Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 25 maj 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1329 4347  Affisch Bernard Buffet (1928-1999), Frankrike. Galleri 65 Cannes, 1960, motivet: 86x55 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:28)

1329 4174  Aktiebrev Kinesiska statens guldlån 1913, Inramad, Kina, 45x32cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:28)

1329 4071  Akvarell Björn Blomberg (1925-2003), Signerad, "motiv från mälaren". Motivet: 25x29cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:10)

1329 2071  Akvarell Johannes Gebhard (1894-1976), Sverige. "Från Strandvägen". Signerad. Motivet: 27x37 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:24)

1329 2122  Akvareller 2 st, Einar Wallquist (1896-1985), Fjällandskap & strand. Signerad, daterad -47/-48. Motivet: 29x23 & 33x23 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)

1329 2136  Akvareller 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, 23x15 ca. Signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:23)

1329 4083  Appliquer ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:27)

1329 4047  Appliquer mässing. Höjd: 31cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)

1329 2411  Armbandsur Herrur, 18k guld, Longines, manuell. Diameter: 33mm, med flexband, doublé, gravyr, bruttovikt: 53g.

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:00)

1329 2089  Armbandsur Herrur, Eterna Matic, manuell, flexband, serienr: 4322995, datum, datum. Bottens, diameter: 33mm. Total längd m armband: 188mm (elastisk).

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)

1329 4348  Armbandsur Lagonda 5 Atu, 17 Jewels Incabloc, datum, manuell, refnr: 7818, natoband. Bottens, diameter: 38mm. Total längd m armband: 23cm.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)

1329 4007  Badrumslampor 12 delar, gula. Längd: 15 - 30cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:19)

1329 4005  Badrumslampor 7st. Höjd: 15-39cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)

1329 4003  Badrumsset 5 delar, 51x51cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:12)

1329 4004  Badrumsset 6 delar, blå, 51x51cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)

1329 4008  Badrumsset 6 delar. Längd: 13-61cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:03)

1329 3004  Badrumsset 9 delar, vita. Längd: 15- 62cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:11)

1329 4037  Bägare ett par, nysilver. Höjd: 17,5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:34)

1329 4195  Barglob Zoffoli, Italien, nutida. Höjd: 80, diameter: 47 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)

1329 4141  Bergère Louis XV-stil. Längd: 68cm. Djup: 68cm. Höjd: 95cm.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:33)

1329 2081  Bestick 48 delar, silver, Rosenholm, Jacob Ängman, GAB Guldsmedsaktiebolaget. 9+ 10+ 10+ 10+ 6+ 3. Längd: 12-20cm, bruttovikt: 1677g

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:58)

1329 3001  Bestick 6+ 6+ 6, Remalux, mono e/11, e/4, e/6, Peter Raacke

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)

1329 4036  Bestick ca 80 delar, Franska liljan, nysilver. Längd: 17,5-24cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:07)

1329 4314  Bestick nysilver, Franska Liljan, ca 45 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:35)

1329 4252  Bestickuppsättning nysilver, modell Vasa, ca 130 del

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)

1329 2060  Blandteknik Leopold Fare (1926-1996), Sverige. "Nattens skogar". Signerad, daterad 1982. Mixed media akvarell/collage. Motivet: 45x60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:59)

1329 4316  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, C. W, 64,38x29 cm

1329 4125  Blyerts Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Urskog. Ej signerad. Påskrift a tergo, Gävle Museum. Blyerts på papper, ca 145x172cm

S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:47)

1329 4235  Bokhylla 1950-tal, ställbar. Höjd: 180, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:45)

1329 4287  Bokhylla Bemålad. Bredd: 114, djup: 26 cm, höjd: 120 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:45)

1329 4233  Bokhylla med glasdörrar. Bredd: 126. Djup: 32 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:13)

1329 4048  Bokverk 14st, Selma Lagerlöf, 18x12cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:20)

1329 4278  Bokverk 2 st, Svenska Slott & Herresäten (Södermanland), / Gotland & Wisby i bilder

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:51)

1329 4197  Bordsfotogenlampa elektrifierad. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:26)

1329 4431  Bordsgarnityr 3 delar. Bordsur och ett par kandelabrar. Mässing, marmor, brons. Höjd: 40-49cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:46)

1329 4275  Bordslampa 1930-tal. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:14)

1329 4276  Bordslampa 1930-tal. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)

1329 4168  Bordslampa 1950-tal. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)

1329 4407  Bordslampa Belid. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:39)

1329 4192  Bordslampa Blyinfattat glas. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)

1329 4142  Bordslampa Kina. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)

1329 4107  Bordslampa mässing. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:24)

1329 4011  Bordslampa Reijmyre glasbruk. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:04)

1329 4424  Bordslampfot ENCO. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:34)

1329 4425  Bordslampfot Falkenbergs belysning. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)

1329 4020  Bordslampfot Jugend, koppar. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:47)

1329 4426  Bordslampfötter Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, No: 203. Höjd: 45cm.

