1329 4347 Affisch Bernard Buffet (1928-1999), Frankrike. Galleri 65 Cannes, 1960, motivet: 86x55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:28)
1329 4174 Aktiebrev Kinesiska statens guldlån 1913, Inramad, Kina, 45x32cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:28)
1329 4071 Akvarell Björn Blomberg (1925-2003), Signerad, "motiv från mälaren". Motivet: 25x29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:10)
1329 2071 Akvarell Johannes Gebhard (1894-1976), Sverige. "Från Strandvägen". Signerad. Motivet: 27x37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:24)
1329 2122 Akvareller 2 st, Einar Wallquist (1896-1985), Fjällandskap & strand. Signerad, daterad -47/-48. Motivet: 29x23 & 33x23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)
1329 2136 Akvareller 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, 23x15 ca. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:23)
1329 4083 Appliquer ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:27)
1329 4047 Appliquer mässing. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)
1329 2411 Armbandsur Herrur, 18k guld, Longines, manuell. Diameter: 33mm, med flexband, doublé, gravyr, bruttovikt: 53g.
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:00)
1329 2089 Armbandsur Herrur, Eterna Matic, manuell, flexband, serienr: 4322995, datum, datum. Bottens, diameter: 33mm. Total längd m armband: 188mm (elastisk).
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)
1329 4348 Armbandsur Lagonda 5 Atu, 17 Jewels Incabloc, datum, manuell, refnr: 7818, natoband. Bottens, diameter: 38mm. Total längd m armband: 23cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)
1329 4007 Badrumslampor 12 delar, gula. Längd: 15 - 30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:19)
1329 4005 Badrumslampor 7st. Höjd: 15-39cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)
1329 4003 Badrumsset 5 delar, 51x51cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:12)
1329 4004 Badrumsset 6 delar, blå, 51x51cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)
1329 4008 Badrumsset 6 delar. Längd: 13-61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:03)
1329 3004 Badrumsset 9 delar, vita. Längd: 15- 62cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:11)
1329 4037 Bägare ett par, nysilver. Höjd: 17,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:34)
1329 4195 Barglob Zoffoli, Italien, nutida. Höjd: 80, diameter: 47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)
1329 4141 Bergère Louis XV-stil. Längd: 68cm. Djup: 68cm. Höjd: 95cm.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:33)
1329 2081 Bestick 48 delar, silver, Rosenholm, Jacob Ängman, GAB Guldsmedsaktiebolaget. 9+ 10+ 10+ 10+ 6+ 3. Längd: 12-20cm, bruttovikt: 1677g
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:58)
1329 3001 Bestick 6+ 6+ 6, Remalux, mono e/11, e/4, e/6, Peter Raacke
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)
1329 4036 Bestick ca 80 delar, Franska liljan, nysilver. Längd: 17,5-24cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:07)
1329 4314 Bestick nysilver, Franska Liljan, ca 45 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:35)
1329 4252 Bestickuppsättning nysilver, modell Vasa, ca 130 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)
1329 2060 Blandteknik Leopold Fare (1926-1996), Sverige. "Nattens skogar". Signerad, daterad 1982. Mixed media akvarell/collage. Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:59)
1329 4316 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, C. W, 64,38x29 cm
1329 4125 Blyerts Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Urskog. Ej signerad. Påskrift a tergo, Gävle Museum. Blyerts på papper, ca 145x172cm
S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:47)
1329 4235 Bokhylla 1950-tal, ställbar. Höjd: 180, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:45)
1329 4287 Bokhylla Bemålad. Bredd: 114, djup: 26 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:45)
1329 4233 Bokhylla med glasdörrar. Bredd: 126. Djup: 32 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:13)
1329 4048 Bokverk 14st, Selma Lagerlöf, 18x12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:20)
1329 4278 Bokverk 2 st, Svenska Slott & Herresäten (Södermanland), / Gotland & Wisby i bilder
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:51)
1329 4197 Bordsfotogenlampa elektrifierad. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:26)
1329 4431 Bordsgarnityr 3 delar. Bordsur och ett par kandelabrar. Mässing, marmor, brons. Höjd: 40-49cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:46)
1329 4275 Bordslampa 1930-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:14)
1329 4276 Bordslampa 1930-tal. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)
1329 4168 Bordslampa 1950-tal. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)
1329 4407 Bordslampa Belid. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:39)
1329 4192 Bordslampa Blyinfattat glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)
1329 4142 Bordslampa Kina. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)
1329 4107 Bordslampa mässing. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:24)
1329 4011 Bordslampa Reijmyre glasbruk. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:04)
1329 4424 Bordslampfot ENCO. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:34)
1329 4425 Bordslampfot Falkenbergs belysning. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)
1329 4020 Bordslampfot Jugend, koppar. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:47)
1329 4426 Bordslampfötter Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, No: 203. Höjd: 45cm.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 21:02)
1329 4313 Bordslampor Ett par. Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige, Orrefors. Stomme i klarglas med grönt underfång. Signerad undertill "Orrefors", etikettmärkta. Skärm ”Stensöta”. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:25)
1329 4110 Bordsspegel 1890-tal. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 4060 Bordsspegel mässing. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)
1329 2366 Borstar 2 st, silver. Längd: 16-21 cm, Vikt: 185g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:52)
1329 4121 Brännvinshund längd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:13)
1329 4200 Brännvinsmått Sterlingsilver, Tiffany & Co. Höjd: 12 cm. Vikt: 80g.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:29)
1329 4221 Bricka England, Gallerkant. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:56)
1329 4259 Brosch 18k guld, 1945,5,9 gr. Bredd: 4cm. Höjd: 3,5cm.
