, oramade lösa blad, 98x69 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)

1366 9116  Collage Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. Ej signerad, bladets mått: 53x41,1

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 8545  Collier 18k guld, med pärlor. Längd: 40cm, med hänge, vita stenar, vikt: 8,4g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)

1366 9085  Crèmekoppar med mera, 17 delar. Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)

1366 9034  Dalahäst Trä. Höjd: 38cm

1366 9588  Damur Certina, club 2000, manuell. Diameter: 22mm, serienr: 824352342, läderband

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:28)

1366 9376  Docka Mumin, Toula, Finland. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)

1366 9377  Dockor diverse

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)

1366 9378  Dockor diverse

1366 9200  Dragspel Hagström, i väska. Längd: 42 cm, djup: 40 cm, höjd: 20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:47)

1366 9302  Elljusstake mässing. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)

1366 9535  Emmafåtöljer 2 st

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:01)

1366 9264  Etagebord 1940-tal. Bredd: 50, djup: 30 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)

1366 9028  Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 23/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65,5x50,5cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)

1366 9126  Etsning Hans Richter (1888-1976), Tyskland. Signerad, numrerad 7/20, oramat löst blad. Bladets mått: 37x27,5

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)

1366 9449  Etsning Hilma Borg (1886-1909), Sverige. Barn, Signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 38x28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:05)

1366 9117  Etsning Jörgen Boberg (1940-2009), Danmark. Signerad, PT, "Eva", bladets mått: 46x61 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:22)

1366 9241  Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad, HC IV/VIII, Haskel 187. Motivet: ca 37,5x48 cm. Bladets mått: 50x63 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:18)

1366 9367  Etsning Sandor Salzer (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 11/75. Motivet: 32x25 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:16)

1366 9127  Etsningar + litografier, Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. 10 + 4 st. Signerade. Oramade lösa blad, 37x35 - 50x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)

1366 9125  Etsningar 2 st, Gino Scarpa (f. 1924), Italien. Relieftryck. Signerad, numrerad 19-20/50, oramat löst blad, bladets mått: 53x39 & 39x53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:01)

1366 9452  Etsningar diverse porträtt, L H Roos, ej signerade

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:49)

1366 9556  Fågelbur nutida. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:05)

1366 9088  Fällbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 77, djup: 77 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:31)

1366 9273  Fällbord IKEAs 1700-tals serie. Bemålat. Diameter: 62 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:31)

1366 9413  Fällbord IKEAs 1700-talsserie. Diameter: 63 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:32)

1366 9108  Fällbord nyrokokostil, Björk, diameter: 64, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9272  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 66/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:54)

1366 9486  Färgetsningar 2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerad, numrerad PT IV/V. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:11)

1366 8226  Färgkrita Eskil Nordahl, par, 22x32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:16)

1366 6134  Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad och numrerad 83/260, daterad -76. Oramat löst blad. Motivet: 37x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:18)

1366 9055  Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. "Barcelona 1979", son13/75. Signerad. Motivet: 30x40 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)

1366 8245  Färglitografi Bernard Lorjou (1908-1986), Frankrike. Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 49x39 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)

1366 9198  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "trutflock", PT. Signerad. Motivet: 38x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)

1366 9161  Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Hamnmotiv. Signerad, numrerad 113/350. Motivet: 28x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:46)

1366 9171  Färglitografi Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 98/150. Motivet: 61x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:02)

1366 9370  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 83/100. Motivet: 42x41 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:06)

1366 9058  Färglitografi Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerad, numrerad 110/285, Maskros. Motivet: 48x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:24)

1366 8429  Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 56/190. Bladets mått: 56x64cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)

1366 8114  Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höstmotiv. Signerad, numrerad 12/350. Motivet: 31x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)

1366 9585  Färglitografi Ragnar von Holten (1934-2009), Sverige. Signerad, numrerad 52/85, daterad -77, bladets mått: 47x62 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:00)

1366 9115  Färglitografi Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 75/99. Bladets mått: 32x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:24)

1366 8427  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 144/310. Bladets mått: 40x50cm, lösta blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)

1366 9119  Färglitografi SI-LA-GI (Szabolcs Szilágyi). Signerad, numrerad 1/3, daterad 1991, oramat löst blad, bladets mått: 63x90 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:26)

1366 9114  Färglitografi Sören Edsberg (f. 1945), Danmark. Signerad, numrerad 106/300, bladets mått: 44x36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)

1366 9338  Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad hc III, bladets mått: 41x50cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)

1366 9057  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, PT, "Fleurs Sauvages". Motivet: 54x36 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)

1366 9061  Färglitografi Ulf Lundell (f. 1949), Sverige. PT. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 76x57 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:24)

1366 9120  Färglitografier 2 st, Miguel Angel Arguello, en . Signerad, numrerad 146/250, oramade lösa blad, bladets mått: 79x70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)

1366 9135  Färglitografier 2 st, Wolfgang Hutter (1928-2014), Österrike. Signerad, numrerad 8/50, daterad -74, oramat löst blad, bladets mått: 60x67 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:13)

1366 9445  Färglitografier 3 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Skutor. Signerad, numrerad 62/260 och 113/280 respektive 9/20, oramat löst blad. Bladets mått: ca 80x59 respektive ca 63x87 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:51)

