1366 8149 Affisch Serigrafi, "Den dubbla trolösheten", Dramaten, 1973, ca 100x68 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:06)
1366 9137 Akryl Hans Sandell. Signerad, daterad 92,42x29 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:53)
1366 9138 Akvarell Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Kaffestuga". Signerad. Motivet: 43x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)
1366 9336 Akvarell Kina, Man till häst. Ej signerad. Motivet: 43x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)
1366 8425 Akvarell Lennart Larsson, Kungsträdgården, vinter. Signerad, daterad -86. Motivet: 34x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:41)
1366 9439 Akvarell Oidentifierad konstnär, Flicka med stränginstrument. Signerad JS 1882. Motivet: 47x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)
1366 9183 Akvarell Susanne Berglund, Signerad, komposition. Motivet: 31x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)
1366 8394 Akvareller 2 st, W Sands, St Ives, 18x30 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:02)
1366 8428 Akvareller 4 st, Stockholmsmotiv, bland annat Frans Lindström. Signerad. Motivet: 15x25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)
1366 8546 Armband 18k guld, med pärlor. Längd: 20cm, vikt: 3,4g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:44)
1366 8639 Armband 18k guld, modell: Pansar. Längd: 20cm, 1894, vikt: 16g.
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:38)
1366 9133 Armband Sterlingsilver, Tiffany. Längd: 23, vikt 30g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)
1366 9280 Assietter 8 st. Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Lanserades 1964. Diameter: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:46)
1366 9211 Avvägningsinstrument längd: 37 cm, träschatull
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:39)
1366 9580 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1938. Höjd: 17 cm. Vikt: 150g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:18)
1366 8031 Bålskål Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Diameter: 32 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:45)
1366 9179 Ben 4 st, String. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:23)
1366 9582 Bestick udda, silver. Längd: 14-21 cm. Vikt: ca 220g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:51)
1366 8192 Blandteknik 2 st, Paul Gerhart Vowe (1874-1937), Tyskland. Signerad, blandteknik, 14x21 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9118 Blandteknik 3 st, Attila Balla (f. 1959), Ungern. Signerad, daterad 1990, oramade lösa blad, 97x86 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)
1366 9123 Blandteknik 5 st, Leif Jacobsson (f. 1959), Sverige. Signerade. Oramade lösa blad. Bladets mått: 25x22 - 38x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:41)
1366 9130 Blandteknik Frédéric Iriarte (f. 1963), Gatumisikant. Signerad, daterad -90, oramat löst blad, 57x76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:40)
1366 9134 Blandteknik Glasmålning, "Abdellah", Orientalisk, 23x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:08)
1366 8129 Blandteknik Indien, ej signerad, 47x103 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:12)
1366 8426 Blandteknik Lars Melander (f. 1939), Sverige. "Blå fågel II". Signerad, daterad -97. Motivet: 39x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:38)
1366 9070 Blandteknik Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Flickor, 98x67 cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:00)
1366 9369 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 23x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:38)
1366 9514 Blompiedestal höjd: 125 cm, bemålad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)
1366 6510 Blyerts Jörgen Zetterquist (f. 1928), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -74. Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)
1366 9450 Blyerts Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad -65,9x15, oramat löst blad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:01)
1366 9421 Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Brännstämplad. Höjd: 205 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)
1366 9263 Bokhylla mahogny. Bredd: 80. Djup: 26 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 9509 Bokhylla Trä/smide. Höjd: 194cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:29)
1366 9300 Bokhylleskåp 1950-tal. Bredd: 75, djup: 29 cm, höjd: 174 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:01)
1366 9381 Bokhylleskåp Teak. Bredd: 118, djup: 39 cm, höjd: 161 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:40)
1366 9079 Bonad "Harrania", Ramses Wissa Wassef, Egypten, 63x97 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:29)
1366 9078 Bonad "Harrania", Ramses Wissa Wassef, Egypten, 87x170 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)
1366 9285 Bord på hjul, Plexiglas. Bredd: 66, djup: 45 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:30)
1366 9281 Bord Plexiglas. Bredd: 50, djup: 40 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:20)
1366 8701 Bord rokokostil. Bredd: 75 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)
1366 9534 Bordsbarometer omkring 1900, metall. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:55)
1366 9296 Bordslampa Art Déco. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:52)
1366 9209 Bordslampa glas, Bergboms. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:23)
1366 9500 Bordslampa höjd: 58cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9208 Bordslampa Luxo, "Heron". Höjd: 62, ställbar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:27)
1366 9178 Bordslampa mässing, med skärm stensöta. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:54)
1366 9485 Bordslampa mässing. Höjd: ca 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:10)
1366 9502 Bordslampa NK-märkt. Höjd: 62cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)
1366 9043 Bordslampa Örn, metall. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)
1366 9277 Bordslampa Porslin, Italien. Höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:47)
1366 8165 Bordslampfot mässing och glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:12)
1366 9158 Bordslampfot mässing. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:45)
1366 9399 Bordslampfötter ett par, mässing, RAF. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:14)
1366 9221 Bordslampor Ett par, Alabaster, Höjd: 66cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:03)
1366 9395 Bordslampor ett par, mässing, RAF. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:59)
1366 9401 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: ca 58,5-70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:14)
1366 9301 Bordsplateau nysilver, England. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9536 Bordsur Sent 1800-tal, Stockholm. Längd: 30. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)
1366 9483 Brandsprutor 2 st, Koppar. Höjd: 58-70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)
1366 9366 Brasställ + brasskydd. Längd: 64cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)
1366 9375 Brickor 3 st, nysilver. Längd: 58-63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:38)
1366 8058 Brosch & kravattnål 18k guld, med pärla och svart sten. Diameter: 2cm, längd: 6cm, vikt: 5,3g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)
1366 9251 Brudkista Allmoge, 1814. Bredd: 88 cm. Djup: 63 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:37)
1366 9282 Byrå 1940-tal, Björk. Bredd: 95, djup: 43 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)
1366 9283 Byrå 1960-tal. Bredd: 75, djup: 38 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)
1366 9440 Byrå Asien. Bredd: 76 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 126 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:20)