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 21:02)

1329 4313  Bordslampor Ett par. Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige, Orrefors. Stomme i klarglas med grönt underfång. Signerad undertill "Orrefors", etikettmärkta. Skärm ”Stensöta”. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:25)

1329 4110  Bordsspegel 1890-tal. Höjd: 97 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 4060  Bordsspegel mässing. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)

1329 2366  Borstar 2 st, silver. Längd: 16-21 cm, Vikt: 185g

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:52)

1329 4121  Brännvinshund längd: 23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:13)

1329 4200  Brännvinsmått Sterlingsilver, Tiffany & Co. Höjd: 12 cm. Vikt: 80g.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:29)

1329 4221  Bricka England, Gallerkant. Längd: 53 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:56)

1329 4259  Brosch 18k guld, 1945,5,9 gr. Bredd: 4cm. Höjd: 3,5cm.

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:41)

1329 4327  Byrå Längd: 83 cm. Djup: 42 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)

1329 4166  Byrå mahogny. Märkt NK, Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:29)

1329 4234  Byrå Stenskiva, Gustaviansk stil. Bredd: 91. Djup: 48 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:37)

1329 4040  Champagneglas 8st, Orrefors, Modell: Merlot. Design Erika Lagerbielke. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:45)

1329 2506  Champagnekylare Metall. Höjd: 53cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:29)

1329 4219  Champagnekylare nysilver, England. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)

1329 4108  Cigaretthållare Höganäs, 1900-talets början. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:26)

1329 4082  Collier 18K vitguld, med hänge, briljantslipad diamant, 1xca0,30ct, längd kedja, 40cm. Vikt: 2g

S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:08)

1329 4076  Collier 18K vitguld, med hänge, diamant 1xca0,29ct. Längd: 44cm, vikt: 3g

S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:27)

1329 4124  Etagebord Sent 1800-tal. Bredd: 77. Djup: 46 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:33)

1329 2178  Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Förening för Grafisk Konst, ej signerad, Tiggare, 10x7,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)

1329 4070  Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 151/310. Motivet: 20x15cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 2177  Etsning Horst Janssen (1929-1995), Tyskland. "Lerchenstrasse 14". Signerad, numrerad 42/75,1980. Motivet: 21,5x20 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)

1329 4137  Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, daterad 1999. Motivet: 28x16cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:45)

1329 3414  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Äpple-Man-Barn". Haskel 111. Signerad, numrerad 29/50. Oramat löst blad. Bladets mått: 70x81,5 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:25)

1329 2546  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "La belle Gabrielle et sa soeur I". Signerad, numrerad 18/20. Oramat löst blad. Bladets mått: 62,5x78,5 cm

1329 2486  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Ryttare III (Häst)", 1972, Haskel 110. Signerad, numrerad 1/50. Oramat löst blad. Motivet: 49x63 cm, bladets mått: 70x81 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:20)

1329 2487  Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad EA 1/XI, oramat löst blad, bladets mått: ca 61x86 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:25)

1329 2505  Färgetsning Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. "Ecluse". Signerad, numrerad 35/50. Oramat löst blad. Motivet: 19x17 cm, bladets mått: 38x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:29)

1329 2518  Färgetsningar 2 st, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Man-Fiske", Haskel 130 respektive "Man på bord", Haskel 128. Signerade och numrerade EA VIII/X. Oramade lösa blad. Kolorerade etsningar. Bladets mått: 27,5x21,5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:01)

1329 2510  Färgetsningar 2 st, Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Signerade EA I/VI respektive EA. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:34)

1329 4105  Färgkrita Jules Schyl (1893-1977), liggande modell. Signerad, 1948. Motivet: 29x44,5cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:44)

1329 2445  Färglitografi Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, numrerad 107/200. Motivet: 54x40cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)

1329 2446  Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 225/300. Motivet: 50x42cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:50)

1329 2034  Färglitografi Emilia Linderholm, "Stilla dag". Signerad, numrerad 38/49. Motivet: 67x67, Ram med ledbelysning

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:24)

1329 4103  Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), Italien. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), 72x52cm, saknar glas

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)

1329 4262  Färglitografi Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, numrerad 253/260. Motivet: 34x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:28)

1329 4014  Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 94/150 2001, daterad mm: 45x60cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)

