1097 4230 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), 17/50, bladets mått: 58x45 ca
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:29)
1097 4250 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), 42/75, bladets mått: 68x51
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:24)
1097 4096 Carborundumetsning Oidentifierad konstnär, signerad, 50/50, motivet: 16x25
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:21)
1097 1107 Etsning Arthur Bengtsson, Hötorget, motivet: 23x30
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:32)
1097 4095 Etsning Emma Karp Lundström (f. 1961), 193, 'Staket', 7/30, motivet: 26x25
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:19)
1097 4226 Etsning Hans Norsbo (1897-1955), Stockholm, 1936, motivet: 15x20
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:16)
1097 4116 Etsning Lars Melander (f. 1939), 26/50, signerad, -84, motivet: 50x36
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:17)
1097 4199 Etsning Louis Sparre (1863-1964), Kornhamnstorg, 3/10, 11, 5x8, 5
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:18)
1097 4112 Etsning Marcel Genay (f. 1929), 'Cote d' azur', 16/40, motivet: 34x34
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:00)
1097 4079 Etsning Olle Hanspers (f. 1923), 32/45, pojke, motivet: 29x20
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:30)
1097 4037 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), 1957, stilleben, 13x22
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:55)
1097 4062 Etsning Tommy Östmar (1934-2007), 2/20, motivet: 24, 5x15, 5
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:39)
1097 4100 Etsning / akvatint Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:24)
1097 4078 Etsningar 2 st, Axel Tallberg (I860-1928), "Min Granne", efter Carrington, motivet: 29x22 ca
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:27)
1097 6723 Färgetsning Ernst Billgren (f. 1957), 'PROV', Hundar, motivet: 25x29, 5
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:04)
1097 4245 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), 63/160, Monkey business, motivet: 35x44
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:47)
1097 4148 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 94/100, bladets mått: 66x50
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:04)
1097 4123 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 96/100, bladets mått: 66x50
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:27)
1097 4124 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 96/100, bladets mått: 66x50
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:36)
1097 4142 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), 96/100, bladets mått: 66x50
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:54)
1097 4007 Färgetsning Roberto Matta (1911-2002), Jazzband, 35/100, motivet: 38x49
Hammered for 5.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:32)
1097 4054 Färglitografi ) Peter Freudenthal (f. 1938), 20/36, 1975, motivet: 20x20
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:49)
1097 4055 Färglitografi ) Peter Freudenthal (f. 1938), 20/36, 1975, motivet: 20x20
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:49)
1097 4244 Färglitografi 2 st i mapp, Peter Dahl (f. 1934), Farmors hus, Natt/Dag, 115/375, bladets mått: 43x30
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:45)
1097 4113 Färglitografi Alain Soucasse (f. 1951), "Fickur", 24/90, signerad, motivet: 30x24
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:02)
1097 4072 Färglitografi Albin Amelin (1902-1975), älv, signerad, 202/310, motivet: 50x65
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:35)
1097 4067 Färglitografi Alf Olsson, Tärnor, 101/495, signerad, -88
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:09)
1097 4009 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), 28/290, motivet: 59x38
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:44)
1097 6031 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Gröna Lund, motivet: 46x62
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:03)
1097 4225 Färglitografi Beck O Ljung, 1977, 76/125, motivet: 65x50
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:28)
1097 4137 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), 1973, HC-upplaga, Hund, motivet: 87x63
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:47)
1097 4146 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Hund, pt 5, 1973, med dedikation, motivet: 86x62
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:00)
1097 4133 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Venus, 159/250, motivet: 38x49
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:41)
1097 4165 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Zodiak, 139/250, löst blad, bladets mått: 80x61
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:21)
1097 4138 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 162/222. motivet: 93x59
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:48)
1097 4205 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 3/250, bladets mått: 54x76
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:31)
1097 4156 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Löst blad, 387/490, bladets mått: 53x74
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:12)
1097 5362 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 158/290, motivet: 38x46
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:55)
1097 4210 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 220/290, Waxholm I, mm;37x46
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:56)
1097 4024 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), 25/360, motivet: 35x42
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:36)
1097 4217 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, motivet: 37x52
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:06)
1097 4011 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, HC 20/36, motivet: 57x75
Hammered for 5.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:48)
1097 4202 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, 11/38, Östermalmshallen, motivet: 38x53
Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:45)
1097 4188 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar vinter, bladets mått: 60x77, 71/260
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:29)
1097 4023 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014). 37/360, motivet: 35x42
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:39)
1097 1182 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), 105/260, ramens innermått: 69x51
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:40)
1097 4393 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 'Storviggen' 54/300, motivet: 50x80
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:31)
1097 4043 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 100/200, motivet: 37x40
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:41)
1097 4267 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 85/295, bladets mått: 20x27
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:51)
1097 5104 Färglitografi Christina Knall (f. 1947), Hustak, 1/50, motivet: 46x46
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:18)
1097 1110 Färglitografi Cummar, 91/240, Fotbollsspelare, motivet: 36x55
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:42)
1097 4273 Färglitografi Dénes Perger (1934-2015), 1985, " Strandvägen med Djurgårdsfärjan", 319/375, motivet: 27x40
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:07)
1097 4200 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 115/250, Visby Ringmur, motivet: 27x40
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:20)
1097 4189 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 139/360, Stilleben med Japansk docka, motivet: 56x46
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:36)
1097 4216 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 330/360, Stockholm, motivet: 35x56
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:04)
1097 4190 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), 84/360, Stilleben med fat med frukt, motivet: 45x55 ca
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:34)
1097 4173 Färglitografi Erik Olson, 1/84x360, bladets mått: 49x64
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:41)
1097 4207 Färglitografi Erik Olson, 35/400, motivet: 26x35
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:47)
1097 4218 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), HC 17/20, motivet: 46x60
Hammered for 4.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:10)
1097 6719 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), -58, 51/75, motivet: 40x36
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:48)
1097 4061 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), 275/750, motivet: 42x51
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:34)
1097 4025 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), blåsippor, 357/360, signerad, motivet: 40x55
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:54)
1097 6623 Färglitografi Gösta Gustavson (1931-2008), 1979, 'På väg till biblioteket', 49/310, signerad, motivet: 42x43
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:51)
1097 4004 Färglitografi Gösta Gustavson (1931-2008), HC-upplaga, "Utsikt från Norr Mälarstrand", motivet: 43x56
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:07)
1097 4169 Färglitografi Gösta Werner (1909-1989), violer, signerad, motivet: 43x29
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:34)
1097 1109 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), 302/360, motivet: 25x37
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:34)
1097 4051 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sångsvanar, 230/ 325, motivet: 31x49
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:23)
1097 4047 Färglitografi Gunnar Stålbrand (f. 1925), "Stor-Erik", 84/150, Löst blad, bladets mått: 48x54
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:42)
1097 4074 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), golfspelare, 76/300, signerad, motivet: 53x37
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:40)
1097 4118 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Ven, 258/360, signerad, motivet: 36x51
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:26)
1097 4073 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), ven, HC 10 /20, motivet: 43x57
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:37)
1097 4070 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Ven, PT, signerad, motivet: 33x37
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:29)
1097 4044 Färglitografi Henri Goetz, 55/60, motivet: 35x50
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:43)
1097 4176 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), 76/275, Söder Mälarstrand, motivet: 37x47
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:56)
1097 4174 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Färjeplatsen Gröna Lund, 79/350, 30x38
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:45)
1097 4179 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Norr Mälarstrand, 30/290, motivet: 39x55
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:59)
1097 4175 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Uppsala, EA-upplaga, motivet: 42x54
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:51)
1097 4110 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), "Hänsyn", EA-upplaga, signerad, ramens innermått: 85x60
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:53)
1097 4108 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), 149/190, signerad, bladets mått: 70x50
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:49)
1097 4111 Färglitografi Johannes Olsson (f. 1945), 88/170, signerad, bladets mått: 60x83
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:57)
1097 4213 Färglitografi John-Erik Franzén (f. 1942), 1997, 185/250, motivet: 46x58
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:58)
1097 4109 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), 213/285, motivet: 40x62
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:51)