1366 9239 Byrå England, Idegran, med skrivskiva. Bredd: 59, djup: 2x35 cm, höjd: 77-79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:00)
1366 9432 Byrå Hauptstil, med stenskiva. Bredd: 95 cm. Djup: 45 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)
1366 9240 Byrå mahogny. Bredd: 62, djup: 36 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)
1366 9559 Byrå rokokostil, Stenskiva. Bredd: 90, djup: 41 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:30)
1366 9121 Carborundumetsningar 2 st, Attila Balla (f. 1959), Ungern. Signerade, PT, oramade lösa blad, 98x69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)
1366 9116 Collage Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. Ej signerad, bladets mått: 53x41,1
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 8545 Collier 18k guld, med pärlor. Längd: 40cm, med hänge, vita stenar, vikt: 8,4g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)
1366 9085 Crèmekoppar med mera, 17 delar. Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)
1366 9034 Dalahäst Trä. Höjd: 38cm
1366 9588 Damur Certina, club 2000, manuell. Diameter: 22mm, serienr: 824352342, läderband
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:28)
1366 9376 Docka Mumin, Toula, Finland. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)
1366 9377 Dockor diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)
1366 9378 Dockor diverse
1366 9200 Dragspel Hagström, i väska. Längd: 42 cm, djup: 40 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:47)
1366 9302 Elljusstake mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)
1366 9535 Emmafåtöljer 2 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:01)
1366 9264 Etagebord 1940-tal. Bredd: 50, djup: 30 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)
1366 9028 Etsning Gisèle Celan-Lestrange (1927-1991), Frankrike. Komposition. Signerad, numrerad 23/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65,5x50,5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)
1366 9126 Etsning Hans Richter (1888-1976), Tyskland. Signerad, numrerad 7/20, oramat löst blad. Bladets mått: 37x27,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)
1366 9449 Etsning Hilma Borg (1886-1909), Sverige. Barn, Signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 38x28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:05)
1366 9117 Etsning Jörgen Boberg (1940-2009), Danmark. Signerad, PT, "Eva", bladets mått: 46x61 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:22)
1366 9241 Etsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad, HC IV/VIII, Haskel 187. Motivet: ca 37,5x48 cm. Bladets mått: 50x63 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:18)
1366 9367 Etsning Sandor Salzer (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 11/75. Motivet: 32x25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:16)
1366 9127 Etsningar + litografier, Marco Cecioni (f. 1948), Sverige. 10 + 4 st. Signerade. Oramade lösa blad, 37x35 - 50x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)
1366 9125 Etsningar 2 st, Gino Scarpa (f. 1924), Italien. Relieftryck. Signerad, numrerad 19-20/50, oramat löst blad, bladets mått: 53x39 & 39x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:01)
1366 9452 Etsningar diverse porträtt, L H Roos, ej signerade
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:49)
1366 9556 Fågelbur nutida. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:05)
1366 9088 Fällbord 1800-tal, bemålat. Bredd: 77, djup: 77 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:31)
1366 9273 Fällbord IKEAs 1700-tals serie. Bemålat. Diameter: 62 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:31)
1366 9413 Fällbord IKEAs 1700-talsserie. Diameter: 63 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:32)
1366 9108 Fällbord nyrokokostil, Björk, diameter: 64, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9272 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 66/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:54)
1366 9486 Färgetsningar 2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerad, numrerad PT IV/V. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:11)
1366 8226 Färgkrita Eskil Nordahl, par, 22x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:16)
1366 6134 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad och numrerad 83/260, daterad -76. Oramat löst blad. Motivet: 37x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:18)
1366 9055 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. "Barcelona 1979", son13/75. Signerad. Motivet: 30x40 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)
1366 8245 Färglitografi Bernard Lorjou (1908-1986), Frankrike. Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 49x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)
1366 9198 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "trutflock", PT. Signerad. Motivet: 38x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)
1366 9161 Färglitografi Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Hamnmotiv. Signerad, numrerad 113/350. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:46)
1366 9171 Färglitografi Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 98/150. Motivet: 61x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:02)
1366 9370 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 83/100. Motivet: 42x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:06)
1366 9058 Färglitografi Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerad, numrerad 110/285, Maskros. Motivet: 48x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:24)
1366 8429 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Signerad, numrerad 56/190. Bladets mått: 56x64cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)
1366 8114 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höstmotiv. Signerad, numrerad 12/350. Motivet: 31x43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)
1366 9585 Färglitografi Ragnar von Holten (1934-2009), Sverige. Signerad, numrerad 52/85, daterad -77, bladets mått: 47x62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:00)
1366 9115 Färglitografi Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 75/99. Bladets mått: 32x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:24)
1366 8427 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 144/310. Bladets mått: 40x50cm, lösta blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)
1366 9119 Färglitografi SI-LA-GI (Szabolcs Szilágyi). Signerad, numrerad 1/3, daterad 1991, oramat löst blad, bladets mått: 63x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:26)
1366 9114 Färglitografi Sören Edsberg (f. 1945), Danmark. Signerad, numrerad 106/300, bladets mått: 44x36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)
1366 9338 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad hc III, bladets mått: 41x50cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)
1366 9057 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, PT, "Fleurs Sauvages". Motivet: 54x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)
1366 9061 Färglitografi Ulf Lundell (f. 1949), Sverige. PT. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 76x57 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:24)
1366 9120 Färglitografier 2 st, Miguel Angel Arguello, en . Signerad, numrerad 146/250, oramade lösa blad, bladets mått: 79x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)
1366 9135 Färglitografier 2 st, Wolfgang Hutter (1928-2014), Österrike. Signerad, numrerad 8/50, daterad -74, oramat löst blad, bladets mått: 60x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:13)
1366 9445 Färglitografier 3 st, Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Skutor. Signerad, numrerad 62/260 och 113/280 respektive 9/20, oramat löst blad. Bladets mått: ca 80x59 respektive ca 63x87 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:51)