1329 2004  Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Hinken". Signerad, numrerad 134/250. Oramat löst blad. Motivet: 45x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:25)

1329 2523  Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signerad, numrerad 1/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)

1329 4205  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 189 / 290, bladets mått: 77x57 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:47)

1329 4206  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Löpare, Stadion. Signerad, numrerad 125/296, bladets mått: 75x55 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)

1329 4204  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Par, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, bladets mått: 57x41 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:28)

1329 2520  Färglitografi Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)

1329 4101  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 207/350. Motivet: 23x26cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:43)

1329 4135  Färglitografi Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, numrerad 94/130. Motivet: 48x80cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)

1329 4261  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 294/300. Motivet: 42x33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:14)

1329 4092  Färglitografi Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. Signerad, numrerad 42/100+ 15, daterad 1962. Motivet: 32x41 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:05)

1329 4096  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 26/360. Motivet: 40x33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:25)

1329 2449  Färglitografi Yasse Tabuchi (1921-2009), Frankrike. Signerad, numrerad 50/60, daterad -68. Motivet: ca 37x46 cm. Bladets mått: 49x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:48)

1329 4123  Färglitografier 2 st, Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, ca 22x30 respektive 41x32 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 4012  Färglitografier 3 st, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 31/100 1982, daterad mm: 18x22cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:52)

1329 4016  Färglitografier 3 st, Vladimir Beck (f. 1943), Signerad. Motivet: 44x46- 58x48 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)

1329 2516  Färgserigrafi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:53)

1329 4031  Fat 9st, Orrefors. Diameter: 19-25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)

1329 4151  Fat Kina, 1800-tal. Diameter: 38 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:46)

1329 3003  Fat Tilgman Keramik, 1959,36x24cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:41)

1329 4320  Fåtölj

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:16)

1329 4321  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås, märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä.

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:40)

1329 4241  Fåtöljer Ett par, Läder, "Parker"

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:29)

1329 2076  Figurin Hummel, Madonna. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)

1329 4267  Figuriner 2 st, Dresden. Höjd: 20 cm

1329 4268  Figuriner 2 st. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:22)

1329 4035  Fisktallrikar 16 delar, Johnson Bros. Diameter: 16- 26cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:32)

1329 4415  Formar + gryta, 3 delar, 1800-tal, Koppar. Diameter: 25-51. Höjd: 6-36 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:41)

1329 4406  Formar + vas, 3 delar, Upsala-Ekeby, Hovmantorp, diameter: 16-18, höjd: 6-15 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:10)

1329 4291  Foto Porträtt av August Strindberg, 29x19cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:11)

1329 4059  Fotogenlampa mässing och glas. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:02)

1329 4189  Glas 17st, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Tsaikka cup. Höjd: 8cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:17)

1329 4352  Glas Kosta Boda. Höjd: 25cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:21)

1329 4193  Glasservis 58 delar, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Diameter: 14-20cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:18)

1329 4408  Golvlampa 50/60-tal, ASEA. Höjd: 129

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:45)

1329 4293  Golvlampa mässing. Höjd: 144

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)

1329 4239  Golvlampa mässing. Höjd: 165 ca

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)

1329 4144  Golvlampa Smide, höj(sänkbar. Höjd: 143

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:25)

1329 4238  Golvlampa trä och mässing. Höjd: 155

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)

1329 4215  Golvvas Kina, 1800-tal. Höjd: 45 + sträsockel. Höjd: 4 cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:36)

1329 4074  Gouacher 2 st, Signerade. Motivet: 34x18- 53x16cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)

1329 2021  Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Stilla". Signerad, numrerad 23/60. Oramat löst blad. Motivet: 18x28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)

1329 2016  Grafiskt blad Gicléetryck, Anna Essipova. Uggla. Signerad, numrerad 17/50. Oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)

1329 2007  Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Levels". Signerad, numrerad 12/50. Oramat löst blad. Motivet: ca 60x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juli 2020 08:48)

1329 2005  Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Roman". Signerad, numrerad 19/50. Oramat löst blad. Motivet: 44x60 cm

1329 2017  Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. Skål. Signerad, numrerad 9/100. Oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm

1329 2009  Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Uggla. Signerad, numrerad 6/100. Oramat löst blad. Motivet: 38x28 cm

1329 4139  Grafiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), Spanien, efter. Tryckt signatur. Numrerad 326/1000. Motivet: 35x25cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:55)

1329 4187  Gravyrer 2 st, ca 50x37 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:52)

1329 4075  Gravyrer Djursholm & Ulriksdal. Motivet: 24x36 - 22-36cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:18)

1329 2233  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1913. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 4386  Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:29)