1366 9048  Färglitografier 5 st, Lucien Neuquelman (1909-1988), Frankrike. Signerad, numrerad 250-upplaga. Bladets mått: 54x76, oramade lösa blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 9245  Fat + tekopp med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart. Längd: 39cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:50)

1366 9152  Fat 2 st, Davenport, England, 1800-tal. Längd: 53 cm

1366 9321  Fat 2 st, Jensen & Aalto. Diameter: 30xm, längd: 35cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)

1366 6663  Fat 4 st, Kanton. Längd: 12-26 cm

1366 9373  Fat 4 st, Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 30-37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9315  Fat Hermès, 17x21cm, med orginalkartong

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)

1366 9505  Fat Kina. Diameter: 37cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:25)

1366 8749  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, fajans. Blommor. Längd: 31 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:04)

1366 9035  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Gustavsbergs Studio. Längd: 32x25cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)

1366 9384  Fåtölj 1950/60-tal

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:45)

1366 9448  Fåtölj Furu

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:42)

1366 9530  Fåtölj nyrokokostil

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:57)

1366 9477  Fåtölj Swedese, Sigvard Håkansson

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)

1366 9387  Fåtöljer ett par, 1970-tal

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:46)

1366 9390  Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)

1366 9422  Fåtöljer Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:25)

1366 9460  Fåtöljer Ett par, Swedese, Sigvard Håkansson

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:58)

1366 8007  Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Laban", hund, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Signerad Lisa L undertill. Längd: ca 19 cm. Höjd: ca 12 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)

1366 8015  Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Laban", hund, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Signerad Lisa L undertill. Längd: ca 19 cm. Höjd: ca 12 cm

1366 9004  Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Viking, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)

1366 9007  Figurin Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Säl. Signerad -98. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:34)

1366 8009  Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ponnys ur Lillskansen, troligen Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods, ej märkta/signerade. Höjd: 8 cm. Längd: 12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)

1366 9011  Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Småtomtar på snöbollar. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: ca 11 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:02)

1366 9142  Figuriner 2 st, Ugglor. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:14)

1366 8621  Figuriner 2 st. Soapstone, orientaliska. Höjd: 15-16 cm

1366 8012  Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 7-11 cm

1366 9010  Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 7-11 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)

1366 9102  Figuriner 5 st, Tomtar, Royal Copenhagen. Höjd: 7-8 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:49)

1366 9166  Fingerborg 18k guld, 4,5g brutto. Höjd: 2 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:08)

1366 9174  Fladdermusfåtölj

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:10)

1366 9156  Formar 2 st, Koppar. Diameter: 36-41 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:56)

1366 9412  Garderobsskåp Englesson. Bredd: 104, djup: 50 cm, höjd: 184 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:59)

1366 9175  Gitarrer 2 st, Akustiska, bland annat Levin. Längd: ca 97 cm

1366 8386  Glas 12+ 9 st. Höjd: 12-17 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 8704  Gnistskydd omkring 1900, Broderad & målad. Höjd: 100

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:50)

1366 9554  Golvfotogenlampa med bordsdel, stenskivor / mässing. Höjd: 170

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)

1366 9257  Golvlampa 1960-tal, EWÅ. Höjd: ca 120 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:18)

1366 9278  Golvlampa 1970-tal, höjd: 120 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)

1366 8589  Golvlampa Jieldé, Frankrike. Höj- och sänkbar (ca 40 cmx5), höjd: ca 125 cm

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:10)

1366 9397  Golvlampa mässing, Örsjö. Höjd: 128

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)

1366 9498  Golvlampa mässing, två-armad. Höjd: 150cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:37)

1366 9499  Golvlampa trä och mässing, två-armad. Höjd: 150cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:37)

1366 9203  Golvlampa trä och mässing. Höjd: 130, skärm med torkade blad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)

1366 9394  Golvlampor ett par, mässing, RAF. Höjd: 142

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)

1366 9396  Golvlampor ett par, mässing, RAF. Höjd: 142

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)

1366 9167  Gräddkanna Silver (800), Egypten. Höjd: 12 ca, vikt: 165g

1366 9151  Grafiskt blad Albert Engstöm, Carl Larsson och en narciss, 35x22 cm. Signerad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:04)

1366 9287  Hallbyrå Teak, Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 80, djup: 30 cm, höjd: 48 cm

1366 9291  Halskedja 14k guld, + hänge, 6,9 g. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:23)

1366 9363  Handdocka + räv, 2 delar, Räven Steiff, modell äldre. Längd: 20-22 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)

1366 8559  Hängen 2 st, med jade & blå sten. Längd: 2-3,5cm, bruttovikt: 4,9g.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:11)

1366 8501  Hängskåp allmoge 1700/1800-tal. Bredd: 56 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 63 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)

1366 9319  Hängskåp Allmoge, 1700-/1800-tal. Bredd: 52, djup: 32 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:15)

1366 9360  Hatthylla Panel, sengustaviansk stil. Bredd: 102. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)

1366 9462  Hatthylla Panel, sengustaviansk stil. Bredd: 102. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:17)

1366 9214  Hatthyllor 2 st, väggmodell. Bredd: 59, krom

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:58)

1366 9532  Hörnskåp Vitrin, England, mahogny. Höjd: 180

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)

1366 9216  Kaffekoppar 6st med fat, "COQ", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:49)

1366 9284  Kamferkista längd: 90 cm, djup: 44 cm, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:03)