1366 9048 Färglitografier 5 st, Lucien Neuquelman (1909-1988), Frankrike. Signerad, numrerad 250-upplaga. Bladets mått: 54x76, oramade lösa blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 9245 Fat + tekopp med fat, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart. Längd: 39cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:50)
1366 9152 Fat 2 st, Davenport, England, 1800-tal. Längd: 53 cm
1366 9321 Fat 2 st, Jensen & Aalto. Diameter: 30xm, längd: 35cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:08)
1366 6663 Fat 4 st, Kanton. Längd: 12-26 cm
1366 9373 Fat 4 st, Tenn, 1700-/1800-tal. Diameter: 30-37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9315 Fat Hermès, 17x21cm, med orginalkartong
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)
1366 9505 Fat Kina. Diameter: 37cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:25)
1366 8749 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, fajans. Blommor. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:04)
1366 9035 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Gustavsbergs Studio. Längd: 32x25cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)
1366 9384 Fåtölj 1950/60-tal
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:45)
1366 9448 Fåtölj Furu
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:42)
1366 9530 Fåtölj nyrokokostil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:57)
1366 9477 Fåtölj Swedese, Sigvard Håkansson
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)
1366 9387 Fåtöljer ett par, 1970-tal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:46)
1366 9390 Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)
1366 9422 Fåtöljer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:25)
1366 9460 Fåtöljer Ett par, Swedese, Sigvard Håkansson
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:58)
1366 8007 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Laban", hund, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Signerad Lisa L undertill. Längd: ca 19 cm. Höjd: ca 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)
1366 8015 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Laban", hund, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Signerad Lisa L undertill. Längd: ca 19 cm. Höjd: ca 12 cm
1366 9004 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Viking, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)
1366 9007 Figurin Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Säl. Signerad -98. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:34)
1366 8009 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ponnys ur Lillskansen, troligen Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods, ej märkta/signerade. Höjd: 8 cm. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)
1366 9011 Figuriner 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Småtomtar på snöbollar. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Höjd: ca 11 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:02)
1366 9142 Figuriner 2 st, Ugglor. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:14)
1366 8621 Figuriner 2 st. Soapstone, orientaliska. Höjd: 15-16 cm
1366 8012 Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 7-11 cm
1366 9010 Figuriner 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)
1366 9102 Figuriner 5 st, Tomtar, Royal Copenhagen. Höjd: 7-8 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:49)
1366 9166 Fingerborg 18k guld, 4,5g brutto. Höjd: 2 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:08)
1366 9174 Fladdermusfåtölj
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:10)
1366 9156 Formar 2 st, Koppar. Diameter: 36-41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:56)
1366 9412 Garderobsskåp Englesson. Bredd: 104, djup: 50 cm, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:59)
1366 9175 Gitarrer 2 st, Akustiska, bland annat Levin. Längd: ca 97 cm
1366 8386 Glas 12+ 9 st. Höjd: 12-17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 8704 Gnistskydd omkring 1900, Broderad & målad. Höjd: 100
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:50)
1366 9554 Golvfotogenlampa med bordsdel, stenskivor / mässing. Höjd: 170
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:43)
1366 9257 Golvlampa 1960-tal, EWÅ. Höjd: ca 120 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:18)
1366 9278 Golvlampa 1970-tal, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)
1366 8589 Golvlampa Jieldé, Frankrike. Höj- och sänkbar (ca 40 cmx5), höjd: ca 125 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:10)
1366 9397 Golvlampa mässing, Örsjö. Höjd: 128
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)
1366 9498 Golvlampa mässing, två-armad. Höjd: 150cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:37)
1366 9499 Golvlampa trä och mässing, två-armad. Höjd: 150cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:37)
1366 9203 Golvlampa trä och mässing. Höjd: 130, skärm med torkade blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)
1366 9394 Golvlampor ett par, mässing, RAF. Höjd: 142
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)
1366 9396 Golvlampor ett par, mässing, RAF. Höjd: 142
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)
1366 9167 Gräddkanna Silver (800), Egypten. Höjd: 12 ca, vikt: 165g
1366 9151 Grafiskt blad Albert Engstöm, Carl Larsson och en narciss, 35x22 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:04)
1366 9287 Hallbyrå Teak, Svenska Möbelfabrikerna AB. Bredd: 80, djup: 30 cm, höjd: 48 cm
1366 9291 Halskedja 14k guld, + hänge, 6,9 g. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:23)
1366 9363 Handdocka + räv, 2 delar, Räven Steiff, modell äldre. Längd: 20-22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)
1366 8559 Hängen 2 st, med jade & blå sten. Längd: 2-3,5cm, bruttovikt: 4,9g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:11)
1366 8501 Hängskåp allmoge 1700/1800-tal. Bredd: 56 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 63 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)
1366 9319 Hängskåp Allmoge, 1700-/1800-tal. Bredd: 52, djup: 32 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:15)
1366 9360 Hatthylla Panel, sengustaviansk stil. Bredd: 102. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)
1366 9462 Hatthylla Panel, sengustaviansk stil. Bredd: 102. Djup: 32 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:17)
1366 9214 Hatthyllor 2 st, väggmodell. Bredd: 59, krom
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:58)
1366 9532 Hörnskåp Vitrin, England, mahogny. Höjd: 180
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)
1366 9216 Kaffekoppar 6st med fat, "COQ", Stig Lindberg (1916-1982), Sverige.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:49)
1366 9284 Kamferkista längd: 90 cm, djup: 44 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:03)
1366 9217 Kanapé Karl Johan, mahogny. Längd: 200 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:18)
1366 9571 Kandelaber omkring 1900. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)
1366 9451 Kanna + 5 delar, Rostfritt stål, Stelton. Höjd: 7-23cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:02)
1366 8182 Kanna fajans, Rokoko. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:12)
1366 9403 Kanna Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:52)
1366 9362 Kapsylöppnare 2st+ skål med lock, mässing. Längd: 9-11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:08)
1366 9359 Kapsylöppnare Ducky, Paris. Höjd: . Längd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:30)
1366 8599 Karaff Kristall med silverskoning. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:10)
1366 9469 Karaffer 2 st, kristall. Höjd: 26-33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)
1366 9086 Karmstol + taburett, 2 delar, rokokostil, klädsel i Josef Frank-tyg "Teheran"