1329 2247  Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1910-1911. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 4030  Halsband + ring, silver. Längd: 50cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:33)

1329 2557  Hög hatt + handskar, Mått: 57 ½, i hattask

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:08)

1329 4342  Hörnskåp NK Nordiska Kompaniet. Glasdörr. Bredd: 78 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 194 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 4218  Huggare i skida. Längd: 61, inskription

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:57)

1329 4315  Ikon Ryssland, 22x18 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)

1329 4209  Ishink Italien. Höjd: 30, metall

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:02)

1329 4423  Ishink med tång, Guzzi. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:02)

1329 4256  Kaffe/teskedar 6+ 6 st, silver. Längd: 11,5-12,5. Vikt: 165g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)

1329 4300  Kaffegods Rosenthal Maria, ca 25 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:26)

1329 4109  Kaffekanna + chokladkanna, Skultuna. Höjd: ca 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:39)

1329 4033  Kaffekoppar 10st med fat, 10st assietter, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:36)

1329 4111  Kaffeservis 12st med fat, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Höjd: 7cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)

1329 4301  Kaffeservis Tyskland, ca 20 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)

1329 4199  Kalkar 6 st, Sterlingsilver. Höjd: 8 cm. Vikt: 175g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:42)

1329 4242  Karmstol Björk / skinn

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)

1329 4397  Karmstolar Ett par, 1960-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:51)

1329 4281  Karmstolar Ett par, barockstil

1329 4182  Karta Italien, 1715, kolorerad, 49x64 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:35)

1329 4180  Karta Norden, Kolorerad, Roberet De Vaugondy. Motivet: 48/x57 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:07)

1329 4065  Keramikplatta efter Salvador Dalí. Motivet: 21x21cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)

1329 4041  Kistor 2 st, allmoge. Längd: 42-61 cm. Djup: 23-41 cm, höjd: 20-37 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:01)

1329 4277  Klädhängare design: Ulf Scherlin. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:03)

1329 2052  Klaffbord omkring 1900, bemålat, med lådor. Bredd: 113, djup: 52 + 2x24, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:31)

1329 4398  Kökspallar 2 st, plast / metall. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:10)

1329 4299  Konstglas 2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 15-17 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)

1329 4351  Konstglas 8 delar, bland annat Bertil Vallien, Boda-Åfors respektive Kosta med mera. Höjd: 2-10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:50)

1329 4172  Kopparstick 2 st, Cleopatre och Stroganoff. Motivet: ca 470x30 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:11)

1329 4251  Kuverttallrikar 10 st, Villeroy & Boch. Diameter: 30 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:15)

1329 4034  Kuverttallrikar 12st, nysilver, "Carlströms". Diameter: 25cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)

1329 4179  Lampbord Björk. Proveniens Fleetwood, Odensviholm. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:54)

1329 4045  Lampbord Med lådor. Bredd: 56 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:01)

1329 4085  Lampetter ett par, Rokokostil. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:12)

1329 4140  Leksaker 3 delar, Steiff, Noaks Ark, Båt + 2 nallar, 750/8000 + 1 krt giraffer + ramp Längd: 99 cm, originalkartong

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)

1329 4203  Litografier 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 300 & 150-upplaga, sport. Signerade. Motivet: 34x49 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)

1329 4099  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 95cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:52)

1329 4170  Ljusmanschetter parti, ca 60 st. Diameter: 4,6-8cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:37)

1329 4217  Ljusstakar + skål & Bägare, 4 delar, silver. Höjd: 5-7 cm, bruttovikt: 420g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:51)

1329 4250  Ljusstakar 2 st, Konstglas. Höjd: 18-29 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:59)

1329 4405  Ljusstakar 5 st, bland annat Gusum & Skultuna. Höjd: 5,5-14 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:18)

1329 4212  Ljusstakar Ett par, tvåarmade, silver, importstämplar. Höjd: 16,5cm. Bruttovikt: 1145g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:03)

1329 4210  Lockurna Imaridekor, tidigt 1900-0tal. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:10)

1329 4309  Manschettknappar ett par, 18k guld, 7,6 gr

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:25)

1329 4308  Manschettknappar ett par, silver, Wiwen Nilsson (1897-1974), Sverige. Vikt: ca 15g.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:20)

1329 4118  Matbord England, mahogny. Bredd: 170 cm. Djup: 105 cm. Djup: 72 cm, 2 st iläggsskivor. Bredd: 2x57 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)

1329 4304  Matbord gjuten centralfot i metall rund laminatskiva. Ej märkt. Diameter: 95cm. Höjd: 69cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)