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:41)
1329 4327 Byrå Längd: 83 cm. Djup: 42 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)
1329 4166 Byrå mahogny. Märkt NK, Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:29)
1329 4234 Byrå Stenskiva, Gustaviansk stil. Bredd: 91. Djup: 48 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:37)
1329 4040 Champagneglas 8st, Orrefors, Modell: Merlot. Design Erika Lagerbielke. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:45)
1329 2506 Champagnekylare Metall. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:29)
1329 4219 Champagnekylare nysilver, England. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)
1329 4108 Cigaretthållare Höganäs, 1900-talets början. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:26)
1329 4082 Collier 18K vitguld, med hänge, briljantslipad diamant, 1xca0,30ct, längd kedja, 40cm. Vikt: 2g
S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:08)
1329 4076 Collier 18K vitguld, med hänge, diamant 1xca0,29ct. Längd: 44cm, vikt: 3g
S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:27)
1329 4124 Etagebord Sent 1800-tal. Bredd: 77. Djup: 46 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:33)
1329 2178 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Förening för Grafisk Konst, ej signerad, Tiggare, 10x7,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)
1329 4070 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, numrerad 151/310. Motivet: 20x15cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 2177 Etsning Horst Janssen (1929-1995), Tyskland. "Lerchenstrasse 14". Signerad, numrerad 42/75,1980. Motivet: 21,5x20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)
1329 4137 Färgetsning Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, daterad 1999. Motivet: 28x16cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:45)
1329 3414 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Äpple-Man-Barn". Haskel 111. Signerad, numrerad 29/50. Oramat löst blad. Bladets mått: 70x81,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:25)
1329 2546 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "La belle Gabrielle et sa soeur I". Signerad, numrerad 18/20. Oramat löst blad. Bladets mått: 62,5x78,5 cm
1329 2486 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Ryttare III (Häst)", 1972, Haskel 110. Signerad, numrerad 1/50. Oramat löst blad. Motivet: 49x63 cm, bladets mått: 70x81 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:20)
1329 2487 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad EA 1/XI, oramat löst blad, bladets mått: ca 61x86 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:25)
1329 2505 Färgetsning Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. "Ecluse". Signerad, numrerad 35/50. Oramat löst blad. Motivet: 19x17 cm, bladets mått: 38x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:29)
1329 2518 Färgetsningar 2 st, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Man-Fiske", Haskel 130 respektive "Man på bord", Haskel 128. Signerade och numrerade EA VIII/X. Oramade lösa blad. Kolorerade etsningar. Bladets mått: 27,5x21,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:01)
1329 2510 Färgetsningar 2 st, Servulo Esmeraldo (1929-2017), Brasilien. Signerade EA I/VI respektive EA. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:34)
1329 4105 Färgkrita Jules Schyl (1893-1977), liggande modell. Signerad, 1948. Motivet: 29x44,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:44)
1329 2445 Färglitografi Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Signerad, numrerad 107/200. Motivet: 54x40cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)
1329 2446 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrerad 225/300. Motivet: 50x42cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:50)
1329 2034 Färglitografi Emilia Linderholm, "Stilla dag". Signerad, numrerad 38/49. Motivet: 67x67, Ram med ledbelysning
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:24)
1329 4103 Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), Italien. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), 72x52cm, saknar glas
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)
1329 4262 Färglitografi Jurgen von Konow (1915-1959), Sverige. Signerad, numrerad 253/260. Motivet: 34x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:28)
1329 4014 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 94/150 2001, daterad mm: 45x60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)
1329 2004 Färglitografi Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Hinken". Signerad, numrerad 134/250. Oramat löst blad. Motivet: 45x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:25)
1329 2523 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. Signerad, numrerad 1/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)
1329 4205 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Figurer. Signerad, numrerad 189 / 290, bladets mått: 77x57 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:47)
1329 4206 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Löpare, Stadion. Signerad, numrerad 125/296, bladets mått: 75x55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)
1329 4204 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Par, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, bladets mått: 57x41 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:28)
1329 2520 Färglitografi Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. "Die injektion", 1971. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad. Motivet: 25x39. Bladets mått: 42x59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)
1329 4101 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 207/350. Motivet: 23x26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:43)
1329 4135 Färglitografi Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, numrerad 94/130. Motivet: 48x80cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)
1329 4261 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 294/300. Motivet: 42x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:14)