1366 9217  Kanapé Karl Johan, mahogny. Längd: 200 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:18)

1366 9571  Kandelaber omkring 1900. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)

1366 9451  Kanna + 5 delar, Rostfritt stål, Stelton. Höjd: 7-23cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:02)

1366 8182  Kanna fajans, Rokoko. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:12)

1366 9403  Kanna Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:52)

1366 9362  Kapsylöppnare 2st+ skål med lock, mässing. Längd: 9-11cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:08)

1366 9359  Kapsylöppnare Ducky, Paris. Höjd: . Längd: 12 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:30)

1366 8599  Karaff Kristall med silverskoning. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:10)

1366 9469  Karaffer 2 st, kristall. Höjd: 26-33 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)

1366 9086  Karmstol + taburett, 2 delar, rokokostil, klädsel i Josef Frank-tyg "Teheran"

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)

1366 8303  Karmstol Rokokostil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)

1366 9294  Karmstol rokokostil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:02)

1366 9418  Karmstolar 4 st, (2+ 2), Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Finland. Stapelbar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:42)

1366 9475  Karmstolar 4 st, Swedese, Sigvard Håkansson

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:35)

1366 8586  Karmstolar 4 st, Swedese, Sigvard Håkansson

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:58)

1366 5050  Karmstolar ett par, Cosmos, Dux. Stomme i björk, läderklädsel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:08)

1366 5051  Karmstolar ett par, Cosmos, Dux. Stomme i björk, läderklädsel

1366 8680  Karmstolar Ett par, rokokostil

S�ldes inte (Sista budtid är den 14 december 2020 20:54)

1366 8686  Karmstolar Ett par, rokokostil

S�ldes inte (Sista budtid är den 14 december 2020 18:02)

1366 9230  Karotter + fat, 3 delar. Nysilver. Diameter: 20-23cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:06)

1366 9110  Karotter och uppläggningsfat, 10 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979. Flamfast gods med brun glasyr

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)

1366 9031  Kartor 3 st, Sverige. Motivet: 24x38-24x29cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:54)

1366 9292  Klackring 18k guld, 4 g. Diameter: ca 20 mm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)

1366 9311  Klarinetter 2 st, A&B modell, med väska. Längd: 67 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)

1366 9092  Kolonnljusstakar Ett par, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 9349  Konsol + skärmdelar, 3 delar, Kina, Lackarbete. Höjd: 23-41 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:40)

1366 9441  Konst diverse

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)

1366 9443  Konst diverse

1366 9234  Kopparbalja på ställning. Diameter: 70 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)

1366 9074  Kopparstick 2 st, bland annat Drottning Kristina, 13x13 & 24x17 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)

1366 9097  Kopparstick Frankrike, 1700-tal, Handkolorerad, dome Invalides, Motivet: 36x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)

1366 9504  Kopparstick Stockholm. Motivet: 30x46cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:22)

1366 9103  Kryddburkar 35 st, med trälock, Höganäs. Höjd: 4-12 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:38)

1366 9400  Kvarn Art Nouveau, Frankrike. Höjd: 35cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)

1366 9307  Lampbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 68 cm. Djup: 50 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9168  Lampett mässing och kristall. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:30)

1366 9331  Leksaksbilar 4 lådor. Längd: 5,5-25 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)

1366 9063  Linnedukar + servetter, 2 dukar, 12 servetter, 170x120 & 230x125 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9446  Litografi efter Henri de Toulouse-Lautrec, Par på restaurang. Ej signerad. Motivet: 29x21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:52)

1366 9368  Litografi Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad, numrerad 18/30. Motivet: 35x28 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)

1366 9073  Litografi Oscar II, Idun Lith, Stockholm, 75x55 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)

1366 9122  Litografier 6 st, Sören Edsberg (f. 1945), Danmark. Signerad, numrerad 165/300, oramade lösa blad, bladets mått: 29x21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)

1366 9555  Ljuskrona empirestil, prismor. Djup: ca 50 cm. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:27)

1366 9558  Ljuskrona empirestil, Prismor. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:32)

1366 8455  Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 75 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:29)

1366 9353  Ljuskrona höjd: 75cm, glaskupa

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:21)

1366 9235  Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 60cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:16)

1366 9562  Ljuskrona Prismor, glaskupa. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)

1366 8215  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)

1366 8522  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 70 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:51)

1366 9586  Ljuslyktor 2 st, mässing. Höjd: 30-43 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:17)

1366 9144  Ljuslyktor ett par, Skogsberg&Smart, Kristall. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)

1366 9551  Ljusplåtar Ett par, mässing, 1800-tal. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:31)

1366 9112  Ljusplåtar Ett par, metall / mässing. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:16)

1366 9003  Ljusstakar 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtemor och Tomtefar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: ca 20 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:12)

1366 9320  Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 7,5-12cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:08)

1366 9014  Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)

1366 8213  Ljusstakar ett par, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 8518  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 8cm, bruttovikt: 206g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:41)

1366 8006  Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studion). Änglar, för två ljus. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)

1366 9013  Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte med lykta, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), stengods. Höjd: 27 cm

1366 9006  Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), 1997. Stengods. Höjd: 20 cm

1366 9111  Ljusstake Taserud, trä och metall. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)

1366 9304  Lockskål monogram. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:45)

1366 9326  Lockurna 20-tal, Satuma. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)

1366 9250  Lockurna Asien. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)