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)
1366 8303 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)
1366 9294 Karmstol rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:02)
1366 9418 Karmstolar 4 st, (2+ 2), Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Finland. Stapelbar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:42)
1366 9475 Karmstolar 4 st, Swedese, Sigvard Håkansson
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:35)
1366 8586 Karmstolar 4 st, Swedese, Sigvard Håkansson
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:58)
1366 5050 Karmstolar ett par, Cosmos, Dux. Stomme i björk, läderklädsel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:08)
1366 5051 Karmstolar ett par, Cosmos, Dux. Stomme i björk, läderklädsel
1366 8680 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes inte (Sista budtid är den 14 december 2020 20:54)
1366 8686 Karmstolar Ett par, rokokostil
S�ldes inte (Sista budtid är den 14 december 2020 18:02)
1366 9230 Karotter + fat, 3 delar. Nysilver. Diameter: 20-23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:06)
1366 9110 Karotter och uppläggningsfat, 10 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979. Flamfast gods med brun glasyr
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)
1366 9031 Kartor 3 st, Sverige. Motivet: 24x38-24x29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:54)
1366 9292 Klackring 18k guld, 4 g. Diameter: ca 20 mm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)
1366 9311 Klarinetter 2 st, A&B modell, med väska. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)
1366 9092 Kolonnljusstakar Ett par, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 9349 Konsol + skärmdelar, 3 delar, Kina, Lackarbete. Höjd: 23-41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:40)
1366 9441 Konst diverse
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)
1366 9443 Konst diverse
1366 9234 Kopparbalja på ställning. Diameter: 70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)
1366 9074 Kopparstick 2 st, bland annat Drottning Kristina, 13x13 & 24x17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)
1366 9097 Kopparstick Frankrike, 1700-tal, Handkolorerad, dome Invalides, Motivet: 36x43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)
1366 9504 Kopparstick Stockholm. Motivet: 30x46cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:22)
1366 9103 Kryddburkar 35 st, med trälock, Höganäs. Höjd: 4-12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:38)
1366 9400 Kvarn Art Nouveau, Frankrike. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)
1366 9307 Lampbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen. Bredd: 68 cm. Djup: 50 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9168 Lampett mässing och kristall. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:30)
1366 9331 Leksaksbilar 4 lådor. Längd: 5,5-25 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)
1366 9063 Linnedukar + servetter, 2 dukar, 12 servetter, 170x120 & 230x125 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9446 Litografi efter Henri de Toulouse-Lautrec, Par på restaurang. Ej signerad. Motivet: 29x21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:52)
1366 9368 Litografi Oidentifierad konstnär. Ryssland. Signerad, numrerad 18/30. Motivet: 35x28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)
1366 9073 Litografi Oscar II, Idun Lith, Stockholm, 75x55 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)
1366 9122 Litografier 6 st, Sören Edsberg (f. 1945), Danmark. Signerad, numrerad 165/300, oramade lösa blad, bladets mått: 29x21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)
1366 9555 Ljuskrona empirestil, prismor. Djup: ca 50 cm. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:27)
1366 9558 Ljuskrona empirestil, Prismor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:32)
1366 8455 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 75 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:29)
1366 9353 Ljuskrona höjd: 75cm, glaskupa
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:21)
1366 9235 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 60cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:16)
1366 9562 Ljuskrona Prismor, glaskupa. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)
1366 8215 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)
1366 8522 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:51)
1366 9586 Ljuslyktor 2 st, mässing. Höjd: 30-43 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:17)
1366 9144 Ljuslyktor ett par, Skogsberg&Smart, Kristall. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)
1366 9551 Ljusplåtar Ett par, mässing, 1800-tal. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:31)
1366 9112 Ljusplåtar Ett par, metall / mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:16)
1366 9003 Ljusstakar 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtemor och Tomtefar, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Stengods. Höjd: ca 20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:12)
1366 9320 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 7,5-12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:08)
1366 9014 Ljusstakar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomtar, Rörstrand. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)
1366 8213 Ljusstakar ett par, Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 8518 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 8cm, bruttovikt: 206g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:41)
1366 8006 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studion). Änglar, för två ljus. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)
1366 9013 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte med lykta, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), stengods. Höjd: 27 cm
1366 9006 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte, Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), 1997. Stengods. Höjd: 20 cm
1366 9111 Ljusstake Taserud, trä och metall. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)
1366 9304 Lockskål monogram. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:45)
1366 9326 Lockurna 20-tal, Satuma. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)
1366 9250 Lockurna Asien. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:44)
1366 9075 Lockurna Delft, 1900-tal. Höjd: 37 cm
1366 9044 Lockurna höjd: 33cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:32)
1366 9442 Målarstege Bemålad. Höjd: 137
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:39)
1366 9468 Matbord 1800-tal, med lådor. Bredd: 135, djup: 80 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:17)
1366 9190 Matbord barockstil. Bredd: 153+ 2x67, djup: 118 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:30)
1366 8110 Matbord Gustaviansk stil. Bredd: 140, djup: 100 cm, höjd: 73 + 1 iläggx48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:16)
1366 8677 Matsalsgrupp 5 delar, Englesson, 4 stolar + klaffbord. Längd: 65 + 2x60. Djup: 90 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:49)
1366 9083 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bord + 4 stolar, mahogny. Längd: 140. Djup: 101 cm, höjd: 72,4 st ilägg
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)
1366 9383 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 7 delar. Längd: 135, djup: 100 cm, höjd: 75 + 2 iläggx55 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9243 Matservisdelar 5 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 9159 Matta 158x243 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:41)
1366 9426 Matta orientalisk, 111x150 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:19)
1366 9237 Matta orientalisk, 130x174 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:14)