1329 4092 Färglitografi Tor Hörlin (1899-1985), Sverige. Signerad, numrerad 42/100+ 15, daterad 1962. Motivet: 32x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:05)
1329 4096 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 26/360. Motivet: 40x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:25)
1329 2449 Färglitografi Yasse Tabuchi (1921-2009), Frankrike. Signerad, numrerad 50/60, daterad -68. Motivet: ca 37x46 cm. Bladets mått: 49x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:48)
1329 4123 Färglitografier 2 st, Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, ca 22x30 respektive 41x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 4012 Färglitografier 3 st, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 31/100 1982, daterad mm: 18x22cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:52)
1329 4016 Färglitografier 3 st, Vladimir Beck (f. 1943), Signerad. Motivet: 44x46- 58x48 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)
1329 2516 Färgserigrafi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:53)
1329 4031 Fat 9st, Orrefors. Diameter: 19-25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)
1329 4151 Fat Kina, 1800-tal. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:46)
1329 3003 Fat Tilgman Keramik, 1959,36x24cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:41)
1329 4320 Fåtölj
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:16)
1329 4321 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas, OH Sjögren, Tranås, märkt med bricka. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä.
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:40)
1329 4241 Fåtöljer Ett par, Läder, "Parker"
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:29)
1329 2076 Figurin Hummel, Madonna. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:41)
1329 4267 Figuriner 2 st, Dresden. Höjd: 20 cm
1329 4268 Figuriner 2 st. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:22)
1329 4035 Fisktallrikar 16 delar, Johnson Bros. Diameter: 16- 26cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:32)
1329 4415 Formar + gryta, 3 delar, 1800-tal, Koppar. Diameter: 25-51. Höjd: 6-36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:41)
1329 4406 Formar + vas, 3 delar, Upsala-Ekeby, Hovmantorp, diameter: 16-18, höjd: 6-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:10)
1329 4291 Foto Porträtt av August Strindberg, 29x19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:11)
1329 4059 Fotogenlampa mässing och glas. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:02)
1329 4189 Glas 17st, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Tsaikka cup. Höjd: 8cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:17)
1329 4352 Glas Kosta Boda. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:21)
1329 4193 Glasservis 58 delar, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Diameter: 14-20cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:18)
1329 4408 Golvlampa 50/60-tal, ASEA. Höjd: 129
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:45)
1329 4293 Golvlampa mässing. Höjd: 144
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)
1329 4239 Golvlampa mässing. Höjd: 165 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)
1329 4144 Golvlampa Smide, höj(sänkbar. Höjd: 143
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:25)
1329 4238 Golvlampa trä och mässing. Höjd: 155
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)
1329 4215 Golvvas Kina, 1800-tal. Höjd: 45 + sträsockel. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:36)
1329 4074 Gouacher 2 st, Signerade. Motivet: 34x18- 53x16cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)
1329 2021 Grafiskt blad Gicléetryck, Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Stilla". Signerad, numrerad 23/60. Oramat löst blad. Motivet: 18x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)
1329 2016 Grafiskt blad Gicléetryck, Anna Essipova. Uggla. Signerad, numrerad 17/50. Oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)
1329 2007 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Levels". Signerad, numrerad 12/50. Oramat löst blad. Motivet: ca 60x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 11 juli 2020 08:48)
1329 2005 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Roman". Signerad, numrerad 19/50. Oramat löst blad. Motivet: 44x60 cm
1329 2017 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. Skål. Signerad, numrerad 9/100. Oramat löst blad. Motivet: 28x38 cm
1329 2009 Grafiskt blad Gicléetryck, Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. Uggla. Signerad, numrerad 6/100. Oramat löst blad. Motivet: 38x28 cm
1329 4139 Grafiskt blad Pablo Picasso (1881-1973), Spanien, efter. Tryckt signatur. Numrerad 326/1000. Motivet: 35x25cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:55)
1329 4187 Gravyrer 2 st, ca 50x37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:52)
1329 4075 Gravyrer Djursholm & Ulriksdal. Motivet: 24x36 - 22-36cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:18)
1329 2233 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1913. Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 4386 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:29)
1329 2247 Guldmynt 2 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, 1910-1911. Vikt: 12g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 4030 Halsband + ring, silver. Längd: 50cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:33)
1329 2557 Hög hatt + handskar, Mått: 57 ½, i hattask
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:08)
1329 4342 Hörnskåp NK Nordiska Kompaniet. Glasdörr. Bredd: 78 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 194 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 4218 Huggare i skida. Längd: 61, inskription
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:57)
1329 4315 Ikon Ryssland, 22x18 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)
1329 4209 Ishink Italien. Höjd: 30, metall