1366 9075  Lockurna Delft, 1900-tal. Höjd: 37 cm

1366 9044  Lockurna höjd: 33cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:32)

1366 9442  Målarstege Bemålad. Höjd: 137

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:39)

1366 9468  Matbord 1800-tal, med lådor. Bredd: 135, djup: 80 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:17)

1366 9190  Matbord barockstil. Bredd: 153+ 2x67, djup: 118 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:30)

1366 8110  Matbord Gustaviansk stil. Bredd: 140, djup: 100 cm, höjd: 73 + 1 iläggx48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:16)

1366 8677  Matsalsgrupp 5 delar, Englesson, 4 stolar + klaffbord. Längd: 65 + 2x60. Djup: 90 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:49)

1366 9083  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar, mahogny. Längd: 140. Djup: 101 cm, höjd: 72,4 st ilägg

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)

1366 9383  Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 7 delar. Längd: 135, djup: 100 cm, höjd: 75 + 2 iläggx55 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9243  Matservisdelar 5 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 9159  Matta 158x243 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:41)

1366 9426  Matta orientalisk, 111x150 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)

1366 9237  Matta orientalisk, 130x174 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:14)

1366 9488  Matta orientalisk, 140x222 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:18)

1366 9473  Matta Orientalisk, 142x217cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)

1366 9084  Matta Orientalisk, 150x207 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:00)

1366 8282  Matta Orientalisk, 158x213cm

1366 8626  Matta orientalisk, 172x230 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:28)

1366 9288  Matta orientalisk, 178x280 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)

1366 9489  Matta orientalisk, 205x330 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9487  Matta orientalisk, 209x300 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)

1366 9433  Matta orientalisk, 62x92 cm

S�ldes inte (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 9428  Matta orientalisk, 76x294 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)

1366 9350  Matta orientalisk, 80x247 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)

1366 9430  Matta orientalisk, 80x275 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)

1366 9424  Matta orientalisk, Galleri, 111x296 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:58)

1366 9425  Matta orientalisk, Galleri, 75x286 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:35)

1366 9431  Matta orientalisk, Galleri, Mir, 110x320 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)

1366 8360  Matta orientalisk, Galleri, Mir-typ90x310 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:50)

1366 9087  Matta orientalisk, Hosenabad, 85x425 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 9090  Matta Orientalisk, Mir, 213x

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)

1366 9095  Mikroskop Harmony, 100/200/300X, i trälåda. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:44)

1366 9330  Miniatyrer 2 st, 1800-tal, en signerad, 4x3 & Dia 6 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:21)

1366 9256  Minkpäls

1366 9342  Minkpäls SAGA-mink, storlek: 42-44 ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:29)

1366 9164  Minkpäls storlek: 38 ca, Rune Landert

1366 9587  Modellflygplan Metall, "Flygande Tunnan" SAAB, 1950-tal. Längd: 21. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:58)

1366 9323  Mörksuggor 2 st, Verner Molin (1907-1980), Sverige. Höjd: 13-26cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:11)

1366 9313  Nallar 4 st, Bland annat Steiff. Höjd: 20-40 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 9334  Nallar 6 st, Steiff, med orginalkartong. Höjd: ca 30 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:10)

1366 9258  Nattygsbord Alm med glasskiva. Bredd: 41, djup: 36 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)

1366 9520  Nattygsbord Ett par, Grange, Etiketterade. Bredd: 53, djup: 34 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:21)

1366 9491  Nattygsbord Rödlaserat. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:52)

1366 9062  Nysilver 8 delar, bland annat Ljusstakar. Längd: 5-5-16 cm, höjd: 5-19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:37)

1366 8153  Oljelampor 6 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line, Höjd: 10-12 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:04)

1366 8154  Oljelampor 6 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line, Höjd: 9-14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:05)

1366 9494  Oljemålning 2 st, Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerade, paris. Olja på pannå, 32x39cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:45)

1366 9340  Oljemålning A Rosini, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 59x29 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:14)

1366 9374  Oljemålning Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:22)

1366 9170  Oljemålning Andrea Fortini (1902-1977), Italien. Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 40x50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:20)

1366 9064  Oljemålning Arabisk stad. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 61x90 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:42)

1366 9579  Oljemålning Bror Forsell (1883-1959), Sverige. Kust, marin, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:22)

1366 9333  Oljemålning Carl Edward Hallberg (1855-1940), Sverige. Signerad, daterad 1923. Olja på pannå, 39x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)

1366 8572  Oljemålning Carl Veilsö, Gårdsmotiv med höns, Signerad. Olja på duk, 29x39 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)

1366 8124  Oljemålning D Campo, 1979. Signerad. Olja på pannå, 30x50 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:03)

1366 9189  Oljemålning E Hedenström, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 26x21cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)

1366 9329  Oljemålning E Palm, skepp. Signerad. Olja på duk, 67x104cm

1366 9132  Oljemålning Edward Narkiewicz (1938-2007), Polen. Signerad, daterad -93. Olja på duk, 31x36 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:06)

1366 9060  Oljemålning Einar Törning (1884-1941), Sverige. Blomster. Signerad E Törning 1937. Olja på pannå, 26x24 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:55)

1366 9574  Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), Trutar. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 56x100 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)

1366 9495  Oljemålning Ernst Nilsson (1892-1937), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 25x30cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:24)