1097 1108 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), 457/460, motivet: 24x31
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:34)
1097 4270 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), -96, 147/250, motivet: 33x41
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:01)
1097 4022 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1989, 283/385, motivet: 58x39
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:39)
1097 4221 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 1995, 30/75, bladets mått: 75x106
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:15)
1097 4195 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 2001, 63/150, motivet: 35x50
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:00)
1097 4211 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), PT, Skärgårdsbåtar, bladets mått: 42x60
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:55)
1097 5360 Färglitografi Karl Mårtens (f. 1956), 95/290, motivet: 43x30
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:54)
1097 4248 Färglitografi Kjell Andersson, komposition, 52/150, signerad, -93, motivet: 62x44
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:38)
1097 4064 Färglitografi Konst- och industriutställningen i Stockholm 1897, Central-tryckeriet, 52x72
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:01)
1097 5359 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), PT, Steglitser, motivet: 49x37
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:52)
1097 4115 Färglitografi Lars Melander (f. 1939), "Arvet", signerad, motivet: 51x41
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:13)
1097 4261 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), 192/360, signerad, motivet: 29x50
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:56)
1097 4212 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), 307/360, 40x57
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:56)
1097 4274 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), 165/310, Hierge, "Nåjdens ren", ram med tecken, 50x45
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:15)
1097 4203 Färglitografi Lars Pirak (f. 1932), HC-upplaga, motivet: 49x36
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:37)
1097 4028 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), "Piplärka", 102/175, signerad, motivet: 35x39
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:25)
1097 1112 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), 115/250, motivet: 41x32
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:38)
1097 4219 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), 346/1750, motivet: 73x55
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:13)
1097 4201 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 21/225, Annie get your gun, motivet: 73x58
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:33)
1097 4117 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 227/450, "Teatermålaren", signerad, 73x49
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:21)
1097 4002 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), 83/210, Picknick, motivet: 47x56
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:45)
1097 4164 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Man på cykel, Löst blad, 149/285, bladets mått: 61x85
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:20)
1097 4182 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 25/360, motivet: 33x26
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:21)
1097 4204 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 3642/5000, motivet: 55x42
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:20)
1097 4197 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 71/495, bladets mått: 46x45
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:24)
1097 4006 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 79/150, motivet: 63x49
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:28)
1097 4227 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 93/380, motivet: 56x38
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:42)
1097 4238 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Cyklist på slussen, 217/250, bladets mått: 56x65
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:39)
1097 4239 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Stockholm, 41/250, bladets mått: 53x57
1097 4247 Färglitografi Margareta Carlstedt, blommande träd, numrerade och signerade, motivet: 30x23 + 19x38
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:49)
1097 4102 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), 59/250, motivet: 41x74
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:46)
1097 2223 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 112/200, motivet: 35x26
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:40)
1097 4010 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), 131/360, motivet: 27x34
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:50)
1097 4130 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), Allmogeskåp, 16/200, motivet: 35x27
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:47)
1097 4162 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), Löst blad, 83/200, bladets mått: 47x37
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:18)
1097 4060 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), man i båt, 1245/1400, motivet: 38x46
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:31)
1097 4166 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), Torg, 51/460, löst blad, bladets mått: 61x70
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:22)
1097 4119 Färglitografi Mårten Andersson (f. 1934), Vinter59/385, motivet: 36x48
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 21:02)
1097 4040 Färglitografi Max Papart (1911-1994), 78/100, ramens innermått: 74x52
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:50)
1097 4042 Färglitografi Michel Delacroix (f. 1933), EA-upplaga, Hus, motivet: 50x69
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:42)
1097 4236 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), "Fiskelagsfabriken, 287/325, bladets mått: 70x64