1329 4416  Matsalsgrupp Windsor stil, Bord + 4 stolar. Längd: 49+ 2x82, djup: 89 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:26)

1329 4032  Matservis 20 delar, Villeroy & Boch, Gallo Design. Diameter: 21-26cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:48)

1329 4133  Matservis Tirschenreuth, ca 50 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)

1329 4285  Matta 395x410 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:16)

1329 4162  Matta orientalisk, 100x190 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)

1329 4393  Matta Orientalisk, 136x192cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)

1329 4394  Matta orientalisk, 157x254cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)

1329 4247  Matta Orientalisk, 158x197 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:27)

1329 4164  Matta orientalisk, 182x258 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:40)

1329 4080  Matta orientalisk, 190x280cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:29)

1329 4027  Matta orientalisk, 210x290 ca

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)

1329 3115  Matta orientalisk, 229x157cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)

1329 4116  Matta Orientalisk, 248x380cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)

1329 4056  Matta orientalisk, 383x247cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:52)

1329 4245  Matta Orientalisk, Afghan, 125x201 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)

1329 4243  Matta Orientalisk, Afghan, 134x222 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:26)

1329 4248  Matta Orientalisk, Bakhtiari, 207x300 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:57)

1329 4295  Matta orientalisk, Bönematta, 80x132 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)

1329 4246  Matta orientalisk, Galleri, 90x410 ca

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:46)

1329 4244  Matta Orientalisk, Hamadan, 126x245 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)

1329 4286  Matta orientalisk, Heriz, 308x351 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:34)

1329 4345  Matta orientalisk, Täbriz, 220x300 cm

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:56)

1329 2537  Matta Silke, Orientalisk, Galleri, 78x243 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:50)

1329 4399  Mikroskop "Marlux", 300x. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:56)

1329 4087  Mockakoppar 4 st (6 fat), Meissen, III-sortering

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:01)

1329 4112  Mockaskedar 11st, silver. Längd: 10-11cm. Vikt: 132g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:26)

1329 4153  Nallar Steiff, Goldielocks, 4 delar, 1124/1500. Längd: 10-20cm. Djup: 14-24cm. Höjd: 19-51cm. Originalkartong

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:44)

1329 4158  Nalle Steiff, Fritzl, i originalkartong. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)

1329 4156  Nalle Steiff, Hermann. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:28)

1329 4155  Nalle Steiff. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)

1329 2267  Nattljusstakar Ett par, nysilver, diameter: 16, höjd: 8 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)

1329 4138  Nattygsbord ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45, djup: 35 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)

1329 4227  Nattygsbord Ett par. Bredd: 46 cm. Djup: 34 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)

1329 4360  Oljemålning 2 st, efter Jean-Siméon Chardin. Ej signerade. Olja på plåt, 29x19 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:55)

1329 4130  Oljemålning Annemarie Cseh, Signerad, stilleben. Olja på duk, 60x90 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:55)

1329 4224  Oljemålning Anton Johansson, Landskap med vattendrag. Signerad. Olja på pannå, 43x49 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:02)

1329 4335  Oljemålning Birger Hansson-Böe (1900-1986), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 45x55cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)

1329 2033  Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 81x65 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:24)

1329 4169  Oljemålning Einar Krüger (1910-1988), Sverige. Skärgårdsskymning. Signerad, daterad -37. Olja på pannå, 21x31 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:32)

1329 4331  Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 53x63cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:11)

1329 3311  Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 55x64 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:37)

1329 4178  Oljemålning Guido Odierna (1913-1991), Italien. Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)

1329 4232  Oljemålning Gunnar Bergner (1878-1966), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 35x45cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:42)

1329 4019  Oljemålning Ikon, Madonna, nutida. Ej signerad. Olja på duk, 39x26 cm

1329 4018  Oljemålning Ikon, nutida, Madonna & barnet, 39x26. Ej signerad. Olja på duk

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:12)

1329 4356  Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 46x37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:12)

1329 4129  Oljemålning Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)

1329 4119  Oljemålning Josef Lindskog (1885-1964), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:49)

1329 4223  Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, kust, 49x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)

1329 4306  Oljemålning Lasse Persson. Signerad a tergo 1989. Olja på duk, 35x31 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:49)

1329 4427  Oljemålning Martin Åberg (1888-1946), Sverige. 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)

1329 4346  Oljemålning Martin Ocaña. Signerad, kvinna. Olja på pannå, 39x29cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)

1329 4072  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Hanson. Olja på duk, 49x36cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)

1329 4343  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, a tergo Khazov, 1993, skogslandskap. Olja på duk, 50x72 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:23)

1329 4359  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 15x20cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:36)