1366 9279  Oljemålning Eva Wikström, monogramsignerad, -00. Motivet: 50x66 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 8700  Oljemålning Georgij Fetcó (1923-2001), Sverige. "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)

1366 8641  Oljemålning Gunnar Gauffin (f. 1940), Sverige. Klippor. Signerad. Olja på duk, 65x65 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:42)

1366 9578  Oljemålning Harald Biljer-Hedgren (1875-1923), Sverige. Myrstack. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 64x54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:05)

1366 6630  Oljemålning Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Skånegård. Signerad. Olja på duk, 46x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:53)

1366 9071  Oljemålning Ingvar Olson (f. 1951), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1980. Olja på pannå, 80x60 ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:02)

1366 9197  Oljemålning Josef Öberg (1890-1967), Sverige. "Strandbild, Norra Öland". Signerad. Olja på duk, 42x48 cm

1366 9575  Oljemålning Karl Dahlqvist (1900-1971), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 90x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:18)

1366 9210  Oljemålning Kate Cöster-Rosengren, "Mellan skurarna". Signerad. Olja på duk, 42x48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:53)

1366 9223  Oljemålning Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad, komposition. Olja på duk, 84x100cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:03)

1366 9531  Oljemålning Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Träd. Signerad. Olja på duk, 45x36cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:54)

1366 9576  Oljemålning Leif Wahlén, Fågel. Signerad. Olja på duk, 75x62 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:43)

1366 9577  Oljemålning Margaret Idqvist, Gladiolus. Signerad. Olja på duk, 60x54 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:32)

1366 9099  Oljemålning Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, 59x86 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)

1366 8267  Oljemålning Mikko Halkilahti (f. 1884), Finland. Landskap med skog och vatten. Signerad. Olja på duk, 42x110 cm, ej ramad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:19)

1366 9515  Oljemålning Nils Engquist (1905-1991), Sverige. Räv i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 46x59 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:03)

1366 9419  Oljemålning oidentifierad konstnär, 1700/1800-tal. Mytologiskt motiv. Olja på duk 53x64, Oramad, skador

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:29)

1366 9447  Oljemålning Oidentifierad konstnär, Balkongmotiv. Ej signerad. Olja på duk 38x30 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:56)

1366 7070  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1600-tal, Jesus och Maria Magdalena. Olja på duk på pannå, ej signerad, 80x70 ca

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:05)

1366 9053  Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Parkmotiv, ej signerad. Olja på duk, 23x34 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:51)

1366 8241  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad EU. Olja på duk, uppklistrad på papp, 27,5x20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 9215  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på duk, 70x59cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:54)

1366 9391  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på pannå, 28x38 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:13)

1366 9517  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, spelman. Olja på duk, 49x43 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:54)

1366 9518  Oljemålning Paul Flaubert (1928-1994), Frankrike. Trädgård. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)

1366 9492  Oljemålning Signerad, 1948. Olja på duk, 44x53cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)

1366 9224  Oljemålning signerad, vintermotiv. Olja på pannå, 33x46cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:31)

1366 9572  Oljemålning Vilhelm Andersson, Flodkrök. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 73x115 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 december 2020 02:27)

1366 9573  Oljemålning Wilhelm Widell (f. 1893), Sverige. Signerad, svanar. Olja på duk, 82x98 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:22)

1366 9339  Oljemålning Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Signerad, "målarskolan". Olja på pannå, 37x45cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:13)

1366 8557  Örhängen 18k guld, 5 par, med vita & blåa stenar samt camé. Längd: 2-4cm. Vikt: 6g

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:08)

1366 8634  Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 3,5cm, vikt: 3,2g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:35)

1366 9427  Örhängen 18k guld, Två par. Längd: 1-3cm. Vikt: 3,4g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:53)

1366 9496  Pallar Ett par, Bemålade. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:19)

1366 9039  Parti teckningar & skisser diverse, oramade lösa blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:12)

1366 9389  Pastell Charles Kvapil (1884-1957), St. Sebastien. Signerad. Motivet: 40x28, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:30)

1366 9100  Piedestal Stenskivor. Längd: 27, djup: 27 cm, djup: 67 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:21)

1366 9289  Piedestaler 3 st, Keramik, Elefanter. Höjd: 42-45 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:04)

1366 9402  Piedestaler 3 st, Rokokostil, med låda. Längd: 30. Djup: 30 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:47)

1366 9213  Pinnstolar 3 st, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9299  Pläd Tidstrand, Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Ca 160x140 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9113  Pläd Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Tidstrand, ca 140x120 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:03)

1366 9332  Plaketter 3 st, Kina, porslin, 6,5x13 cm

1366 9312  Plåtleksaker 2 delar. Längd: 14-18cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)

1366 9310  Plåtleksaker 7 delar. Längd: 12-29 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)

1366 9348  Pokaler 2 st, silver, CG Hallberg. Graverade. Höjd: 18-24. Vikt: ca 555g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:50)

1366 9154  Pottskåp med stenskiva. Bredd: 38, djup: 38 cm, höjd: 84 cm

1366 9379  Prismor diverse

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)

1366 9184  Prispokaler 2 st, silver. Höjd: 12. Vikt: ca 250 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)

1366 9185  Prispokaler 5 st, silver, Tyskland. Höjd: 7,5-10 cm. Vikt: 620 g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:31)