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:02)
1329 4423 Ishink med tång, Guzzi. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:02)
1329 4256 Kaffe/teskedar 6+ 6 st, silver. Längd: 11,5-12,5. Vikt: 165g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)
1329 4300 Kaffegods Rosenthal Maria, ca 25 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:26)
1329 4109 Kaffekanna + chokladkanna, Skultuna. Höjd: ca 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:39)
1329 4033 Kaffekoppar 10st med fat, 10st assietter, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:36)
1329 4111 Kaffeservis 12st med fat, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)
1329 4301 Kaffeservis Tyskland, ca 20 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)
1329 4199 Kalkar 6 st, Sterlingsilver. Höjd: 8 cm. Vikt: 175g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:42)
1329 4242 Karmstol Björk / skinn
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)
1329 4397 Karmstolar Ett par, 1960-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:51)
1329 4281 Karmstolar Ett par, barockstil
1329 4182 Karta Italien, 1715, kolorerad, 49x64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:35)
1329 4180 Karta Norden, Kolorerad, Roberet De Vaugondy. Motivet: 48/x57 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:07)
1329 4065 Keramikplatta efter Salvador Dalí. Motivet: 21x21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)
1329 4041 Kistor 2 st, allmoge. Längd: 42-61 cm. Djup: 23-41 cm, höjd: 20-37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:01)
1329 4277 Klädhängare design: Ulf Scherlin. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:03)
1329 2052 Klaffbord omkring 1900, bemålat, med lådor. Bredd: 113, djup: 52 + 2x24, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:31)
1329 4398 Kökspallar 2 st, plast / metall. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:10)
1329 4299 Konstglas 2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 15-17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)
1329 4351 Konstglas 8 delar, bland annat Bertil Vallien, Boda-Åfors respektive Kosta med mera. Höjd: 2-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:50)
1329 4172 Kopparstick 2 st, Cleopatre och Stroganoff. Motivet: ca 470x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:11)
1329 4251 Kuverttallrikar 10 st, Villeroy & Boch. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:15)
1329 4034 Kuverttallrikar 12st, nysilver, "Carlströms". Diameter: 25cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)
1329 4179 Lampbord Björk. Proveniens Fleetwood, Odensviholm. Bredd: 60 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:54)
1329 4045 Lampbord Med lådor. Bredd: 56 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:01)
1329 4085 Lampetter ett par, Rokokostil. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:12)
1329 4140 Leksaker 3 delar, Steiff, Noaks Ark, Båt + 2 nallar, 750/8000 + 1 krt giraffer + ramp Längd: 99 cm, originalkartong
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)
1329 4203 Litografier 2 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 300 & 150-upplaga, sport. Signerade. Motivet: 34x49 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)
1329 4099 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 95cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:52)
1329 4170 Ljusmanschetter parti, ca 60 st. Diameter: 4,6-8cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:37)
1329 4217 Ljusstakar + skål & Bägare, 4 delar, silver. Höjd: 5-7 cm, bruttovikt: 420g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:51)
1329 4250 Ljusstakar 2 st, Konstglas. Höjd: 18-29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:59)
1329 4405 Ljusstakar 5 st, bland annat Gusum & Skultuna. Höjd: 5,5-14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:18)
1329 4212 Ljusstakar Ett par, tvåarmade, silver, importstämplar. Höjd: 16,5cm. Bruttovikt: 1145g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:03)
1329 4210 Lockurna Imaridekor, tidigt 1900-0tal. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:10)
1329 4309 Manschettknappar ett par, 18k guld, 7,6 gr
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:25)
1329 4308 Manschettknappar ett par, silver, Wiwen Nilsson (1897-1974), Sverige. Vikt: ca 15g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:20)
1329 4118 Matbord England, mahogny. Bredd: 170 cm. Djup: 105 cm. Djup: 72 cm, 2 st iläggsskivor. Bredd: 2x57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)
1329 4304 Matbord gjuten centralfot i metall rund laminatskiva. Ej märkt. Diameter: 95cm. Höjd: 69cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)
1329 4416 Matsalsgrupp Windsor stil, Bord + 4 stolar. Längd: 49+ 2x82, djup: 89 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:26)
1329 4032 Matservis 20 delar, Villeroy & Boch, Gallo Design. Diameter: 21-26cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:48)
1329 4133 Matservis Tirschenreuth, ca 50 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)
1329 4285 Matta 395x410 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:16)
1329 4162 Matta orientalisk, 100x190 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)
1329 4393 Matta Orientalisk, 136x192cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)
1329 4394 Matta orientalisk, 157x254cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)
1329 4247 Matta Orientalisk, 158x197 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:27)
1329 4164 Matta orientalisk, 182x258 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:40)
1329 4080 Matta orientalisk, 190x280cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:29)
1329 4027 Matta orientalisk, 210x290 ca
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)
1329 3115 Matta orientalisk, 229x157cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)
1329 4116 Matta Orientalisk, 248x380cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)