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:41)
1097 4232 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 205/460, 1990, bladets mått: 77x57
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:32)
1097 4134 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 290/460, -80, motivet: 50x112
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:42)
1097 4160 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Flicka, 1979, 268/460, Löst blad, bladets mått: 66x53
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:16)
1097 4163 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Flicka, Löst blad, 197/460, 1979, bladets mått: 66x52
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:19)
1097 4234 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Grannens äppelträd, PT, 1978, bladets mått: 71x55
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:45)
1097 4139 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Gult hus Lofoten, PT, motivet: 45x60
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:50)
1097 4233 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Svenssons bod, 36/460, 1980, bladets mått: 75x53
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:34)
1097 4235 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige, 1987, ostkust/Västkust, 278/380. bladets mått: 56x86
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:40)
1097 4154 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Tvätt på sträck, löst blad, 1979, 186/460, bladets mått: 77x61
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:09)
1097 1106 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), 232/310, motivet: 34x41
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:37)
1097 4135 Färglitografi Ola Billgren (1940-2001), -74, 13/100, motivet: 32x39
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:44)
1097 4519 Färglitografi Ola Billgren / Louis Womack, Sovande person, -69, 46/75, motivet: 40x55 ca
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:10)
1097 4038 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 122/260, motivet: 38x41
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:12)
1097 4065 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 41/175, motivet: 53x53
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:37)
1097 4036 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), 95/150, motivet: 35x68
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:44)
1097 4262 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 169/360, motivet: 44x54
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:20)
1097 4263 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Strandvägen, 88/300, motivet: 38x42
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:25)
1097 4152 Färglitografi Oscar Bergman, Stadsgården, 37/350, motivet: 34x44
1097 1113 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), 23/90, motivet: 32x45
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:40)
1097 4241 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), HC-upplaga, bladets mått: 51x72
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:45)
1097 4052 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), komposition, 220/320, signerad, motivet: 10x12
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:23)
1097 4268 Färglitografi Peder Duke (1938-2003), 1991, 164/300, motivet: 33x37
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:40)
1097 4220 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 138/210. motivet: 56x78
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:12)
1097 4224 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), 21x29
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:08)
1097 4206 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), Provtryck, bladets mått: 60x43
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:46)
1097 4056 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), PT, Varulw, 1976, motivet: 55x46
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:26)
1097 4030 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 1975, EA-upplaga, motivet: 20x20
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:05)
1097 4269 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 1979, motivet: 24x19
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:36)
1097 4053 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), 20/36, 1975, motivet: 20x20
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:48)
1097 4017 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), 189/210, motivet: 44x55
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:25)
1097 4019 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), bladets mått: 29x33
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:32)
1097 4131 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Fors, 28/45, motivet: 28x40
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:39)
1097 4127 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Man med spark, 270/310, bladets mått: 53x43
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:32)
1097 4057 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Man på restaurang, 366/310, motivet: 40x31
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:33)
1097 4059 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Skeppsholmen, PT, motivet: 30x41
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:44)
1097 5089 Färglitografi Roland Kempe (1907-1991), Kvinna med äpple, signerad, 145/200, motivet: 82x74
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:20)
1097 4196 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), "Möte på isen", signerad. 188/360, motivet: 33x48
Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:44)
1097 4231 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 120/350, motivet: 29x41
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:34)
1097 4223 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 232/360, motivet: 31x45
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:23)
1097 4258 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 338/350, signerad, motivet: 31x26
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:41)