1366 9186  Prispokaler 5 st, silver. Höjd: 8-10 cm. Vikt: 320g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:28)

1366 9188  Prispokaler 6 st, silver. Höjd: 8-9 cm. Vikt: 600 g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:52)

1366 9187  Prispokaler 8 st, silver, 4-14 cm. Vikt: ca 850 g. Längd: 3,5-9 cm, höjd: 4,5-13,5 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)

1366 9267  Psalmbokhylla Jugend, bemålad. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)

1366 9361  Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 4cm. Vikt: 227g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:53)

1366 9206  Regissörsstolar Ett par, tyg / trä

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)

1366 9293  Ring 14k guld, 4 g, ringmått: 23 mm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:27)

1366 9423  Ring 18k guld, med en syntetisk spirell, storlek: 17½, (e). Vikt: 3g

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:04)

1366 8050  Ring 18K vitguld, med en pärla, storlek: 18½, 1972. Vikt: 2,6g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:41)

1366 8550  Ring Platina, med navettslipade diamanter & en grön sten, 2xca0,15ct, storlek: 16. Vikt: 4,4g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)

1366 8057  Ringar 18K vitguld, 2 st, med diamanter 10xca0,01ct, 11xca0,06ct. Stl: 18-18½. Vikt: 7,5g

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)

1366 9163  Rödvinsglas 9 st. Höjd: 13,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)

1366 9354  Rökelsekar Ett par, Kina, 1800-tal, Porslin. Längd: 13. Höjd: 4,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)

1366 9247  Sabel Längd: 106cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:10)

1366 9526  Salongsbord 1800-tal, mahogny. Bredd: 114, djup: 77 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:51)

1366 9569  Salongsbord Gustaviansk stil, omkring 1900, bemålat. Bredd: 90, djup: 63 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)

1366 9529  Salongsbord Karl Johan, mahogny. Bredd: 142, djup: 79 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:52)

1366 9527  Salongsbord Nyrokoko, lös skiva. Bredd: 96, djup: 58 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:29)

1366 9252  Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 131, djup: 81 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)

1366 9467  Salongsbord Nyrokoko. Med lådor, mahogny, diameter: 89, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:01)

1366 9539  Salongsbord rokokostil, sent 1800-tal. Bredd: 107, djup: 76 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)

1366 9525  Samlartallrikar 6+ 1st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal Studio-Line. Diameter: 16cm, Aladdin mm.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9513  Satsbord 3 delar, England. Höjd: 55-60 cm

1366 9490  Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 49-56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)

1366 9327  Scarf Hermes, Paris, Silke, 85x85 ca

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:15)

1366 9236  Schatull Med karaff & glas. Bredd: 24 cm. Djup: 19 cm. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:54)

1366 9519  Sekretär rokokostil, Intarsia. Bredd: 73, djup: 50 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)

1366 8038  Servisdelar Wedgwood, Lugano, ca 50 del

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:25)

1366 8166  Servisdelar Wien, 1800-tsal, 10 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)

1366 8592  Sideboard + spegel, Englesson, Gustaviansk stil. Längd: 90-94, djup: 35 cm, höjd: 72+ 130

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:01)

1366 9414  Sideboard Englesson. Längd: 151, djup: 48 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:02)

1366 8683  Sideboard Englesson. Längd: 90, djup: 35 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)

1366 9465  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 135, djup: 38 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:43)

1366 9406  Sideboard Rokokostil. Längd: 110, djup: 45 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)

1366 9466  Sideboard rokokostil. Längd: 129, djup: 45 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)

1366 9404  Sideboard Rokokostil. Längd: 130, djup: 45 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)

1366 9521  Sideboard sengustaviansk stil. Längd: 155. Djup: 46 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:03)

1366 9286  Sideboard Teak. Längd: 190, djup: 45 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:16)

1366 9047  Silver 11 delar, Olika modeller. Längd: 10-23 cm, Vikt: 170 g ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:31)

1366 9269  Silver diverse, 4 delar, Vikt: 95 g ca

1366 9352  Skål Kina, 1800-tal, diameter: 28, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)

1366 8105  Skål Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Diameter: 20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:04)

1366 8763  Skål Orrefors, glas. Höjd: 16cm. Diameter: 18cm

1366 9372  Skålar 2 st, Keramik, Kina. Diameter: 8-25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:35)

1366 9150  Skålar 2 st, Kolmårdsmarmor. Diameter: 15-30 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:17)

1366 8037  Skålar 2 st, Orrefors, bland annat Edward Hald (1883-1980), Sverige. Signerad. Diameter: 18cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)

1366 6044  Skålar 2 st, Orrefors. Höjd: 10-19 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:59)

1366 9195  Skålar 3 st, Gustavsberg, stengods, Carrara. Diameter: 16cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:28)

1366 9355  Skålar 6 st. Diameter: 8-12cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:16)

1366 9343  Skålfat Ett par, cloissonné, Kina, diameter: 9,5

1366 9455  Skålfat Millesgården, diameter: 68 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:58)

1366 9416  Skänk Englesson. Bredd: 104, djup: 49 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)

1366 8506  Skedar 6+ 6, silver, Finland. Längd: ca 12cm. Vikt: 120g

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:32)

1366 9382  Skrivbord Bemålat. Bredd: 120, djup: 64 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:16)

1366 9202  Skrivbord med uppsats, Bemålat. Bredd: 89, djup: 60 cm, höjd: 74-97 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:12)