1366 9488 Matta orientalisk, 140x222 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:18)
1366 9473 Matta Orientalisk, 142x217cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)
1366 9084 Matta Orientalisk, 150x207 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:00)
1366 8282 Matta Orientalisk, 158x213cm
1366 8626 Matta orientalisk, 172x230 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:28)
1366 9288 Matta orientalisk, 178x280 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)
1366 9489 Matta orientalisk, 205x330 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9487 Matta orientalisk, 209x300 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)
1366 9433 Matta orientalisk, 62x92 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 9428 Matta orientalisk, 76x294 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)
1366 9350 Matta orientalisk, 80x247 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)
1366 9430 Matta orientalisk, 80x275 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)
1366 9424 Matta orientalisk, Galleri, 111x296 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:58)
1366 9425 Matta orientalisk, Galleri, 75x286 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:35)
1366 9431 Matta orientalisk, Galleri, Mir, 110x320 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)
1366 8360 Matta orientalisk, Galleri, Mir-typ90x310 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:50)
1366 9087 Matta orientalisk, Hosenabad, 85x425 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 9090 Matta Orientalisk, Mir, 213x
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)
1366 9095 Mikroskop Harmony, 100/200/300X, i trälåda. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:44)
1366 9330 Miniatyrer 2 st, 1800-tal, en signerad, 4x3 & Dia 6 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:21)
1366 9256 Minkpäls
1366 9342 Minkpäls SAGA-mink, storlek: 42-44 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:29)
1366 9164 Minkpäls storlek: 38 ca, Rune Landert
1366 9587 Modellflygplan Metall, "Flygande Tunnan" SAAB, 1950-tal. Längd: 21. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:58)
1366 9323 Mörksuggor 2 st, Verner Molin (1907-1980), Sverige. Höjd: 13-26cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:11)
1366 9313 Nallar 4 st, Bland annat Steiff. Höjd: 20-40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 9334 Nallar 6 st, Steiff, med orginalkartong. Höjd: ca 30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:10)
1366 9258 Nattygsbord Alm med glasskiva. Bredd: 41, djup: 36 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)
1366 9520 Nattygsbord Ett par, Grange, Etiketterade. Bredd: 53, djup: 34 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:21)
1366 9491 Nattygsbord Rödlaserat. Bredd: 45, djup: 45 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:52)
1366 9062 Nysilver 8 delar, bland annat Ljusstakar. Längd: 5-5-16 cm, höjd: 5-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:37)
1366 8153 Oljelampor 6 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line, Höjd: 10-12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:04)
1366 8154 Oljelampor 6 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Line, Höjd: 9-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:05)
1366 9494 Oljemålning 2 st, Knut Norman (1896-1977), Sverige. Signerade, paris. Olja på pannå, 32x39cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:45)
1366 9340 Oljemålning A Rosini, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 59x29 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:14)
1366 9374 Oljemålning Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:22)
1366 9170 Oljemålning Andrea Fortini (1902-1977), Italien. Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 40x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:20)
1366 9064 Oljemålning Arabisk stad. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 61x90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:42)
1366 9579 Oljemålning Bror Forsell (1883-1959), Sverige. Kust, marin, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:22)
1366 9333 Oljemålning Carl Edward Hallberg (1855-1940), Sverige. Signerad, daterad 1923. Olja på pannå, 39x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)
1366 8572 Oljemålning Carl Veilsö, Gårdsmotiv med höns, Signerad. Olja på duk, 29x39 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)
1366 8124 Oljemålning D Campo, 1979. Signerad. Olja på pannå, 30x50 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:03)
1366 9189 Oljemålning E Hedenström, blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 26x21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)
1366 9329 Oljemålning E Palm, skepp. Signerad. Olja på duk, 67x104cm
1366 9132 Oljemålning Edward Narkiewicz (1938-2007), Polen. Signerad, daterad -93. Olja på duk, 31x36 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:06)
1366 9060 Oljemålning Einar Törning (1884-1941), Sverige. Blomster. Signerad E Törning 1937. Olja på pannå, 26x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:55)
1366 9574 Oljemålning Emil Nordberger (1889-1942), Trutar. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 56x100 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)
1366 9495 Oljemålning Ernst Nilsson (1892-1937), Sverige. Signerad, stilleben. Olja på pannå, 25x30cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:24)
1366 9279 Oljemålning Eva Wikström, monogramsignerad, -00. Motivet: 50x66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 8700 Oljemålning Georgij Fetcó (1923-2001), Sverige. "Avsågad olivträd". Signerad, daterad 1958. Olja på duk, 45x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)
1366 8641 Oljemålning Gunnar Gauffin (f. 1940), Sverige. Klippor. Signerad. Olja på duk, 65x65 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:42)
1366 9578 Oljemålning Harald Biljer-Hedgren (1875-1923), Sverige. Myrstack. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 64x54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:05)
1366 6630 Oljemålning Helmi Sjöstrand (1864-1957), Finland. Skånegård. Signerad. Olja på duk, 46x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:53)
1366 9071 Oljemålning Ingvar Olson (f. 1951), Sverige. Komposition. Signerad, daterad 1980. Olja på pannå, 80x60 ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:02)
1366 9197 Oljemålning Josef Öberg (1890-1967), Sverige. "Strandbild, Norra Öland". Signerad. Olja på duk, 42x48 cm
1366 9575 Oljemålning Karl Dahlqvist (1900-1971), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 90x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:18)
1366 9210 Oljemålning Kate Cöster-Rosengren, "Mellan skurarna". Signerad. Olja på duk, 42x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:53)
1366 9223 Oljemålning Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad, komposition. Olja på duk, 84x100cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:03)
1366 9531 Oljemålning Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Träd. Signerad. Olja på duk, 45x36cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:54)
1366 9576 Oljemålning Leif Wahlén, Fågel. Signerad. Olja på duk, 75x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:43)
1366 9577 Oljemålning Margaret Idqvist, Gladiolus. Signerad. Olja på duk, 60x54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:32)
1366 9099 Oljemålning Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, 59x86 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)
1366 8267 Oljemålning Mikko Halkilahti (f. 1884), Finland. Landskap med skog och vatten. Signerad. Olja på duk, 42x110 cm, ej ramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:19)
1366 9515 Oljemålning Nils Engquist (1905-1991), Sverige. Räv i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 46x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:03)