1097 2003 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Aftonsol, 49/310, motivet: 26x43
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:05)
1097 4155 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Löst blad, 83/360, bladets mått: 42x54
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:10)
1097 4222 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), PRT, 1974. "Svenska högarnas fyrplats". motivet: 32x45
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:25)
1097 4075 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), PT, -78, Waxholmsbåt, 32x49
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:21)
1097 4050 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), skärgårdsmotiv, 141/350, signerad, motivet: 36x29
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:21)
1097 4125 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Svenska Högarnas Fyrplats, 196/200, 32x46
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:30)
1097 4129 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Vinden mojnar Ramsmora Möja, 1973, PT, motivet: 17x39
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:35)
1097 4126 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Vöntan Kallskär, 328/360, motivet: 28x45
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:31)
1097 4071 Färglitografi Siri Rathsman (1895-1974), 1959, 220/260, Kameler, motivet: 36x55
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:29)
1097 4105 Färglitografi Siri Rathsman (1895-1974), orkidéer, 241/260, signerad, 1954, motivet: 50x43
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:37)
1097 4106 Färglitografi Siri Rathsman (1895-1974), sommarblommor, 249/260, signerad, 1952, motivet: 40x33
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:39)
1097 4184 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), 124/125, motivet: 37x26
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:42)
1097 4103 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), 13/260, 1970 Tåg, motivet: 37x50
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:33)
1097 4101 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), 140/160, Kaniner, bladets mått: 56x41
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:44)
1097 4255 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), 220/250, signerad, 31x22
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:51)
1097 4171 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 184/360, bladets mått: 50x64
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:38)
1097 4121 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 210/390, motivet: 33x40
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:01)
1097 4122 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 210/390, motivet: 40x33
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:08)
1097 4140 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 63/330, motivet: 45x57
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:51)
1097 4041 Färglitografi Sven Jonsson, 18/260, motivet: 25x44
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:36)
1097 4066 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), 336/360, signerad, motivet: 36x28
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:08)
1097 4069 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 134/350, signed, subject: 52x30,
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:27)
1097 8164 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 195/360, fishes, subject: 41x69,
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:26)
1097 4214 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 89/200, subject: 32x20,
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:01)
1097 4008 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), 91/150, motivet: 104x70
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:30)
1097 4264 Färglitografi Tore Wideryd (1908-1992), 2/30, Fotboll, 1958, motivet: 20x32
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:26)
1097 4191 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Frukostbricka, 228/360, motivet: 40x30 ca
1097 4170 Färglitografi Waldemar Lorentzon (1899-1984), båtar, 184/360, motivet: 36x50, oramad
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:36)
1097 4045 Färglitografi Wilhelm Lindvall (f. 1924), signerad W Lindvall -80, 1/15, motivet: 25x15
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:08)
1097 4068 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 133/150, signerad, motivet: 55x40
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:11)
1097 4167 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), 79/150, löst blad, pappershus, bladets mått: 85x61
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:25)
1097 4035 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, motivet: 50x60
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:50)
1097 4031 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, motivet: 59x48
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:40)
1097 4032 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, motivet: 62x48
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:42)
1097 4033 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, motivet: 62x48
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:47)
1097 4034 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), EA-upplaga, motivet: 62x48
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:48)
1097 4153 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Kvinna, 1976, 120/125, bladets mått: 54x67
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:08)
1097 4228 Färglitografier 2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), 1500-upplaga, motivet: 58x43
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:35)
1097 4178 Färglitografier 2 st, Jan Lundquist (f. 1935), Koppartälten & Söderhus, motivet: 40x52 & 44x53
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:58)
1097 4027 Färglitografier 3 st. Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, motivet: 43x53
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:22)