1366 9537  Skrivbord nyrenässans, mahogny. Bredd: 114 cm. Djup: 64 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)

1366 9101  Skrivbord senjugend, ek. Bredd: 125. Djup: 70 cm, höjd: 76 cm

1366 9082  Skulptur brons, Den döende krigaren, ej signerad. Längd: 31, djup: 13 cm, höjd: 19 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:01)

1366 8311  Skulptur Buddha. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:00)

1366 9347  Skulptur Elefant, metall. Längd: 9, höjd: 5,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:29)

1366 9325  Skulptur Fisk, metall. Höjd: 13cm

1366 8080  Skulptur Geisha, Japan. Keramik. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)

1366 9268  Skulptur Gips, Flicka med horn, Signerad 1917. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:06)

1366 9091  Skulptur Isbjörn, Porsgrund, Norge, porslin. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:47)

1366 9196  Skulptur Keramik, katt, glaserad, 47x26 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:31)

1366 9314  Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Blue head. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:24)

1366 9318  Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Brains, i kartong. Höjd: 7cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)

1366 8553  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:01)

1366 8184  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)

1366 9040  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)

1366 7032  Skulptur Porslin, Rörstrand. Gåva från Drottning Victoria till Prins Gustav Adolf, skänkt av Drottning Louise till Kammartjänare Knut Lindell. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)

1366 9275  Skulptur Trä, Fisk. Längd: 60, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:34)

1366 9032  Skulptur/ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte med lykta, Keramikstudion Gustavsberg (k. Studion), stengods. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 9077  Skulpturer 2 st, Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Fåglar, trä. Längd: 10, höjd: 9 cm

1366 8107  Skulpturer 5 st, Keramik. Höjd: 9-18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)

1366 9143  Skulpturer 6 st, Edward Lindahl (1907-1986), Gustavsbergs Studio. Ugglor. Signerade med Studiohanden. Höjd: ca 7 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:20)

1366 9141  Skulpturer 6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lucia. Höjd: 11-13 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)

1366 9160  Skulpturer 6 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 8-18. Höjd: 5-12 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:37)

1366 9434  Slagbord Englesson. Bredd: 65+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)

1366 9435  Slagbord Englesson. Bredd: 65+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:00)

1366 9042  Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 116

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:47)

1366 7041  Soffa + fåtölj, 2 delar, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK Triva, Paradiset & Lilla Adam. Längd: 145

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:57)

1366 9542  Soffa Karl Johan, mahogny, Mässingsdekor. Längd: 205 ca

1366 9457  Soffa Swedese, Sigvard Håkansson. Längd: 127

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)

1366 9463  Soffa Swedese, Sigvard Håkansson. Längd: 127

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:04)

1366 9080  Soffbord Asien, diameter: 77, höjd: 44 cm, glasskiva

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)

1366 9248  Soffbord mahogny, Intarsia. Bredd: 140 cm. Djup: 70 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:22)

1366 9297  Soffbord Orientaliskt, bemålat. Bredd: 100, djup: 65 cm, höjd: 32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)

1366 9212  Spegel 1940-/50-tal, 96x44 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:36)

1366 9105  Spegel 20-tal, 97x36 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:16)

1366 9305  Spegel Alvar Aalto (1898-1976), Finland. 120x50cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)

1366 9563  Spegel rokokostil, 87x56 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)

1366 9553  Spegel rokokostil. Höjd: 100

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:18)

1366 9561  Spegellampett Gustaviansk stil, 53x30 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:02)

1366 9201  Spelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)

1366 9205  Staffli Mabef, Italien. Höjd: ca 150-250 cm, max dukhöjd: ca 120 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:32)

1366 9262  Stege metall. Höjd: 177

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:23)

1366 9231  Stekpannor 2 st. Diameter: 20-24cm

1366 9482  Stengodsreliefer 2 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. 20x44 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:27)

1366 9259  Stol Industri

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:15)

1366 6280  Stol Rokoko, Provinsarbete

1366 9265  Stolar 3 st, Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)

1366 9096  Stolar 4 st, 1950-tal, Märkta MH, Danmark, teak / galon

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)

1366 8333  Stolar 4 st, Gustavianska provinsarbeten, 1800-tal, + extra tyg

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:23)

1366 9385  Stolar 4 st, IKEA, Tellus

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:48)

1366 9508  Stolar 4 st, snidad dekor med lejonhuvuden.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:59)

1366 7012  Stolar 6 st, Miranda Of Sweden, 1900-tal

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)

1366 9107  Stolar Ett par, Karl Johan, björk

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:20)

1366 8302  Stolar Ett par, rokokostil.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)

1366 9364  Syltkruka höjd: 16cm

1366 9207  Sypall / bord 1950-tal. Bredd: 37, djup: 37 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:19)

1366 9153  Taburett Karl Johanstil. Längd: 64 cm, djup: 36 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:23)

1366 9219  Takarmatur 1950/60-tal. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 december 2020 07:56)

1366 9220  Takarmatur Artemide, Italien. Höjd: ca 80 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)

1366 9147  Takarmatur LOUIS CAMPELL, "Collage Pendel 600" för Louis Poulsen, design: Louise Campbell, formgiven 2004. Höjd: 36,5 cm. Diameter: 60 cm

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:12)