1366 9419 Oljemålning oidentifierad konstnär, 1700/1800-tal. Mytologiskt motiv. Olja på duk 53x64, Oramad, skador
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:29)
1366 9447 Oljemålning Oidentifierad konstnär, Balkongmotiv. Ej signerad. Olja på duk 38x30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:56)
1366 7070 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1600-tal, Jesus och Maria Magdalena. Olja på duk på pannå, ej signerad, 80x70 ca
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:05)
1366 9053 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Parkmotiv, ej signerad. Olja på duk, 23x34 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:51)
1366 8241 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad EU. Olja på duk, uppklistrad på papp, 27,5x20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 9215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på duk, 70x59cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:54)
1366 9391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal. Olja på pannå, 28x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:13)
1366 9517 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, spelman. Olja på duk, 49x43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:54)
1366 9518 Oljemålning Paul Flaubert (1928-1994), Frankrike. Trädgård. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)
1366 9492 Oljemålning Signerad, 1948. Olja på duk, 44x53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:40)
1366 9224 Oljemålning signerad, vintermotiv. Olja på pannå, 33x46cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:31)
1366 9572 Oljemålning Vilhelm Andersson, Flodkrök. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 73x115 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 december 2020 02:27)
1366 9573 Oljemålning Wilhelm Widell (f. 1893), Sverige. Signerad, svanar. Olja på duk, 82x98 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:22)
1366 9339 Oljemålning Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Signerad, "målarskolan". Olja på pannå, 37x45cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:13)
1366 8557 Örhängen 18k guld, 5 par, med vita & blåa stenar samt camé. Längd: 2-4cm. Vikt: 6g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:08)
1366 8634 Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 3,5cm, vikt: 3,2g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:35)
1366 9427 Örhängen 18k guld, Två par. Längd: 1-3cm. Vikt: 3,4g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:53)
1366 9496 Pallar Ett par, Bemålade. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:19)
1366 9039 Parti teckningar & skisser diverse, oramade lösa blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:12)
1366 9389 Pastell Charles Kvapil (1884-1957), St. Sebastien. Signerad. Motivet: 40x28, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:30)
1366 9100 Piedestal Stenskivor. Längd: 27, djup: 27 cm, djup: 67 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:21)
1366 9289 Piedestaler 3 st, Keramik, Elefanter. Höjd: 42-45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:04)
1366 9402 Piedestaler 3 st, Rokokostil, med låda. Längd: 30. Djup: 30 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:47)
1366 9213 Pinnstolar 3 st, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9299 Pläd Tidstrand, Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Ca 160x140 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9113 Pläd Viola Gråsten (f. 1910), Sverige. Tidstrand, ca 140x120 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:03)
1366 9332 Plaketter 3 st, Kina, porslin, 6,5x13 cm
1366 9312 Plåtleksaker 2 delar. Längd: 14-18cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)
1366 9310 Plåtleksaker 7 delar. Längd: 12-29 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:38)
1366 9348 Pokaler 2 st, silver, CG Hallberg. Graverade. Höjd: 18-24. Vikt: ca 555g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:50)
1366 9154 Pottskåp med stenskiva. Bredd: 38, djup: 38 cm, höjd: 84 cm
1366 9379 Prismor diverse
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)
1366 9184 Prispokaler 2 st, silver. Höjd: 12. Vikt: ca 250 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)
1366 9185 Prispokaler 5 st, silver, Tyskland. Höjd: 7,5-10 cm. Vikt: 620 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:31)
1366 9186 Prispokaler 5 st, silver. Höjd: 8-10 cm. Vikt: 320g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:28)
1366 9188 Prispokaler 6 st, silver. Höjd: 8-9 cm. Vikt: 600 g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:52)
1366 9187 Prispokaler 8 st, silver, 4-14 cm. Vikt: ca 850 g. Längd: 3,5-9 cm, höjd: 4,5-13,5 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)
1366 9267 Psalmbokhylla Jugend, bemålad. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)
1366 9361 Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 4cm. Vikt: 227g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:53)
1366 9206 Regissörsstolar Ett par, tyg / trä
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)
1366 9293 Ring 14k guld, 4 g, ringmått: 23 mm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:27)
1366 9423 Ring 18k guld, med en syntetisk spirell, storlek: 17½, (e). Vikt: 3g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:04)
1366 8050 Ring 18K vitguld, med en pärla, storlek: 18½, 1972. Vikt: 2,6g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:41)
1366 8550 Ring Platina, med navettslipade diamanter & en grön sten, 2xca0,15ct, storlek: 16. Vikt: 4,4g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)
1366 8057 Ringar 18K vitguld, 2 st, med diamanter 10xca0,01ct, 11xca0,06ct. Stl: 18-18½. Vikt: 7,5g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:55)
1366 9163 Rödvinsglas 9 st. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)
1366 9354 Rökelsekar Ett par, Kina, 1800-tal, Porslin. Längd: 13. Höjd: 4,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)
1366 9247 Sabel Längd: 106cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:10)
1366 9526 Salongsbord 1800-tal, mahogny. Bredd: 114, djup: 77 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:51)
1366 9569 Salongsbord Gustaviansk stil, omkring 1900, bemålat. Bredd: 90, djup: 63 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)
1366 9529 Salongsbord Karl Johan, mahogny. Bredd: 142, djup: 79 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:52)
1366 9527 Salongsbord Nyrokoko, lös skiva. Bredd: 96, djup: 58 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:29)
1366 9252 Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 131, djup: 81 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)
1366 9467 Salongsbord Nyrokoko. Med lådor, mahogny, diameter: 89, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:01)
1366 9539 Salongsbord rokokostil, sent 1800-tal. Bredd: 107, djup: 76 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)
1366 9525 Samlartallrikar 6+ 1st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal Studio-Line. Diameter: 16cm, Aladdin mm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9513 Satsbord 3 delar, England. Höjd: 55-60 cm
1366 9490 Satsbord 3 delar, mahogny. Höjd: 49-56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)
1366 9327 Scarf Hermes, Paris, Silke, 85x85 ca
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:15)
1366 9236 Schatull Med karaff & glas. Bredd: 24 cm. Djup: 19 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:54)
1366 9519 Sekretär rokokostil, Intarsia. Bredd: 73, djup: 50 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:26)
1366 8038 Servisdelar Wedgwood, Lugano, ca 50 del
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:25)
1366 8166 Servisdelar Wien, 1800-tsal, 10 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:13)