1329 4056 Matta orientalisk, 383x247cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:52)
1329 4245 Matta Orientalisk, Afghan, 125x201 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)
1329 4243 Matta Orientalisk, Afghan, 134x222 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:26)
1329 4248 Matta Orientalisk, Bakhtiari, 207x300 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:57)
1329 4295 Matta orientalisk, Bönematta, 80x132 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)
1329 4246 Matta orientalisk, Galleri, 90x410 ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:46)
1329 4244 Matta Orientalisk, Hamadan, 126x245 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)
1329 4286 Matta orientalisk, Heriz, 308x351 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:34)
1329 4345 Matta orientalisk, Täbriz, 220x300 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:56)
1329 2537 Matta Silke, Orientalisk, Galleri, 78x243 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:50)
1329 4399 Mikroskop "Marlux", 300x. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:56)
1329 4087 Mockakoppar 4 st (6 fat), Meissen, III-sortering
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:01)
1329 4112 Mockaskedar 11st, silver. Längd: 10-11cm. Vikt: 132g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:26)
1329 4153 Nallar Steiff, Goldielocks, 4 delar, 1124/1500. Längd: 10-20cm. Djup: 14-24cm. Höjd: 19-51cm. Originalkartong
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:44)
1329 4158 Nalle Steiff, Fritzl, i originalkartong. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)
1329 4156 Nalle Steiff, Hermann. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:28)
1329 4155 Nalle Steiff. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)
1329 2267 Nattljusstakar Ett par, nysilver, diameter: 16, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)
1329 4138 Nattygsbord ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 45, djup: 35 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:35)
1329 4227 Nattygsbord Ett par. Bredd: 46 cm. Djup: 34 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)
1329 4360 Oljemålning 2 st, efter Jean-Siméon Chardin. Ej signerade. Olja på plåt, 29x19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:55)
1329 4130 Oljemålning Annemarie Cseh, Signerad, stilleben. Olja på duk, 60x90 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:55)
1329 4224 Oljemålning Anton Johansson, Landskap med vattendrag. Signerad. Olja på pannå, 43x49 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:02)
1329 4335 Oljemålning Birger Hansson-Böe (1900-1986), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 45x55cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)
1329 2033 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 81x65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:24)
1329 4169 Oljemålning Einar Krüger (1910-1988), Sverige. Skärgårdsskymning. Signerad, daterad -37. Olja på pannå, 21x31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:32)
1329 4331 Oljemålning Frans Gard (1892-1978), Sverige. Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 53x63cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:11)
1329 3311 Oljemålning Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad, daterad 49. Olja på duk, 55x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:37)
1329 4178 Oljemålning Guido Odierna (1913-1991), Italien. Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)
1329 4232 Oljemålning Gunnar Bergner (1878-1966), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 35x45cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:42)
1329 4019 Oljemålning Ikon, Madonna, nutida. Ej signerad. Olja på duk, 39x26 cm
1329 4018 Oljemålning Ikon, nutida, Madonna & barnet, 39x26. Ej signerad. Olja på duk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:12)
1329 4356 Oljemålning Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Signerad, Stilleben. Olja på duk, 46x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:12)
1329 4129 Oljemålning Johan Arvall (f. 1944), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)
1329 4119 Oljemålning Josef Lindskog (1885-1964), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:49)
1329 4223 Oljemålning Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, kust, 49x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)
1329 4306 Oljemålning Lasse Persson. Signerad a tergo 1989. Olja på duk, 35x31 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:49)
1329 4427 Oljemålning Martin Åberg (1888-1946), Sverige. 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:13)
1329 4346 Oljemålning Martin Ocaña. Signerad, kvinna. Olja på pannå, 39x29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)
1329 4072 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad Hanson. Olja på duk, 49x36cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)
1329 4343 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, a tergo Khazov, 1993, skogslandskap. Olja på duk, 50x72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:23)
1329 4359 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 15x20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:36)
1329 4260 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kubistisk komposition. Signerad, 1940-/50-tal. Olja på duk, 81x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:47)
1329 4333 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo, Pluciennik, 1975. Olja på duk, 62x50cm
1329 4330 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1957, komposition. Olja på duk, 45x53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)
1329 4185 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1932, Udden. Olja på duk, 48x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)
1329 4184 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1944, skärgård. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:16)
1329 4334 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på duk, 48x23cm