1366 8613  Takarmatur mässing och glas. Höjd: 61cm

1366 9169  Takarmatur mässing och kristall. Höjd: ca 55 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:29)

1366 9567  Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:37)

1366 9568  Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:30)

1366 9316  Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)

1366 9303  Tallrikar 5 st. Diameter: 25cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)

1366 9461  Tallrikar 6 st, ostindiskt kompaniporslin. Diameter: ca 23 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)

1366 9351  Tallrikar Ett par, Kina, 1800-tal, diameter: 22,5

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:25)

1366 9246  Tallrikar & mugg 3 delar, Knorr, Rörstrand. Diameter: 7-21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)

1366 9244  Tallrikar & mugg 3 delar, Tuff-Tuff Rörstrand Marianne Westman. Diameter: ca 7-21 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)

1366 9233  Tamburmajorer ett par. Höjd: 183

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)

1366 8699  Te/kaffeskedar 13 delar. Längd: 10-13 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)

1366 8242  Teckning Oidentifierad konstnär. Studie. Signerad Sören, bär dedikation. Blyerts. Motivet: ca 40x28 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:26)

1366 9411  Teckningar mm 8 st. 6x12 - 21x26 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)

1366 9046  Tedosa Kina. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:19)

1366 9228  Tekanna Nysilver, design: Silvia Stave. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)

1366 9229  Tekannor 2 st, Keramik/nysilver. Höjd: 13-18cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)

1366 9051  Tekök med reaud, silver on Copper. Sekelskifte 1900, kannan omförsilvrad. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:35)

1366 9036  Tekök med rechaud, nysilver. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)

1366 9148  Tidskriftshylla Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Modell: Zink. Höjd: 154cm Jonas Bohlin (b. 1953)

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:34)

1366 9261  Toilettebord Nyrokoko. Bredd: 85, djup: 43 cm, höjd: 156 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:17)

1366 9538  Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn, Höjd: 41cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:03)

1366 9544  Trädgårdsurnor Ett par, med dekor, gjutjärn. Höjd: 44cm

1366 9540  Trädgårdsurnor Ett par, på sockel, gjutjärn, Höjd: 58cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:50)

1366 9552  Trädgårdsurnor Ett par, på sockel, gjutjärn. Höjd: 51cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:59)

1366 9146  Träsnitt 2 st, Orientaliska, 26x20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:28)

1366 9298  Uppläggningsfat Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)

1366 9371  Urnor ett par, Orientaliska. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:35)

1366 8270  Utställningsaffisch Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad Lennart Jirlow, New York 1989. The American Scandinavian Society presents Lennart Jirlow, New York. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)

1366 8692  Väggarmatur Luxus, Vittsjö. Saknar kupa. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)

1366 9470  Väggbelysning 2 st, Randers, Danmark. Längd: 20 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:34)

1366 9242  Väggplatta Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Börje Skohg (1923-2006), Sverige. 23x23 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)

1366 9344  Väggskulpturer Ett par, Kina, Porslin. Höjd: 18 ca

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:32)

1366 9069  Väggtextil Belgien, "Dentelle - Tapisserie". Motivet: 105x105 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)

1366 9037  Väggur & termometer Georg Jensen. Diameter: 10-15cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:25)

1366 9472  Vas "Savoy", Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, grönt glas. Höjd: 12cm

1366 9177  Vas + skål. Höjd: 17 resp, diameter: 36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:58)

1366 9081  Vas brons, dekor med kaniner. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:11)

1366 8099  Vas Elme, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:58)

1366 9506  Vas Glas. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:42)

1366 9145  Vas keramik, Rakkolanjoki. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:24)

1366 9149  Vas Kina. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:44)

1366 9009  Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods. Höjd: 14,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)

1366 9271  Vas Rörstrand, Jugend. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)

1366 9192  Vas Rosenthal. Höjd: 14,5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)

1366 9392  Vas silver, K Anderson, 1905, gravyr. Höjd: 10cm. Vikt: 81g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:54)

1366 9191  Vas Tilgman Keramik. Höjd: 40cm

1366 9033  Vas Upsala Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Höjd: 33cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:50)

1366 9270  Vaser 3 st, Porslin. Höjd: 7-12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:35)

1366 8654  Vinglas 6 st. Staffan Gellerstedt. Höjd: 20 cm

1366 9295  Vinglas 6+ 6 st, Nude/Riedel. Höjd: 20-22 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)

1366 9458  Vitrinskåp Englesson. Bredd: 105, djup: 49 cm, höjd: 226 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)

1366 9380  Vitrinskåp nutida. Bredd: 87, djup: 36 cm, höjd: 187 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)

1366 9176  Vitvinsglas 8st, Kosta. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)

1366 8565  Ymnighetshorn Nysilver, AG Dufva, graverad 1896. Längd: 37x34 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)

1366 9226  Ytterfoder 10st, bland annat Upsala Ekeby. Längd: 10-16,5 cm, höjd: 8-13 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:16)

1366 9227  Ytterfoder 8st, bland annat Rörstrand. Längd: 10,5-14 cm, höjd: 9-10,5 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:10)

1366 9076  Ytterfoder Ett par, nutida. Längd: 34 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)

1366 9225  Ytterfoder Ett par, Rörstrand. Höjd: 12cm, diameter: 14cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:49)

1366 9549  Ytterfoder Ett par. Gjutjärn, Höjd: 26cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:18)