1329 4260  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kubistisk komposition. Signerad, 1940-/50-tal. Olja på duk, 81x54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:47)

1329 4333  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo, Pluciennik, 1975. Olja på duk, 62x50cm

1329 4330  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1957, komposition. Olja på duk, 45x53cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)

1329 4185  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1932, Udden. Olja på duk, 48x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)

1329 4184  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1944, skärgård. Olja på duk, 45x54 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:16)

1329 4334  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på duk, 48x23cm

1329 4288  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på duk, 58x44cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:27)

1329 4290  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på pannå, 59x44cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 21:05)

1329 4186  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, segelbåtar. Olja på pannå, 48x60 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:39)

1329 4358  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 16x26cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:18)

1329 2123  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skoglandskap med vattendrag. Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 69x97 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:31)

1329 4355  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den tomma fontänen". Signerad a tergo. Olja på duk, oramad, 55x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)

1329 4341  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Granatäpple". Signerad. Olja på duk, 60x66 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:30)

1329 4055  Oljemålning Signerad Peter Bratt, kvinna med katter. Olja på duk, 151x130cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:50)

1329 4340  Oljemålning Signerad. Olja på duk, 39x20cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:49)

1329 4418  Oljemålning Sven Ingemarsson, Signerad, Landskap. Olja på pannå, 46x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)

1329 4417  Oljemålning Sven Ingemarsson. Signerad, daterad 53, Kubistiskt landskap. Olja på duk, 35x49 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)

1329 4225  Oljemålning Sven Otto Sjöström, Tallar. Signerad. Olja på duk, 55x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:30)

1329 4104  Oljemålning Viking Forsström (1931-2014), Sverige. "Kirkorsa". Signerad. Olja på pannå, 22x17,5cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:05)

1329 2180  Oljemålningar 2 st, Erik B Gustavsson (1913-2005), Sverige. Hus. Signerade, daterade 1941 respektive 1945. Olja på pannå, 12x14 & 35x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:43)

1329 2090  Örhängen 18k guld, ett par, med pärlor. Längd: 2cm, vikt: 2g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:14)

1329 4049  Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 2cm, vikt: 2g. Med etui

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:31)

1329 4413  Pall 1960-tal. Längd: 57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:49)

1329 4412  Parti koppar diverse

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)

1329 4294  Pelarbord diameter: 52 cm, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:18)

1329 4419  Piedestal Spegelglas. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)

1329 4400  Plommonstop PUB, Made in London. Höjd: 13cm. Längd: 31cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:31)

1329 4136  Prydnadsvaser ett par, Gustavsberg, 1893. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)

1329 4410  Rakbord 1800-tal. Höjd: 150cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:24)

1329 4022  Ramar Ett par, förgyllda, 30x27cm

1329 4411  Resväskor 4 st, Modell äldre. Längd: 55-68 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)

1329 2037  Ring 18k guld, med pärla & diamanter, 6x0,01ct, storlek: 18½. Vikt: 4,7g.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:02)

1329 4084  Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1x0,18,6xca0,07ct, storlek: 17¼. Vikt: 4g

S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)

1329 4088  Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1xca0,10ct, 25x0,001ct, storlek: 16½. Vikt: 2g.

S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:18)

1329 4079  Ring 18K vitguld, med diamant, 1x0,14ct, storlek: 1. Vikt: 3g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:09)

1329 4081  Ring 18K vitguld, med navettslipad diamant, 1xca0,18ct, storlek: 16. Vikt: 4g

S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)

1329 4432  Ringklocka sterlingsilver. Höjd: 15cm, bruttovikt: 36g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:11)

1329 4046  Röllakan 80x167cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:49)

1329 4240  Ryamatta 146x191cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:09)

1329 4391  Salongsbord Längd: 100 cm. Djup: 57 cm, höjd: 68 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)

1329 4042  Satsbord 2 delar. Bredd: 55 cm. Djup: 33 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)

1329 4134  Sekretär Gustaviansk stil, intarsia. Bredd: 85, djup: 43 cm, höjd: 101 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)

1329 4190  Serveringsskålar Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. Diameter: 7,5cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:19)

1329 4159  Servisdelar England, Country style, Staffordshire, 82 del

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:20)

1329 4191  Servisdelar Rörstrand, Grön Anna, 38 delar. Diameter: 17-20cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)

1329 4302  Servisdelar Villeroy & Boch, 13 del

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:58)

1329 4279  Sideboard Ek. Längd: 100, djup: 60 cm, höjd: 103 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:42)

1329 4146  Sideboard Ek. Längd: 160, djup: 30 H 69 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)

1329 4280  Sideboard Ek. Längd: 190, djup: 61 cm, höjd: 132 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)

1329 2498  Sideboard mahogny, England. Längd: 107 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 88 cm, nyckel

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)

1329 4196  Skål Allmoge, trä, bemålad. Höjd: 13 Dia: 32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:36)

1329 4433  Skål Kina, Porslin. Diameter: 25. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)

1329 4216  Skål silver, Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Höjd: , 5. Diameter: 9,1989, vikt: 134g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)

1329 4311  Skåp Orientaliskt. Bredd: 100, djup: 40 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:29)

1329 4254  Skedar 12 st, silver. Längd: 21,5cm. Vikt: ca 715 g.