1329 4288 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på duk, 58x44cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:27)
1329 4290 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olja på pannå, 59x44cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 21:05)
1329 4186 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, segelbåtar. Olja på pannå, 48x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:39)
1329 4358 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 16x26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:18)
1329 2123 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skoglandskap med vattendrag. Signerad, daterad 1947. Olja på pannå, 69x97 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:31)
1329 4355 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den tomma fontänen". Signerad a tergo. Olja på duk, oramad, 55x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)
1329 4341 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Granatäpple". Signerad. Olja på duk, 60x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:30)
1329 4055 Oljemålning Signerad Peter Bratt, kvinna med katter. Olja på duk, 151x130cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:50)
1329 4340 Oljemålning Signerad. Olja på duk, 39x20cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:49)
1329 4418 Oljemålning Sven Ingemarsson, Signerad, Landskap. Olja på pannå, 46x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)
1329 4417 Oljemålning Sven Ingemarsson. Signerad, daterad 53, Kubistiskt landskap. Olja på duk, 35x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)
1329 4225 Oljemålning Sven Otto Sjöström, Tallar. Signerad. Olja på duk, 55x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:30)
1329 4104 Oljemålning Viking Forsström (1931-2014), Sverige. "Kirkorsa". Signerad. Olja på pannå, 22x17,5cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:05)
1329 2180 Oljemålningar 2 st, Erik B Gustavsson (1913-2005), Sverige. Hus. Signerade, daterade 1941 respektive 1945. Olja på pannå, 12x14 & 35x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:43)
1329 2090 Örhängen 18k guld, ett par, med pärlor. Längd: 2cm, vikt: 2g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:14)
1329 4049 Örhängen 18k guld, Ett par. Längd: 2cm, vikt: 2g. Med etui
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:31)
1329 4413 Pall 1960-tal. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:49)
1329 4412 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)
1329 4294 Pelarbord diameter: 52 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:18)
1329 4419 Piedestal Spegelglas. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)
1329 4400 Plommonstop PUB, Made in London. Höjd: 13cm. Längd: 31cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:31)
1329 4136 Prydnadsvaser ett par, Gustavsberg, 1893. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)
1329 4410 Rakbord 1800-tal. Höjd: 150cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:24)
1329 4022 Ramar Ett par, förgyllda, 30x27cm
1329 4411 Resväskor 4 st, Modell äldre. Längd: 55-68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)
1329 2037 Ring 18k guld, med pärla & diamanter, 6x0,01ct, storlek: 18½. Vikt: 4,7g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:02)
1329 4084 Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1x0,18,6xca0,07ct, storlek: 17¼. Vikt: 4g
S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:06)
1329 4088 Ring 18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 1xca0,10ct, 25x0,001ct, storlek: 16½. Vikt: 2g.
S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:18)
1329 4079 Ring 18K vitguld, med diamant, 1x0,14ct, storlek: 1. Vikt: 3g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:09)
1329 4081 Ring 18K vitguld, med navettslipad diamant, 1xca0,18ct, storlek: 16. Vikt: 4g
S�ldes inte (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)
1329 4432 Ringklocka sterlingsilver. Höjd: 15cm, bruttovikt: 36g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:11)
1329 4046 Röllakan 80x167cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:49)
1329 4240 Ryamatta 146x191cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:09)
1329 4391 Salongsbord Längd: 100 cm. Djup: 57 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)
1329 4042 Satsbord 2 delar. Bredd: 55 cm. Djup: 33 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)
1329 4134 Sekretär Gustaviansk stil, intarsia. Bredd: 85, djup: 43 cm, höjd: 101 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:48)
1329 4190 Serveringsskålar Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. Diameter: 7,5cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:19)
1329 4159 Servisdelar England, Country style, Staffordshire, 82 del
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:20)
1329 4191 Servisdelar Rörstrand, Grön Anna, 38 delar. Diameter: 17-20cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:44)
1329 4302 Servisdelar Villeroy & Boch, 13 del
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:58)
1329 4279 Sideboard Ek. Längd: 100, djup: 60 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:42)
1329 4146 Sideboard Ek. Längd: 160, djup: 30 H 69 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)
1329 4280 Sideboard Ek. Längd: 190, djup: 61 cm, höjd: 132 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:32)
1329 2498 Sideboard mahogny, England. Längd: 107 cm. Djup: 46 cm. Höjd: 88 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)
1329 4196 Skål Allmoge, trä, bemålad. Höjd: 13 Dia: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:36)
1329 4433 Skål Kina, Porslin. Diameter: 25. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)
1329 4216 Skål silver, Claes Giertta (1926-2007), Sverige. Höjd: , 5. Diameter: 9,1989, vikt: 134g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)
1329 4311 Skåp Orientaliskt. Bredd: 100, djup: 40 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:29)
1329 4254 Skedar 12 st, silver. Längd: 21,5cm. Vikt: ca 715 g.