1366 8592 Sideboard + spegel, Englesson, Gustaviansk stil. Längd: 90-94, djup: 35 cm, höjd: 72+ 130
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:01)
1366 9414 Sideboard Englesson. Längd: 151, djup: 48 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:02)
1366 8683 Sideboard Englesson. Längd: 90, djup: 35 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)
1366 9465 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 135, djup: 38 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:43)
1366 9406 Sideboard Rokokostil. Längd: 110, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)
1366 9466 Sideboard rokokostil. Längd: 129, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)
1366 9404 Sideboard Rokokostil. Längd: 130, djup: 45 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)
1366 9521 Sideboard sengustaviansk stil. Längd: 155. Djup: 46 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:03)
1366 9286 Sideboard Teak. Längd: 190, djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:16)
1366 9047 Silver 11 delar, Olika modeller. Längd: 10-23 cm, Vikt: 170 g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:31)
1366 9269 Silver diverse, 4 delar, Vikt: 95 g ca
1366 9352 Skål Kina, 1800-tal, diameter: 28, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:36)
1366 8105 Skål Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:04)
1366 8763 Skål Orrefors, glas. Höjd: 16cm. Diameter: 18cm
1366 9372 Skålar 2 st, Keramik, Kina. Diameter: 8-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:35)
1366 9150 Skålar 2 st, Kolmårdsmarmor. Diameter: 15-30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:17)
1366 8037 Skålar 2 st, Orrefors, bland annat Edward Hald (1883-1980), Sverige. Signerad. Diameter: 18cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)
1366 6044 Skålar 2 st, Orrefors. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:59)
1366 9195 Skålar 3 st, Gustavsberg, stengods, Carrara. Diameter: 16cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:28)
1366 9355 Skålar 6 st. Diameter: 8-12cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:16)
1366 9343 Skålfat Ett par, cloissonné, Kina, diameter: 9,5
1366 9455 Skålfat Millesgården, diameter: 68 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:58)
1366 9416 Skänk Englesson. Bredd: 104, djup: 49 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)
1366 8506 Skedar 6+ 6, silver, Finland. Längd: ca 12cm. Vikt: 120g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:32)
1366 9382 Skrivbord Bemålat. Bredd: 120, djup: 64 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:16)
1366 9202 Skrivbord med uppsats, Bemålat. Bredd: 89, djup: 60 cm, höjd: 74-97 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:12)
1366 9537 Skrivbord nyrenässans, mahogny. Bredd: 114 cm. Djup: 64 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)
1366 9101 Skrivbord senjugend, ek. Bredd: 125. Djup: 70 cm, höjd: 76 cm
1366 9082 Skulptur brons, Den döende krigaren, ej signerad. Längd: 31, djup: 13 cm, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:01)
1366 8311 Skulptur Buddha. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 21:00)
1366 9347 Skulptur Elefant, metall. Längd: 9, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:29)
1366 9325 Skulptur Fisk, metall. Höjd: 13cm
1366 8080 Skulptur Geisha, Japan. Keramik. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:56)
1366 9268 Skulptur Gips, Flicka med horn, Signerad 1917. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:06)
1366 9091 Skulptur Isbjörn, Porsgrund, Norge, porslin. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:47)
1366 9196 Skulptur Keramik, katt, glaserad, 47x26 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:31)
1366 9314 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Blue head. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:24)
1366 9318 Skulptur Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Brains, i kartong. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:57)
1366 8553 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:01)
1366 8184 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973. Målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)
1366 9040 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)
1366 7032 Skulptur Porslin, Rörstrand. Gåva från Drottning Victoria till Prins Gustav Adolf, skänkt av Drottning Louise till Kammartjänare Knut Lindell. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)
1366 9275 Skulptur Trä, Fisk. Längd: 60, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:34)
1366 9032 Skulptur/ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Tomte med lykta, Keramikstudion Gustavsberg (k. Studion), stengods. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 9077 Skulpturer 2 st, Kay Bojesen (1886-1958), Danmark. Fåglar, trä. Längd: 10, höjd: 9 cm
1366 8107 Skulpturer 5 st, Keramik. Höjd: 9-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)
1366 9143 Skulpturer 6 st, Edward Lindahl (1907-1986), Gustavsbergs Studio. Ugglor. Signerade med Studiohanden. Höjd: ca 7 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:20)
1366 9141 Skulpturer 6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lucia. Höjd: 11-13 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:40)
1366 9160 Skulpturer 6 st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Gustavsberg. Längd: 8-18. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:37)
1366 9434 Slagbord Englesson. Bredd: 65+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)
1366 9435 Slagbord Englesson. Bredd: 65+ 2x60, djup: 90 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:00)
1366 9042 Slaglåsgevär 1800-tal. Längd: 116
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:47)
1366 7041 Soffa + fåtölj, 2 delar, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK Triva, Paradiset & Lilla Adam. Längd: 145
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:57)
1366 9542 Soffa Karl Johan, mahogny, Mässingsdekor. Längd: 205 ca
1366 9457 Soffa Swedese, Sigvard Håkansson. Längd: 127
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)
1366 9463 Soffa Swedese, Sigvard Håkansson. Längd: 127
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:04)
1366 9080 Soffbord Asien, diameter: 77, höjd: 44 cm, glasskiva
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:09)
1366 9248 Soffbord mahogny, Intarsia. Bredd: 140 cm. Djup: 70 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:22)
1366 9297 Soffbord Orientaliskt, bemålat. Bredd: 100, djup: 65 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:15)
1366 9212 Spegel 1940-/50-tal, 96x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:36)
1366 9105 Spegel 20-tal, 97x36 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:16)
1366 9305 Spegel Alvar Aalto (1898-1976), Finland. 120x50cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:33)
1366 9563 Spegel rokokostil, 87x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)
1366 9553 Spegel rokokostil. Höjd: 100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:18)
1366 9561 Spegellampett Gustaviansk stil, 53x30 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:02)
1366 9201 Spelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)
1366 9205 Staffli Mabef, Italien. Höjd: ca 150-250 cm, max dukhöjd: ca 120 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:32)
1366 9262 Stege metall. Höjd: 177
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:23)
1366 9231 Stekpannor 2 st. Diameter: 20-24cm
1366 9482 Stengodsreliefer 2 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. 20x44 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:27)
1366 9259 Stol Industri
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:15)
1366 6280 Stol Rokoko, Provinsarbete
1366 9265 Stolar 3 st, Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)