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:23)

1329 4257  Skedar 6 st + slev, silver, udda. Vikt: 350g. Längd: 20,5-21cm.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)

1329 4255  Skedar 6 st, silver, spetsmodell. Längd: 21,5. Vikt: 373g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:54)

1329 4253  Skedar 6+ 12+ 12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 13-21 cm. Vikt: 950g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:24)

1329 4269  Skrin Barockstil, Nysilver/Mässing. Längd: 16 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:47)

1329 4307  Skrin silver, 1914, med Svea Livgardes emblem. Längd: 20 cm. Djup: 13 cm. Höjd: 7 cm, bruttovikt: 990g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)

1329 4237  Skrivbord England. Bredd: 137, djup: 76 cm, höjd: 76 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:32)

1329 2224  Skrivbord med uppsats. Sent 1800-tal, valnöt, utdragsskiva. Bredd: 87 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 72-123

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:10)

1329 4028  Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 118, djup: 62 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)

1329 4421  Skrivbordslampa Alda, plast / metall. Höjd: 70cm Dia (skärm): 16,5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:08)

1329 4029  Skrivbordsstol omkring sekelskiftet 1900

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:39)

1329 4312  Skrivbyrå Empire, mahogny. Bredd: 105. Djup: 52 cm, höjd: 97 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:20)

1329 4266  Skrivbyrå Tallboy, valnöt, 1880-tal. Bredd: 74 cm, Djup: 52 cm. Höjd: 146 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:43)

1329 4106  Skulptur Bemålad Brons. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)

1329 4198  Skulptur brons, Stig Lundqvist, Tidningsläsare. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:46)

1329 2532  Skulptur Glaserat porslin, Häst, höjd, 2. Längd: 29 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:51)

1329 4126  Skulptur höjd: 21cm

1329 4171  Skulptur Kina. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:14)

1329 2451  Skulptur Kjell Landfors (f. 1953), Sverige. "Veckodagar". Bokstäver i metalltråd. Signerad Landfors. Ca 68x78 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)

1329 2106  Skulptur Nils Wide (1888-1954), Sverige. "Skägg Jan, Rospigg", trä. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)

1329 4213  Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi, Fågel. Längd: 22, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)

1329 4061  Skulptur Storkfågel. Glaserad keramik. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)

1329 4122  Skulpturer 2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg, Höjd: 5-14 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:46)

1329 4053  Skulpturer/flaskor 5 st, Gubbar. Höjd: 20-25cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)

1329 4318  Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Brickmärkt. Längd: 160 cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)

1329 2138  Soffa linneklädsel. Nutida, Längd: 220

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)

1329 4319  Soffa Tvåsitsig, Längd: 147cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:20)

1329 4283  Soffbord Furu, Fd Mangelbord. Bredd: 195, djup: 72 cm, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)

1329 4422  Solglasögon 11 st, Gucci/Prada mm. Längd: 13-15,5cm. Höjd: 4-5,5cm.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:53)

1329 2266  Soppslev silver, Trähandtag, 1859. Längd: 47 ca, Vikt: ca 130g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)

1329 4296  Spegel 1920-tal, 41x106 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:37)

1329 4229  Spegel 1940-/50-tal, Slipat glas, 117x70 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)

1329 4230  Spegel 1940-/50-tal, Slipat glas, 120x69 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:21)

1329 4006  Spegel 80x63cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)

1329 4147  Spegel Barockstil, 80x40 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)

1329 4114  Spegellampett Smide, 76x80 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)

1329 4068  Spelbord Längd: 88 cm. Djup: 43x2 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)

1329 4357  Spelbord Längd: 90 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)

1329 2553  Stallykta 1800-tal. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:04)

1329 4414  Stegar 2 st, metall. Höjd: 112-134 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:27)

1329 4429  Stjärnglob + stjärnkarta, 2 delar, Glob med belysning och stjärntecken. Diameter: 62, höjd: 43 cm, "Scanglobe"

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)

1329 4043  Stol

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:30)

1329 4409  Stolar 3 st, 1800-tal, bemålade

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)