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:23)
1329 4257 Skedar 6 st + slev, silver, udda. Vikt: 350g. Längd: 20,5-21cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:05)
1329 4255 Skedar 6 st, silver, spetsmodell. Längd: 21,5. Vikt: 373g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:54)
1329 4253 Skedar 6+ 12+ 12 st, silver, Franska Liljan. Längd: 13-21 cm. Vikt: 950g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:24)
1329 4269 Skrin Barockstil, Nysilver/Mässing. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:47)
1329 4307 Skrin silver, 1914, med Svea Livgardes emblem. Längd: 20 cm. Djup: 13 cm. Höjd: 7 cm, bruttovikt: 990g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)
1329 4237 Skrivbord England. Bredd: 137, djup: 76 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:32)
1329 2224 Skrivbord med uppsats. Sent 1800-tal, valnöt, utdragsskiva. Bredd: 87 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 72-123
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:10)
1329 4028 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900, Bemålat. Bredd: 118, djup: 62 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)
1329 4421 Skrivbordslampa Alda, plast / metall. Höjd: 70cm Dia (skärm): 16,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:08)
1329 4029 Skrivbordsstol omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:39)
1329 4312 Skrivbyrå Empire, mahogny. Bredd: 105. Djup: 52 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:20)
1329 4266 Skrivbyrå Tallboy, valnöt, 1880-tal. Bredd: 74 cm, Djup: 52 cm. Höjd: 146 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:43)
1329 4106 Skulptur Bemålad Brons. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)
1329 4198 Skulptur brons, Stig Lundqvist, Tidningsläsare. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:46)
1329 2532 Skulptur Glaserat porslin, Häst, höjd, 2. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:51)
1329 4126 Skulptur höjd: 21cm
1329 4171 Skulptur Kina. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:14)
1329 2451 Skulptur Kjell Landfors (f. 1953), Sverige. "Veckodagar". Bokstäver i metalltråd. Signerad Landfors. Ca 68x78 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)
1329 2106 Skulptur Nils Wide (1888-1954), Sverige. "Skägg Jan, Rospigg", trä. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)
1329 4213 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi, Fågel. Längd: 22, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)
1329 4061 Skulptur Storkfågel. Glaserad keramik. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:21)
1329 4122 Skulpturer 2 st, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Gustavsberg, Höjd: 5-14 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:46)
1329 4053 Skulpturer/flaskor 5 st, Gubbar. Höjd: 20-25cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:59)
1329 4318 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Hemmakväll. OH Sjögren, Tranås. Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä. Brickmärkt. Längd: 160 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)
1329 2138 Soffa linneklädsel. Nutida, Längd: 220
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:16)
1329 4319 Soffa Tvåsitsig, Längd: 147cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:20)
1329 4283 Soffbord Furu, Fd Mangelbord. Bredd: 195, djup: 72 cm, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)
1329 4422 Solglasögon 11 st, Gucci/Prada mm. Längd: 13-15,5cm. Höjd: 4-5,5cm.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:53)
1329 2266 Soppslev silver, Trähandtag, 1859. Längd: 47 ca, Vikt: ca 130g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:56)
1329 4296 Spegel 1920-tal, 41x106 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:37)
1329 4229 Spegel 1940-/50-tal, Slipat glas, 117x70 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)
1329 4230 Spegel 1940-/50-tal, Slipat glas, 120x69 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:21)
1329 4006 Spegel 80x63cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)
1329 4147 Spegel Barockstil, 80x40 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)
1329 4114 Spegellampett Smide, 76x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)
1329 4068 Spelbord Längd: 88 cm. Djup: 43x2 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)
1329 4357 Spelbord Längd: 90 cm. Djup: 44x2 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:55)
1329 2553 Stallykta 1800-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:04)
1329 4414 Stegar 2 st, metall. Höjd: 112-134 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:27)
1329 4429 Stjärnglob + stjärnkarta, 2 delar, Glob med belysning och stjärntecken. Diameter: 62, höjd: 43 cm, "Scanglobe"
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:40)
1329 4043 Stol
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:30)
1329 4409 Stolar 3 st, 1800-tal, bemålade
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:38)
1329 4062 Stolar 4 st
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:08)
1329 4024 Stolar 5 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:22)
1329 2534 Stolar 5+ 1, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. En stol modifierad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:04)
1329 4025 Stolar 8 st, 1800-tal, Bellman modell, pluggade
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:42)