1097 4136 Färglitografier 4 st i mapp, Lennart Jirlow (f. 1936), 1980-81, Editions Linnaeus, 310-upplaga, bladets mått: 48x65
Hammered for 8.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:45)
1097 4246 Färglitografier 4 st, Roland Svensson (1910-2003), 235/275, Årstiderna i Skärgården, motivet: 29x39
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:06)
1097 2029 Färglitografier 5 st. Peter Dahl (f. 1934), lösa blad, Fredmans Epistlar
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:07)
1097 4076 Grafiska blad 2 st, Cajsa Holmstrand (f. 1951), 1985/91, 100-upplaga, motivet: 28x28 & 32x32
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:21)
1097 4259 Grafiska blad 4 st. von Wright, måsfåglar, motivet: 27x22
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:42)
1097 4094 Grafiskt blad Bengt Orup (1916-1996), 131/200, 1988, Komposition, motivet: 25x17
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:19)
1097 4093 Grafiskt blad Bengt Orup (1916-1996), 153/200, 1988, Komposition, motivet: 25x17
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:10)
1097 4099 Grafiskt blad Bengt Orup (1916-1996), 1968, 103/200, Komposition, motivet: 26x17
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:24)
1097 4081 Grafiskt blad Birgitta Westberg (f. 1941), 84/115, ramens innermått: 19x47
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:36)
1097 4098 Grafiskt blad Fredrik Rodhe, 36/45, motivet: 26x26
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:23)
1097 4277 Grafiskt blad Georges Braque (1882-1963), 45/70, Noter, bladets mått: 36x48
Hammered for 7.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:11)
1097 4077 Grafiskt blad Gösta Lindqvist, 89/175, komposition, motivet: 20x51
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:23)
1097 4084 Grafiskt blad Jean Dewasne (1921-1999), komposition, bladets mått: 65x79
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:44)
1097 4088 Grafiskt blad Nils Wedel (1897-1967), stilleben, 76/260, motivet: 30x64
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:54)
1097 4087 Grafiskt blad Olle Hanspers (f. 1923), 37/45, 1974, motivet: 64x49, A mental rout in spirit
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:48)
1097 4086 Grafiskt blad Peter Freudenthal (f. 1938), 1980, 12/100, motivet: 40x35
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:47)
1097 4089 Grafiskt blad Rolf Broberg, 192/200, bladets mått: 62x46
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:56)
1097 4082 Grafiskt blad Rolf Dahlström, 101/200, med dedikation, motivet: 30x39
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:40)
1097 4083 Grafiskt blad sign -56, komposition, motivet: 47x61, 34/43
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:41)
1097 4092 Grafiskt blad signerad, 15/125, komposition, 70x50 ca
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:03)
1097 4186 Kopparstick Lodo. Carraci invent, 17, 5x22, 5cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:28)
1097 4251 Litografi Lasse Åberg (f. 1940), 108/200, 29x43
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:16)
1097 4260 Litografi Max Walter Svanberg (1912-1994), 119/130
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:54)
1097 4157 Litografi Ola Billgren (1940-2001), -77, träd, 73/100, löst blad, 50x56
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:13)
1097 4149 Litografi Peter Dahl (f. 1934), 1984, EA-upplaga, motivet: 43x29
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:04)
1097 1111 Litografier 2 st, Björn Jonsson, 310-upplaga, motivet: 40x26 ca
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:37)
1097 4180 Mapp med träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 50 bilder, Stockholmsbilder, 25-upplaga, 1982, motivet: 39x56
Hammered for 4.200 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:28)
1097 3001 Serigrafi Curt Hillfon (f. 1943), 66/200, motivet: 62x48
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:38)
1097 4029 Serigrafi efter Andy Warhol, Sunday B Morning, "Mao", motivet: 29x23, 5
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:08)
1097 4252 Träsnitt 2 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signerade, motivet: 32x43
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:41)
1097 2509 Träsnitt 3 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), blomstermotiv, signerad och dedikerad, bladets mått. 51x38
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:44)
1097 4256 Träsnitt Carl Einar Borgström (1914-1981), 2 / 15, signerad, . -55, motivet: 17x43
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:58)
1097 4097 Träsnitt Roberto Matta (1911-2002), 17/85, motivet: 24x18
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:25)
1097 4181 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 116/310, Sergel, 1977, motivet: 28x24
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:59)
1097 4243 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), 22/360, 1980, bladets mått: 50x65
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:44)
1097 4194 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Amerikahuset, Göteborg, PT, signerad, bladets mått: 50x50
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:13)
1097 4192 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), hus, signerad, -78, bladets mått: 70x65
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 19:55)
1097 1163 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Klara sjö, 4/150, motivet: 14x18, 1960-tal
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:52)
1097 4198 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Kornhamnstorg, 1991. 109/330, motivet: 50x45
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:06)
1097 4026 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Provtryck, 1991, motivet: 52x46
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 18:18)
1097 4253 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), PT, Stockholm, motivet: 20x13
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:44)
1097 4001 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, -94, med dedikation, motivet: 46x73
Hammered for 5.600 kr (Sista budtid är den 20 mars 2017 20:18)