1329 4062  Stolar 4 st

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:08)

1329 4024  Stolar 5 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:22)

1329 2534  Stolar 5+ 1, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. En stol modifierad

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:04)

1329 4025  Stolar 8 st, 1800-tal, Bellman modell, pluggade

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:42)

1329 2501  Stolar 8st, England

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:25)

1329 4050  Stolar Ett par

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:06)

1329 4023  Stolar Ett par, 1800-tal, Leksandsmodell, betsade

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:27)

1329 4430  Stolar Ett par, Björk

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:44)

1329 4289  Stolar ett par, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)

1329 2565  Stolar Ett par, nutida, plast / krom

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:15)

1329 4339  Stolar ett par, Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:34)

1329 4271  Stringhylla 3 hyllplan, bredd: 82 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:47)

1329 4264  Syltkruka Höganäs, 10 Liter. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:51)

1329 4058  Syltkrukor 2 st, Rörstrand. Höjd: 19-23cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)

1329 4228  Taburett höjd: 52cm

1329 4052  Takarmatur Industristil. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)

1329 2168  Takarmatur Jugend, Koppar / glaskupa, Reliefmotiv med svanar, Monogramsignerad L, diameter: 55 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:19)

1329 4420  Takarmatur mässing, glas. Höjd: 117 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)

1329 4274  Takarmatur PH 4/3. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)

1329 2080  Takarmatur Prismor, röd iläggsskål. Diameter: 48 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:49)

1329 4148  Takarmatur Smide. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)

1329 4094  Tallrikar 5+ 6 Rörstrand, dekor Viveca Nilssonne/Tien Lung & Rosenthal. Diameter: 22-27cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:35)

1329 4160  Tallrikar Famille Rose, 2+ 1 st. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)

1329 4090  Tavlor 2 st, Parian, Stephan Sinding (1846-1922), Norge. 29x15 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:48)

1329 4064  Tavlor 3 st, Blommor. Motivet: 44x28cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:14)

1329 4231  Tidningshylla 3 hyllplan. Höjd: 59cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)

1329 4292  Tidningsställ höjd: 45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:19)

1329 2490  Torrnålsgravyrer Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 10/150. Bladets mått: ca 79x62 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)

1329 4163  Trädgårdsgrupp 3 delar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:27)

1329 4128  Trädgårdsgrupp 3 delar, Jutlandia, Bord + 2 stolar. Längd: 102, djup: 102 cm, höjd: 75 cm

1329 2172  Träfigurer 3 st, G Wall, Vingåker, höjd, 22-26 cm. Längd: 5-9cm. Djup: 6,5-15cm. Höjd: 23-26cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:38)

1329 4067  Träskulptur höjd: 89cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:43)

1329 4265  Tryck Segelbåtsmotiv, 33x48cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:11)

1329 4202  Tuschteckningar 3 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad -85, Sport. Motivet: 19x28 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:45)

1329 4303  Tyger 2 st, indiska, 52x87cm, 160x290cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:42)

1329 4143  Urna Tyskland. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:33)

1329 4026  Vagga Gustaviansk stil, nutida. Längd: 91cm. Djup: 77cm. Höjd: 59cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:07)

1329 4077  Väggplatta Keramik, 53x48 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:26)

1329 4057  Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Drillsnäppa ur Väggplattor, Gustavsberg 1966-1975. Målad och glaserad stengodslera, begränsad upplaga, ca 27x24,5cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:37)

1329 4175  Världskarta 41x51 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)

1329 4220  Vas Asien, brons. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)

1329 4332  Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)

1329 4270  Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:50)

1329 4207  Vas Glaserad keramik. Höjd: 28, diameter: 40 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:11)

1329 4211  Vas Kina, 1800-tal. Höjd: 60 + träsockel, höjd: 6 cm

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)

1329 4208  Vas Kina, nutida. Glaserad keramik. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:54)

1329 3002  Vas Kina. Höjd: 31cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:57)

1329 4002  Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Artiste Collection. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)

1329 4165  Vas silver, Carlmark, 1977. Höjd: 17 cm. Vikt: ca 200g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:45)

1329 4115  Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Signerad. Höjd: 24cm

1329 4214  Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:24)

1329 4353  Vas Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:50)

1329 4051  Vaser 3+ 1, Rörstrand. Höjd: 6-24cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:43)

1329 4069  Vitrinskåp omkring 1900,2 delat. Intarsia, Bredd: 88 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 212cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:20)

1329 4236  Ytterfoder 2+ 2, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 11-13cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)

1329 4298  Ytterfoder mässing. Längd: 41, djup: 15 cm, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)