1329 2501 Stolar 8st, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:25)
1329 4050 Stolar Ett par
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:06)
1329 4023 Stolar Ett par, 1800-tal, Leksandsmodell, betsade
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:27)
1329 4430 Stolar Ett par, Björk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:44)
1329 4289 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:57)
1329 2565 Stolar Ett par, nutida, plast / krom
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:15)
1329 4339 Stolar ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:34)
1329 4271 Stringhylla 3 hyllplan, bredd: 82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:47)
1329 4264 Syltkruka Höganäs, 10 Liter. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:51)
1329 4058 Syltkrukor 2 st, Rörstrand. Höjd: 19-23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:22)
1329 4228 Taburett höjd: 52cm
1329 4052 Takarmatur Industristil. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)
1329 2168 Takarmatur Jugend, Koppar / glaskupa, Reliefmotiv med svanar, Monogramsignerad L, diameter: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:19)
1329 4420 Takarmatur mässing, glas. Höjd: 117 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:58)
1329 4274 Takarmatur PH 4/3. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:12)
1329 2080 Takarmatur Prismor, röd iläggsskål. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:49)
1329 4148 Takarmatur Smide. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:03)
1329 4094 Tallrikar 5+ 6 Rörstrand, dekor Viveca Nilssonne/Tien Lung & Rosenthal. Diameter: 22-27cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:35)
1329 4160 Tallrikar Famille Rose, 2+ 1 st. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:36)
1329 4090 Tavlor 2 st, Parian, Stephan Sinding (1846-1922), Norge. 29x15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:48)
1329 4064 Tavlor 3 st, Blommor. Motivet: 44x28cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:14)
1329 4231 Tidningshylla 3 hyllplan. Höjd: 59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)
1329 4292 Tidningsställ höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:19)
1329 2490 Torrnålsgravyrer Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 10/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:46)
1329 4163 Trädgårdsgrupp 3 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:27)
1329 4128 Trädgårdsgrupp 3 delar, Jutlandia, Bord + 2 stolar. Längd: 102, djup: 102 cm, höjd: 75 cm
1329 2172 Träfigurer 3 st, G Wall, Vingåker, höjd, 22-26 cm. Längd: 5-9cm. Djup: 6,5-15cm. Höjd: 23-26cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:38)
1329 4067 Träskulptur höjd: 89cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:43)
1329 4265 Tryck Segelbåtsmotiv, 33x48cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:11)
1329 4202 Tuschteckningar 3 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad -85, Sport. Motivet: 19x28 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:45)
1329 4303 Tyger 2 st, indiska, 52x87cm, 160x290cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:42)
1329 4143 Urna Tyskland. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:33)
1329 4026 Vagga Gustaviansk stil, nutida. Längd: 91cm. Djup: 77cm. Höjd: 59cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:07)
1329 4077 Väggplatta Keramik, 53x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:26)
1329 4057 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Drillsnäppa ur Väggplattor, Gustavsberg 1966-1975. Målad och glaserad stengodslera, begränsad upplaga, ca 27x24,5cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:37)
1329 4175 Världskarta 41x51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:04)
1329 4220 Vas Asien, brons. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:22)
1329 4332 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)
1329 4270 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:50)
1329 4207 Vas Glaserad keramik. Höjd: 28, diameter: 40 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:11)
1329 4211 Vas Kina, 1800-tal. Höjd: 60 + träsockel, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:19)
1329 4208 Vas Kina, nutida. Glaserad keramik. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:54)
1329 3002 Vas Kina. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:57)
1329 4002 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Artiste Collection. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:31)
1329 4165 Vas silver, Carlmark, 1977. Höjd: 17 cm. Vikt: ca 200g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 18:45)
1329 4115 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Signerad. Höjd: 24cm
1329 4214 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:24)
1329 4353 Vas Upsala Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 20:50)
1329 4051 Vaser 3+ 1, Rörstrand. Höjd: 6-24cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:43)
1329 4069 Vitrinskåp omkring 1900,2 delat. Intarsia, Bredd: 88 cm. Djup: 39 cm. Höjd: 212cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:20)
1329 4236 Ytterfoder 2+ 2, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 11-13cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:17)
1329 4298 Ytterfoder mässing. Längd: 41, djup: 15 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 25 maj 2020 19:54)