1366 9096 Stolar 4 st, 1950-tal, Märkta MH, Danmark, teak / galon
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:39)
1366 8333 Stolar 4 st, Gustavianska provinsarbeten, 1800-tal, + extra tyg
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:23)
1366 9385 Stolar 4 st, IKEA, Tellus
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:48)
1366 9508 Stolar 4 st, snidad dekor med lejonhuvuden.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:59)
1366 7012 Stolar 6 st, Miranda Of Sweden, 1900-tal
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)
1366 9107 Stolar Ett par, Karl Johan, björk
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:20)
1366 8302 Stolar Ett par, rokokostil.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:41)
1366 9364 Syltkruka höjd: 16cm
1366 9207 Sypall / bord 1950-tal. Bredd: 37, djup: 37 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:19)
1366 9153 Taburett Karl Johanstil. Längd: 64 cm, djup: 36 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:23)
1366 9219 Takarmatur 1950/60-tal. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 19 december 2020 07:56)
1366 9220 Takarmatur Artemide, Italien. Höjd: ca 80 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:28)
1366 9147 Takarmatur LOUIS CAMPELL, "Collage Pendel 600" för Louis Poulsen, design: Louise Campbell, formgiven 2004. Höjd: 36,5 cm. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:12)
1366 8613 Takarmatur mässing och glas. Höjd: 61cm
1366 9169 Takarmatur mässing och kristall. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:29)
1366 9567 Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:37)
1366 9568 Takarmatur med prismor. Diameter: 62 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:30)
1366 9316 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)
1366 9303 Tallrikar 5 st. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:44)
1366 9461 Tallrikar 6 st, ostindiskt kompaniporslin. Diameter: ca 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:51)
1366 9351 Tallrikar Ett par, Kina, 1800-tal, diameter: 22,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:25)
1366 9246 Tallrikar & mugg 3 delar, Knorr, Rörstrand. Diameter: 7-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)
1366 9244 Tallrikar & mugg 3 delar, Tuff-Tuff Rörstrand Marianne Westman. Diameter: ca 7-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:56)
1366 9233 Tamburmajorer ett par. Höjd: 183
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:27)
1366 8699 Te/kaffeskedar 13 delar. Längd: 10-13 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)
1366 8242 Teckning Oidentifierad konstnär. Studie. Signerad Sören, bär dedikation. Blyerts. Motivet: ca 40x28 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:26)
1366 9411 Teckningar mm 8 st. 6x12 - 21x26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:57)
1366 9046 Tedosa Kina. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:19)
1366 9228 Tekanna Nysilver, design: Silvia Stave. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:33)
1366 9229 Tekannor 2 st, Keramik/nysilver. Höjd: 13-18cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:59)
1366 9051 Tekök med reaud, silver on Copper. Sekelskifte 1900, kannan omförsilvrad. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:35)
1366 9036 Tekök med rechaud, nysilver. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:33)
1366 9148 Tidskriftshylla Jonas Bohlin (f. 1953), Sverige. Modell: Zink. Höjd: 154cm Jonas Bohlin (b. 1953)
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:34)
1366 9261 Toilettebord Nyrokoko. Bredd: 85, djup: 43 cm, höjd: 156 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:17)
1366 9538 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn, Höjd: 41cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:03)
1366 9544 Trädgårdsurnor Ett par, med dekor, gjutjärn. Höjd: 44cm
1366 9540 Trädgårdsurnor Ett par, på sockel, gjutjärn, Höjd: 58cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:50)
1366 9552 Trädgårdsurnor Ett par, på sockel, gjutjärn. Höjd: 51cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:59)
1366 9146 Träsnitt 2 st, Orientaliska, 26x20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:28)
1366 9298 Uppläggningsfat Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:43)
1366 9371 Urnor ett par, Orientaliska. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:35)
1366 8270 Utställningsaffisch Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Signerad Lennart Jirlow, New York 1989. The American Scandinavian Society presents Lennart Jirlow, New York. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:46)
1366 8692 Väggarmatur Luxus, Vittsjö. Saknar kupa. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:11)
1366 9470 Väggbelysning 2 st, Randers, Danmark. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:34)
1366 9242 Väggplatta Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Börje Skohg (1923-2006), Sverige. 23x23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:55)
1366 9344 Väggskulpturer Ett par, Kina, Porslin. Höjd: 18 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:32)
1366 9069 Väggtextil Belgien, "Dentelle - Tapisserie". Motivet: 105x105 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:49)
1366 9037 Väggur & termometer Georg Jensen. Diameter: 10-15cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:25)
1366 9472 Vas "Savoy", Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, grönt glas. Höjd: 12cm
1366 9177 Vas + skål. Höjd: 17 resp, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:58)
1366 9081 Vas brons, dekor med kaniner. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:11)
1366 8099 Vas Elme, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:58)
1366 9506 Vas Glas. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:42)
1366 9145 Vas keramik, Rakkolanjoki. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:24)
1366 9149 Vas Kina. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:44)
1366 9009 Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:48)
1366 9271 Vas Rörstrand, Jugend. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:07)
1366 9192 Vas Rosenthal. Höjd: 14,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:48)
1366 9392 Vas silver, K Anderson, 1905, gravyr. Höjd: 10cm. Vikt: 81g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:54)
1366 9191 Vas Tilgman Keramik. Höjd: 40cm
1366 9033 Vas Upsala Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Höjd: 33cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:50)
1366 9270 Vaser 3 st, Porslin. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:35)
1366 8654 Vinglas 6 st. Staffan Gellerstedt. Höjd: 20 cm
1366 9295 Vinglas 6+ 6 st, Nude/Riedel. Höjd: 20-22 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:17)
1366 9458 Vitrinskåp Englesson. Bredd: 105, djup: 49 cm, höjd: 226 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:50)
1366 9380 Vitrinskåp nutida. Bredd: 87, djup: 36 cm, höjd: 187 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:22)
1366 9176 Vitvinsglas 8st, Kosta. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:34)
1366 8565 Ymnighetshorn Nysilver, AG Dufva, graverad 1896. Längd: 37x34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:36)
1366 9226 Ytterfoder 10st, bland annat Upsala Ekeby. Längd: 10-16,5 cm, höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 18:16)
1366 9227 Ytterfoder 8st, bland annat Rörstrand. Längd: 10,5-14 cm, höjd: 9-10,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:10)
1366 9076 Ytterfoder Ett par, nutida. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:39)
1366 9225 Ytterfoder Ett par, Rörstrand. Höjd: 12cm, diameter: 14cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 20:49)
1366 9549 Ytterfoder Ett par. Gjutjärn, Höjd: 26cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 14 december 2020 19:18)